sıkıldım mutsuzum ara vermek istiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve derin_aker tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    merhaba öncelikle,
    neredeyse 1 yıldır düzenli gidiyorum salona.yaz tatilinde ve 3 ay önce 1 haftalık aralar dışında.3 aydır hiç sekmeden gidiyorum.çok iyi gidiyordum çok şey okudum öğrendim beslenme çalışma hakkında.hakkıyla yaptım diyebilirim.güzel değişiklikler gördüm vücudumda.ancak son 1 haftadır zorla gidiyorum.1 hafta 10 gün kadar ara vermek istiyorum.hatta ara vermenin iyi olduğunu çok kişiden duydum okudum.ama bu arada kas kaybı yaşamak istemiyorum zaten 2 gram canım var o da gitsin istemem.sorun şu ki beslenme konusunda midem bulandı ondanda sıkıldım.
    soru1 : bu bir haftalık arada kaç gram protein almam gerekir.(et tavuk yumurta kusucam )
    soru2: genel olarak herşeyden sıkıldım ama konumuz bu değil uyku düzenime karabasanlar eşlik ediyor.siz uykunuz bozulduğunda ne yaparsınız?
    soru3: 1 hafta 10 gün ara iyi midir? çok mu abarttım alt tarafı 1 hafta ?

2. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    cok skıldıysan bırak sporu 1 hafta bise olmaz beslenmenede dikkat etme 1 hafta nolucak yani sonucta prof sporcu degilsin dimi ?

3. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    sıkıldıysan yeterince sevmiyosun.

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    hayır değilim.beslenmeme spordan önce zaten dikkat ediyordum hayat şeklim oldu o yüzden benim dikkat etmemem demek yılda bir yediğim waffledır veya 1 kaşık nutelladır onun dışında hep iyi beslenirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Şubat 2015 ---

5. Bugs Buny

Bugs Buny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben günde 60 gr proteinle 85 kg squat yapabiliyosam sana da yeter herhalde bu protein :) 80 kg ım.
    ağır squat ağır deadlift yapmalısın ve yüksek kalorili beslenmelisin yüksek proteinli değil.

6. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence asıl spordan uzaklaşmana neden olan sebepleri çözmeye çalış. Spor yapmak endorfin salgılamana ve mutlu olmana sebep olan bir şey aslında. Ben daha çok üstüne gitmeli ve salona gittiğin gün sayısını artırmalısın derim. Kendine bir gym-buddy (spor arkadaşı) bulabilirsen o da seni motive edecektir. Spor hariç diğer hobilerinle de ilgilenmeye devam et, sosyal yaşantını aksatma. Bunlar da çok önemli. Sadece spora ve sağlıklı beslenmeye kafanı takarsan gerçekten bir süre sonra sıkılabilirsin. Bu sporu yeterince sevmemekle alakalı değil; bal yiyen baldan usanır hesabı...

Beslenme konusunda ise ben protein ağırlıklı beslenmeye devam etmeni öneririm. 1 hafta ara vermek çok da problem değil, çok kayıp yaşamazsın ama bu arada açık havada yürümeye/koşmaya devam edebilirsen güzel olur.

derin_aker bunu beğendi.
  7. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    teşekkür ederim iyi bir cevap oldu bu.bende açık hava yürüyüşlerine başladım zaten.müziğimi açıyorum orta tempoda yapıyorum zorlamadan eve gelince çiçek gibi oluyorum.

8. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    uyku düzeni için bir tavsiyem olacak eğer yapmıyorsan bir dene;
    yatağına gir ve uyumadan önce kitap oku, uykun gelene kadar oku, o zihinsel yorgunlukla deliksiz uyuma şansın yüksek. Denemeye değer,

benim uykum olmadığı zamanlarda bu şekilde uyurum.

derin_aker bunu beğendi.
  9. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    hep yaptığım şey aslında işe yarıyor uyuyorum ama gece uyanıyorum.

10. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    spora ara vermekle sevmemenin bi alakası yok benimde bazen hiç yapasım gelmiyor nedeni sevmemem değil kesinlikle rutine dönmesi veya rutinde birşey aksaması onun verdiği sinir rahatlık vs hangi duyguysa spor yapmaya engel olur bazen cok kasmamak lazım yapma 1 2 hafta birşey olmaz eger 3 4 duzenlı spor yapıyorsan haftada 4 5 gun 1 hafta ara her 3 ay verılmelı bana gore vucuta bıraz dınlenme ve mental acıdan rahatlık gelmesı ıcın ara verdıgın vakıttede beslenme rutınıne devam et abur cubur yersende fazla abartmamaya calıs öyle işte :)

derin_aker bunu beğendi.
  11. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    sen şimdi sıkıldım diyorsun buda snn performansını etkileyecek sevmenin bi yolunu bul hırslan kendini gazla sen böyle yaparken ayşe-burcu-deniz-elif gibi kızlar belkide şuan büyük bi hırsla çalışıyor ve istedikleri şekile sokuyorlar vücutlarını taş gibi oluyorlar kısacası yazın plaja gittiğinde içinden şu kıza bak ne güzel fiziği var demek istemiyorsan git ve o lanet aletlerin canını oku aksi halde otur ve yağlanmaya dewam et tembel insanlar gibi:mad:

derin_aker bunu beğendi.
  12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    moral verilmeye çalışılmış da,bakış açısı yanlış zannımca.

derin_aker bunu beğendi.
  13. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    ne yağlanması 45 kiloyum boyum 163 :) olay ayşeye özenmek değil zaten.güzel kadın görürsem kıskanmam bende bakarım ..güzel kadına sadece bakarım süper bir vücutsa içimden helal olsun derim :)

14. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    peki sen ona helal olsun demektense onun sana içinden helal olsun demesini istemezmisin ;) ayrıca tüm kızlar kıskanır geç orayı :D
    yanlış olan kısmı? :)

15. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bence senin sorunun sıkılmakla vs alakası yok bence tamamen psikolojik . İnsan bişeylerle uğraşıp başarması için bir hedefi olması lazım ve bir yol kat etmesi gerekiyor bu yolda ona yardımcı olucak tek şey motivasyonu . Bu konuda bayanlara hak veriyorum bu sporu fazla yapan olmadığı için etrafınızda yarışıcak motivasyonunuzu arttırıcak kimse yok ben mesela sınıfta bu sporla uğraşan arkadaşlarımı görünce dahada istekliyim dahada motivasyonum artıyor onları geçip fark atmak istiyorum .

Senin açından düşünüyorum etrafta gördüğün kişilerden zaten iyisindir tahminimce buda senin bişeyleri başardığını gösteriyor ve hemen rehavete kapılıyorsun. nedeni oldum demek başardım demek . Oysa yapabiliceklerin çok daha fazla o motivasyonunu mücadeleni hırsını nasıl yükseltebilirsin bilmiyorum ama bu spora küsüp bir daha barışamamakta var yani burakırsan gerçekten kopabilirsinde bence bu sporla aranı iyi tut barış ondan sonra aramı verirsin dinlenirmisin ne yaparsan yap :)

derin_aker bunu beğendi.
  16. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bir kez olsun konudan sapmayın.hakikaten saçma sapan konuşuyorsunuz yapmayın bunu.iyi bir genetiğim var halim görüntüm gayet iyi başkaları umrumda değil kıskanmam dediysem kıskanmıyorumdur bu kadar basit.adam gibi cevap yazan herkes sağolsun.
    spora falan küsmedim ara vereyim mi diye fikir almak istedim.ne küsmesi hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri o salona gitmek.

17. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Gercekten ara vermeye ihtiyacin varsa 1-2 hafta ara ver derim,bu dinlenme süresi pozitif yonde geri doner sana,tabi beslenmene dikkat etmelisin o kritik olay.ben bazen 1 ay salona gitmem ve gunluk 50-60 gr protein alirim gene de hicbir kayip yaşamam.

derin_aker bunu beğendi.
  18. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bu başlıkta ben konuşana kadar 1 hafta ara biter zaten çoktan ara verdim 2 gündür gitmiyorum :) beslenmeme hep dikkat ettim hayatım boyunca edicem o yüzden kafam rahat.

19. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ara ver diyenlere olumlu cevaplar veriyosun ara verme devam et diyenlere çıkışıyosun sen zaten kararını vermişsin onay istiyorsun içini rahatlatmak için şimdi banada çıkışırsın diye devam et demicem :)

20. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    doxux ve derin_aker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş