Neden hissedemiyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 5 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Yardımcı olabilecek birisi yok mudur?

2. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Makine'de hareketleri yavaş yaparak odaklanacaksın dostum.

3. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Makinede yapsam da sol tarafım nasıl desem ya özürlü gibi sanki.Sehbaya uzanıyorum elimde dambıl varmış gibi press yapıyorum ellerimi havada birleştirdiğimde yinede eşit birleşmiyor.

4. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bu biraz size göre olan bir durum olabilir mi yani size öyle gelen bir şey, birine rica edin videoya alsın eliniz boş bir dumbell fly hareketi yapın, sizde o videoyu buraya atın bizde net yorumlar yapalım.

5. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Evet çok mantıklı.Ama buraya video atılmıyor sanırım.İşin kötü tarafı ne biliyor musun?Yarışmalara katılan hocamız var salonda.İncline dumbell press yapıyorum hocama soruyorum.Hocam hareketin formunda bir sıkıntı var mı diye?Hayır yok diyor.Ama dediğim gibi bu hareketi ellerim boş yapıyorken ellerimi havada birleştirdiğirdimde eşit olmuyor.Zaten sadece göğüs değil arka kolda lateral raise hareketinde ya da omuz press yaparken dambılla yine eşit birleşmiyor.Bir sorun var mı?Orası kesin ama nasıl çözücem bilemiyorum.

6. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Youtube'a yükleyin linkini ya burdan ya özelden paylaşın birde başka gözle bakalım, güzel yorum yaparız.

7. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Evet olabilir.Gerçekten spor yapma isteğim kalmadı.2 yıl oldu spora başlayalı.Haftada 6 kez spora gittim her gün 500 gr et yedim.Ama karşılığını alamadım.Hadi onu geçtim hala alamıcam ve spordan zevk alamıyorum.Düşünsene böyle çalıştığın bölgeyi değilde sadece sol omzun acıyor.Herhangi bir sakatlığım yok.Mr ve röntgen çektirdim.Sol kolum 5 6 yıl önce kırılmıştı.Farkettim ki basit işlerimi yaparken bile solla sağın verdiği hissiyatı vermiyor böyle.Kesinlikle bir sorun var ama nasıl çözebilecem bilmiyorum.Şöyle bir örnekte verebilirim.Bench press yaparken bu kez bar ile boş barda ısınırken bile barı düzgün indirip kaldıramıyorum.O derece bir sorun var.

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu keşke 2 sene önce doğru düzgün sorup öğrenseydin de zamanını boşa harcamasaydın. Yaptığın hareketleri videoya alıp atarsan hem sen hem burdakiler hatayı görür ve daha iyi bir şekilde yardımcı olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Ayneen kesinlikle boşa gitti 2 yılım.Her gün yediğim 500 gr et mi desem haftada spora 6 kez gitmem mi desem cidden emeğimin karşılığını alamadım.Ama benim moralimi bozan emeğimin boşa gitmesi değil bu sorunun hep böyle devam edip gitmesi.En yakın zamanda vidyo yükleyeceğim.

10. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam hemen bırakmayı denemeyin, bir video atın akabinde, neler yapabileceğimize bir karar verelim. Hatta çekinmez iseniz vücudunuzun fotoğrafını da atabilirsiniz, özelden olur buradan olur fark etmez.

11. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    https://www.instagram.com/p/Bjev3g1giVi/?taken-by=gogsunubegenmeyensezayi incline dumbell press vidyomu buraya yükledim.2 yıldır bu formda çalışıyorum sanırım.Nerde yanlış yapıyorum?Bir kez bile göğsümü hissederek yaptığımı hatırlamıyorum.Hep sol omzum acıyor.Vidyonun sonlarına doğru bakarsanız sol ile sağ farklı kaldırıyor.Ağırlıklar 25 kg.Başka bir fitness grubuna attığımda bazı arkadaşlar ağırlığı düşürmemi istedi ama ağırlık ile alakası yok.15 kg ile yapsam da sonuç aynı oluyor olacak.Zaten sağ omzum acımıyor ki ağırlık ağır gelse kaldıramam diye düşünüyorum.Ne yapmam lazım nasıl çözerim yardım bekliyorum.

12. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzun Ağrıyorsa Ağırlık Düşürmeyi dene. Kürek kemiğini birleştirip yap o da Olmazsa İncline Alternating Dumbbell Bench Press yapmalı dene

13. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık farketmiyor.Ağırlık düşükkende acıma başlıyor sol omzumda.Hiç hissetmiyorum düşük ağırlıktada.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2018 ---
    Nerde yanlış yapıyorum?Sporu bırakmak istemiyorum.Umarım birileri yardımcı olur.

14. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Kardeşim instgrm da videonu izledim.hareketi yanlış yapiyorsun.dumbillari bir birine değdirmen hata,omuz hizanda press basman hata omzunu calistiriyorsun
    Harekette kiloları hızlı indirme hata

15. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Dambılları normalde değdirmiyorum zaten.Sadece havada birleştirdiğimde eşit olmadığını göstermek içindi.Hızlı indirme konusunda aşırı hızlı indirmiyorum ama evet dediğiniz gibi biraz hızlı.Ama sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum.Sorun herhangi bi ağırlık olsa bile sol tarafım engelli gibi hareket ediyor.

16. 58berkay

58berkay Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    1.Sol kolunla sağ kolunu eşitleyecek ağırlıkla geliş fazlası seni üzer. 2.Hissetmek için kaslarını sıkarak kaldırmayı dene 3 En önemliside hareket formu sorarak izleyerek deneyerek en doğru yapılışı öğrenmelisin.

17. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Sol kolla daha hafif gir.yd güç çalış sağ sabit iken solun gücü artsın.birde direklerini 45 derece olarak ayarla
    Kasın hissetmek ten kastın yanması mi kasilmasi mi.birde kac tekrar yapiyoysun

18. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Sol sağ güçsüzlüğü değil bu.Benim teorim şöyle.Bence 2 sorun var ikisinden birisi.1. benim bileğimin ordan kolum kırılmıştı 6 7 yıl önce kadar sonra zaten sağ kolumu kullanıyorum sol kolumu iyice kullanmayı azalttım sanırım emin değilim.Daha sonrasında bu sol tarafım bence kolumdan dolayı dişimi fırçalamayı sağ gibi yapamıyorum tamam sağ kadar olmasa da yinede iyi bir düzeyde değil çayı karıştıramıyorum mesela ve bence sol tarafım çalıştığım bölgeyi o an çalıştırmayı bilmiyor ve omzuma gidiyor çoğu bölge.2. teorim ise sadece yanlış alışmışım.Ama mesela şöyle bir örnek veriyim.Rahatlıkla 50 şınav çekebilecekken şınav çekeren bile başından sonuna kadar dengeli olmuyor.Ve şınav çekerken bile dengem bozuluyor.

19. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sol kolunu güçlendir derim.ne den hissetmeye bu kadar taktın anlamadım gelişiyorsan sorun yokk

20. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Önerin çok saçma kusura bakma lütfen ama.İşte sorun orda gelişemiyorum.2 yıl oldu çok az geliştim.Hissetmeden yapmak çok saçma ve sol omzum acıyor.

Sayfayı Paylaş