Programım nasıl yarım ederseniz sevinirim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yılmazz33 tarafından 15 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yaklaşık 1.5 ay salona gittim fakat salonlar malum kapalı ve dumbell setiyle bar aldım kendime ve kendime şöylembi program oluşturdum.Göğüs-Dumbell Fly/Biceps-barbell curl ve hammer curl/Arka kol-French Press,Dumbell Kick Back/Omuz-Dumbell shoulder press.Abiler kendim ufak tefek araştırarak hazırladım bunu lütfen şunu yaparsan daha iyi olur diye bi fikriniz varsa söyleyin.Ayrıca sırtta ne yapsam bilemediğim için bildiğiniz sırt hareketi varsa söyleyin dumbell veya Barla yapılan.Ayrıca bench presste eklicektim fakat Split hareket olan dumbell fly ile birleşik olan bench press bir arada olur mu diye kararsız kaldım lütfen yardım edin teşekkürler.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs ve omuza tek hareket, biceps ve tricepse 2 hareket koyma sebebin nedir? Sadece bu hareketleri mi yapacaksın, bacak ve ABS yok mu?

3. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Gittiğin salonda bir hoca falan varsa ona danış veya internetten full body work out bul, full body workout for beginners diye aratırsan karşına istemediğin kadar program çıkar. Hazırladığın program felaket olmuş, en az 1-1.5 yıl hazır programlarla git kendin program yazmaya çalışma.

Skinnyfat bunu beğendi.
  4. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam salona gidiyordum fakat kapanınca malum.Fakat salona en son giderken böyle bir programım vardı:Göğüs:Dumbell Fly/Sırt:Ense Çekiş/Arka kol:French press/Biceps:Hamer Curl/Bacak:Leg press/Squat/Bel:Good Morning/Karın:Crunch/Omuz:Dumbell Shoulder press.Evdeki mevcut ağırlıklarla bacak hareketleri hariç tüm hareketleri yapabiliyorum.Eğer aklınızda bir program varsa yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    madem fullbody büyük kaslara 2şer hareket olmasında fayda var.Kol kasları zaten diğer hareketlerde de çalışacağı için bu aşamada 1er hareket yetecektir.
    Göğüs için dumbbell press ve db fly
    omuz için db press ve db lateral raises
    sırt için db/barbell row ve mümkünse pull up (barfiks)
    bacak için db lunge, db squat, db ya da barbell deadlift
    biceps db curl / barbell curl dönüşümlü
    triceps french press / ez bar skull crusher dönüşümlü
    karın ve kalf birer hareket
    unuttuğum birşey kaldıysa hatırlat...
    haftada 3 gün
    15-12-10-8-8/6
    aralarda 60-90sn dinlenmeli

Skinnyfat bunu beğendi.
  6. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam çok büyüksünüz çok teşekkür ederim.

7. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam bide tüm bölgeleri aynı gün mü çalıştırayım yoksa bir gün göğüs/kol diğer gün sırt/arka kol şeklinde falan mı yapayım o konuda da yardımcı olursanız sevinirim.Bide hocam dönüşümlü demişsiniz o ne anlama geliyor?

8. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tüm bölgeler aynı gün ve haftada 3 gun, arada 1 gun off vererek, örneğin pazartesi, carsamba, cuma gibi. Dönüşümlüden kasıt bir gün bir hareket diğer gun diğer hareket gibi.

9. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Tamamdır hocam teşekkürler

10. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Arkadaşım ben zaman zaman bu antrenmanı yapıyorum ve en çok kütle eklediğim zamanlar da bu program ile oldu. Şuanki halimi yakında güncelleyeceğim.
    A antrenmanı
    Squat 5x5
    P. Bench Press 5x5
    Lat Pulldown 5x8
    İstediğin kadar biceps

B antrenmanı
    Overhead Press 5x5
    Deadlift 1x5
    Dips 3x8 Ardından Failure kadar superset
    (imkanın varsa)1 set Lying TricepsExtansion
    Side Lateral Raise 15-12-9
    Bentover Lateral Raise 3x15
    Bilek isteğe bağlı

Her hafta 3 gün antrenman, örneğin
    pazartesi-çarşamba-cuma. Bir hafta A-B-A şeklinde, bir hafta B-A-B şeklinde olmak üzere her 2 haftada 3 tane A antrenmanı, 3 tane B antrenmanı yapmış oluyorsun. 5 tekrarlı hareketlerde ağırlık seçerken 12 tekrar kaldırabileceğin bir ağırlıkla başla, her hafta 2,5kg arttır. Deadliftte her hafta 5 kg arttır. Bu programın orjinaline Stronglifts 5x5 yazarak ulaşabilirsin senin için daha sağlıklı olabilir, benim yazdıklarım kendi uyguladığımdır. İyi sporlar.

11. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam öncelikle çok teşekkürler fakat elimdeki ekipmanlar 2 dumbell bir adet bar ve toplam parça parça olmak üzere 25 kiloluk ağırlık plakaları ve bir adet bench sehpası fakat bench sehpam yere paralel yani 90 derece veya 45 derece şeklinde değil bench press yada dumbell fly tarzı hareketlere uygun o yüzden programınız çok iyi ama bazı hareketleriniz imkanlarım dışında.Mesela deadlift yapacak kadar ağırlık plakam yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2021 ---
    Bu arada 90 derece gerektiren örneğim shoulder press tarzı hareketleri yapabileceğim koltuk mevcut.

12. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Rica ederim bende de sadece bar, dumbell, bench ve plakalar var, tüm antrenmanı bunlarla yapıyorum. :)

Sayfayı Paylaş