Protein Alımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Mahmutkrdnz tarafından 4 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    1 öğünde en fazla kaç gr protein alınmalıdır ? fazla alınınca yağ olarak depolanıyor filan diyorlar sizin görüşünüz nedir. Mesela Ben gr a takmam fazla 50-60 yüklediğim de oluyor bir öğünde 15-20 de

2. FurkanAdsiz

FurkanAdsiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    Tunceli/Merkez
    Benim tavsiyem gunluk olarak en az kilonuzun 1.5 katı en fazla 2 katı kadar alın yani ben oyle yapiyorum isine karismak gibi olmasinda :)

Sent from my SM-E700F using Tapatalk

3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    genelde kilonun iki katı diyorlar.yağlanma işine kimileri yapar diyo kimileri yapmaz diyor kime inanacağımı bende bilmiyom..şahsen kendim off gunlerde 50gr bitkisel 50 gr hayvansal 25gr kahvaltı 25gr protein tozu ile alıyorum.idman gunleri spor sonrası protein tozu içtiğim için 25 de öyle alıyorum.gunluk toplamda 150 altına düşmüyorum 200 de geçmiyorum.

4. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Soyle bir noktaya dikkat cekeyim, maalesef makele linkini bulamiyorum, soyle bir bilimsel arastirma vardi, birkac grup profesyonel sporcu var, bunlar uzerinde 3-6 ay boyunca sistemli olarak alinan protein miktari ve kas gelisimi olcumu yapiliyor.

Cok net hatirliyorum vucut agirliginin 1.4u optimun deger, 1.7 oraninda alanlarda cok cok az daha fazla gelisme vardi..

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

5. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :
    https://www.bodyforumtr.com/threads...eken-protein-miktarı.24170/page-5#post-992441
    Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş