Protein = Para ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pashaturks tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Neden 145 ki ? Arkadaşın kilosunu bilmiyorum fakat kilo başına 1.5gr gayet yeterli değil mi? Ki ben sadece en basitinden hesaplama yaptım ekstralar ile gayet 120'yı bulabilir :) Sadece hayvansal protein kas olarak geri dönseydi danalar ot yiyerek kaslı olamazdı değil mi hayvansal 145 çok abartı kanaatimce.

2. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Zaten düşük miktarda proteinle de gelişim kaydedebileceğini belirtmiştim, protein miktarını fiyata göre orantılanır işte. Neden 145 dersen, kendimden bakıp söyledim. :) Bitkisel proteinlere ben pek güvenmiyorum, (bu konuyla ilgili bir yazı vardı forumda)

3. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış anlama terslemek anlamında söylemedik belli ki arkadaş çok yeni o yüzden ona şuanda kilosu kadar protein bile alsa yarayacak.Vücut Geliştirme zengin sporudur tezini destekler gibi gelince biraz kızdım sanırım , kusura bakma :)

4. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    tavuk gogusu 100 gram pismemis varsayarsak, pisince onun gramaji ve besin degeri azalmaz mi ?

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. sthammer

sthammer Guest

Gramaja göre yoğunluk kaybı değişiklik gosteriyor.. 500 gram tavuk göğsünde bu kayıp çok daha fazlayken 100 gramda daha az.. pişmiş 100 gram tavuk göğsünde 30 gram civarı protein var..

Ryz bunu beğendi.
  6. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Büyük ihtamalle besin degeri düşmüyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Üstünde 22 falan yazıyor o pişmemiş 100 gram değeri sanırım ?

8. sthammer

sthammer Guest

Normal değer 30 gram civarı ancak çoğu kişi 20 den hesaplıyor nedense.. 500 gram pişmemiş tavuk göğsünün pişmiş hali 350 gram civarı olacağından ve çoğu kişi pişmemiş değeri baz aldığından onların 20 gram hesabı kafa kafaya geliyor yine..

ajn16 bunu beğendi.
  9. tabutr

tabutr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim burda ne demek istedin anlıyamadım hindinin malum yere bir etkisi falan mı var eğer öyleseyse paylaşta bende hergün yemiyeyim

10. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Muratbey lor peyniri, uht olmayan pastorize şişe süt, bulgur , ve olmazsa olmaz yumurta . hesabını iyi tut, daha da ucuza çıkmaz. Mümkünse haftalık veya aylık olarak alışverini yap. Ekonomik olarak gerçekten bitap durumdaysan olduğu kadar yap.

Bunları yiyerek kazanacağın kas miktarı , parasız kalıp aşırı stres ve psikolojinin bozulması sebebpli sporu bırakma gibi bir sonuç doğurabileceğinden, olduğu kadar de geç. Mezun olup para kazanınca işler biraz daha kolaylaşıyor.

ajn16 bunu beğendi.
  11. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben sana git tonbaligi al diyecem onun maliyeti yüksek ama protein bakımından zengin bi yiyecek uygun fiyatta olanları da var protein oranı biraz düşük arada değişiklik yapman iyi olur

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Allah'tan sen TÜİK'te çalışmıyorsun :)) yoksa bu hesapla asgari ücreti fazla bulup onu da düşürürdün heralde :))) biraz tebessüm :))

13. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hesaptaki tek yanlışlık toplam protein miktarı oda 101 ediyor . Sana bu kadar enteresan gelen ne onu anlamadım ?

14. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    lor ve yumurta en ucuz protein kaynağı birde ister öğrenci olsun ister dar gelirli biri olsun sizin 50 tl ne olacakki harca dediğiniz miktar işte bu kişiler için büyük bir rakam oluyor özel sektörün yada devletin verdiği para belli ailedede para yoksa kira fatura yiyecek internet derken gezip tozmayı sanmıyorum bile insan kimi zaman bırak 50-100tl yi bir kenara koymayı borçlanıyor bile vg sporu zengin sporu değil elbette ama para isteyen bir spor eskiden nohut kuru fasülye ucuz gibiydi şimdi onlarda et fiyatına yaklaşmış

sthammer ve ajn16 bunu beğendi.
  15. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Arkadaş, mesaj sonunda tebessüm dedim bak.. hesapta hata aramadım..farketmedim de zaten.. kuruş kuruş hesaplayıp dediğin paraya kral gibi beslenme meselesine espiri yaptım sadece :)) demek ki bırak 4 kişilik normal bir aileyi 250*4 = 1000tl ile 4 kişilik bir bb ailesi bile geçinir diyip maaşları düşürürsün dedim :)) relax..

16. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Birde üstüne elektrik su doğalgaz eklersen asgariyi 2000e çıkarmalılar .d Neyse bunlar derin mevzular :D

Şu saydıklarımı alamayanın vücut geliştirme sporu zaten boşa kürek çekmek gibi bir şey olmuyor mu?

Bende öğrenciyim sabah okul öğlen spor akşam işe gidiyorum.Hiçbir şeyin bahanesi yok,olamaz da:)

17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    aslında kimse vücut geliştirme yapmıyor çoğumuz fitness yapıyoruz farkında değiliz tam anlamıyla hardcore vg sporu yapmak çok para ister bunun için arabasını evini satan bile olmuştu yarışmaya katılmak için ayrıca öğrenci var öğrenci var demek ki sizde durumlar iyi bende sevmem karamsarlığı ama hiçbir bahane yok diyecek kadarda gerçekleri göz ardı edemem yarın ö bürgün iş hayatına başladığın zaman anlarsın

ajn16 bunu beğendi.
  18. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    S
    Sabah okul öğlen spor akşam iş senin için ne ifade ediyor ?

19. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    akşam işini spor diye okumuşum o zaman sende bilirsin özelin yada devletin verdiği paranın kuş kadar olduğunu bununla vg sporu yapılamıyacağını ha şöyle olur evde baba çalışıyordur kira fatura derdin yoktur çalıştığın parada sana kalıyordur o zaman sorun olmaz yok ben üç kuruşa ev bakıyorum diyen bir kişi görmedim ki vg sporu yapsın

20. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Kimse sana supplement alma demiyor ki vg yapmayan biride gayet şu söylenenleri yemek zorunda eğer sağlıklı beslenmek istiyorsa. Ben bu spora başladığımda kilo almak ve beslenmemi düzene sokmak için başladım yoksa düzenli yemek yiyemiyordum 8 aydır gayet düzgün bir hayatım var çok şükür.

Ki konuyu açan arkadaş sabah akşam yumurta yediğini ve yiyebileceği en ucuz şeyin o olduğunu söylemiş .Sabah akşam yumurta yiyecek para varsa diğerlerini alabilecek para da gayet vardır :) Günde 10 yumurta 4 lira yapar ekmek ile :)

Sayfayı Paylaş