Salonlar ne kadar kapalı kalır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ftck tarafından 22 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hepsine tamam da maske olacak iş değil.

2. Ercanunal

Ercanunal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Herşey tamam maskede tamam eldivende tamam diyelim de soyunma odası kullanılmaması ne alaka millet terleyip o terle atletini bile değiştirmeden geri mi gidecek

3. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Doğruysa gözümüz aydın :D

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 12 Mayıs 2020
    mrthr35 bunu beğendi.
  4. kules

kules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Twitter’da herkes 1 Haziran spor salonlarının açılış tarihi olacağını söylüyor. Sanırım spor salonu sahiplerine bir yazı gitmiş. Salon sahipleride 1 Haziran tarihini belirtiyor. Peki hangi önlemler alınarak açılacak? Randevu sistemi mi olacak? Haftanın sadece belirli günleri mi açık olacak? Bir sürü cevaplanması gereken soru var.

Gelişmeleri buradan paylaşalım. Konuyu güncel tutalım arkadaşlar.

5. Ercanunal

Ercanunal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Randevu sistemi imkansız bence tamam salona gelinecek saat randevulu olabilir ama içerideki süreye müdehale edemez

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Bana da telefon geldi , Haziran Temmuz arası hazırlıkları tamamlamayı düşünüyoruz devam edicek misiniz diye

7. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Başlığı takipteyim, umarım 1 Haziran'dan daha geç açılmaz salonlar, evde adam akıllı yapabildiğim tek hareket barfiks, kanatlarım çıkacak yakında uçucam diye korkuyorum :D

8. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Kimseye karışamam elbette ancak 2-3 ay daha gitmemenizi öneririm. Büyük hata çünkü. Spor salonları, sinemalar, stadyumlar vs buralar hastalıktan kaçamayacağınız yerler maalesef

Hydraa bunu beğendi.
  9. Ercanunal

Ercanunal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    resmi acıklama yok mu ya yaklastı 1 hazirana

10. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Cumhurbaşkanı 1 hazıran itibariyle salonlar dahil bir çok yerin açılacağını duyurdu.Fakat ince nokta şu, biz açıyoruz şartlara uymak ve gerekli şartları sağlamak sizin (salon sahiplerinin) sorumluluğunuzda şeklinde bir düşünce var.Bu şekilde hangi salon sahibi randevuyla ve kişisel mesafelere dikkat ederek çalışma sağlayabilir ki...Kısacası sorumluluktan kurtulmak için daha hastalık ortadan kalkmadan hükümetin yanlış bir hareketi oldu bu karar.Umarım pişmanlık yaşanmaz...

mrthr35 ve Skinnyfat bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Neyi doğru yaptılar ki bugüne kadar, herkes evdeyken daha yüksek olan rakamlar herkes sokaktayken daha düşük geliyor ben güvenmiyorum

NeverEnough ve Vendetta902 bunu beğendi.
  12. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Başından beri şüphe her zaman oldu.Umarım sonuçları pişmanlık verici olmaz.Bende yarın itibarıyle salonun en boş olduğu sabah saatlerinde gitmeyi düşünüyorum.Duruma bakıcam, eğer sterilizasyon yetersizse devam etmem.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Bende öyle yapıcam , macfite gidiyordum zaten orada normalde bile sürekli 2-3 kişi temizlik yapıyordu , maskesiz çalışabilecek şekilde ayarlıcaklarmış, bakalım zaten vardiyalı çalışıyorum ben genelde hep boş saatlerde gidiyorum , deneriz :)

14. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bu esnada ben de salon deneyimimi aktarmak isterim. Çalıştığım salaonda maske veya siperlik zorunluluğu var. Pek çok kişi maske ile geliyor ama sürekli çene altında maskeler. Bu büyük bir sorun teşkil ediyor bence. Örneğin, smith machine bench press yapan birisi tüm baın her yerine damlacık şaçabilir. Ben o bar ile squat veya başka bir hareket yapmak istemem. Tabiki tüm riski engelleyemeyiz siperlik ve maske ile ama en azından bariz damlacık çıkışını engellemek gerekir. İnsanları uyarmak istemiyorum çünkü bu çalışanların görevi ve herkesi de uyarmam mümkün değil.

15. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    asiri hardcore bir spor salonum var.150 170 kg bench yapan adama maske tak deseler bir tarafiyla guler herkes. maske ile ne sporu yapiyorsun bilmiyorum belki 5 kg 20 tekrar zorlamaz cigerlerini ama hipertrofi idmani yapan insanlar maske ile falan calisamaz mumkun degil. salonlar da bunun farkinda ve goz yumuyorlar iyiki de yumuyorlar, spor salonu gibi bir yerde istedigin kadar onlem al o virus yayilir, maske falan kurtarmaz yani
    he cok dikkat eden biri isen ust kalite salonlara gideceksin veya her spor salonuna tek tek soracaksin maske kuralina dikkat ediyor musunuz diye. Alacagin cevaplarin %99 u benim dedigim gibi olacak, adamlar 3 ayda kac bin tller kaybetmis ,kurala falan bakmazlar yeter ki insan gelsin salonlarina.
    son olarak bugun salona gidince maskeni tak, yapabilecegin en buyuk agirlikla bench press yap agzinda maske varken, anla insanlari.

mrthr35 bunu beğendi.
  16. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bence asıl maske ile çalışanları ölmemeleri için uyarmak gerek.

ulaire bunu beğendi.
  17. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Maske ile spor yaptığım varsayımın yanlış. Siperlikle yapıyorum. Sürdürülebilir olan ve riski azaltacak tek önlem. Zaten sunduğum çözüm maske kullanılması değil. Maske ile spor yapmak mümkün değil bu bariz. “Maske ile spor yapılmıyor o zaman hiçbir önlem alınmasın” mantıksız bir fikir.

Sayfayı Paylaş