Neden hissedemiyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 5 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. SorryBroImPro

SorryBroImPro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Doktora gitmeyi denesene.Böyle bir sorun oldu mu forumlarda gezmene gerek yok.İlk başta doktora git baktın bir şey demiyor o zaman gel bence.Sorun sadece bu harekette mi oluyor yoksa her harekette mi?

2. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Doktora gittim.Mr çektirdim sol omzumdan ve boynumdan.Bir sorun yok dediler.Her harekette sorun var hissedemiyorum.Mesela şöyle söyliyim.Bazı arkadaşlar ağırlık düşür demiş ama ağırlık düşüncede farketmiyor.Biliyorum sol tarafımda bir sıkıntı var.Dambılla yapsam bile sorun oluyor hala acıyor.

3. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Sende Barla yap.

4. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim sence böyle bir sorun varken bar işe yarar mı?Zaten barla yapınca acayip omzum acıyo.

5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Y
    Kardeşim hayatım da böyle sorunu olan bir sen varsın o kadar.son şey diyeceğim.kaslar hissetme ile değil ağır kilolarla zorlarsan gelişir.bu benim son yorumum.sana kolay gelsin.

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Attığın videoda görülen sen hareketi göğüs ile değil omuz ile yapıyorsun bu durumda ağrı sızı çok normal. Başlarken sırtını sıkıştır, omuzlarını geriye atıp sehpaya yapıştır sonra harekete başla. Hareketi doğru yapmak için önce doğru kurulum gerekiyor. Yaparken de omuzları aşağıda sabit tut.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Sorun burda başlıyor işte.Bu hareketi 10 kg ile yapsam da aynı oluyor.Artık nasıl desem alışmış mıyım 2 yıl boyunca böyle yapmaya ondan mı bilmiyorum ama dün denedim 10 kg ile yapsam da aynı.Eğer bu harekette böyleyse diğer hareketlerde de bir sorun var hissetmediğime göre.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2018 ---
    Ayrıca benim omzumun ağrıma sebebinin daha çok sol tarafımın ağırlığı düzgün indirip kaldıramamasından dolayı olduğunu düşünüyorum.Buda ağırlık ile alakalı değil ya öyle alıştığım için ya da sol tarafım da herhangi bir kas grubunu nasıl çalıştıracağını bilmediği için bence.Çünkü bakıyorum yeni başlayan birisi bile benim sol tarafımdan daha düzgün yapabiliyor hareketleri.Mesela bu göğüs hareketinde dambılı aşağıya indirirken ve kaldırırken dimdik değilde oynayarak kalktığını düşünüyorum.Ayrıca dambılları havada bilerek birleştiriyorum havada eşit birleşmiyorlar zaten.

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    2 yıldır yanlış yaparak kazandığın bir alışkanlık var önce ondan kurtulman lazım. Boş bar, yada Twist sopası ile çalışıp hareket formunu oturtman lazım.

9. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Nasıl bir yol izlemeyelim sizce?Ve bu sorunu tam olarak nasıl çözücem?Fizyoterapistin bana faydası olur mu konuda?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2018 ---
    Yani şöyle söyliyim sizce.Bence şınav çekerken bile tam hissedemiyorum sol tarafım orayı bile yanlış yapıyor bence.Tam emin değilim ama bence bütün kas gruplarını sol tarafım omzumdan basmaya alışmış olabilir mi?Çünkü biceps çalışıyorum sol omzum ağrıyor göğüs zaten öyle arka kolda da ağrı var.

Son düzenleme: 5 Haziran 2018
  10. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Bir cevap verseydiniz iyi olurdu.

11. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Formunu düzeltten başka ne yazayım teker teker hareket mekaniklerini mi anlatayım. YouTube da binlerce video ve kaynak var. Doğru formu öğrenip sürekli video kontrolü yapman lazım.

12. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Agirligi dusurup gerekirse cok hafif agirlikla hareketi oturtmaniz lazim bunu ya bir kisiden ellerini bir seviyede tutmasini isteyip oraya kadar agirligi kaldirmaya calisarak yada aynadan kendinize bir seviye belirleyip o seviyeye kadar cikmanizi tavsiye ederim.
    Omuzdan destek alma konusuna gelirsek agir giriyorsan calistigin bolge yetmiyordur ve sen kaldirmak icin cabaladikca vucut mecburen destek aliyordur buda agirligin buyuk kisminin omuz bolgesine yuklenmesi demek.
    Unutmayin onemli olan agir kilo ile calismak degil hareketi dogru yapip hissetmektir.

13. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler cevabınız için.Ama ağırlıkla alakası yok ağır girsemde hafif girsem de aynı formda yapıyorum.

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    3 günde 1 aynı konuyu açıyorsun şuraya konu açmaya harcadığın zamanı salonda geçirsen çözeceksin sorununu.

Song bunu beğendi.
  15. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    3 günde aynı konuyu açmadım zaten önceki konu vardı bunu yeniden açtım.Gösterdiğim çabayı bilemezsin.2 3 aydır uğraşıyorum ilerleme katedemedim.Bayadır kafaya takıyorum bu sorunu.Sporu bırakmak istemiyorum ama çok canımı sıkıyor spor yapasım gelmiyor.O yüzden açıyorum sürekli acaba birisi farklı bir şey önerir mi diye.Salona her gün giderken bi umut diye gidiyorum çıkışta yüzüm asık şekilde eve geliyorum sonra.Kİ

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdiye kadar söylenenleri yaptın mı? Sorunun basit form düzeltecen onu da gelip senin için biz mi yapalım. Salona gidip paldır küldür çalışmışsın bunca zaman, artık forma dikkat edecen. Soğuk fizyon üzerine çalışmıyorsun sonuçta. Ayrıca 2 yılda kazandığın alışkanlık 2 günde gitmeyecek.

17. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bende yanlışa alışmak var ama şöylede bir şey var.Mesela lat pulldown yapıyorum ya o barı aşağıya çekerken dümdüz çekemiyorum yani olması gereken gibi inip kalkmıyor.Ağırlık farketmiyor bu olurken.Zaten bende 2 kolumun aynı anda yapacağı hareketleri değil her şeyi tekli yapıyorum.Yarın göğüs ön-arka kol çalışırken vidyo çekip atıcam buraya.

18. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam düşündüm ve dediğiniz mantıklı geldi sormak istediğim 2 şey var size.İlk olarak şöyle yapmaya karar verdim.Salona gideyim ve çok çok hafif kilolarla 20 yapıyorsam 5 kg 12.5 ile kol çalışıyorsam 2.5 5 her neyse böyle düşük ağırlıklar ile 1 ay mı 2 ay mı kaç ay sürerse sürsün doğru formu oturmaya karar verdim.Normal antreman yapmamayı düşünüyorum düzelesiye kadar.Ama kafama takılan formumdan iyice düşer miyim?Sizde mantıklı olan bu mu?2. olarakta acaba sadece formumda bir sıkıntı var?Fizyoterapist vs ya da bu alanda ilgilenen doktorluk bir durumum yoktur değil mi?Çünkü neden bunu soruyorum derseniz.Hiç düzelmeyecekmiş gibi geliyor bana.Bu sorunu gerçekten çözmek istediğim ve sporu bırakmak istemediğim için soruyorum.

19. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Düzenli sporla neler düzeliyor sendeki sıkıntı değil. Hiç bilmeyen biri 1 ayda rahat kapıyor genelde hareketleri sende 2-3 ay olabilir eski alışkanlıklığı unutma süreci de var çünkü. Şöyle birşey dene 1 ay eline ağırlık alma kardiyo vs yap. Sonrasında sanki hiç salona girmemiş gibi çalışmaya başla. Bunu şuradan çıkardım, beslenmede 3 hafta şeker yemeyince vücut onu unutuyor ve istemiyor belki bu konuda da benzer bir tepki verebilir. Onun dışında etrafındakilere sor sürekli formunu. Arada video çektirip izle internetteki kaynaklar ile karşılaştır. İlla tıbbi bir sorun olduğunu düşünüyorsan önce doktora git kendini rahatlat :)

20. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş