Salonlar ne kadar kapalı kalır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ftck tarafından 22 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar covid19 pandemisi sebebiyle salonlar kapatıldı. Evde bu iş olmuyor. Bende açılana kadar bıraktım ama ne zaman açılır merak ediyorum. Aranızda spor salonu çalışanı yada sahibi varsa bilgi verebilir mi?

2. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Düşünün ki okullar, üniversiteler bu dönemi uzaktan eğitim ile geçirecek. Sporı salonları 2 hafta sonra açılır mı zannediyorsunuz? Şuan iyi günler, maalesef ekonomik anlamda çok sıkıntılı günler bizi bekliyor.

Ayrıca salon işletmecisi tanıdıklarım mevcut, hepsinin görüşü ise en (ve spor bakanlığı ile bazı konuşmalar sonunda bu görüş oluşuyor tabii) Mayıs'tan önce açamayacakları yönünde. Mayıs ise en en en erken tarih ki İtalya, Amerika vs kaç aydır ne vaziyette.

Ayrıca bu iş evde olmuyor derken, doğrusu evde haftanın 3 günü yapabileceğiniz çok güzel antrenman programları mevcut. Önemli olan istek...

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    İyiye giderse 2-3 hafta daha da uzayabilir

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Minimum 2-3 hafta daha devam. Durum bizim için pek parlak görünmüyor. Test sayımız çok az, bu da yayılımı arttırıyor. Bence 2-3 ay kapalı kalmasına kendimizi hazırlasak iyi olur. Evde yapmayı ben de sevmiyorum ama bence bir şekilde evde çalışmaya adapte olmak lazım.

mrthr35 bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen insanlar çok bilinçsiz, büyük bir kesim umursamıyor , çoğu ülkede sokağa çıkma yasağı var , sırf insanlara yardım etmek zorunda kalmamak için yasak ilan edilmiyor , ne var ne yoksa Suriyelilerle veriyoruz (40-50-60 milyar dolara aylarca insanlar idare edebilirdi)

6. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Spor salonu çalışanı değilim sağlık çalışanıyım bize verdikleri bilgiye göre bu ayın sonuna kadar kesinlikle böyle devam edeceğiz. Nisanın ilk iki haftasıda plana dahil edilebilir diyorlar ancak kesin bir şey çıkmadı. Ancak hastalığın artışı ve ölümlü vakaların artmasına bağlı, eğer vakalar artmaya devam ederse nisanin ilk iki haftasıda garanti olarak gitmiş olarak düşünebiliriz. Bugüne kadarki her taze veride vaka sayıları malesef çok hızlı bir şekilde artmış bulunmakta.

7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    linkedin sitesinde 6 salondan oluşan bir oluşumun sahibiyle tanışıklığım var. yaptığı paylaşımda mayısın 2. haftasına kadar kapalı olacakmış.

8. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Madem öyle bize sağlam bir psikolog lazım. :D
    Psikolojim bozuldu 1 haftada.

9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    appvice diye bir uygulama vardı. hala yayındaysa bir bakın derim :) özel klinik ve hastaneler de risk grubunda :)

10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    3 haftadan uzun sürer muhtemelen. Üniversitelerdeki tatil yazı da kapsayacak şekilde genişletilecekse hazirana kadar sarkabilir.

11. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    sokağa çıkma yasağı yaklaşıyor sen salonların açılmasından bahsediyorsun :)

ftck bunu beğendi.
  12. outlawdrr

outlawdrr Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Aşçı
    yasak çıksaydı şimdiye çıkardı bu ekonomi ile sanmıyorum geleceğini

13. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben 2 aylık salon parasına dumbell seti aldım. Beni baya bi idare edicek gibi. Oldschool mantığını benimsediğim ve şatafatlı hareketleri ve hareket çeşitliliğini zaten anlamsız bulduğum için bikaç plaka eklemeyle beni uzun süreler götüreceğini düşünüyorum. An itibariyle salonlara bağlı değilim(en azından aile evinde). Sizede tavsiye ederim. Küçücük vasat salonlar aylık 120-150 lira gibi absürd rakamlar istiyor. 3-4 aylık parasına evde manyak sistem kurulur bence...

14. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Evde mayısa kadar yüksek nabız ile manyak antrenman yapılır. Salondaki pump kültürünü yaşayamazsın evde ama bu mutluluğuna etki ediyorsa evde zor bir antrenman yapabilirsin. İmkanın gerçekten el veriyorsa 15-20'lik kettlebell yada dumbbell almanı öneririm. Çünkü evde istasyon şeklinde hareketlerde bu ekipmanlar kullanışlı olacaktır. Araya dinlenme arası katmaz isen 800-900 kaloride harcarsın.
    Salondaki o hipertrofi antrenmanının yerini almayacak, çünkü ne yazıkki ağırlık imkanı kısıtlı ama iyi bir kondisyon kazanırsın bu 1 aylık süreçte. Ağırlık idmanına döndüğünde kondisyonlu ve dayanıklı olman daha avantajına olur o yüzden.
    Burpee, Jump Squat, Plyo push up ve DB Squat ve DB Snatch. Bu dediğim hareketler ile 1 senede feci yağ yaktım ve kondisyon, dayanıklılık kazandım. O düşük tekrarlarda yaptığım direnç antrenmanlarından bile bazen daha zor geliyor antrenman. Bu yüzden denemeni öneririm bu hareketleri.
    Metabolik antrenman veya devre antrenmanı diye aratırsan baya bir bilgi mevcut. Daha iyi antrenman bile bulabilirsin. Evde antrenman 1.5 aylık süreçte çok iyi olur dostum, tabi ruhsuz bir komşunuz varsa sıkıntı. :)

ftck bunu beğendi.
  15. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    önüne alamayacaklar şuanda inanılmaz bir artış var

ftck bunu beğendi.
  16. kules

kules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten psikolojim bozuldu. Artık düzenli antrenman rutinime, spor salonuma dönüp berbatlaşan formumu toparlamak istiyorum. Bu pandemi öncesi 1 ay salona gidememiştim. Çok ciddi kas ve yağ kaybım oldu. Hacim gitti. Tam başlayacaktım bu sefer salonlar kapatıldı. Evde çalışarak toparlanmam çok zor. Tek isteğim spor salonlarının açılması.

Lütfen bu konuyla ilgili bir gelişme olursa bu konuda belirtin. Güncel tutmaya çalışalım. Bazıları diyor ki spor salonları en riskli grup olduğu için Eylül ayında anca açılır. Düşünmek bile istemiyorum bu ihtimali.

Son düzenleme: 23 Nisan 2020
    ftck bunu beğendi.
  17. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Ben o zamana kadar spor yapmamak yerine corona olup bağışıklık kazanmayı tercih ederim. :D

mrthr35 bunu beğendi.
  18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    İtalya 60 milyon ispanya 50 milyon. Türkiye 90 milyon. İtalya da günde 400 500 kişi öldüğüne göre bizde hala 120 130 günlük ölüm olduğuna daha pik noktasından çok uzağız. Haziran temmuz da pik olur. Tüm yaz kapalı kalabilir yani salonlar

19. ozn61

ozn61 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    en son spor salonları açılır gibime geliyor çünkü en kolay bulaş olacak yer spor salonlarıdır

ftck bunu beğendi.
  20. Erhn759

Erhn759 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar İspanyol gribi virüsü vardı Atatürk bile yakalanmıştı ama yenmişti bu virüsü ama 2. Bir dalgası olmuştu gribin ilk dalgasından daha çok insan ölmüştü 2.dalgada coronanında 2.dalgası gelebilir ama sadece düşüncelerim böyle inşallah gelmez ve düzelir herşey normale döner

mcyaralıbodyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş