programıma eleştiri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bozkurt73 tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bozkurt73

bozkurt73 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    şırnak
    1haftadır vücut çalışıyorum.başlama amacım 12 senelik sigara tiryakiliğimi bırakmam ve sağlıklı yaşamak istemem...bu 1 hafta öylesine geçiyor hem araştırıyorum hem çalışıyorum..öncelikle salon (yaşadığım şehir dolayısıyla) imkanım hiç yok.mesleğim dolayısıyla 20.00-21.00 arası antrenman yapıyorum.şuana kadarki programımı yazmıyım çok yanlışı var...yapmak itediğim program şu şekilde
    pazartesi:eek:muz+sırt
    çarşamba:kol(biceps-treceps-önkol)+karın
    cuma:bacak+göğüs

antrenman öncesi:esneme+şınav

---barfiks imkanımda yok malesef..evdeki kapılar kapı barına uygun değil...koridorda yok..barfiks yerine geçecek bi hareket varmı?
    ---antrenmanlarımı 4set 12 tekrar yapmayı düşünüyorum.4kgx2 lık dumbell var.z bar ve 5kgx2 lik plaka ve mekik masam var...bu imkanlarıma göre önerileriniz bekliyorum.sizce hangi hareketleri yapmalıyım?

biliyorum sorum biraz detay istiyor fakat bu önerinize ihtiyacım var.lütfen yardımcı olun...
    dumbellllsbench_OweightlifterChin:_spsmiley

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eleştirinin olumlu olup olmaması kişiden kişiye değişir . Spora başlama kararı alman cok sevindirici ve geleceğe yapılacak en sağlam yatırım olarak karşında duruyor . Tabiki salon ile ev imkanları kıyaslanamaz lakin salona gitme imkanı yoksa yapılabilecek tek şey evde bütün imkanları zorlayarak calısmaktır . Hiçbir hareket ne evde ne de salonda olsun barfiksin yerini tutamaz . 4 Kglık dambıllar 5 kg lik plaka ve z barlar seni maksimum bir bucuk 2 ay idare edebilirler bu nedenle ayarlanabilir dambıl almakta fayda var. Göğüs - kol , omuz-bacak , Sırt -kol şeklinde bir calısma daha verimli olabilir. Şınavı kesinlikle hafife alıp da antrenman öncesi ısınma amaclı yapmaya kalkısma. Sınav yeri geldiğinde çoğu göğüs hareketinden daha faydalıdır ve şınav çeşitlerini araştırarak hem üst göğüs hem alt göğüs hem de genel olarak göğüs gelişimi için olan varyasyonlarıyla mükemmel bir göğüs inşa edebilirsin. Bir de evdeki imkanları değerlendirerek DİPS hareketini yapabilirsen emin ol ekstradan hiçbir göğüs hareketine ihtiyaç duymazsın . Mekik sehpasından da biceps calısmasında scott curl yaparak fayda sağlayabilirsin. Yeni başlamış olduğun için bir süre alışma amaclı bütün vücudu calıstıran bir program uygulayabilirsin

technical1967 ve bozkurt73 bunu beğendi.
  3. bozkurt73

bozkurt73 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    şırnak
    cevap için teşekkürler olumlu eleştiriden kastım yapıcı eleştiridir.yanlış anlattım.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Baslikta gerekli degisiklik yapilmistir.

5. bozkurt73

bozkurt73 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    şırnak
    yeni başlayanlar için salon için çok güzel programlar var.fakat salon imkanı olmayanlar içinde ilk ay için tüm vücudu çalıştıran 3 günlük bi program yazsanız süper olur...en azından benim için bi program önerisi yazabilirsiniz...hyper_

eyvallah.sağolasın.

[

yeni program yazdım bu nasıl?sizin salon için yazdığınız programın ev versiyonu..

1-bench press
    2-şınav
    3-military press(enseden)
    4-barbell squat
    5-barbell curl
    6-lateral raises
    7-drag curl
    8-mekik
    9-bent rowing
    10-military press

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Nisan 2013
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yeni başlayanlar bölümünde flexor hocanın programını kullanabilirsin.bide kapı kirişşine asılan değilde öbür kapının arasına sıkıştırılan barfiksler var onları öneririm

bozkurt73 bunu beğendi.
  7. bozkurt73

bozkurt73 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    şırnak
    konu silinebilir yardımcı olanlara teşekkürler...aslında üyelere kendi konularını silme yetkisi verseniz forum bi nebze olsun ferahlar diye düşünüyorum...

8. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence büyük kas gruplarını ayır
    bacaktan sonra göğüs için yeterli performans olmayabilir.
    Büyük kas gruplarının her birini bir güne var
    kalan küçükleride dağıt uygun bir şekilde
    Bacak göğüs ikiside büyük kas grubu bildiğim kadarıyla

Sayfayı Paylaş