1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

RoofRiDer

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve roofrider tarafından 25 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    dostum belki diyeceklerim hoşuna gitmeyecek ama son 3 ayda fazla bir gelişim sağlamamışsın. ilk halini görmedim ama düşündüğüm kadarıyla ilk 5 aydaki gelişimin de eksik. senin şimdiye kadar yaptığını anlatmam gerekirse bir örnek veriyim. hiç yaptınmı bilmiyorum ama bir somunu bi vidaya geçirirken önce elinle bir yere kadar çevirirsin, bir zaman sonra elin acımaya başlar ve bir yerden sonra da döndürmek için anahtar şart olur. demek istediğimi anlıyorsundur. sen şimdiye kadar boşluk aldın. asıl acılı dönem şimdi başlıyor. biraz zahmet çekeceksin. anahtar olayına gelince... şimdilik dopingi düşünmüyorsundur. yani inşallah... bu arada biraz mal bi benzetme oldu ama amacım yanlış anlaşmaya mahal vermemek.

tahmin ediyorum idmanın da pek bi eksik yoktur. gayet güzel çalışıyorsundur. bu durumda geriye beslenme kalıyo.

herkes beğeniyor vücudunu. çünkü tam bir ectomorph'sun. yan omuz kasın çıkık, mide başta olmak üzere kaslar belirgin. uzun ve estetikler. bu senin şansın. herkes gıpta ile bakar böyle vücuda.
    olumlu yorumlar motivasyonunu biraz düşürüyor gibime geldi. zaten bence de vücudun güzel. ama emin ol biraz daha doldurduğunda çook daha estetik duracak. bunun içinde kilo alman lazım. insanlar bazen birşeyleri biliyorlar ama buna inanmak istemiyorlar. sen de iyi beslendiğini düşünüyorsundur. ama büyüyemiyorsun, o halde ya vücudun genetik sınırına ulaştı ya da iyi beslenmiyorsun. seni temin ederim vücudunun genetik sınırına daha 30 kg var.
    inşallah beni yanlış anlamazsın. yazdıklarımı sadece emeğinin boşa gitmesini istemememden dolayı yazdım. göğüs işine gelince bu işlerde sihirli bi program aranmayacağını biliyorsundur. ama genel mantık şu. kütle için temel egzersizler şarttır. sana tavsiyem temel hareketler programının çoğunluğunu oluştursun. zaten kasların şekilli ve metabolizman hızlı. biraz yağlanmaktan korkma. kolayca atarsın. göğüs için bench press, dumbell fly, incline bench press, butterfly. presleri 4x8, izole olanları 3x8 veya 3x10 yapabilirsin. set araların 1,5 - 2 dakka arası olsun. kimileri 2 dakka uzun derler ama ecto lar için ideali budur. programını yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz.

2. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    BU iş azim işi uyku beslenme çalışma çok önemli..vücudun güzel yani 5 ay cok az bir zaman 5 ayda bu kadar yaptıysan bi 5 ay sonra cok daha iyi olacaksın ama bi 10 kg sana cok ii gelir..Başarılar kardeşş!

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Roof selam

Ladasamara o kadar güzel belirtmis ki... sen su anda bodynin donum noktasındasın.. ilk 2-3 ay insanlar guzel gelismeler saglarlar, motive artar... dewam ederler ama 4. aydan sonra hız cok yawaslamaya baslar, bu hıza tahammul edebilenler body'e dewam ederler ve ikinci bir zıplama tatlasından daha farklı bir boyut kaznırlar... ama tahammul edemiyenler bu sporu bırakırlar..

Gözünü kapa ve vazifesini yap.. sana bi onerim war.. 1 ay hic aynaya bakma... kendinle cok ilgilenme... sakın ha inceleme.. heop aynalardan kac, 1 ay sonra baktiginda neden bunu istedigimi anlyacaksın... kolay becerilebilecek bisey deil ama yaparsan, sen o zaman moticvasyonu gör..

Saygılar

4. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    son tahlilde...

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    roof

Co kkaranlık bi resim olmus, mide definasyonun iyiydi ama bu resimde o da gozukmuyor.. daha aydinlik olanı yok mu?

6. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  9. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaz ola hayrola...

yaza kadar resim fotograf ayna vs.. olaylarım bitmiştir.. Son pozlar bunlar :lol: Bakalım ozaman farka..Pump kilo alcam die onume gelenı yıyorum baklavalar hafif kayboldu :D bu arada ladasamara cok dogru solemissin de ben yazdan sora calısmayı bıraktım ufak tefekkaldırıp ındıırodum gene ama duzenli degildi...Bırak gelısmeyı kuculmustum yenı bı aydır topluyorum kendımı ama ayna olayını bırakıourum :D

11. thecondor05

thecondor05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardes karar sana kalmis ama yine de soyleyim boyle baklava fln bunlar da yag orani fazla miktarda ve bu yaglarin yakilmasi biraz zor kilo alacaksan kaliteli besinler, ayrica kur fln bunlar sakat isler yapacaksan hic ilac kullanmadan yapacaksin, haklisin bir an once yapmak istiyorsun ama bu spor zaman aliyor sabir istiyor ve saglikli beslenme istiyor, bende senin gibi iken asiri calisirdim hegun saatlerce gunde 2 seans calisiridm sabah aksam olmak uzere bilmiorm karar senin bunlar benim dusuncelerim

12. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: Yaz ola hayrola...

Süper fikir roof, Fotodan daha onemlisi Ayna yı bırakabilmen.. ozaman sen bile hayretlere dusecen.. Baklavalar icin endiselenme, 10 gunde yeniden cıkarırsın.. sen, ucan kacan herseyi yakala ve yemeye dewam et
    ii yoldasın bu acık

Saygılar

13. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Doping takviyesi almadan boyle bir vucuda sahip olmak acaba mumkunmu..Bu adamlar acaba bişey kullanıolarmı? Tabikide herhangi bişey kullanmadım diipte bu hacim ve kas kutlesınde olanlar var , forumdada goruyorus fakat bu simetriyi , kasın agresive durusunu saglayan sanırım doping..17 yasında streoid kullanmaya baslayan bi arkadas vardı onda da ayni seyi gordum, fazla bi kasa sahip olmasa bile kas daha bi ben burdayim dio sanki.. Yanılıyomuyum acaba?Belkide yavas yavas kullanmak icin bende kendiimi alıstırıourum.. :roll:

14. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    17 yasındaki arkadaş benim.:)

15. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    diğer bölgeleri çok benzetirsin ama karın çok zor. aynı yağsızlığı yakalarsın yakalamasına ama karındaki kütle... çok zor.

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporda başkasını baz almamak lazım, yani öyle adamlar var ki, adam doping yapmadan ve hatta ağırlık çalışmadan senin dopingle yapamayacağın kası yapabilir.
    Ya en güzel örnek, benim lisemden bir adamdı, lakabı Şöbeldi, adamın attığı yumruklar benim diyen adamın yüzünü dümdüz ederdi, şakalaşırdık, beni zorlanmadan paçalarımdan tutup ters düz ederdi (kilom 82-83 o zamanlar)
    Ne bileyim anlattım daha önce, 120 bench press yapmis bir insan ilk ve son kez vücut geliştirme salonuna gittiğinde.
    Emin ol, doping yapmıyordu, onu bırak aşırı tembel bir adamdı, snav bile çekmezdi beden dersinde zorunda kalmadıkça.
    Ha bu arada, 120 kiloydu, ve ısınmadan bacaklarını sıfır açardı, kalfları yaklaşık 48 cm.(çok az bir yağ ile)
    Şimdi söyleyin bana, insan genlerinin sınırları işte bu derece geniş, bu adam ağırlık çalışsa, birde üzerine doping yapsa, 320 kg. bench press yapan bir bodycimiz olur (Majestik'in işletmecisi, mesela Tuluğ Topa, Şöbel'in vücut geliştirme şampiyonu olmuş halidir, 320 kilo bench press ve 350 kg. squat yaptığı söylenir.)
    Sen ben dünyadaki tüm ilaçları alsak, ben inanmıyorum öyle bir sonuç alabileceğimize.
    Soruna gelince, evet, ilaç almadan öyle bir vücut yapılabilir, ama one in a million ;)

17. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    zor

çok zor adnan ne kadar sıkı çalışsanda vucut belli bir noktada takılıp kalıyor böylece sen kendi sınırını anlıyorsun o eşiği atlamak için bazı şeyler kullanıyorsun burada önemli olan hedefe ulaşmakl için yaptıkların sana ne verecek senden ne götürecek

18. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bu hale gelmek genetiklemi oluo igneylemi oluo yıllarlamı oluo cozemedım ama bundan bitane i kendimdede olsun istiytorum.. :p

19. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kaslarında antremana tam gaz devam 8)

20. roofrider

roofrider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş