Optimum Whey 100% Whey Gold Standart

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve saydam tarafından 7 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. orta karar

45,5%
  2. çok başarili

50,3%
  3. başarisiz

4,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 1.704 üye.
  1. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

supplementler.com dan sipariş ettim kardeşim.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Şubat 2014 ---

aminoyu sadece spordan önce ( 30 dakika ile 15 dakika arası ( al, spor sonrası ve her sabah protein tozu. sabahları bir ölçek spor sonrası 2 ölçek. kreatini de spor öncesi tavsiye ederim spordan 45 dakika önce gibi alırsanız faydasını görürsünüz.

2. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Peki geri iade etmedin mi

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

topraklanma çok değildi eğer o sebepten dolayı diyorsan. tadı için diyorsan ondan da emin olamadım tadı böyle demek ki dedim geçtim. vücut proteini alsında tadı yalan sonuçta. normalde daha mı tatlı moruk bu ürün.

4. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Tadı hep öyle tadında bir problem yok.

5. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de ilk defa kullancam bu ürünü

6. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Bu ürünü kullananlar etkisi konusunda bizleri bilgilendirebilirler mi

7. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Abi ben şu proteinden etki bekleyenlere hastayım.Proteinden ne etki bekliyorsunuz? Yediğiniz tavuktaki proteinden tek farkı sindirimle süresi ve emilim oranı başka bir farkı yok.Ne etkisi bekliyorsunuz anlamıyorum ben.

8. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    doğrusu, bir kutu kullanmış ve ikinci kutusuna başlamış birisi olarak, ürün kalburüstü ve kullanılabilecek kadar iyi. en iyi protein tozu mu, elbette hayır. ancak 170 lira gibi bir fiyat skalasında alınabilecek kaliteli bir ürün. protein tozu olduğu için, sadece yağsız kat kütlesi inşaasında bir ölçüde faydası var, fazlasını beklemek olmaz. yanında başka supplementlarla desteklemeden yarım kalıyor bu ürün. ekonomik olduğu için, pahalı başka tozlara yönelmeksizin, yanına takviye yapmanızı olanaklı kılıyor. bence asıl önemli detay da bu.

sinful bunu beğendi.
  9. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Verebilecegi maximum etkiden bahsediyorum ben de biliyorum tavuktan yumurtadan farkı olmadığını kardes

10. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ee tamam işte daha ne kadar etki verebilir ki.Protein tozlarında tek fark içerisindeki bcaa ve aminoasit oranlarıdır.Proteinler arasında başka bir fark yoktur.İzole olanlar ve blend olanları ayrı tutarak hepsi farklı kategorilerdeler.Her biri kendi kategorilerinde değerlendirilirse,fark olarak aminoasit dağılımı farkı vardır.Bazı markalar farklılık oluşturturmak adına protein tozunun içerisine ekstra glutamin ve ayrıyetten kreatin koyarlar.Fakat bunları değerlendirmeye almayız direk içerisindeki proteindeki aminoasit miktarına içerisindeki proteinin izole olup olmadıgına bakar ve ona göre değerlendiririz.Proteinlerin başka farkı yoktur.Protein tozlarına bakarsın bcaa-glutamin ve triptofan miktarı hangisinde daha yüksekse o protein daha iyidir dersin.Etki olarak daha iyi etki alıp almaman bunun dışında tamamen nasıl kullandıgına baglıdır.2 protein tozunu aynı şekilde kullan birinin bcaa-glutamin ve triptofan miktarı yüksek ise,ondan daha fazla verim alırsın.Ha ben diğerinden daha fazla verim aldım diyorsan o andaki beslenmen,dinlenmen idman farklılıkları vesaireden dolayı daha fazla gelişim görmüşsündür,ya da beslenmen-idmanların dinlenmen aynıdır placebo etkisinden daha fazla verim görmüşsündür.Bunun dısında bcaa miktarı-triptofan miktarı-glutamin miktarı düsük olan protein tozundan daha fazla verim alman mümkün degildir.

Tavuk göğsündeki protein ile optimum wheydeki proteinin tek farkı sindirilme süresidir.whey,sabah kalkar kalkmaz ve Antreman sonrası hemen vücuda acil olarak protein yollamak için kullanılır.Tavuk yersen bu pek mümkün olmayacagı icin ant sonrası ve sabah kalkınca whey kullanılır.Bunun dısında whey kullanmanın pek gereği yoktur.İdmandan 2 saat önce proteinli birşey yersen o idmana sana protein sağlayacaktır zaten.

Bu arada 100gr tavuk gögsündeki önemli amino asitler: bcaalar:lösin:2.3gr izolösin:1.6gr valin:1.5gr diğer aminoasitlerin birkaçı: lysin:2.6gr triptofan:0.32gr arginin:1.8gr glutamic acid:4.6gr alanin:1.7gr histidin:0.96gr
    optimumdaki değerler: bcaalar:lösin:2.5gr izolösin:1.5gr valin:1.4gr diğer aminoasitler:lysin:2.2gr triptofan:0.4gr arginin:0.5gr glutamic acid:4 gr alanin:1.18gr histidin:0.423gr.

Son düzenleme: 16 Şubat 2014
    -Parliamo- bunu beğendi.
  11. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    ohoooo :D tamam kardeşim tamam hepsini biliyorum bunların
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Şubat 2014 ---
    eğer 400 gramlık tavuk göğsü 500 gramlık ta pilav yersem ve protein tozu kullanırsam fazla protein yüklemiş olur muyum?

12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    biliyorsan niye soruyorsun etkisini.triptofan neye yarar neden dolayı önemli diye sorsam eminim onu da biliyorsundur.(ilk yapacağın şey google a triptofan yazmak olacak onu da ben biliyorum da neyse.)neyse.400gr tavuk bir öğünde yersen yarısından cogu bosa gider.500gr pilavı bir ögünde yersen iyi yağlanırsın.protein tozu kullanırsan o da çöp olur aynı öğünde kullanırsan.vücuda tek seferde 35gr proteinden fazlasını yüklemek iyi değil deniliyor.vücut kişiden kişiye değişiklik gösterse de tavsiye edilen ögünleri sık tutmak ve her ögünde yakın protein almak 35-40gramı da geçmemek.

13. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    eyvallah kardeşim. nasıl kullanacağım konusunda kafam çok karışık

14. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler optimum gold whey bugun bana ulastı sanki topaklanma var bi de kokusuyla tadı cok hafif. Daha once bsn syntha 6 kullandım o cok daha agırdi. Bu normal mi

15. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    kutunun henüz başlarında, üstlerinde mi topaklanma var? alt kısımlarında olması normal anladığım kadarıyla (herkes aynı durumdan bahsettiğine göre) ama o da birkaç ay kullanıp dibine gelindiğinde geçerli.

16. Neoactrain

Neoactrain Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar son partide bu topaklanma falan rutin mi? 2 gune alacagim bende. Eger boyleyse Nitrotech'e yoneleyim.

17. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Arkadaşlar ürünün tadında bir anormallik yok, aynı tat. Sadece topaklanma var, muhtemelen yurt dışından ürün gelirken soğukta veya sıcakta bekletildiği için nem yapmış.

maietnigri bunu beğendi.
  18. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    nitrotech sakın alma etki anlamında iyi olabilir ama gaz yapıyo hem de tadı iğrenç ben yeni bitirdim bende ki 900gr dı zor bitirdim daha öncede amix bitirmiştim tadı iyidi topaklanma falanda yok artı CFM teknolojisiyle yapılmış

19. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ürün elime geçti dış görüntüsü tamamen hayal kırıklığı oluşturdu bende. Her tarafı sonradan yapıştırılan kaplamalarla kaplı tek orjinal yeri optimum yazısı desem yeridir artık optimumun eskisi gibi olduğunu düşünmüyorum yarın fotolarıda atabilirim.

20. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hayal kırıklığı oluşturan tarafı nedir? Gümrük mevzuatı ve bakanlık sebebiyle kapatılıyor belli bölgeler, bunun ürünün eskisi gibi olmaması ile ne alakası var anlamadım doğrusu... Ürünün orijinal ambalajı üzerine sticker yapıştırılması ile içeriği arasındaki bağı çözmedim açıkçası ben...

Sayfayı Paylaş