Ramazana 2 ay kaldı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve furkan4114 tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. furkan4114

furkan4114 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Başlıktada belirttiğim gibi ramazana nerdeyse 2 ay kaldı ve vücut geliştirmeye 3 aydır gidiyorum beslenmeme son 2 haftadır dıkkat etmeye basladım zayıfım ve kilo almaya calısıyorum şimdi sorum şu olucak ben suan bile tam beslenemiyorum sayılır ramazanda nasıl yapacagım kilo kaybı olur mu? antremanlarımı nasıl yapmam gerekir yada ramazan boyunca ara mı versem diye düşünüyorum ne kadar doğru bilmiyorum. bide bi sorum daha olacak kilo almaya basladım ama yağlanarak alıyorum sanırım acaba bunu şimdilik sorun etmemelimiyim ? cünkü şuan hacim yok hacim için yağlanarakda alsam sorun olur mu ?

2. Nsszr

Nsszr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Forumda araştırdım fakat ben de konu ile ilgili detaylı bir yazıya rastlamadım.Düzenli olarak bir önceki ramazandan beri spor yapmaktayım geçen ramazandan -4 kilo kayıp ile çıkmıştım mecazi anlamda öküz gibi yememe rağmen... Bu ramazandan kas kaybı yaşamadan ve ya minimum seviyede kas kaybı yaşayarak çıkmak için bilgili ve tecrübeli arkadaşlar madde madde anlatırrlarsa bir çok kişi için yararlı olacağını düşünmekteyim. Veya ramazan öncesi ufak bir bulk yapsak ramazandada 1 ay define olmak gibi birşeyleri başarabilir miyiz?
    Saygılar.

3. EFE_57

EFE_57 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bunu bende merak ediyorum hacim kazanmaya calisanlar nasil geciriyor ramazani ?

4. DarkDeath

DarkDeath Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ben 1 ay dinlemeyi düşünüyom. 1 ayda kas kaybı olabilir ama yeterli ve dıkkatli bir şekilde protein-yağ-krb alımına dikkat edersek çok fazla kayıp olacağını düşünmüyorum. Hem dinlenmek iyi olur vücut dinlenir.Ramazan sonunda geri döndüğümüzde de kısa sürede toparlanıp antremanlara kaldığımız yerden devam edebiliriz. Devam edenlerde sahurda sindirimi uzun süren yemekleri yiyebilirler. İftarda da çabuk sindirilen besinleri&whey yiyip&içip antremanlarını yapabılırler.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Koskoca 1 ay dinlenmek bence yanlış tercih , 1 ay ilerlerken , 1 ay geriye gitmek gibi birşey bu.
    Yağlanarak kilo almamalısın , kısa sürede kilo almamalısın.Kas kütle artışına önem veriyor ve yağ oranını artırmak istemiyorsan ayda 1-4kgyi geçme zaten 4kg alsanda yağ oranı büyük miktarı olucak.
    Yağlanaak hacim almak tabiri caizse ''Dirty Bulk'' demektir.Yediklerinize fazla dikkat etmeden yapılabilir ama getirdiği yağlar Clean Bulk'a göre daha fazla olur , ilerde define olmak için biraz daha fazla uğraş verdirir.
    Ramazanda vücut geliştirme nasıl olur demişsiniz.Bunu sitemizden araştırırsanız konularıda var ama ben kısa bir cevap vereyim.
    Akşam İftar(Antreman öncesi beslenme oluyor)
    1:30 saat sonra Antreman
    Antreman sonrası beslenme pek önem verilmesede benim görüşümde öncesi kadar önemli bir öğündür.Antremandan hemen sonra birşeyler yenilebilir.
    Antremandan 1 saat sonra bir öğün
    Sonra sahura kadar bir ara öğün veya bir ekstra ana öğün koyulabilir.
    Ve en son sahur ve uzun süre açlık....

6. furkan4114

furkan4114 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    peki bu sistemi yaparsak 1 ay içinde hacimden kayıp olur mu yada bazılarının dediği gibi ''aynı kilo ile cıkmamız bile iyidir'' sözümü ? yada bu sistemle extradan kilo alamayız mı ? sadece ya mevcut kütleyi koruyacagız yada düşecegiz bu iki secenek mi var ramazanda ?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Oruç tutulduğunda uzun süre vücut aç olduğu için katabolik dönem nasıl gerçekleşir vücut uzun süre açlıkla tam olarak bilmiyorum.Bunu araştırmak lazım.Ama benim şahsi görüşüm formunu koruyarak kütleni koruyarak böyle devam edileceği , bu sistemle extradan kilo alınabilir orda öğün sayısını artırırsın ama kısa sürede alınan kiloların ne kadarı kas kütlesi ki ?Mevcut kütleyi korursun 3öğün veya 4 öğünle.

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    günlük kalori ihtiyacını(en azından yerimizde sayacak kadar)almamız yeterli olur.bunun için de iftar-sahur arası gayet uzun bir süre.sağlam 2 öğünle bile günlük kalori ihtiyacına erişilebilir.

9. furkan4114

furkan4114 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    peki ramazanda enerjıde kayıp olur mu mesela agırlıkta falan düşüş yaşarmıyız ?

10. plevne_murat

plevne_murat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    internet

Sayfayı Paylaş