Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jonior tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bu sporda boy uzamaya koymuyor diyenlere kızanlardandım. Arkadaşlar ama acayip bi şey oldu. 3 ay önce omuz çalışmasında barbell falan kullanmayı bıraktım. Dambllarla çok küçük kilolarla 15 kiloyla falan çalıştım. İnanllmaz bi şey oldu. 3 yıldır 1 mm bile uzamayan boyum bu 3 ayda 2 sm uzandı. Yaklaşık 2 metre varımdır. Şimdi bu benim de kafamı karıştırtı. Demek ki boyu etkiliyormuş body. Bazan halk arasında dolaşan konulara sanki isyan etmek istiyoruz. Ama bi şeyler zamanında olmjuş ki, suppl. bodybuilding falan insanlar arasında çok ii karşılanmıyor. Bi doktor arkadaş vardı. Hep bodyguardları falan muayene ederdiler. Kendisi söylemişti ki, muayene etdiyimiz bodyguardların 90 %-i kısır. Çok şaşırdım.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    turkesh senin doktor ürologmuydu?normal bir doktora kaç bodyci gidip açıp gösterirki değilmi?yada o doktora sormak lazım özellikle bodycileremi hizmet veriyormuş.bunlara şehir efsanesi diyorlar.
    ayrıca diğer bir arkadaşta sabah ölçtüm boyum yine uzamıştı yazmış fakat boy sabah ölçülmez.sabah kalktığınızda zaten boyunuz herzaman fazla çıkar.

3. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Bunu teyit edebilirim. Aciklamasi ise gün icerisinde cesitli aktivitelerden dolayi omuriligindeki aradaki diskler yumusak özelliklerinden dolayi iceri asagiya dogru esner.. Mesela yük tasiyarak, cok uzun süre ayakta durarak ya da uzun mesafeler yürüyerek gecirdigimiz günün sonunda mutlaka 1-2 hata 3 cm farkedebilir boyumuz..
    Gece yatinca omuriligindeki rahatlamadan dolayi diskler tekrar esneyip eski halini alir.. bu yüzden kalkar kalkmaz ölcüldügünde boy her zaman aksama göre daha fazla cikar.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim anlatmak istediğimde zaten bu.gün içinde aktif halde iken alınan ölçüler sağlama yaparken bence daha somut örnek oluşturur.aynı şekilde sabah kalkıldığında ben kaslardan ölçü alımınada karşıyım.yine ölçüler daha fazla çıkacaktır.

5. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    guardbody, burada muhalif olacagim ama sabah alinan ölcüler daha az cikar diye biliyorum. En azindan ben sabah kalkinca cok daha define gözüküyorum. Deri altindaki suyun azaldigini hissediyorum.. Kahvaltidan 1,5 - 2 saat sonra normal ölcülerimi buluyor gibi hissediyorum. Tabi burada kesinlike en fazla 0.5-1 cmden bahsediyorum...
    yani bana kalirsa kas ölcüleri sabah daha az cikacaktir...

6. Optimus_Prime

Optimus_Prime Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Boyun son olarak uzaması 24 yaşına kadardır bu bilimsel olarak kanıtlanmış birşeydir kemik gelişiminin %90 ı bu yaşa kadar olur boy uzakmak istiyorsanız kemikleri boylamasına zorlamanız gerekmekte ve kemik içi emzimleri almanız gerekmektedir örneğin calsium bu hareketler nası olabilir kabaca tabirle yukarı sıcrama eller yardımıyla serbest bir şekilde asılı kalma gibi hareketlerdir...

7. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Burada başkanın bodyguardları var. Duvar gibi adamlar. Onların her yerlerini doktorlar muayene ederler. Onlarla aynı salonda antreman yaparız. Antreman yapmak bodyci anlamına gelmez.;) Burada supplement 20 de 1-i kullanır. Sırf bodyci değiller. Doktorluğunu da şüpheniz olmasın. Almanyada profesörlük adı almış.

8. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İstemeseniz de bu sporun kötü yanlarını da bilmelisiniz.

Bir inci saflığı olsa da suda,
    Çok içsen zarar verecek o da....

9. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

valla bunu da ilk kez duyuyorum... Sabah boy ölçülür asıl... gün içinde boy giderek azaldığı için sabahki boy esas alınır en üst nokta olarak!

gün sonunda boy 2.54cm kısalıyor... 3 cm de olabilirmiş denmişti, ancak boy sabahki boydur ölçü alınan...

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Ayaz;
    ben ve birkaç arkadaşım sabahları belli bir süre ölçü fazlalığı ile karşılaştık.aslında vucut tüm gece aç olarak mantık yürütürsek senin dediğin doğru ama benim ölçümler dediğin gibi en fazla 1cm fazla çıkıyor.diğer arkadaşlarımında öyleydi.aslında bu konuda forum sakinleri sabahları kendileri ölçü alabiliyorsa deneyip yazarlarsa memnun olurum.belkide anormallik bizdeydi.
    307KD;ölçü sabah alınır diye bir kaide olsa spor salonlarında gelişmini takip edenlerinde bu doğrultuda seni yönlendirmesi gerekir.ayrıca gün içinde uzun süre muhafaza ettiğin ölçüde budur.fiziki özelliklerin uygulandığı sınav sistemlerindede kısa çıkarsan sabah ölçelim diye bir tekliftemi bulunacaksın adamlara?

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    turkesh başkanın adamları demişsinde kaç tane adamdan bahsediyorsun bu genellemeyi yaparken anlamadım!!!antrenman yapmak bodyci anlamına gelmez cümlesi ile ne anlatmak istediğinide anlamadım.açık olursan memnun olurum.

12. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

Birader, anlamak istemiyorsan ben sana br şey empoze edemem... Verdiğin örnek üzerine gidiyorum. gidip boy akşam 17 te ölçülecek değil. sabahki boy öğlene dek olan uzunluk esas alınır. ötesi yok... o işe alımda da adam şu boy çıktıysa akşm sabah ortalama 1.5 cm dha uzundur der 1.5 cm kaar veya 1cm daha katar sana olur biter. git sabah ölçül demez. ayrıca sporcuların da boyu sabah testlerden eçip sonra ölçülüyor diye biliyorum.

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

lutfen kurallari okuyun,kisilere nickleri ile hitap edin!!!!

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    307KD benim anlamamak için kendimi zorladığım yok ama senin sanırım psikolojik yapından olsa gerek anlatmakta zorlanıyorsun.ülkenden uzak kalmış olmak sanırım bir türk gibi konuşup türk gibi anlamanı zorlaştırıyor.Hitap ettiğin senin yurtdışındaki sokak arkadaşında değil unutma.diğer başlıklardada milli mücadele ruhu sergileyip demogoji idmanları yapmışsın ama bu forumda bunlar kimseye sökmez bunuda belirteyim.ayrıca hiçbir sınav sisteminde senin söylediğin gibi tamam abi deyip 1cm eklemede yapılmaz.

15. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

öfff aman uğraşamam hiç!

guardbody sabahki boyu ölçerim onu da söylerim ok? %99 esas alınan boy da odur. gidip sor spor hocalarına veya spor klüplerindeki adamlara... herkes için esas ölçü olmasaydı o zaman bir sporcu 1.83 iken akşam 1.80 olurdu ve böyle boyu aynı olan sporculardan biri akşam ölçülse diğeri sabah ölçülse elbette ki birisinin boyu kağıt üstünde hep farklı gözükürdü...

neyse ben diyeceğimi dedim sabahki boy esastır gerisi hikayedir. gerisiyle işe alıncak kişiler umrumda değil :) onların sorunu...

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sen bu yazıları anaokulundan falanmı yazıyorsun anlamadım.hala inat ediyorsun.hayatında hiç yarışma öncesi podyum arkasına gittinmi veya sikletler belirlenirken tartıya çıkılırken ne yapılır gördünmü.ben bugune kadar hiçbir yarışmacının ABİ BENİM BOYUM ASLINDA 1CM DAHA UZUN dediğini görmedim.poz atarkende arada belki müziği kesip ASLINDA SABAHLARI DAHA DEFİNE VE HACİMLİYİM diyorlardır ama değilmi.o sırada hakem heyetide ona göre puan veriyordur.
    forumun hangi bölümünde demogoji ve agresiflik sergilemeden bilgini öne süreceksin merak ediyorum.benim buradaki kulüpte benden başka yetkili yok.sana zahmet senin oradaki başkanın adamlarına bir danış.olmadı işi sağlama alıp başkanada bir danış.

17. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    beni ilgilendirmiyor vücut yarışmaları filan burada söz konusu olan boy kaç yaşına kadar uzardı ona göre yortum yazılıyordu ve sabahki boy esastır lafını kaç kez duydum lütfen daha fazla tartışmayalım inat filan etmiyorum. ben sabah öğleden önceki boyumu esas olarak sunarım bu kadar !

18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Sabah benim boyum da 2cm uzun oluyor. Ya da esas boyum budur; akşam 2 cm kısa oluyorum o zaman. Fakat karın ve bel kasları yeteri kadar geliştirdiğinizde omuriliği destekleyen dikey kaslar omurilik disklerin akşama doğru sıkışmasını azaltıyor ve yarım cm ancak oynuyor. Bu yüzden düzenli spor yapan bir kişide sabah ile gece boy ölçümleri arasında birkaç cm bile oynamıyor.
    Kişinin gerçek boyu sabahki boyudur bence.

19. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38

ben de 6 ay önce kadar vucut geliştirmeye başladığım sıralarda diyetisyen boyumu ölçtüğünde 183 tüm.. bir ay sonra da 183tüm. Ardından vucut geliştirme sporuna başladım ve sonuc 187 civarı.20 yasımdayım ve acıkcası daha da uzamak istemiyorum 187 ideal :D

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Body'ye kaç yaşında başladın? Tamamen genetik bir durum. Her halikarda uzayacakmışsın.

Sayfayı Paylaş