p90x ab ripper,fitness,bisiklet

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pierr846 tarafından 29 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pierr846

Pierr846 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hemen konuya giriyorum 17 yaşındayım,16 yaşımdan beri fitness'a gönül sarmış biriyim.
    2013'ün yazın da başladım okul açıldıktan sonra 3'ay daha devam ettim fakat sonra okul ile birlikte zorlaşınca bırakmak zorunda kaldım,aradan geçen sürede göbek oluştu
    Şimdi tekrar başladım fakat göbekteki yağları bir türlü eritemedim vede karın kaslarının geliştiğini hissedemiyorum..
    Yağ yakımı tüm vücutta eşit olarak veyahut atılması gereken olan yerlerden atıldığını biliyorum.
    Yaptığım program şu:
    Pazartesi:Fitness-Göğüs,ön kol
    Salı:p90x programının 15dakikalık ab ripper bölümü
    Çarşamba:Fitness-Omuz,arka kol
    Perşembe:p90x programının 15dakikalık ab ripper bölümü tekrardan
    Cuma:Belden yukarısını çok yormadığı için Cumartesi'de gidebiliyorum Fitness-Kanat,Bacak
    Cumartesi:Fitness-Göğüs,ön kol
    Pazar:p90x Ab ripper
    Böyle devam eden bir programım var ayrıca her gün veya gün aşırı bisiklet sürüyorum uzun yollarda gidip geliyoruz yaklaşık 3-4' saat bulabiliyor..
    Sorunum benim bu program yeterince karın kası yapmaya yetermi yağ yakmaya yetermi?
    Bisiklet sürmenin cardio açısından iyi bir yönü var mı?
    Diğer bölgeler tam ama sorunum göbek yediklerimede dikkat ediyorum ama aynı zamanda kasların onarılması için Et,Tavuk,Balık her türlüsünü tüketiyorum sadece boş yağ tüketmekten kaçınıyorum örneğin;yumurtanın sarısı,fast food,şekerlemeler gibi
    Siz Profesyonellerin Tavsiyerinize İhtiyacım Var

Blonde bunu beğendi.
  2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yav bu kadar uzun şeyler yazmasak çok daha iyi olur görenin gözü korkuyor direk geri tuşuna basıyor :D

Aşırı kardio iyi değildir diyet+ idmanla yağ yakabilirsin. İdman programın ağırlık için konuşuyorum daha iyi olabilirdi. Yani yağ yakımında 3 gün gideceksen zaten bölgesel değilde fullbody çalışıp temel ( compound ) hareketler yaparsan daha fazla kalori yakarsın senin için daha iyi olur . Karın kası yapma . Karın kası zaten vardır :D kol göğüs gibi değil yani yapıyım olayı falan :D p90x ab ripper'ı karın çalışmasından çok kardiovasküler çalışma gibi görüyorum ben yani karın çalıştırır çok iyi bir şekilde. Fakat kardio özelliği daha öndedir bence yapman iyi olmuş. 2000 kalorilik bir diyet hazırla kendine. Karbodan çok yağa + proteine ağırlık ver. İdman sonu sadece karbo al. Bisiklet 3-4 saat çooooook fazla. 30 dk yeterlidir. İnsülin konusunu araştır öğrenciysen çalışmıyorsan bütün gün evdeysen kahvaltı yapma yada ertele 2-3 saat ve karbo alma kahvaltıda. Boş yağdan kaçıyorum demişsin evet boş yağdan kaç ama yağdan kaçma sakın. Karbonhidrattan kaç.

Son olarak profesyonel değilim ama elimden geldiğince yardım ettim. Profesyoneller pek uğramaz buralara zaten :D Sporda başarılar.

Pierr846 bunu beğendi.
  3. Pierr846

Pierr846 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Fitness'da yağ yakmıyorum zaten koşu bandıydı falan hoca niyese yaptırmıyor bana karın kaslarını mekik ile eritiriz diyor ki arıştırmıştım falan öyle bişi olamazmış sanırsam..
    Birde p90x ab ripper'ı dediğin gibi cardio amaçlı yapıyorum vücuttaki yağı azaltmak amaçlı,şimdi 2.000 kalori demişsiniz karbonhidrat sadece idman sonu al demişsiniz bence mantıklı çünkü karbonhidrat
    seviyesi düşük olacağından enerjiyi yağ yakarak sağlıyacam o zaman sabahları kahvaltı etmeden fitness'a giderim daha mantıklı olur geldikten sonra yemeye başlarım.
    Anlamadığım kısım şu; yağ+proteine ağırlık verin demişsiniz amacım yağ yakmak değilmi? bu konuda aydınlatırsanız çok iyi olur cidden,çünkü aç karna falan sorun değilde mesela öğle yemeğinden sonra falan bira göbeği gibi çıkıyor 1-1.5 cmde onun kalınlığı oluyo iyice bira göbeği :)
    kilom 58 boyumda 1.72
    istediğim yukarda ki gibi 1,2 ay karnı eritip o sırada da biraz kütle kazanmak istiyorum zaten kışa girmeden bulk dönemine girceğim için ondan sonrası kolay

Blonde bunu beğendi.
  4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  5. Pierr846

Pierr846 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İdare edelimde bir ay daha bakarız sonrasına :)
    en azından kendimde bir şeyler yapabilirim fitness'dayken daha ne tür heraketler yapabilirim yağı yakmak için?
    Linkte ki konuyuda okudum gayet mantıklı değerlerle biraz oynayıp denerim haşlanmış yumurta beyazı,siyah zeytin(zeytin yağına bandırılmış) peynir,domates,salata iyidir ekmek yok o zaman..
    ama hani şu px90 ab ripper'ı 1-1.5.hafta oldu bisiklette 5 gün oldu o yüzden biraz daha erken diyebilirim sanırsam bu yöntemle azimle sizce eritebilirmiyim?
    Son olarakta önceki cevabınızda karın kası zaten vardır demişsiniz doğru fakat benim istediğim hani şekli vermek yumru gibi çıkırtmak yani normal mekik karın kasını arttırmıyormuş,ağırlık ile çalışırsak karın kası artıyormuş sanırsam doğruluk payını tam bilmiyorum

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fullbody idmanı öneririm temel hareketler yapıldığından çok fazla kalori harcatır . Antreman bölümünde sabitlerde var konu. Steelhammer arkadaşımızın modifiyeli halini kullanıyorum
    Full body workout
    off
    fullbody workout
    off
    upper body
    lower body
    off
    şeklinde. Kas kütlen pek yok fakat yağ yakacağım diyosan bu program sana uygundur. Forumu araştır biraz
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2014 ---
    İstedikten sonra herşey olur eritirmiyim diye bişey yok eriteceğim diceksin. Ağırlıkla karın kası şimdilik değil de yağ yaktıktan sonra çalış şimdi göbeği öne iter miğde şişkin durur

Sayfayı Paylaş