Program ve Destekler Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hagal tarafından 13 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    merak etme çok okuyan bir insanım bak kendimden örnek vereyim spora basladığımda boş barla bench basarken ıkınan biriydim 16 ay daha olmadı her ay program değiştiririm ve suan benchte 100 kg 8 tekrar yapıyorum ne kuvvet nede 5x5 yaptım eyer kas kütlen artarsa kaldırdığın ağırlık artar senin 5x5 yapan çok var sporda herif 60 kg 140 kg bench basıyor ama bi bok yok yaz nete uzun süre aç kalmanın yağ yakımına zararı sen if diyetini yaptıysan söyle bakalım sen yağ oranını ne kadar sürede nekadar düşürdün 5x5 denen sey baslangıç degil ileri seviyeler içindir kusura bakma ama bana cahil demissin ama bence cahil sensin

Zizxy bunu beğendi.
  2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi sana kitap ve kaynaklar önerirdim bakıp oku öğren diye ama boşver biraz daha böyle kal. ;)

3. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    sana da dicem son şey şu sana if diyetini öneren arkds gibi bizim salondada çok var hepsinin lafı şudur bana sen steroid kullanıyorsun yani anlayacağın burda sana yaptıklarını uygulayan 1 ayda yağ oranını %15 den %10 indiren çevresinde yarışmacı ve uzman insanlarla takılan çok okuyan biri olarak tavsiyelerimi yapmak sana kalmış benimde kız kardesşim var 168cm boyunda 72 kg di tavsiyeler verdim 3 ay da 63 kg ye düştü manken gibi oldu gerisini sen düşün laflarım boş olsa işte sana kanıtlar

4. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    ağırsağlam mı bu kaynak yoksa bak senin gibi çok gördüm bizim salonda ufak şeyler başarıp dünyaları fethetmiş gibi ahkam keserler kaynaklar neymiş bir okuyım bide yollada kaynakları kız bile ne diyor if diyeti yapmıcam diyor sana son bir sorum olucak kaç yıldır bb yapıyorsun baslar ken ki ölçülerin ne suan ne sin boyun kaç ben yaıyorum buraya bel 75cm göğüs 114 omuz 128cm kol 40 bacak 60 cm kalf 40 boy 173 yağ oranım %10 ben bişey bilmesemde vücudum ne kadar çok bildiğimi bana kanıtlıyor :):););):cool::cool: şimdi sen yaz ölçülerini bunlar soğukken ki ölçülerim pumplıyken sen beni görsen bu sporu bırakırsın 16 daha olmadı bu spora baslıylı ;););):cool::cool:

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Klasik bir "Bro"sun ;) Maalesef ki uzun süre de böyle kalıcaksın. Ağırsağlam ile 2-2.5 senedir arkadaşlığım var kardom sağlam adamdır. Eğer ki uzakta yaşıyor olmasaydık birlikte antrenman yapmayı teklif ederdim :)

6. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Spora başlayalı 2 ay oldu herşey onu yapma bunu yap fullbody yapma bölgesel çalış vs vs. Vücut çalıştıkça gelişiyor. haftada 3 kere HIIT kardiyo yapıyorum süper hissediyorum kendimi. bana diyorlar hafif ağırlıkla başla ben dinlemiyorum kimseyi vucüdumu dinliyorum. ne zaman setleri rahat çıkarmaya başlasam ağırlıkları bi tık daha arttırıyorum. bence herkes böyle olmalı. Vucut ne diyorsa oradan gidilmeli..

7. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    ağırsağlamla arkds olduğun belli hahahahahahahahahahaha sen böyle devam et ben gelişirken sen anca izlersin bak ben ölçülerimi yazdım sen onu bile yazamıyorsun
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2016 ---
    zaten bi dünya şampiyonu şöyle der antremandayken vücudumu dinlerim yarışmadayken ise vücuduma susmasını söylerim diyor bence her kezin yapısı farklı ben 5kg de bassam gelişiyom 100 kg bassamda zaten ağırlık hafif gelirse ağırlığı arttırırsın hafif çalışmıcaksın aslında uzun süre çalışmıcan max 1 saat calısmalı bence

Zizxy bunu beğendi.
  8. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Haklısın. Vücut resmini görebilirmiyim?

9. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    nasıl atacam
    b
    bide niye
    14991432_1454152014614067_51708889351148733_o.jpg burdaki resmim soğukken ki arkds rica etti çekti kollarımı falanda sıkmadım umarım yeterlidir

Son düzenleme: 13 Aralık 2016
  10. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    koydum bi resim bi eleştir bakalım

Zizxy bunu beğendi.
  11. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    5x5 başlangıç programıdır yanlış biliyorsun. ayrıca 60 kiloda 140 demişsin olay da bu zaten. yemezsen kas kütleni geliştiremezsin , adam 60 kg sikletinde kalmak istiyor kasla falan işi yok bu nedenle kütlesi az.

stefan35 ve 2pacist bunu beğendi.
  12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Kaç senelik vucut?

13. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    15aylik
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Aralık 2016 ---
    dostum kas kutlen artarsa kaldirdiginagirlik artar 5x5 ileri seviyedir cunku spora yeni baslayan biri istedigi kiloda calissin zaten gelisir sen billidigini yap ama insanlari yanlis bilgiler sunlar

Son düzenleme: 14 Aralık 2016
  14. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Karin kasin varmi ? Eger karin kaslarin yoksa iyi degil derim.
    Bir vucudun karin kaslari yoksa bence hic :)

15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    konuyu çok fazla saptırmışsınız, arkadaşın kişisel konusunda şahsi tartışmalarınızı yapmanız doğru değil. eğer bir konu için birbirinizle tartışacaksınız özel mesajdan tartışın, burda kafa karıştırmanın alemi yok.
    konuya gelince ilk uyarım sakın ama sakın dışardan testosteron alma 8 10 sene sürmez o vücutlar abartmışlar 1 senede bile istediğin formu yakalayabilirsin. testosteron alan bayanların emin ol benden bir farkı kalmıyor :D örneklerini çok gördüm çevremde.
    Ayrıca kas için de belirli bir kalori alman gerekiyor diyet yaparsan korktuğun gibi incelme ihtimali yüksek o yüzden özenli beslenmen gerekir.
    Hit kardiyo için de kendine alan yaratıp o kadar kasmana gerek yok 20 dk koşsan koşu bandında bile 10 12 kilometrede koşup 5 dakikada 1 1 dakika yürüsen de düzgün bir hit yapmış kadar olucaksın sadece 6 km çok düşük 45 dk öyle yürümek yerine 20 dk daha hızlı tempoda koşsan sana daha fayda sağlar.
    ağırlık için fullbody çalışıcaksan her gün salona gitmen gerekmez haftada 3 veya 4 gün çalışırsın. yok ben her gün gidicem haftada 6 gün diyorsan programına devam et. ama 3 gün gitsende daha iyi gelişme imkanı var çünkü 1 gün çalışıp 1 gün dinlenmek daha iyi geliştirir bence. oda sana kalmış.

Hagal ve zzzxxz bunu beğendi.
  16. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    başlangıç seviyesindeki bir kişi kaldırdığı ağırlıkları bilemez ve vücudunda kas kütlesi olmadığı için hacim kazandırabileceği bir noktada yoktur
    o sebeple 5x5 başlangıç seviyesi program değildir,orta seviye programdır

mrthr35 bunu beğendi.
  17. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    HIIT kardiyo kalbi zorlayan ezgersiz turlerinden olusuyor. Guc, Kondisyon , Esneklik , Dayaniklilik ve yag yakimi asiri fazla.
    Kosu bandi bilek agritir diz agritir ve hic saglikli degil.
    20 dakika kosudan bahsetmissin ve 10 12 kilometre demissin.
    Bunu yapip vakit kaybedecegine arkadasimiz.
    100 metre splint 1 push ups
    100 metre tempolu yuruyus 15 saniye ip atlama seklinde 4 tekrar 3 set yapabilir.
    Kosu bandi amelelige kaciyor boyle egzersizler dururken. (Sahsi fikrim)

18. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    yan oblikler adanis bide ust karin goxukuyor ama alttakiler yok bide senfoto at bakalim
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Aralık 2016 ---
    kardesim herinsanda kas vardir hicmi biyoloji gormdin

19. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    https://www.hizliresim.com/1VdmgB salona başlayalı dün tam 2 ay oldu. resimler dün çekildi antremandan hemen sonra.

20. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    ectomorf bir yapin var yaglanmassin sen ama zorda hacim kazanirsin ben meseela tam olarak mezomorfum

Sayfayı Paylaş