Neden hissedemiyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 5 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Reis çok sıkıyorum ama aklıma takılan birkaç şey var.Sence düzeltebilir miyim?Nedense bana hiç düzelecekmiş gibi gelmiyor.Arka-ön kolda halat olsun bar olsun yapmayı düşünmüyorum.Sonuçta sol tarafım burda hareketin momentumunu bozucak yanlış olucak.Onun yerine tekli yapmayı düşünüyorum.Bu kararım mantıklı mı sence?Şuan ki formumdan iyice düşer miyim?Sonuç olarak çok düşük ağırlıklar ile çalışıcam ya.Göğüste ise şınav çekerken bile tam düzgün formda olmadığından emininim sayılır.Göğüstede elime 10 kg dambıl alıp doğru form için mi çalışmalıyım?Nasıl bir yol izlemeliyim?Tam olarak ne yapmalıyım yardımcı olursan sevinirim.

2. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Tek kol calisman daha iyi olacaktir. Cunku cift kolda guclu olan kolun agirligi kaldirirken diger kolun sadece destek verebilir. Bu acidan tek tek calisman daha faydali olacktir.
    Suan ki formundan biraz dusus olacaktir ama fazla fark olmaz biran once duzeni oturtman gerek
    Sana tavsiyem bir hafta kadar ara vermen daha sonra kosu bandi bisiklet tarzi hareketlerle bir kac gun gecirip arkasinda karin ve bilek yapman bunlardan sonra hafif agirliklar yavas yavas agirliga baslaman ama agirliga girdiginde kendini yeni baslamis gibi hissetmen ve sadece harekete odaklanman gerek.. Duzelmeyecek bir sorun degil abartmaya gerek yok...

3. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Evet evet kesinlikle 2 kolumun aynı anda kaldıracağı bi hareket yapmıcam.Ya umarım düzeltirim.2 yılım boşa gitti her gün yediğim 500 gr üstü tavuk yağsuz tuzsuz pilav makarna vs.Haftada 6 gün spora gidiyordum.Emeğim boşa gitti.Bir daha gitsin istemiyorum.Evet zor gibi gözükmüyor ama birazdan spora gidicem mesela.Şimdi normalde dambıl ile üst göğüs 20-30 kg arası yapıyorsam alıcam 5 10 kg doğru yapmaya çalışıcam ama doğru yaptığımı nasıl anlayacam?Ya da soldan sağda farklı yaptığım şey ne?Bütün bölgelerde sol tarafım sıkıntılı.Çok kafamı karıştırıyo açıkcası ve beni yıpratıyor.Yinede cevabınız için teşekkürler.

4. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda hic tanidiginiz veya arkadasiniz yokmu beraber calismak hem duzgun calismak acisindan hemde destek acisindan cok faydali olur.

5. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Bu salonda yeniyim arkadaşlarım var gelen ama nasıl desem ya şimdi güvenemiyorum onlara pek nedense.Birde onlar ya nolucak bas geç gelişiyon kafasındalar.Doğru yapıyon ya falan diyolar.O zaman iyice moralim bozuluyo.Hocalarada sürekli doğru mu diye sormayı sevmiyorum.Zaten normalde tek antreman yapıyorum tek takılıyorum ama.Gerçekten birin birisi ilgi gösterse çok iyi olurdu dediğiniz gibi.Ya düzeleceğini bilsem kesin birkaç ayım gitsin feda ederim sorun değil ama şimdi zaten bayadır spor moralimi bozuyor isteğim kaçtı şimdi birkaç ayım yine boşa gitsin istemiyorum.Artık hareketleri hissedip düzgünce sporuma odaklanıp gelişmek istiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2018 ---
    Tam olarak ne yapmalıyım?Nasıl bir yol izlemeyelim bilemiyorum.

Son düzenleme: 15 Haziran 2018
  6. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Yutupta bi fitness kanalının altına yazmıştım başka birisinin bana verdiği cevap şu şekilde.Ne kadar mantıklı dedikleri? Bana sormamışsın mazur gör atlıyorum. aynı şey 1. senem sonunda başıma geldi. muhtemelen otururken yıllardır asimetrik oturdun. yapman gereken şey analiz. sağ ve sol taraflarından poz yapıp kendi vücudunu çekiceksin. şimdi asimetrik kaslarını araştıracaksın. gerekirse internete all muscles yaz tek tek kasların isimlerini araştır. sonra eksik kasların spesifik egzersizlerini araştırıp unilateral şekilde uygula.sol tarafta önce uygulayacaksın ve sağ tarafta sol tarafının çıktığı kadar uygulayacaksın. sağ elinle yaparken hareketler kolay gelmesi normal olacaktır. muhtemelen ki benim de başıma gelen şey serratus anterior ve erector spinae asimetrisi oldu. bunlar için yapman gereken şey sağ kalçanı( gluteus maximus stretch yaz) hip flexorunu , sağ alt karın kaslarını esnetmek. eğer programında yoksa serratus anterior için overhead press, incline press ve front raise hareketlerini programına dahil et. bir süre bench yoğunluğunu bu hareketlere aktar. göğüs ön omuz esnetmelerini ayrıca dene eğer esneklikleri aynıysa özellikle yapmana gerek yok. benim tahminim sol ön omzun da gergindir.

7. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Ayrıca şuda var cevap olarak.Bana mantıklı geidl ama forumdakilerinde bi düşüncesini almak isterim. ''Hareket formlarına yanlış alışmanın sebebi vücudnun asimetrik olmasıdır büyük ihtimal. postür bozukluğu daha çok stratejik kasların aşırı gerginleşmesi veya esnemesidir. örneğin simetrik olduğu taktirde güçsüz bir calf veya ön omuz postür bozukluğuna yol açmaz. simetriden kastım sağ ve sol dengesi. neyse yukarda yazdıgım kaslar benche yattığın zaman scapula retractionun denk şekilde set up yapmanı engelleyecek olanlar. güçlü tarafını esnetip asimetriyi yok edersen ve solu da aynı anda geliştirirsen. bir süre unilateral çalışmayla göğüslerini ön omuzlarını eşitleyebilirsin. denemekten zarar gelmez. o kadar yüzeyselsin ki *** yanlış hareket formuna alıştığım için mi diyosun. yok çok doğru yaptığından dolayı sol tarafın gelişmiyor. unilateral çalışırken sol tarafta önce yapıcaksın sağ taraf ile sol tarafta yaptığını geçmeyeceksin. bir süre sonra eşitlenecek. aksiyon almadan düzeltemezsin dediğimin hiç bir zararlı yönü yok dene bir *** dene beleşçi olma bir kas dengesizliği varsa form düzelterek zamanla düzelmeyecek''.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Haziran 2018
  8. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Yok mu herhangi bir yorumu olan??????????

9. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Herhangi bir cevabı ya da bu konuda fikri olan birisi var mı acaba?

Sayfayı Paylaş