Oruç ve Kas Kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert671 tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben ağırlıksız çalışmayı uygun gördüm bu dönemde. Bu hafta sınavlar yüzünden es geçtim ama yarın akşam vardiyadan gelince sıkı bir şekilde çalışacağım.

Bu arada ramazan öncesi 3-4 chin up yapabilirken ramazanın ortasında sahurdan 2 saat sonra 6 chin up yapabildim. Bunun mantığı nedir acaba? :)

2. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ne anlatmak istiyorsun? Sen sadece kendini bir şey sanıp insanların emeklerini küçümseyen birisin. Anlat bakalım 9 aylık sporcunun kaybedecek kasının olmamasını da bütün forum öğrensin.

Pinky bunu beğendi.
  3. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    ne zaman tanıdın da benim hakkımda fikir beyan etmeye baladın ? adamına göre cevap veriyorum sadece...adama adam gibi,hakedene hakettiği gibi...uzatmayalım fazla...bundan sonra 1 mesajlada insanların nasıl olduğuna karar verme...

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    siyahkuşak ve VG,

birbirimize hitap tarzımızla lütfen foruma yakışalım.

Kişisel münasebeti bu başlık altında uzatmayınız, lütfen ana konuya geri dönünüz.

Birbirinize sormak istediklerinizi ise medeni ve foruma yakışır bir üslupla sormaya özen gösterelim.

diez bunu beğendi.
  5. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    kaybedersin tabiki 9 aylık sporcu da ona göre kaybeder bence doğal adamlar için daha önemli çünkü biliyorum adam 10 kg da kaybetse umrunda değilki ramazandan sonra basıyor steroidi 2 ayda alıyor ama doğal sporcu için durum farklı 1 kg bile kaybetsem benim için çok şey.O yüzden ben tutmuyorum gerçi içinde yaşadığımız toplum ve değer yargıları yüzünden tam yiyor da sayılmam ama enazından rölantide götürüyorum.Tabiki tutanların inancına en ufak bir saygısızlık yok senin için kas kaybetmek herşeyden önemliyse o zaman tutmazsın yok inancın önemliyse bunun kararını kendin verirsin zaten.

6. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar spor yapılması gereken bir uğraştır fakat bunu takıntı haline getirmemek lazım. yaşantımız boyunca bizi yapmak istediklerimizden uzak tutmaya başladığında durup düşünmek lazım işin psikolojik boyutunu.
    yapılan spor zamanla insanı çevresinden soyutlayıp, çekilmez biri haline getiriyorsa spora bakış açımızı gözden geçirmemiz gerekir. hele ki bu spordan geçimini sağlamayan ve amatör olarak çalışan bir insanın yakın çevresini, işini, vb. ihmal etmesini, asgari ücrete çalışıp yüzlerce tl besin takviyelerine harcayacak bir psikolojiye girmesine anlam veremiyorum. önceliklerimizin sırasını şaşırmamak lazım diye düşünüyorum.
    bırakın zaman zaman formdan düşelim, kilo verelim, yağlanalım. hayatımızın bir parçası olmalı spor, tümü değil.

Em1N, mfd, Body06 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  7. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @ Last of the Mohicans

Çok güzel yorum getirdin olaya. Bende ramazanda oruç tutulmasından yanayım hem fiziken hemde dinen.

mfd bunu beğendi.
  8. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    konu hortladığına göre yazalım bari :)

dini bakımdan olaya bakarsak, spor ve ibadet arasında seçim yapma sorusu bile olamaz.

biyolojik olarak bakarsak, şahsen yıl içersinde karaciğer ve böbreğime af buyrun resmen tecavüz ediyorum bir çok supplemet ile. Mide de cabası. Oruç ile hepsi dinleniyor. Varsın 1 cm küçülsün kollarım. 1 küçülür 3 büyür sonra.. ama ciğerin yedeği yok, bırak sproru hayatın kayar. Oruç tutun sıhhat bulun. Sağlık olmadıktan sonra kaslı bir vücudu ne yapayım.

mfd, casparov2 ve eyelander bunu beğendi.
  9. GocebeKral

GocebeKral Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yav ben geçen ramazan oruç boyunca öğlen sıcağında basketbol oynadığımı hatırlarım iftarda ve sahurda ihtiyacınızı karşılarsanız birşey olmuyo

suplement kullanmıyorsanız kullanın kullanıyorsanız artırın normal su yerine daha fazla maden suyu tüketin bişey olmaz kanımca :)

ben şöyle yapıcam

iftarda ALLAH ne verdiyse daha sonra Teravih namazına gitmeden önce ara öğün olarak 1 kutu konserve ton balığı ve maden suyumu içerim teravihten sonra gelir antrenmanımı yaparım yatmadan öncede suplementleri alırım sahurda tekrar alırım suplementlerden

sahurda ekstradan haşlanmış yumurtamıda yerim tamamdır taş gibi olur valla :)

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bu sıcaklarda çok zor ya of napıcaz.

11. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Önceki sayfalarda da yazıldığı gibi Ramazan ayında oruç tutup antrenmanlara 1 ay ara vermenin hem karaciğer, böbrek gibi iç organların hem de genel olarak vücudun dinlendirilmesi için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Geçen sene Ramazan ayından sonraki 2 ay boyunca elde ettiğim gelişimi birçok supplement kullanmama rağmen diğer aylarda elde edemedim.

Vücudun şaşırtılması için çok iyi bir fırsat ve yine geçen seneki gibi olacağını ümit ediyorum.

12. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ramazanda tam tersi kilo verilmiyor kilo alınıyor.Zaten zar zor 10 kilo verdim.Ramazanda o 10 kiloyu alırım diye cok korkuyorum açıkcası tutamayabilirim.Zayıf biri olsam neyse ye gitsin nasıl olsa alıcağın 5 kilo kilolu biri için alınacak 500 gram bile cok fazla geliyor.

13. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben iftardan sonra çalışmayı planlıyorum. Sonra sabah 4e 5e kadar oturmayı, öğlende 1-2 gibi kalkmayı düşünüyorum. Bu sayede öğünlerimi atlamayacağım ve düzenli beslenmeye devam edeceğim.

14. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Daha 1 ay oldu başlayalı ramazanda da tam gaz devam ta ki hastanelik olana kadar.

15. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Gecen sene Ramazanda 6 kilo birden vermiştim. Çogunluğu kastan, az kısmı da yağlardan gitmişti bu kiloların. Ben zayıflıyorum diye seviniyordum ama sağlıklı bir zayıflama değildi. O Ramazanda öğlene kadar çalışıyordum ve öğleden sonraları da uyuyordum. Sadece iftar yapıyordum. Sahurda ise sadece kalkıp su içiyordum. Tek öğünle geçirdim bir aylık Ramazanı ama şimdi düşününce çok hatalı davranmışım. Bu sene sahurda da dikkat ederek beselenmeyi düşünüyorum. Bu sene tamamen tatile denk geldiği için çalışmıyor olacam. Günün tek meşguliyeti boş mideyle uğraşmak olacak. Geç yatabileceğim için geceleri spor yapabiirim. En azından yürüyüş yaparım.

Ramazanın benim açımdan getirisi, maneviyatın dışında, nefsimi terbiye edebiliyor olmam. Ramazan öncesi obur iken Ramazan sonrası sadece ihtiyacı olan kadar yiyen biri oluyorum. Tabi bu düzen yavaştan sonraki Ramazana kadar eski halini alıyor.

16. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vücudu genel anlamda dinlendirmekten dolayı ve birazda abur cubur yeme özgürlüğümden dolayı Ramazan da orucumu tutuyorum. Bu süre zarfında beslenmeye dikkat etmeye çalışıp -biraz boşlama oluyor- , ağırlık çalışmıyorum. Sadece bazı günler en fazla 1 ayda 3-4 gün şınav fln çekiyorum,geri kalan günler de vücudu dinlendiriyorum...

17. fatih3481

fatih3481 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    spor hayatımda beşinci ramazanım.spora başlamadan önce 78 kilo idim boyum 192 amacım kas kütlemi arttırıp boyuma göre hacimli güzel bir vücuda sahip olmak.şu an 106-107 kilo arasındayım.kas kütlem, yağ oranım on numara.ramazan ayı boyunca hiç spor yapmıyor hiçbir gıda takviyesi kullanmıyorum herhalde bayramdan sonra ilk ölçümümde 99 kiloya kadar düşerim.ramazandan sonra dinlenmiş bomba gibi spora aç biri olalak güzelbir suplement kombinesiyle kaldığım yerden yola devam.

18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben bir hafta içinde Dymatize Elite 12 Hour diye bir ürünü var onu almayı düşünüyorum. Sahurlarda 2 ölçek bu üründen 1 ölçek te casein alıp karbonhidratsız bir sahur yapıp yumurtamı, light peynirimi yiyeceğim. İftarda ise 1 ölçek whey ve 1 kase yulaf yiyip 30-35 dakikalık bir antreman yapıp teraviye gitmeyi düşünüyorum. Teravi dönüşü de artık güzel bir yemek yerim:)

19. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    caseinsiz olmaz ramazan.. sahurda deli gibi casein içicez artık :)

20. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım hiçbirimiz bu dünyada kalıcı değiliz.yaptığın vucut toprağa gömülecek ve çürüyecek sonunda yine ibadetlerinle kalıcaksın.ben tut derim kas kaybı olsada olmasada

küçük kemik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş