Proteinsiz V.G

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve özgürlük tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ercangürgöze bu konuda yazdıgım mesajların herhangı bırınde kotu bır nıyet, bır hakaret gordunuz mu ki o son mesajınızı yazdınız?

Sızede kotu bırsey demedım, konuyu okuduysanız daha en temel konuları ogrenmeye calısıyoruz arkadaslarla. Kafalarımız bulanmasın ıstedım.

Zaten gordugunuz gıbı 'peynır altı suyu tozu' yazarak anlatınca sanıyorum gayet anlasılır oldu artık proteın tozunun ne oldugu ki yorumlar kesıldı.

Bana ınanmayanda soyledıgım seylerı arastırır test eder. Paketlı kuru gıdaların ozellıkle bıskuvı kek vs tarzı urunlerın cogunda peynır altı suyu tozu vardır. Usenmeyıp o ufacık ufacık yazıları okursanız (ben okurum) ıcerıklerınde proteın tozu oldugunu gorursunuz. Gordugunuz gıbı okudugumdan da hıc pısman olmuyorum, okuyorum arastırıyorum bır takım bılgılere ulasıyorum.
    Kulaktan duyma atıp tutmuyorum.

Neyse ıyı gunler herkese.

Son düzenleme: 22 Nisan 2011
  2. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    biz diğer ürünlerin doğal olup olmadığını değil protein tozunun doğal olup olmadığını konuşuyoruz nasıl bi algılama gücü var sizde anlamak mümkün değil...... Ağaç sadece bir örnek ama işte anlayana.........

özgürlük bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Anlayana kac gundur peynır dogalsa peynırın suyu nıye dogal degıl dıyoruz.

Bız o kadar yazdık bırde sız yazın su su nedenlerden dolayı su sekılde dogal degıldır veya zararlıdır dıye?
    Sız tartısmıyorsunuz bır laf atıp sureklı ıtıraz edıp kacak dovusuyorsunuz.

Fabrıka urunu dedınız bızde yazdık gorusumuzu eee cevabınız nedır?
    Yada fabrıka dısında baska etkenler nedır sızın kafanızda proteın tozunu dogallıktan cıkaran?

SAHSIM ADINA: SY BARKODD YEDIGIMIZ SEYLERIN %99U DOGAL DEGILDIR DIYE KABULLENIR VE PROTEIN TOZU DA BUNA MUKABIL DOGAL DEGILDIR DERSENIZ TAMAMEN KATILIRIM HIC ITIRAZIM OLMAZ.
    Umarım aradakı nuansı farkedebıldınız.

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    barkod gibi adamlar eminim,vücudu güzel bir adam görünce,"protein tozu kullanmıştır,bu doğal değil,kullansam bende böle olurdum ama doğal yapıcam" deyip kendi başarısızlıklarını tatmin ediyolardır pil kalem gibi kollarıyla

5. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaklaşık yarım saattir body yapıyorum. nasıl arnold gibi olabilirim. işte bisküvi ve kaşar peyniri yiyorum. bana bi program yazabilir misiniz? doğal yollarla gelişmek istiyorum ben.

Azi, Zer0 ve TurTaa bunu beğendi.
  6. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya

dostum hangi dilde anlayacaksan o dilde yazayım...!!!! ben protein tozu doğal deil diyorum sen hala yok peynir suyu cart çurt yazıyosun en basitinden protein tozunun raf ömrünü uzatmak için içine katkı maddesi konuluyor... Bu katkı maddesidemi doğal ?????

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:56 ----------

dostum kırk yıllık arkadaşım gibi konuşmuşsun nerden biliyorsun benim kalem gibi kolum olduğunu nereden gördünde böyle bir yorum yazabildin merak ettim doğrusu sende herhalde 50 cm falan kol var benim kollara kalem dediğine göre bi resim varsa koyda bi görelim ;)

özgürlük bunu beğendi.
  7. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yoğurda, süte, çikolataya, çorbaya, peynire vs. bi sürü şeye raf ömrünün uzaması için katkı maddesi konmuyor.

lütfen protein tozuna karşı olalım.

Zer0 bunu beğendi.
  8. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    barkod_ o mantıkla,eğer protein tozunun raf ömrü varsa,senin de raf ömrün var,belli bi yerden sonra yaşlanıp ölüyorsun(raf ömrün bittiğinde),bizde doğal değiliz o zaman topraktan geldik ama,toprakta gübreli ne olacak.yani katkı maddesi.

9. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    turtaa yaş kaç senin ????

bide resim koymadın hala görelim şu kolları senin bi karşılaştıralım kalem pilmi nedir ?????

10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    benim yaşım 24.napacaksın...sen önce raf ömrün oldugunu kabullen.raf ömrümüz bittiğinde hepimiz öleceğiz..ayrıyettin doğal değiliz..gübreli topraktan geldik.42 cm pazum 2 yıldır çalışıyorum.resim mesim yok.(doğal yollardan yapmadım,pazumun içi protein tozu dolu)

11. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya

ben protein tozuna karşı değilim sadece sizin anlamakta direndiğiniz şey protein tozu doğal bir ürün değil.... Olay bu kadar basit fazla bi IQ de gerektirmiyo bunu anlamak ama ilginç....

12. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    yoğurt yememeliyiz. doğal değil.

IQ'su yüksek olan arkadaşlara saygıda kusur etmemeliyiz.

Son düzenleme: 23 Nisan 2011
  13. ccr

ccr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    37.antrenman bitti.

....................................

14. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    barkod 120 kg bench press basıomuş,kolları falan büyükmüş..özelde öle diyo.yüzde 100 doğal yaptım diyo

15. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle ciddi bir uslup sorunun var onu belirtmeden geçemeyecegim. İnsanların kişilikleri ile ilgili değil yazdıkları seyler ile ilgili yorum yaz lütfen.

Protein tozu evet doğal bir maddedir. Ama günlük hayatta yediğimiz pek çok şey gibi organik değildir. Lütfen ilk önce doğal ve organik kelimeleri arasındaki farklı bir araştır.

Biz diyoruz ki peynir de ağaçta yetişmiyor onu da yeme o zaman. Bir şeyin ağaçta yetişmesi onun sağlıklı oldugunu göstermez. Hormonlu meyvelere ne diyeceksin. Onlar da ağaçta yetişiyor çok mu sağlıklı çok mu doğallar?

Tütün de topraktan yetişen doğal bir bitki. Sağlıklı mı ?

Protein tozunda yapay olan tek şey bence tatlandırıcı kısmıdır. O da zaten yediğimiz her hazır gıdada olan sürekli tükettiğimiz şeyler.

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    off topic olacak ama bizim ülkemizdeki bir bakış açısı yanlışlığına değinmek istiyorum;
    barkod isimli arkadaş 150 kg bench basıyor supplement kullanmıyor,kolları baya kalın %100 doğal yapıyormuş, ben tebrik ederim tabi ki sürekli yemek yemek için vakit yaratan kişiler taktir edilmelidir herzaman için, fakat unuttuğu bir nokta var, bodybuilding litaratüründe supplement kullanan veyahut kullanmayan herkez (anabolizanlara bulaşmadığı sürece) natural body builder olarak geçer türkçe meali doğal vucut geliştiricisidir,tabi ki bir nokta daha var, zaten günde düzenli olarak 5 büyük-2,3 ara öğün yiyebilen birisinin kas gelişimi günde 2 öğün yiyip supplemente abanan bir kimseden çok daha fazla olacaktır,siz hiç musabık sporcuların protein tozuna abandıklarını gördünüz mü?Çünkü adamların işi bu ve sürekli yemek yiyecek zaman buluyorlar,biz amatörler ise hayat koşullarında her gün her saniye aynı beslenme disiplinini yürütmekte zorluk çekiyoruz, ben gerçekten anlamıyorum kaç gündür burda şu anlamsız polemiği yürütüyoruz ve bu ilk değil malesef son da olmayacak, ben forumumuzu seviyorum fakat bu tarz anlamsız yorumların önüne geçilmeli...

demek istediğim şudur, yabancı forumlarda biri çıkıpta bu sporu protein tozu ile yapan adam doğal değildir, derseniz ordaki insanlar size bir taraflarını yırtarak gülerler çünkü dediğim gibi supplement olayı bir gıda takviyesidir, bizim insanlarımızın birçoğu malesef supplementi ilaç zannetmeye devam ediyor, ne olduğunu bilmiyorlar,araştırmıyorlar ve korkuyorlar, o yüzden kullananı da doğal değilsin sen olarak lekelemeye çalışıyorlar...

ayrıca diğer arkadaşlarda belirtmiş, mesela raf ömrünü uzatan katkı maddeleri ise o zaman yandık biz, yoğurtta yemiyelim, peynir de yemiyelim,süt içmeyelim...

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    preotein tozlarına kısa bi açıklama getirsek:

protein tozları ,ağırlıklı olarak ,çoğunlukla " süt tozu ve peynir altı suyu " ndan üretilir...

ancak, süt tozu daha pahalı bir malzeme olduğundan kayış "peynir altı suyuna "dır...çok daha ucuzdur...içine "aroma, şeker ,tadlandırıcı ,vitamin "falan da katar ,piyasaya güzel bir ambalajla 20-30 kat fiyata çakarsınız...(pazarlama 'nın ,"ambalaj " yani "packing" p 'si ) ...ve yüzlerce enayi de bunu rahatca yer...eğer perkaende fiyatlar artmamışsa 2 sene kadar önce r:

-süt tozu : 7.5 -8 tl/kgs
    -p.altı.s tozu : 4.5 -5 tl/kgs idi...

bunun yanısıra "soya , yumurta "gibi ürünlerden üretilen "protein tozları da mevcut"...

ayrıca "creatin" gibi "et ürünlerinden elde edilenler...))

18. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim marketten (yani piyasadan ) aldıklarımız işlenmemiş peynir altı suyu tozu değil izole protein tozudur. Yani protein oranı arttırılmış ve diğer gereksiz bileşenler ayırılmış hali. Bu nedenle izole protein tozu ile peynir altı suyu tozunu karşılaştırmak pek doğru değil. Bunun argesi var tesis ve diğer işletme masrafları var aracılar var nakliyesi var fiyat ondan katlanıyor.

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yav uğraşmayın, protein tozu ağaçta yetişmez o yüzden doğal değildir deyin olayı bitirin. :) Giriş seviyesi bir bilgiyi bile kabul etmeyen birisine ne dense boş. Cahillikten kurtuluşun ilk adımı bilmedgini kabul etmektir. Daha ilk adımda tıkandınız, oysa bazı üyeler 10uncu adımı anlatmaya çalışmış :D

20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    izole edince ne oluyor?!...))))

olanı söyleyelim , biraz daha konsantrasyonu artar o kadar...)

örneğin normal piyasa "süt tozunda %40 civarı ilken (yağsız) ,kazein powderlerinde konsantrasyonla %70- 80 lere,

peynir altı suyu da % 14-15 ken , konsantrasyonla %30 lara çıkartılıyor...

ama, fiyat ?!...(((( fiyatlar maşallah 110- 120 tl mi?!...(((

neticede ,birinden 1.5- 2 kat kullanırsnız olur biter...)

buna pazarlamada ne dendiğini pazarlamacılar çok iyi bilirler...))

Sayfayı Paylaş