Program ve Destekler Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hagal tarafından 13 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Selamlar,

Yeni başlıyorum. Kendime bir program oluşturdum. 45 dk 6.0 hızında yürüyüş yapıyorum ardından dambıllar ile bacak -kalça/ karın- sırt/ göğüs -kol olarak bölgere ayırıp günlere yığılan bir program yaptım. 5 gün yapıyorum başlayalı daha 10 gün oldu ama yanlış hareketler yapmak istemiyorum.

Beslenme programım yağ/tuz/şeker vb şeyler çıkmış durumda. Klasik bir protein- sebze dengesinde ilerliyorum.Ayrıca burner kullanıyorum.
    1.68cm / 62 kg yum . En korktuğum şey şu aşamada forma girmeye çalışırken fazla incelmek şayet yapmaya çalıştığım şey slim bir vücut değil hoşlanmıyorum o görüntüden. Güçlü bir yapı yakalamak istiyorum ancak bunun ileri aşamalarının hormonsuz olmayacağı söyleniyor.

Görünen yaptığım bir hata var mı acaba ya da ekstradan yapmam gereken birşey var mı eklemek istediğiniz ?

Konuya hakim arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum. Tek başıma uğraştığımdan yardımınız motivasyon olarak fayda sağlamış olur.

Güçlü yapı derken ne demek istediğimi anlatabilmek için fotoğraf ekliyorum :). Soru kalabalığı yaptıysam şimdiden kusura bakmayın.
    https://tr.pinterest.com/pin/443393525798425719/
    https://500px.com/photo/20859891/female-fitness-model-by-lee-tung-thomas

Sicofil bunu beğendi.
  2. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Programinda sanırım ya omuz bölgesi yok yada yazmayi unuttun onuda eklemeni öneririm program iyi gözüküyor.

3. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    45 dakikalik yuruyusu ne icin yapiyorsun ?

4. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Yağ toplanması bacak bölgemde aynı zamanda dayanıklılık - ısınma maksatlı yapıyorum. Hatalı mı ?

5. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    45 Dakikayi orada harcayacagina HIIT kardiyo oneririm sana. Arastira bilirsin. Ayrica HIIT Kardiyo ile Hep yag kolay yakarsin bacak bolgen kalca bolgen toparlanir dayanikliligin nefesin kalbin gelisir.

Hagal bunu beğendi.
  6. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Araştırdım hızlıca bir. Teşekkür ederim çok iyi oldu bisiklet vb. çok sıkılıyorum çünkü zaten.

7. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Spor salonuna kayıt olduysan müsait alan varsa o alanda pist belirle kendine hedefe koş geri gelirken yürü hedefe koş gelirken yürü bu şekilde güzel Kalori ve yağ yapabilirsin

8. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Salona kaydolmadım da sitenin salonunda çalışıyorum eğitmensiz. Çok koşmaya müsait bir alan yok tıkmışlar herşeyi bir alana.

9. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    sana bi prof olarak söylüyorum o vücuda hormononsuz ulaşırsın ama 8 10 sene de yalan yok oda testodan dolayı hormon olayı kadınlarda testo yok ve testo kas yapan hormon bide geiner yağlandırır sonra yağı tamamen kesmen akılsızlık günlük 15 gr fındık badem ceviz yemelisin çiğ olmalı onlarda yumurta ye sarısını da ye bide yürümek yerine bacaklar için squat ile lunges yap sonra kol yerine göğüs sırt bacak yap bu da 200 tekrarı geçmesin 45 vy 1saat çalıs ant bitince 10 dk hit yapıp protein shake ile beraber 5 gr lösin al 30 dk sonrada 20 gram basit şeker deadlift squat bench p barfiks bunlar programda olsun bide protein ve kaliteli karb al kalorin tam olsun dediklerimi tam yap 3 ay sonra gelip tessekür edersin bana

Hagal ve Zizxy bunu beğendi.
  10. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Musait alan yoksa yaratacaksin. Bizim salonda crossfit bolumunde kosu yapiyorum belki adamlar bana KIL oluyorlar ama yapacak bisey yok. Biraz atilgan olacaksin. Kaldirim da kos gerekirse insanlari rahatsiz etmeden.

Hagal bunu beğendi.
  11. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Selam,
    Verimli cevap için teşekkür ederim. Okurken bir yandan çiğ badem yiyordum hali hazırda. Yağı kestim derken sağlıksız saçma sapan yağları kestim bu şekilde alıyorum yağı. Zeytin yağı kullanıyorum bir de az miktarda. Squatl lunges deadlift bench yapıyorum.Barfiks yapmıyordum. Sırt çalışmıyordum ona da dikkat edeceğim. Gainer değil burner kullanıyorum şu yağ yakıcılardan. Söylediklerini araştırıp uygulayacağım.

Plates salonunu işgal ederim genelde boş zaten doğru söylüyorsun.

12. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    burnerlar bence boşa para onun yerine her sabah bir çay bardağı suya bir çay kaşığı elma sirkesi koy iç yeşil çay beyaz çay mate çayı içebilirsin bide açı biber ye bunlar doğal yağ yakıcıdır sonra diyet olarakda ketojenik diyet önerebilirim ben 20 günde 5 cm bel ve kalçadan verdim sonra tuzu kesme bence çünkü sodyum düşüklüğünden kas krapları yaşarsın tuzun tuttuğu suyuda maydonoz yiyerek yok edersin basarılar

13. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Salonda hemcinsinden en fazla çalışan sen ol. motivasyon müziklerini unutma. Spor salonda güzel karizma giyinmeye çalışıyorum. Kendimi bu şekilde süper motive ediyorum. Antremanın bitti HIIT kardiyo yapacaksın mesela seni tekrar enerji vericek müziği aç o şekilde başla. Bol bol su iç. HIIT kardiyo yaparken çok yüklenirsen kalbin sıkışıcak gibi olucaksın korkma kalbini daha fazlasına zorla. Kalbin büyüme gibi bir yeteneği olduğunu unutma. Antreman esnasında telefon gibi şeylerle oyalanma antrenmanını kısa tut duşunu al besinini sağlam yap dinlen. Antreman sonrası hemen besin almaya dikkat et. Resimdeki gibi olmak olmak istiyorsan. BESİN, DİNLENME,ANTREMAN. Sağlıklı sporlar istedikten sonra başarırsın sabır çok önemli.
    Antremandan önce ısınmayı ihmal etme. ertesi gün kaslarında acı hissedersen sakatlanma gibi düşünme aksine kasların gelişiyor. Eğer acıyan bölge ile hareket yapamıyorsan zorlama doktora görün.
    BESİN, DİNLENME,ANTREMAN. Sağlıklı sporlar. Başarılar.

14. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Tavsiyeler ve yol göstericiliğin için tekrar teşekkür ederim.

15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Hitt kardiyo ve ketojenik önermem. Benim tavsiyem İF diyeti ile full body program uygulaman olur. Kas gruplarını ayırarak çalışmak genelde çok verimli olmaz. Atletik estetik fizik güçlü bir gövde den geçer. Benim tavsiyen 5x5 olur ancak öncelikle egzersiz formlarını boş ağırlıkla öğrenmen olur. https://stronglifts.com/5x5/ Deadlift yerine Rack pull yapabilirsin ilk başlarda daha kolay olur. Spor salonunda squat rack vardır diye umut ediyorum.

16. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    kardeş kız güç istemiyor vücudu estetik olsun istiyor kızın istediği vücut emily skye nin vücudu gibi bisey 5x5 program kuvvet programıdır bide ant sonrası yapılan hit kan akaısını hızlandırıp toparlanmayı hızlandırır if diyeti ise uzun süre vücut aç kaldığı için metobolizma yavaşlar yağ yakımıda yavaşlar sana tek katıldığım şey kızın hareketlere alişması için boş barla çalışması diyerleri ise boş ve bilgesizlik

17. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Şuanda da en çok çalışan benim,kendi CD mi doldurdum ilk ben gittiğim için otomatik salonun müziğini ben seçiyorum. Motivasyonumun bir kısmı asabi bir yapıya sahip olmam bir yandan da psikolojik rahatlama olarak kullanıyorum bunu aslında normalde serbest dalış yapıyordum bunun için ama vücudumu da geliştirmek istiyorum artık. Kas acılarının çalıştıkça geçtiğini deneyimlediğim için artık onlar vazgeçiremez.+Sigarayı bırakmam lazım. Motivasyon için sağol.

18. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Rica ederim başarılar.

19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Alakası yok, çünkü Hitt kardiyo yapan biri (yaptığını sanan değil.) canı çıkar antrenman falan yapamaz; 100 metre depara kalkarsın, şınav pozisyonuna geçip ardından box jump yapmak gibi örneğin. İntermitten fasting ile ilgili söylediklerinizinde bilimsel tarafı yok kusura bakmayın, hiç bir kaynakta böyle birşey okumadım belli ki ne okumuş nede tecrübe etmişssiniz. Kuvvet ve kas gelişimi birbirini takip eden süreçtir, birini diğerinden ayıramazsınız ilaçlı bile olsanız en nihayetinde kuvvet artışı gerekir, yoksa progressive overload yapamazsınız, elbet ağırlıklar artmak zorundadır. Bir diğer konu ise 5x5 tam olarak güç programı değildir, aslına bakarsanız başlangıç seviyesi bir programdır, kas gelişimide alırsınız kuvvet artışıda.

20. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    İF diyeti uygulamak istemiyorum beslenme programında ani değişiklikler yapma taraftarı değilim, bu işi bir seviyeye gelene kadar değil zihinsel bedensel gücüm için yaşam alışkanlığı haline getirmeyi diliyorum, hiç bir acelem yok. Deadliftte zorlanmıyorum sorunum yok. Squat rack yok salonda malesef. Tavsiye için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş