Optimum Nutrition Serious Mass

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve ALPEREN tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok başarılı,

oy sayısı 388
    48,8%
  2. Orta karar,

oy sayısı 340
    42,8%
  3. Başarısız.

oy sayısı 67
    8,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 432 üye.
  1. themortician33

themortician33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    sabah kahvaltı yapıp karbonhitrat alabilirsiniz. spordan önce ve spordan sonra alınması daha iyi olur. Spordan önce almış olduğunuz carb spor esnasında ihtiyaç duydunuğunuz enerjiyi sağlarken, spor sonrasıda boşalan enerji depolarını doldurmaya ve kaslarınızın ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamada daha iyi olur

Zafer404 bunu beğendi.
  2. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam konudaki çoğu yorumu okudum ve üye oldum foruma fikrinizi almak için. Boyum 1.86 Yaş 25 Kilom 61 (2 ayda 3 kilo aldım antrenmanlarla ve yemeğe yüklenerek 58 idim) ama şimdi kilo artışı durdu aksine kilo kaybı olmaya başladı hafta hafta ve ben de takviye yoluna giderek optimum mass gainer 5445 aldım bir de tavsiye üzerine bcaa aldım 200gr. Fakat çevremdekiler şu an hiçbir yararını göremeyeceğimi boşuna para verdiğimi, bu tip takviyelerin 6 aydan sonra alınması gerektiği gibi bir sürü şey söylediler, benim de hevesim kaçmadı değil tabi. İki günde bir tüm vücut antrenmanı yapıyorum hiç aksatmadan eğitmenin yazdığı programla devam ediyorum, başladığımda-şu an omuz Press 14-28 pull down 28-49 triceps 12.5-20kg örneklerini verirsem gözle görülür güç artışı yakaladım fakat hacim ve kilo artışı yok. Mass gainer için erken mi işe yaramaz mı bunu kullanmanın dönemleri mi var beni bi aydınlatsanız?

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Haftada kaç gün çalışıyorsun dinlenmeden kilo alamazsın olan kası da eritirsin, iki gün dinlen. İlk 6 ayda kilo alma hızını arttıramaz ama beslenme hatalarını kapatır. sen mükemmel bir diyet uyguluyorsan hiç birşeye ihtiyacın olmaz. Bunu yapabilen görmedim şimdiye kadar. paran varsa eğer bütçeni sarsmıyorsa ve mükemmel beslendiğine emin değilsen kafana takma doğru şekilde kullan. bir ölçek spordan sonra bir ölçek yatmadan. gainer olarak tahin pekmezden yardım alabilirsin. maliyeti dengelemene yardımı olur. yağlanmamak için sıkı çlış ama 7 gün değil.

4. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haftada 3-4 gün çalışıyorum, tüm vucudu en az 48 saat dinlendiriyorum zaten, sabah sucuklu yumurta peynir fıstık ezmesi, öğlen yulaf ezmesi, antrenmandan sonra pilav fasulye bi iki saat sonra tavuk yada ton balığı yatmadan 1 saat önce tekrar yulaf ezmesi yiyorum genelde. Vucutta yağ adına bişey yok kollar sert ama ince. Aile evinde çıkan yemekleri yiyorum işte maddiyat sıkıntı ama bu seferlik kıydım paraya kilo için. Pharmaton kullanıyorum ama yine de yorgunum sürekli erken kalkamıyorum, bcaa pakedini açayım mı bekleteyim mi? Anladığım kadarıyla mass gainer işe yaramaz dediğinize göre.

5. RagnarLothbrok34

RagnarLothbrok34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ataşehir-İstanbul
    Kardeşim kilo alma olayı özetle şudur. Vücudun için gerekli alman gereken günlük kalorinin üzerine cıkmalısın. İnternette hesaplamaları mevcut o hesaplamayı yaptıktan sonra düzgün bir liste hazırla kendine sabah-ara öğün-öğlen-ara öğün-akşam-ara öğün şeklinde yediklerini yaz netten makrolarını yani besin değerlerini yaz ve hesapla. Yani örnek vereyim 2500 kalori alman lazım 2800-2900 kalori al eğer herhangi bir sağlık problemin yoksa kilo almaman bilimsel olarak imkansız. Mass gainerı eğer üzerinde yazdığı talimat gibi kullanmaya kalkarsan sanırım 10-12 güne biter bu da tam bir saçmalık. Yani oradan alacağın 1250 kaloriyi şöyle kullanabilirsin. Evinde blendır mikser tarzı birşey vardır onunla güzel bir shake hazırlayıp ara öğünlerde kullanabilirsin. Şöyle bir tarif vereyim sana;
    200ml süt,
    70-80 gr yulaf (gramaj ve adetler tamamen sana kalmış)
    2 yemek kaşığı pekmez veya bal,
    1 avuç dolusu kokteyl kuruyemiş,
    1 muz veya yeşil elma,
    1-2 çiğ yumurta,
    yarım ölçekte mass gainerdan, üzerini su ile tamamla ve karıştır. Ben bunu kahvaltıdan sonraki ara öğünümde tüketiyorum sen gerekirse günde 2 kere 2 ara öğünde tüketebilirsin.
    Bu yaptığın shake ile ara öğünde hem daha kompleks ve yüksek kalorili bir besin almış hemde mass gainerı daha uzun süre kullanmış olacaksın. Denemekten zarar gelmez dene bakalım ;)

AcidAli bunu beğendi.
  6. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Normalde 1 servis = 2 ölçek ama ben 1 ölçeği 2 ye bölerek günde 1-1.3 ölçek tüketmeyi düşünüyorum zaten. Olumlu yorumun için teşekkürler :) Şu an 61 kiloyum paket bitince gelişme olursa yazıcam buraya. Salonda 12 ayrı hareket çalışıyorum üstüne 5 dk eliptik bisiklet. Bcaa'yı kullansam yararını görürmüyüm yoksa ambalajı açmayıp 2-3 ay sonrasına mı saklayayım?

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    beslenmen zayıf gainer destekler kullan eğer her seferde 1/2 ölçek kullanıcaksan gücü zayıflar 300 kaloriden gainer olmaz işini tam yapamaz içine 100 gr (bir çay bardağı) tahinpekmez koy gör bombayı. Boza seviyosan ara sıra iç. bcaa sakla 3 ay sonra creatinle beraber kullan. hepimizde durumlar kısıtlı akıllı kullanmak lazım.

AcidAli bunu beğendi.
  8. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spordan çıkınca 100gr gainer içtim sonra mesajını okudum çay bardağından biraz daha büyük bardakla pekmez fondipledim şimdi karışık kuruyemişe abanıyorum ama tahin bulamadım :D

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bulusam onu da halledersin tahin de çok iyidir pekmezle birleşince süper güçlere kavuşuyor. içinde yağ olmasından çekinme susam yağı en yararlı yağardan çok da iyi gelir 50 gamı da bi zarar yapmaz.

10. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    rezalet bir ürün kesinlikle önermiyorum

1. sitesinde şeker yoktur diyor tatlandırıcı koymuşlar içine ondada şeker var az miktarda olsa da
    2. yağ oranı servis başına 4 gr diyor pakedin üstünde 7.5 gr yazıyordu sanırım. 6-6.5da olabilir
    3. tadı rezalet çok kötü 4-5 gün alışmak sürüyor
    4. topaklanma yapıyor karışmıyor süte

dymatize super mass gainer bana 1 pakette 5 kilo aldırmıştı, bu işe yaramaz ürün 1 pakette 2 kilo aldırdı aldırmadı...

rezalet bir ürün tek kelimeyle skandal

11. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam yağını şekerini bilmem de çikolatalısını aldım tadı güzel bence hani kötünün iyisi değil gerçekten iyi tadı, sıcak-ılık arası su ile çalkalarsanız hem tadının daha iyi hem de topaklanmanın olmadığını görürsünüz, suyu çok koymayın bide tadını bozar su miktarı arttıkça
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2017 ---
    Hocam yağını şekerini bilmem de çikolatalısını aldım tadı güzel bence hani kötünün iyisi değil gerçekten iyi tadı, sıcak-ılık arası su ile çalkalarsanız hem tadının daha iyi hem de topaklanmanın olmadığını görürsünüz, suyu çok koymayın bide tadını bozar su miktarı arttıkça

12. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    yağın 2 gramını bile hesaplayarak hormonlarınızı rezil edip sonra da platoooo diye ağlamanızı ibretle sayrediyorum.

13. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim ben 2-3 farklı gainer'ı kullandım en kötüsü işe yaramazı bu tadını falan geçtim zaten lezzetli diye almıyoruz da hiç bi işe yaradığı yok ayrıca yalancı sahtekar bir ürün. durmadan yağ ve şeker oranlarıyla oynuyorlar her üretim serisinde değişiyor ama sorsan yağ ve şeker çok azdır.

biz gaineri tadı güzel olsun diye değil kilo alalım diye alıyoruz 5 kiloluk kullandım hemde sütle aldığım kilo 2 bile deildir nerde super mass gainer nerde bu işe yaramaz kokuşmuş toz. tek kelimeyle skandal rezalet türk markası olsa şikayet bile ederdim. resmen protein tozuna biraz şeker (onların deyimiyle tatlandırıcı) birazda yağ ilave etmişler dolandırıcılar bu marka benim için bitmiştir
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2017 ---
    hocam mesele yağ oranının şekerin sitelerinde ve ürün tanıtımınlarında yazıldığı gibi olması. sen her tarafta 4 gr yağ var de kutuya gelsin 7 gr. ben sırf daha az yağ var diye mass gainer yerine bunu aldım ama dolandırıldım

5 para etmez bir ürün kardeşim kesinlikle önermiyorum benim ne çıkarım var ne başka bişeyim isteyen yine gitsin alsın banane ! ama protein tozuna şeker ilave etmişler al sana gainer HADİ ORDAN bunu alacağınıza protein tozu alın eczanelerde toz şeklinde tatlandırıcılar var az miktarda içine atıp sütle için aynısı. kilo falan aldırmıyor bu berbat ürün
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2017 ---
    şimdi bu optimum markasının başka ürünlerine de baktım gdo'lu ürünler rezil herifler birleşik devletler üretimliymiş birde nasıl denetlemezler bunu ? bildiğin sporcuları ticari kaygı ve denek bir nevi kobay faresi olarak kullanan aşşağalık bir firma !

zaten sürekli ürünlerini ve gramajlarını vs değiştiriyorlar, şikayet geliyor mesela optimum x gainer gidiyor optimum z gainer geliyor mesela... ama içerik aynı.
    sağlık bakanlığına şikayet etmek gerek bu adi markayı ülkeden içeri bile sokulması yasaklanmalı. işte televizyonlarda kanser yapan tozlar diyorlar ya işte bu tozun içindekiler kanser yapar kardeşim

dymatize bir numara başka markayı kullanamyın, o türk markası hardline'ı da önermiyorum. zararlı olduğunu düşünmüyorum ama etkisi yok hele gainer'ı korkunç.

Son düzenleme: 26 Nisan 2017
  14. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben tadı yüzünden alınır demedim hocam, siz tadı berbat ötesi diye yorum yazmışsınız ben de öyle olmadığını söyledim farklı yere getirdiniz bu mesajla olayı tadını falan geçtim diyerek :) ben almış oldum paket bitince gelişmeleri yazıcam. İyi forumlar

15. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Serious mass bende kullanıyorum(sanırım bu konu :) ben ilk ay sonunda 4 kilo aldım ve üzerindeki ölçek kadar kullanmadım. Siz sadece gainer içerek kilo alıcam sanıyorsanız hepsi berbattır hiç bir işe yaramaz tamamlayıcı ürün olarak kullanıyorsanız bilemem belki sizde işe yaramadı. Ben zor kilo alan bir insanım bi sıkıntısını görmedim günlük ihtiyacımı hesaplıyorum ona göre tüketiyorum gayet memnunum.

16. trompifon

trompifon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Merhaba.
    Bir sorum olacak. Optimum Serious Mass aldım ve günde 2 ölçek yani 334 gram kullanın diyor. Ben günde 1 ölçek kullanacağım. Yalnız şöyle birşey var, bu serious mass'ın ölçeği 250 gram. 2 ölçek alsak 500 gram.
    Acaba benim ölçekte mi sorun var? Günde tek ölçek alsam 250 gram ediyor ama benim 167 almam lazım. Yoksa ben mi yanlış biliyorum? Yardımcı olur musunuz?

17. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende çıkan ölçek te 250ml, ben kullanalı 3-4 gün oluyor ama şöyle bi sistem yaptım, eğer gün içinde fazlaca yemek yeme şansı bulmuşsam 2x100-110gr alıyorum, ama zayıf beslendiğim günler 2x150-180gr arası alıyorum

18. themortician33

themortician33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bakın istediğiniz ürünü kullanmakta özgürsünüz. ama lütfen boş beleş yorumlar yaparak sallamayın. tatlandırıcı şeker değildir. öncelikle orda bi hem fikir olalım. stevia:hem doğal olması hem de sağlıklı olması açısından stevianın ön plana çıktığını iddia eden Hayoğlu (Prof. Dr.), stevianın "0" kalori kabul edildiği için diyet gıdalarda da rahatlıkla kullanılabileceğini aktardı. Stevia bitkisi/ Şeker Otu bitkisi diyabet, hipertansiyon ve obezite tedavisi için mükemmeldir. Ayrıca sigarayı bırakmak için kullanılabilir. Şeker otu, doğal bir tatlandırıcıdır. Dilde ki tat alma hücrelerine %400 tatlıymış gibi hissettirir fakat içinde hiç şeker ihtiva etmez. Bu nedenle diyabet hastaları tarafından yoğun olarak kullanılır. yani 0 kalori. hissettiğimiz sadece hissiyat. bu yüzden her tatlandırıcıya şeker deme. her gördüğün sakallıyı da deden sanma. 2 ölçekte hala 4 gram yağ var. Tadı rezalet diyorsun bu ürünler tadı için içilmiyor. Sen aromasız bcaa içmedin galiba. Ayrıca bulkta olan biri 4 gr yağ ile 6 gr arasında bir fark yok. bu ürünü alıyorsan zaten hacim istiyorsundur. kaç gr yağ olması pek alakadar etmemeli. süt soğuksa çözünürlük düşüp karışmayabilir o da topaklanmaya neden olur.

Blues_harmonica bunu beğendi.
  19. KBV

KBV Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Çevrende ne çok cahil insan varmış. Gainer'ın kullanmanın amacı zaten kilo alabilmektir. İdeal kilona ulasana kadar 1-2-3-4 kutu neyse kullanırsın. Bak benim de boyum 189. 55-58 kilo falandım. Gainer'larla +beslenme ve sporla 80'e kadar çıktım. Sonra askere gidip geldim 70 kg olarak. Şimdi tekrar gainer'a basladım 80-85'e çıkabilmek için. Gainer'ın zamanı yok. Bcaa almasan da olurmus. Şahsen ben protein, gainer ve kreatin harici bir şey kullanmadım hayatım boyunca, kullanmam da.

20. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    ya kardeşim aynen öyle maalesef bizim ülkede ağzı olan konuşuyor 3 ay body building yapan master diplomalı antrenör sanıyor kendini... GAİNER KİLO ALDIRAN BİR SPORCU ÜRÜNÜDÜR ! ŞİMDİ SEN YETERLİ KİLODA DEĞİLSEN BİR DERİ BİR KEMİKSEN KEMİKLERDEN Mİ KAS ÇIKARACAKSIN DERİDEN Mİ HE ?

GAİNER SİZİ ETLENDİRİR KASLANDIRIR KULLANIN KULLANDIRIN

Blues_harmonica bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş