Next station definasyon

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 15 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Etotio diye bir hap vermiş doktor o bölgedeki ağrı için , ihmal etmeyip önceden almam lazımdı, bugün alıcam umarım Pazartesi’ye kadar birşey kalmaz, ama üşütmüş olabilirim, gece işteyken aşırı derece hapşurdum
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2019 ---
    İş görür gibi

Ekli Dosyalar:

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    antrenman anında pek anlamadım. 120 kilo bench press 80 kilo overhead yaptım bir şey olmadı ama 15 er kiloluk dumbellerle omuz çalışırken dumbelleri yerine bırakırken bir şey hissettim önemsemedim sıcağı sıcağına. eve gedim hafif ağrı vardı. ama uyudum uyanmadım:) sabah felç gelmişti. ambulansla gittim iki büklüm. ileri derecede fıtık çıktı. beyin cerrahının dediği uzun süre stres altında kalması sebebi. a3 yıldır yaptığım spor tecrübesiz değilim. ameliyat dendi ama doktor 15 gün yatış verdi kendi kendini tamir etti fıtık. 3 ay spor yapmadım sadece dinlendim. spora döneli 2 ay oldu eski vücuda ulaştım tekrar ama çok daha dikkatliyim. tek sorun omuz üzerine ağırlık kaldırmak yasak. omuz kasını farklı hareketler ile çalıştırıyorum. bacak çalışmakta sorun sadece lunge yapıyorum. şimdi savaş cebeciyi haklı çıkaracak şeyler söylemek istemem ama deadlift squat overhead press gereksiz. sonuçta hobi olarak yapıyoruz.. fıtık bir anda olmaz yavaş yavaş kıkırdak omurlar arasından çıkar ve en basit harekette bile olursunuz. fıtık konusunda uzman oldum aylardır araştıra araştıra ve deneyimleyerek..

mrthr35 bunu beğendi.
  3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Deadliftte squatta benzer riskli hareketler, hep çekiniyordum , hobi için yapıyorum bende Zaten bu saatten sonra aşırı stresli hareketler yapmam bende, geçmiş olsun sağlık versin allah hepimize önce

de517 bunu beğendi.
  4. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Hocam ben de fıtıktan korkuyorum. Fonksiyonel skolyoz vardı üstesinden geliyorum yavaş yavaş düşük derece Allahtan. Ama böyle sırtın dahil olduğu idmanlardan sonra kalça üstünde tek taraflı ağrı oluyor ertesi gün. Daha önce doktora gittim film çekti dinlen dedi uyuşma yaşamadığım için fıtıktan şüphelenmedi. Ama sanırım tekrar spor hekimine başvuracağım mr için. Siz uyuşma yaşadınız mı? Her fıtık hastası kesin uyuşma yaşar diye bir kaide var mı?

de517 bunu beğendi.
  5. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    fıtığın büyüklüğüne ve bulunduğu yere göre değişik yerlerde ağrı olur. mesela L5-S1 araında olunca ayağa doğru vurur daha üst diskler arasında olunca kalçaya vurur. ileri derece değilse ve üst diskler arasında ise sadece belde hissedilir. her fitness sporcusunda fıtık vardır zaten ama sinire basmadığı için yani patlamadığı için önemli değildir. core bölgesine her antrenmanda önemverip ısıtmadan başlamamak gerek. özellikle definasyon dönemlerinde dediğim hareketlerden kaçınmak gerek. eşekten düşmüş biri olarak naçizane tavsiyem..
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2019 ---
    biraz fazla gazına geliyoruz sosyal medyanın. ilaçlı adamlarla aynı kefeye koyup kendimizi boş yere vücudu yipratıyoruz. ben haftada 5 gün itme çekme ile ilerliyorum o 3 ana hareket benim için artık yok. squat deadlift ve overhead press. kablo ile çalışmalar ağırlıkta. çok gaza gelmemek gerek ağırlık kaldrımak konusunda. çünkü oluşan total stres ne zaman bir yere zarar verecek belli değil. çnceden acemilik zamanında 3 gün gitmesem kaslar gidecek sanırdım şimdi 1 ay çalışıp 1 hafta ara veriyorum. giden sadece kaslardaki glikojen ve su bunu deneyimledim. vücudu dinlemek gerek. sakatlanmadan önce 40 arlık dumbellerle omuz pres yapıyordum ne gerek:)

Son düzenleme: 19 Mayıs 2019
    mrthr35 bunu beğendi.
  6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

Beldir boyundur o fıtıklardan ben de çok çekiniyorum. Ondan genelde row değil ağırlıklı barfiks çekerim bence zaten daha iyi. Hang power clean yapıyorum az da olsa boyun ve beli de çalıştırdığı için o bölgelerde güçlensin diye. Arada gaza gelip ohp yapıyorum ağır kilo dengesiz şekilde cidden çok gerek yok uzun yıllar yapacaksak her hareketin bir alternatifi zaten var

Ohp dir squattır rowdur bunlarda kilo takıntısı yapılırsa bel boyun sakatlanma olasılığı çok yüksek

de517 ve Güç aşkı bunu beğendi.
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru aslında, daha çok ağırlık yerine hareket formu bence daha önemli, özellikle biceps ve omuz bölgesi için , yavaş ve daha hafif ağırlıkla çalışmak gerek 100de 100 aktif olması için, ağır çalışmakta etkili olabilir de ilerde bu şekilde bir takım problemler çıkarabiliyor her hareket için geçerli bu , bizim tek işimiz spor yapmak olsa vücudu başka birşeylerle yormasak o internette gördüğümüz deli gibi ağırlık çalışan insanlar gibi belki olabilirdik , ben vardiyalı çalışıp günün herhangi bir saatine spor sığdırmaya çalışıp üstüne kendimi zorlarsam bünye bi yerden sonra patlak vermesi normal ya

de517 bunu beğendi.
  8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    sadece işte çalışman bile seni çok zorluyodur ... tahminim

mrthr35 bunu beğendi.
  9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle tabi dostum , özellikle 7-3 vardiyası işten çıkıp servisle yol çekip bide sabah 5.30 da kalkıp gidip ağırlık çalışmak işten sonra çok zor oluyor
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2019 ---
    Bu arada güncel form, pek bir değişiklik Yok sakatlığa rağmen

Ekli Dosyalar:

10. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    hangi spor salonuymuş o sabah 0530 da açık olan ?

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış anlattım abi 7-3 çalışırken sabah 5.30 da uyanıyorum demek istemiştim , 4 den sonra öğleden sonra gidiyorum yani 5.30 da uyanıp 3 e kadar çalışmanın yorgunluğu hissedilebiliyor

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün thermonatörümü içip boş miğde ile kardiyo yapmaya gittim , spor salonu 1.1 km civarı bugün araba ile değil yürüyerek gideyim dedim 2 2,5 km Ordan geldi , 15 Dk crosstrainerdi sanırım tam adı bisiklet koşusu 13 Dk da bisiklet sürdüm , boş miğde ile 80 kg çıkmıştım bu arada, ama görünüm olarak hala iyi düzeyde değilim bence,

Ekli Dosyalar:

ScarlettFox bunu beğendi.
  13. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    50dk yap kardiyoyu reis sabahada ekle surekli kos yokus yukari 50dk yuru surekli kos basketbol oyna ve surekli kos ve merhaba yagsoz vucut ve bol bol ye :D

mrthr35 bunu beğendi.
  14. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    mrthr35 seni tebrik ediyorum gerçekten. Yani sendeki azim çoğumuzda yok. Günlüğüne de epey ekleme yapıyorsun.

Gün gelecek o istediğin forma ulaşcaksın emin ol. Emeksiz olmuyor maalesef

mrthr35 bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Eldeki şartları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum , vardiyalı iş filan baya zorluyor haftanın 6 günü filan çalışıyorum saatler her hafta değişiyor , ama yaptığım antremanların hakkını veremiyorum bu yüzden, ondan oluruna bıraktım yavaş yavaş ilerliyorum, şuanlık iyice temizlesem yağdan vücudu yeter , arkadaşın dediği gibi maalesef sürekli kardiyo basketbol filan mümkün değil , bazen sabah 7 de işten çıkıp 8 de evde oluyorum düzen olmuyor mecburen :D

akkss bunu beğendi.
  16. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman oturmicaksin reis futbolcularin fiziklerine bak yagsiz ve cokda kasli degil cok iyiler bende o sekilde ilerliyorum suanlik sabah kardiyo yok ama haziranda eklicem :D

mrthr35 bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hem iş hem normal hayatta günlük minimum 10 bin bazen 15 16 bin adıma kadar çıkıyor aktiflik zaten :D

18. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Cok iyi ozaman dahada bisi diyemem :D

mrthr35 bunu beğendi.
  19. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Profesyonel değilsin. Hayatını bu sporla mı idame ettiriyorsun,hayır. O yüzden sporu para kazandığın işe göre entegre ediyorsun mecburen. Önce aş herkes için bu böyle.

Babadan zengin olanlar hayatını tamamen spor indeksli yapabilir ama biz yapamayız:)

Güç aşkı ve mrthr35 bunu beğendi.
  20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen öyle dostum, herşeyden önce sağlık sonra iş sonra spor , allaha şükür az çok türkiye şartlarına göre iyi bir işim var, ondan fırsat kaldıkça bir yere sıkıştırabiliyoruz sağlıklı oldukça, bel ağrımda yavaş yavaş iyice geçiyor, 100 100den %10 15 lere kadar azaldı sayılır ağrımda, şuanlık ciddi oranda yağ yakmam lazım daha, bel en kalın yerden 90 ı buluyor, 90 cm belle karın kası beklemekte ayrı bir kafa olmuş bende :D yakabildiğim kadar yağ yakıcam, kas kaybı olursada az olur zaten seneye temiz kütle ekledikçe daha hızlı büyür vücut ilk 2 ay o yüzden pek önemsemiyorum, daha titiz beslenmeye çalışıcam, bazen iş yerinde tatlı olsun hamur işi olsun öyle yemeklerde çıkıyor, mecburen biraz biraz yiyordum, şimdi onlarıda kesip iyice temiz beslenmeye odaklanıcam, hedeflediğim süreye göre 2 ay 10 gün civarı bir zaman var, umarım o zamana kadar % 12 yağ oranını görürüm :D

Sayfayı Paylaş