Muscleguy Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Muscleguy tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kendine bir amaç belirlemen ve bu amaç doğrultusunda yolundan sapmadan ilerlemen hem takdir edilesi hem de ilham verici. Tebrikler!

Bir süredir aklımda olan bir soruyu sormak isterim. Beslenme düzenini oturtmuş biri genellikle gün içinde yiyeceği öğünleri önceden hazırlar, ölçer ve yanında taşır. Peki, beslenmenin protein ayağının kolay bozulabilir kaynaklardan (et, tavuk vb.) geldiğini düşünerek, yanında taşıdığın yemeklerin gün içinde bozulmasından endişelenmiyor musun?

Benim mesleğim (ben de makine mühendisiyim) gün içinde çokça gezmemi gerektiriyor. Gittiğim her şantiyede de buzdolabı bulma şansım ne yazık ki olmuyor. Şu sıralar hava sıcaklıkları henüz yükselmedi ama ilerleyen aylarda protein kaynağı besinlerin çürüme tehlikesi ciddi sorun olmaya başlayacak sanırım...

Muscleguy bunu beğendi.
  2. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Evet haklısın işin bu boyutu da özellikle üzerinde durulması gereken bir konu , teşekkür ederim sorun için.Bu gibi durumlarda tupperware kapları sağlıklı olabiliyor.Yemeğini hem sıcak tutuyor hem de diğer kaplara göre daha uzun süre muhafaza ediyor.Bu konuyu ayrıca detaylı araştırmak lazım,mutlaka forumda böyle bir konu vardır.Boş zamanımda araştıracağım.Yeni bilgiler edinirsem mutlaka paylaşırım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Morte bunu beğendi.
  3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bozulmayı önlemek için vakumlu kaplar da tercih edilebilir. Isıyı muhafaza eden kaplardan ben de arıyorum uzun süredir fakat bulamadım henüz. Yaz sıcaklarında ne kadar süre koruma sağlar bilemiyorum ama vakumlu kaplar normal kaplara alternatif olabilir.

Morte ve Muscleguy bunu beğendi.
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bu vakumlu kaplar veya tupperwarelerin mikro dalgada isinmasinin bi zarari varmi acaba?

Muscleguy bunu beğendi.
  5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Benim kullandığım vakumlu kaplar mikrodalga kullanımına uygun, Berkay'ın kullandığı Tuppleware kaplar da büyük ihtimalle öyledir.

exsisman ve Muscleguy bunu beğendi.
  6. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Selam arkadaşlar,
    Çarşamba akşamı yapmam gereken antrenmanı bir gün sonra vize olması sebebiyle yapamadım.Ancak perşembe full motivasyonla daha verimli yaptım.Bugün de omuz antrenmanımız var.Gülce erkenden geçmek zorunda kaldı.Berkay'ın da çekimleri var muhtemelen onunla beraber yapacağım antrenmanı , kardeşimi beklerken size yazıyorum.Yaklaşık 1 haftaya yakın vizem olmayacak.Bu süre zarfı içerisinde olabildiğince aktif olmaya çalışacağım forumda.Sabah açık havada kardiyo yapmayı planlıyordum fakat arkadaşıma gitmem gerektiği için yapamadım.Antrenman detaylarını anlatıp,sonra mental durumuma geçeceğim.

2.Gün (Perşembe)

Sırt

• Pull-ups 4x12
    • Barbell Row 3x12-10-8 (50-55-60 kg)
    • One Arm Wide Grip+Close Grip Pulldown 3x12 (süperset-23.5kg 28.5 kg)
    • One Arm Seated Cable Row3x12-10-10 (28.5 kg 33.5kg)
    Biceps

• Alternative Dumbell Curl 4x12-10-10-8 (14-16-18-20 kg)
    • Seated Hammer Curl 3x12 (14-16-18kg)
    • Incline Dumbell Curl 3x12-10-10 (12-14-16 kg)

Abs

• Crunch Machine 3x15
    • Leg Raise-Knee up 4x10
    • Dragon Flag3x8
    • Russian Twist(10kg ile) 3x25
    Güzel bir antrenman oldu özellikle en kötü bölgem olan oblikler ve lower absler şekillenmeye başladı.Yağ oranını olabildiğince aşağı çekmeye çalışıyorum.Yüzde 13 şu an oran,yarışmada yüzde 10 lara inmesi gerekiyor.Bu yarışmaya gerçekten çok önem veriyorum.İnşallah bugün kardeşimin gittiği çekimlere 1-2 aya ben de gideceğim.Bu zamana kadar böyle konularda hayal kırıklığına uğradım ama bu sefer OLACAK.
    Antrenmandan fotoğraflar paylaşıyorum arkadaşlar:

Bk8aBvaIYAAGEPr.jpg Bk8VMiLIIAABIbg.jpg

Fotoğraflar haricinde bir de video hazırladım,yorumlarınızı bekliyorum.Hepinize iyi haftasonları dostlarım:

Akay, Berkay Türkkan ve panzer1699 bunu beğendi.
  7. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam hala tavuk koftesinin tarifini bekliyoruz tek basina motivasyon kaynagisin gercekten. Yemek olaylarinda nasil bu kadar pratik olabiliyosun biraz anlatir misin

Muscleguy bunu beğendi.
  8. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenme konusunda her şeyi ailemin desteğine borçluyum.Küçüklüğümüzden beri yanımızda olan ikinci annem saydığım Gül teyzem yapıyor bana yemekleri sağolsun.. Haftasonu kendim yapıyorum.Tarifi detaylı aldığımda yazacağım ama şu an tavuk köftesi tüketmiyorum.Hatırladığım kadarıyla söylemem gerekirse kasabı arıyorum tavuk göğsü olduğu gibi hiçbir şey katmadan kıyma makinesinden çekip bana yolluyor.Sonra evde içine kepek ekmeği(bayat,buzdolabında saklanmış),birkaç baharat bazen çok hafif yağ ekleyip yapıyoruz.Fiyat olarak da diğerlerinden daha uygun oluyor özellikle kattığımız şey de maydanoz güzel tat veriyor.Baharat olarak kekik,pul biber vs katıyoruz.

wixxx bunu beğendi.
  9. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de hala detaylı bir şekilde yazılmış beslenme makroları ile birlikte playlist bekliyorum :) Özellikle müzik zevklerimiz birbirine çok yakın olduğu için. Malum bu hafta forumda baya aktif olabileceğini yazmışsın. Bu fırsatı değerlendirmek lazım.

Sisteki siluet ve Muscleguy bunu beğendi.
  10. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Eline saglik video yalniz kucuk olmus zamanin kisitli oldugu icin pek duzenli yapamadiginin farkindayim, bi ara oturup guzel bi motivayson videosu cikarabilirsin bence,
    Antremanlarda sanirim set aralari cok dusuk, beni merak ettigim konu ise dusuk set araligi ve biraz daha hafif agirlik ile agir ve uzun set arasi vermenin senin vucuduna nasil yansidigi. Avantaj olarak bakarsak ant. Daha kisa suruyordur,peki hipertrofiye ve guc artisina baktigimizda hangisini tercih etmek uygun olur?

11. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    BmyxFBAIQAELcOu.jpg Evet arkadaşlar ne kadar uzun süredir yazamadığımın farkındayım. Günlüğümü bile bulmakta zorlandım o kadar aşağılara inmiş.Arkadaşlarıma beslenme programımı paylaşacağıma dair söz verdim yapamadım. Playlistlerimi ve antrenman programlarımı da paylaşamadım.Yazıma başlarken bunların üzüntüsünü hissettiğimi söylemek istiyorum ve herkesten özür diliyorum.Bu yazıya, en yoğun ve en önemli zamanlarıma denk gelen bir günde zaman ayırıp bir şekilde kendimi affettirmek istiyorum.
    Biliyorsunuz ki yarışmaya katılacaktım.O gün geldi çattı o günün gelmesi aksilikleri de beraberinde getirdi.Başvurular cuma günü kabul edilmiş.Geç kaldım ama @Lethe552'nin de yardımları sayesinde pazartesi katılmaya çalışacağım.Dün(cumartesi) fotoğraflar çekildi ve şu an fotoğrafları ayarlamakla uğraşıyoruz.Son halini aldığı zaman 3-4 tane paylaşacağım.Bir yandan da her zamanki gibi yarın ve çarşamba vizelerim var :))))

Türkiye'nin en zor okullarından ve en ağır bölümlerinden birinde okuyan bu zorluğa rağmen hayallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen bir insanım ben.Her zaman bununla yüzleştim.Sınavlarımın olduğu günler dahi antrenmanımdan ve disiplinimden vazgeçmedim.Son 1 ayda herkes yatağında uyurken ben sabah kalkıp koştum.Yağmur,çamur dinlemeden koştum. Kulaklığımı taktım,bandanamı kafama geçirdim ve kendimi dışarı attım.Koştuğum her saniye kendime "Başaracağım" dedim.Bazen hırstan gözlerim doldu,kendimle konuşurken tüylerim diken diken oldu.Hiçbir zaman yapamayacağım demedim.Benim bir amacım var dedim her zaman,her saniye.Sorunlarım çok oldu.Hayat çoğu zaman tekme attı bana.Özel hayatımda sorunlarım oldu,başımı kaldıramayacağım zamanlar oldu.Depresyona dahi girebilecek kadar düştüğüm zamanlar oldu.Ama ben hiçbir zaman inandıklarımdan vazgeçmedim.Beni her zaman hedeflerim hayata bağladı.Çok düştüm ama tüm düşüşler beni daha yükseğe çıkardı.Zamanım çok yoğun oldu seçimler yapmak zorunda kaldım; her zaman hedeflerimi seçtim.Yolumdan sapmadım ve vazgeçmedim.1 kere düştüysem 2 kere kalktım,2 kere düştüysem 3 kere,ne kadar düştüysem kalktım ve dayandım.Daha güçlü ve daha inançlı bir insan olarak geri döndüm.İnsanlar yatağında yatarken ben kendi tapınağımı kurmak uğruna savaştım. Bazen yalnız kaldım ama güçsüz olduğum için değil sorunlarla kendi başıma mücadele etmeyi öğrenebilmek için.Yalnız kalmadığım zamanlarda kardeşim gibi sevdiğim antrenman partnerlerim Gülce ve Berkay hep yanımda oldu.Onlara minnettarım.Her zaman ileriye gitmek için ve işte ben bunu yaptım diyebilmek için savaştım. Hayatı değiştirmenin yolunun eskiyle mücadele etmek değil yeniyi inşa etmek olduğunu ve her şeyin odaklanmakla,inanmakla ilgili olduğunu öğrendim.Siz de şunu unutmayın yeniyi inşa ederken sizden nefret edenler,eleştirenler size hiçbir zaman inanmayanlar olacak ve diğer tarafta sadece siz olcaksınız.Siz orada dimdik duracaksınız ve onlara neyin ne olduğunu göstereceksiniz.PES ETMEYECEKSİNİZ!! Çünkü bu dünyadaki en zor şeylerden biri pes etmeyen bir insanı yerle bir etmeye çalışmaktır.Her gün çalışıp elinden geleni vereceksiniz.Bahaneler başvurmayacaksınız.Zamanın yokken zamanı yaratacaksın,bilgin yoksa kendin bilgi edineceksin her gün araştırıp,sorgulayıp deneye deneye sonuca ulaşacaksın.Yardım eden olmadığında kendine yardım etmeyi öğreneceksin.Güvenin olmadığında aldığın sonuçlarla beraber güvenin de yerine oturacak.Karşında olanlara inat, sen kendine yeteceksin. Bir dolu bahane seni orada bekleyecek ama sen hiçbirini seçmeyeceksin.İşte bunları yaptığın zaman işte ben yaptım oldu dediğin zaman sana gülenler yanına gelip nasıl yaptığını soracak.
    Kendine arka çıkabileceğin insan yine kendinsin hiçbir zaman pes etme ve inan.Benim de büyük günüm geldi çattı ve kendime inanıyorum bu zaman kadar ne yaptıysam hedeflerim için yaptım.Bu yolda çok sorun yaşadım ama pes etmedim.Doğal yollarla genetiğimi zorlayabildiğim kadar zorladım şu an için paylaşabileceğim fotoğraf bu diğerleri netleşince onları da paylaşacağım ve yarına kadar katılacağım fotoğrafı beraber seçeceğiz.Hepinizin de destleklerini bekliyorum arkadaşlar en çok sizden gelecek oylar beni mutlu eder.Çünkü bu yolda her şeyimi sizinle paylaştım.

dragox, Ge-Force, ajn16 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  12. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
  13. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bize yol gösteren ve bu yolda bize liderlik eden sizlere sonsuz başarılar diliyorum.

Muscleguy bunu beğendi.
  14. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Bende birincligi alacagini düsünüyorum, basarilar :)

Muscleguy bunu beğendi.
  15. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53

Ekli Dosyalar:

• 14.jpg
      14.jpg
      Dosya Boyutu:
      86 KB
      Görüntüleme:
      511
    • IMG_1870.jpg
      IMG_1870.jpg
      Dosya Boyutu:
      112,7 KB
      Görüntüleme:
      518
    • yeni-1.jpg
      yeni-1.jpg
      Dosya Boyutu:
      89,3 KB
      Görüntüleme:
      500
    Ge-Force bunu beğendi.
  16. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Yeni-1 dediğin fotoğraf bana kalırsa. Ayrıca şu yağ yüzdesini azaltırken ki diyet sistemini de dinlemek isterim. Artık bir şeyler karalama vaktin geldi de geçiyor bence. Üstte de belirttiğin gibi ;)

Muscleguy bunu beğendi.
  17. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Sonuncu fotograf bence. Özelikle bacaklar cok iyi

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

Muscleguy bunu beğendi.
  18. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ oranın % kaça düştü definasyon iyi gözüküyor..

Muscleguy bunu beğendi.
  19. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Definasyoj döneminden sonra ölçüm yaptırmadım, yaptırdığım vakit yazarım ;)

20. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    İyi geceler arkadaşlar,
    Tahminimce hepiniz uyudunuz.Çoğunuz belki de sabah okur yazdıklarımı.Günlüğü takip edenlerin çoğunun bildiği gibi yarışmaya katıldım.Yine de bilmeyen arkadaşlar varsa veya yeni okumaya başlayanlar olursa tekrarlamamda fayda var.Uzun süredir bu yarışmaya odaklanmıştım,yağ oranım istediğim seviyede değildi.1 buçuk 2 ay gibi bir sürede,full disiplinle; istediğim forma geldiğimi düşünüyorum.Bu zaman içerisinde sürekli sabah kalkar kalkmaz kardiyo yaptım.Kardiyoyu açık havada yapmayı tercih ettim.Bu beni daha çok motive etti.Bunun haricinde ilk defa karnitin kullandım ve çok verim aldığımı düşünüyorum.Hala ölçüm aldıramadım ama aldırdığım vakit yağ oranımı göreceğim.Yarışmanın konsepti hakkında yeniden özet geçmek gerekirse Men's Fitness adlı derginin her ay düzenlediği fit-model yarışması.Yarışmacılar fotoğraflarıyla oylamaya çıkıyor ve %50 like sayısı %50 jüri oyuna göre değerlendirmeye tabi tutuluyor.Kazanan kişi kazandığı ay dergiye çıkmakla beraber 6 ay spor salonu üyeliği ve birkaç supplement kazanıyor.Bunun haricinde 1 ay sonrada antrenman çekimi yapılıyor ve derginin 3-4 sayfasında yer alıyor.İlk olarak sevgili kardeşim hepinizin tanıdığı Berkay(@Lethe552) katıldı ve başından beri kazanacağını biliyordum,kazandı.Daha sonra ben de katılma kararı aldım.Bu kadar hazırlığa rağmen aksilikler de beraberinde geldi ve yarışmanın tarihini kaçırdık.Cuma günü başvurular kabul edilmiş,biz bunu haftasonu öğrendik.En erken pazartesi katılma şansımız vardı o da kesin değildi.Apar topar çekimler yapıldı ve fotoğrafı yarışmaya yolladık.Diğer yarışmacılar benden önce katılmışlardı ve 1. yaklaşık 200 küsür oydaydı.Mental olarak tamamen düşmüş halde tam vizeme giderken yarışmaya kabul edildiğimi öğrendim ve sınavdan düşük alma uğruna hızlıca bitirip eve döndüm.Sadece 7 saaatte 1. arkadaşı geçtim ve 1.lik koltuğuna oturdum.Şu an 500 küsür like aldım ikinci 300'lerde :) Like sayısında öndeyim ama jüri oyu da önemli bana kalan tek şey beklemek.Fotoğrafımı tekrardan paylaşıyorum ve herkesin desteğini bekliyorum.Destek olabilmek için fotoğrafı ve Men's Fitness sayfasını beğenmeniz yeterli: MF FİTMODEL HAZİRAN 2014 ADAYLARI - Men's Fitness Türkiye | Facebook

. 10268561_1499453610282490_3237566268981546423_n.jpg

Artık somut bir başarı elde etmek istiyordum ve bu yarışma tam da amacım için biçilmiş kaftandı.Her sabah koşarken kendime kazanacağımı söyledim,inandım.Hep inandım hiç vazgeçmedim.Şimdi kazanmaya yakın hissediyorum kendimi.Umarım kazanırım.Yarışmaya katıldıktan sonra beni çok destekleyen oldu bunun haricinde hiç beklemediğim şeylerle de karşılaştım.Karşılaştığım şeyler beni çok üzdü,katıldığıma sevinemeyecek duruma dahi geldim.En çok destek beklediğim insanlar salondaki hocalarım beni desteklemedi.Hepsiyle çok şey paylaştım ama adamlar bana bir beğeniyi fazla gördüler.Bunla kalmış olsa tamam fotoğrafları görmemiş olabilirler,beğenmek zorunda değiller diyeceğim. Ama çok değerli abilerim fotoğrafıma bakıp aralarında bu fotoğrafla oynanmış bu çocuk böyle değil gibisinden konuşmuşlar.Hatta yarışmaya katıldıktan bir gün sonra ayrı 2 kişi yanıma gelip biri midemi açıp kontrol etti diğeri şöyle böyle dedi.Ben bunları işittikten sonra hem sinirden hem de üzüntüden patlayacak hale geldim.Neredeyse her gün yüzüne baktığım,konuştuğum adamların hele ki bu işin içindeki adamların böyle yapması bana çok dokundu.Ben de bu dakikadan sonra hoşgörülü olamayacağım,salonda 20'den fazla eğitmen var ve kusura bakmasınlar hiçbirinin vücudu iyi değil.Bir eğitmenin vücudu mesleğine verdiği değeri gösterir ve ben nedense 1 tane iyi adam göremiyorum bizim salonda.Bu durumu gidip yüzlerine söylesem kim bilir ne tepkiler alırım ama ben öyle bir eğitim almadım,böyle bir şey de yapmam.Onlara verebileceğim en iyi cevap birinciliği kazanmak olacaktır.Yarışmaya katılınca çoğu insan ilginç tepkiler vermeye başladı.Bunu forumda da gördüm,bu konuya gerçekten girmek istemiyorum.Hiçbir şekilde de açılmasın bu konu.

Bugün Kevin Durant'in MVP konuşmasını dinlerken şu iki cümle özellikle beni kendine çekti:"Bu yolda ilerlerken yanımda olanlar kadar; bana inanmayan,eleştiren çok kişi oldu ve bu beni daha çok motive etti,daha başarılı hale getirdi.Belki de buraya onlar sayesinde geldim.".Çok doğru söylemiş.Gerçekten de öyle olmalı.Bize inanmayanlara yanıldıklarını gösterebilmek için hedeflerimize daha çok bağlanmalıyız.Benim de inanmayanlar listeme yarışmayla beraber birçok insan katıldı.Bilsinler ki bir gün gelecek ve onlara ne kadar yanıldıklarını göstereceğim.Bu yarışmayı kazanmak benim için ufak bir başlangıç olacak.En sevdiğim cümle olan "Parlayan ışığın sineği çoktur." cümlesiyle bitiriyorum ve o sinekler bilsin ki bizim gibi adamlarda sinek ilacından bol bir şey yok.Hepinize iyi geceler kazeinimi yudumlayarak sizlere veda ediyorum.Yeni kalkacak olan arkadaşlara da şimdiden günaydın.Kendinize inanın,ben her zaman size inanıyorum.Yarın(bugün) yeni bir gün ve her yeni gün bizim için büyük bir şans.

Kalitos, Ge-Force, ch1vas ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş