Nizami çalışmama rağmen kollarim gelişmiyor!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cuteii31 tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar bu sporu toplamda 4.5 ay yaptım daha önce 3 ay yaptım şuanda da 1.5 aydır gidiyorum fakat kol hariç vucudumum gelişimi normal ilk olculerim:
    Boy:187
    Kilo:87
    Kol:29
    Omuz:118
    Bel:95
    Göğüs :107
    Şuan
    Boy:187
    Kilo:92
    Kol:32
    Omuz:126
    Bel:92
    Göğüs :114
    İste arkadaşlar ölçüler böyle fakat kol çok yavaş gelişiyor kolumu sikinca en fazla 35 oluyor vücuduma gore ince kalıyor çalışma programim 3 set 3 hareket seklinde 12 -10-8 yapıyorum setleri ž bar alternative curl hummer curl suanki program bu ž bari kenarlara 8 9.5 ve 10.5 kilo olacak şekilde yapıyorum bar 6 kg diğer iki hareketide 8 10 12.5 kg seklinde yapıyorum nerde hata yapıyorum beyler yada nasıl calismaliyim yardımlarınızı bekliyorum...
    Arka kol programını unutmusum ekleyim ayni çalışma biçimi seklinde yapıyorum 12-10 8 seklinde zbar ile enseye press kenarlara yine on koldaki gibi ayni kilolari takiyorum kick back yapıyorum 8 10 12.5 kg seklinde ve bide enseye press yapıyorum 7.5 8 10 kg seklinde yapıyorum

Son düzenleme: 14 Mayıs 2015
  2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Beslenmen kilo başı 1.8 gram protein civarı aldığını ve kompleks karbolarla beslendiğini varsayarak başlıyorum;dirsekler vücuda dayansın özellikle biceps antremanlarında ayaktayken.Yani direkt biceps çalışsın.Negatifler sürsün 4 saniye.21 hareketi var araştır onu yap ara da bir.Ek olarak kol gibi küçük kas gruplarının büyümesi büyüme hormonunu salgılatan büyük kas gruplarının sağlam çalışmasıyla daha iyi olur kardeşim.Yani deadlift'in squat'ın bench press'in vb büyük kas gruplarını ve birçok küçük mikronize kası çalıştıran temel egzersizlerde ağır kilo 8-10 tekrar bazen güç için 5-6 tekrar yaparak oralara fokuslanırsan kol antremanlarında da verimin artacaktır.Ek olarak ayda 1 haftanda pump amaçlı tükeniş yap drop setlerle her hareketten sonra.Triceps biceps farketmez.Bunu uygula.Faydasını göreceksin.Triceps en iyi hareket; anla press ve kendi ağırlığınla sehpaya tutunarak dips triceps için olanı tabi.İstasyonda da yine 1 hareket eklersin tamamdır.Tekrar aralıkların güzel.Kolay gelsin şimdiden.

3. yujly

yujly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eğer karbonhidrat alıyosan azaltmaya çalış tamam güç düşümün belki olucak ama protein ağırlıklı Beslen nox alabilirsin mesela veya glutamin alabilirsin noxu antrenmandan önce glutamini gece yatarken içersen ve altını çizerek söylüyorum (protein) ağırlıklı beslenirsen ciddi değişimler görürsün başarılar.

4. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Ben zaten protein ağırlıklı besleniyorum günlük 180 gr civarı protein alıyorum karboyuda 250 gram civarı alıyorum ama kolum diğer bölgelere göre yavaş gelişiyor antrenman da da hareketleri doğru yapıyorum hocayı durdurdum basımda dogrumu yapıyorum diye doğru dedi ama çok yavaş gelişiyor kollarim 4.5 ayda 3 cm hacim kazanabildim.omuzum bile 8 cm arttı ama ne yaptiysam kollarimin hızlı hacimlendiremiyorum.

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Boyun uzun,maalesef baya ugrasman gerekicek,ayni boy ve kilodayiz,benimde triceps iyi sayilir ama biceps cok zor hacim aliyor,sirt idmanini agirlastirdiktan sonra kismen bekirgenlestiler

6. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Bende 1.86 yım benimde triceps iyi biceps çok geri kaldı

7. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende 1.85im 37.5 cm kolum benimde triceps ler zayıf

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cuteii31 bunu beğendi.
  8. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Sıkmıs seklinmi 37.5

9. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ya nasıl olacaktı ki?

10. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Bazilarida bende mesela sikmadan olcuyorum sıkılmış hali benimkinin 35 ama hacmin bana gore iyi nedardir yapıyorsun bu sporu

11. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yok sıkılmış ölçülür benim başlayalı 2.5 ay falan oldu başlangıç 34 cm di zaten yazları sanayide çalışmaktan birde mezomorph vücut tipim benim genetik olabilir omuz kol ve bacaklar kalın.

cuteii31 bunu beğendi.
  12. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Benim agir iste hic calismafim başladığımda sıkılmış hali 32 idi simdi 35 ama yavaş gelişiyor biraz iste :(

13. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Gelişir ya acele etme yavaş yavaş bu işler beslenme dinlenme ve antrenman en önemlisi de sabır.

14. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen doğru diyorsun sanirsam genetik benimki

15. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Genetik kötüde olsa antrenmanla çözülemeyecek şey yoktur bunu aklından çıkarma

16. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Genetik le felan alakası yok kardrsim uyku beslenme antreman uclusunden birini veya birkaçını aksatiyorsun boyumuz kilo muz yaklaşık olarak aynı benim kolum 40 cm

17. erkin niğdelioğlu

erkin niğdelioğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim de spora ilk başladığımda kolum 32 cmdi sikinca 34 falan oluyordu ama güçlü bi kolum vardı ve resmen kol için spora başlamıştım diyebilirim daha sonra 1 ayda çok fazla bilgi edindim ve biceps antrenmanımı bacak gününe koydum ve ister diyet ister bulking olsun protein adına her şeyi yedim o gün. şu an 17 yaşındayım ve 9 aydır bu sporu yapıyorum 41 cm kolum var ve 20 kilo dambıllarla çalışabiliyorum herkesin gelişimi farklıdır tabiki ama tavsiyem hareketleri en nizami biçimde yapmanızdır ego yapıp da kaldıramayacağınız ağırlıkların altına girmeyin hareketleri düzgün yaparak istediğiniz her türlü forma ulaşabilirsiniz ben bunu kendimde gördüm ve görmeye devam ediyorum.

18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  19. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmem şöyle sabah 3 yumurta 100 gr lor peyniri 100 gr normal beyaz peynir felan yarim yağlı ara öğünde sut veya kuruyemiş felan öğlen ise 300 gr tavuk 350 gr pilav yoğurt veya meyve suyu yaninda akşamda oglenkinin aynisi diğer ara öğünde de 1 bardak sut yulafla beraber karıştırıp yiyorum gece yatmadan da 1 bardak sut iciyorum beslenmenin yeterli olduğunu düşünüyorum dinlenmemde genelde en az 6 saat yatarim bunlarında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

20. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler kolun gunu nu degistirsem mesela ben 1 gün göğüs omuz biceps bilek diğer gün ise sırt arka kol bacak karin çalışıyorum bu bölgeleri haftada iki kere calistiriyorum toplam 4 gün spora gidiyorum peki bunların yerinde bi değişiklik yapsak nasıl olur ?

Sayfayı Paylaş