Multivitaminler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Sizce en ideal Multivitamin hangisi?

1. GNC Ultra Mega Gold

11,6%
  2. GNC Men's Mega Men

14,3%
  3. Solgar VM-2000

22,9%
  4. Solgar Male Multiple

9,4%
  5. One A Day Maximum

7,8%
  6. One A Day Men's

7,5%
  7. Diğer (Lütfen Yazınız)

26,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 85 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın guardbody hocam amerikanın sağlık kuralları çok daha katıdır hatta dünyada isim yapmıştır hadi bunu atladık. oranın adelet sistemini dikkate alırsak herhangi bir tesirin şirkete kullanan ilaç sayısı x kişi sayısı dikkate alınırsa şirketin nekadar zarara uğrayacaığını dikkate alınız bu caydırıcılık şirket prestijinden önce devlet yaptırımı nedeniyle kaliteye yönlendirilmiştir.

sayın supersport anlayamadığız bölüm neresi baştan yazayım virgül atlamışsınız demişsiniz. yazdığım karaciğerin adek vitaminlerini kullanılabilir vitamine çevirmesinden bahsedilmektedir.

himes solgarın kalitesinden ödün vermediği ve ürünlerinin doğallığı dünyada isim yapmıştır. 1999 -2004 arası topladığı ödüllerin haddi hesabı yoktur. fakat bunlarda biraz reklam kokuyor gibime geliyor. çünkü sonuçta yönlendirilemezmi.? supradyn iyi bir tercih bayer firmasının ürünü olarak fiyat / yarar indexi açısından ve kullanılabilirlik açısından gerçekten almaya değer. ben şahsen supradyn kullanmaktayım.

Son düzenleme: 25 Eylül 2008
    salvadore_xp bunu beğendi.
  2. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    cümlenin başıyla sonu birbirine uymuyor. farklı bir biçimde yazarsan sevinirim.

3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    internetten gıdaların içeriğindeki mineral ve vitaminler hakkında yapacağınızı kısa bir araştırma sonunda görebilirsiniz ki; gerçekten iyi bir beslenme planı yaptığınızda multivitamin mineral takviyesi yapmaya gerek yok.c vitamini takviye edilebilir.
    zaten yediğimiz gıdalardan kalsiyum, magnezum,potasyum,fosfor,demir,b grubu vitaminleri bunları çok büyük ölçüde alacaksınız emin olun.

örnek:kalsiyum
    iki bardak süt 500 mg
    200 gr lor peyniri 200mg
    ekmekten 100mg
    pekmezden 80 mg
    yani sadece bunlardan 1000 gr olan günlük ihtiyacı tutturmanız mümkün.
    fosfor:eek:eynir,tavuk,muz,yumurta sarısı balık .eşitlerinde bol miktarda mevcut takiveye gerek yok.

magnezyum:pirinç ekmek peynir gibi en temel gıdaalrdan bile kolayca karşılayabilrsiniz.

potasyum:muz, domates, yoğurt tavuk .

se :e vitamini ile alınması tavsiye deilen bir mineral,yine protein ağırlıklı gıdaların içinde ihtiyacınızı karşılayan miktarlarda zaten alıyorsunuz.

demir :bol pekmez.bu hem sizin antrenman sonrası ihtiyacınız olan
    basit karb. ı karşılar hemde size vitamin mineral özeellikle demir sağlar.vücudun ihtiyacı olan demir doğada demir2 ve demir 3 olarak iki formda bulunur.hapla aldığınız değil pekmezdeki demir minerali kullanıma hazır olanıdır.
    şu unutulmamalıdır ki eczaneden aldığınız vitaminleri vücudun absorbe etmesi doğal gıdalara oranla yetersizdir.

şu gıdaları asla ihmal etmeyin Patates,kuru fasulye,mercimek,balık grubu,daha fazla meyve sebze,ve kırmızı et.

en fazla eksikliği görünen çinko olarak gözüme çarptı onuda bol miktarda kırmızı etle zaten karşılarsınız. benim gibi hergün kırmızı ete verecek paranız yoksa dayanın mercimeğe kuru fasülyeye:)

ammun, gaddarkemal ve everest bunu beğendi.
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    güzel bir çalışma olmuş sayın fehmican ancak biraz off topic gibi olmadımı sizce? sonucta multi-vitamin preparatlarını incelediğimiz bir başlık idi. konu bütünlüğünü dağıttınız. pekala güzel yazmışsınız bunuda araştırısanız aldığımız besinlerin gıdaların vucut tarafından vitamin ve mineralin % kaçının vucut tarafından emildiğini, günlük magnesium alımını aldığımız besinlerle karşılayabildiğimizi de araştırırmısınız.? ve mineral dengesinin özellikle besinlerdeki minerallerin emilim yüzdesini. örnek verecek olursak sütteki az miktardaki demirim emilimi neredeyse %90 dır. fakat 1-2 mg arasında.

salvadore_xp bunu beğendi.
  5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    göründüğü kadarıyla GNC yeterli bulunmayan bir firma. şimdi ben firmaların hazır ZMA tabletlerinden almak yerine Magnezyum, Çinko ve B6'yı ayrı ayrı alarak kullanmak istiyorum ve Solgar'ın sadece B complex'i olmasından ve bunun da fiyatının yüksek olmasından dolayı GNC'yi de düşünüyorum çünkü Solgar'da 80'e çıkacak şey GNC'de 50'ye çıkıyor. Çok mu kötüdür GNC, hiç bir faydasını göremez miyim, çok mu etkisizdir?

6. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

Makineci, dikkat edersen GNC'yi eleştiren arkadaşlar Türkiye'deki ürünlerinin sağlıklı yaşam ve fitness amaçlı olduğunu bu yüzdende vucut geliştirme için yetersiz kaldığını söylerler. Onun dışında GNC piyasanın en sağlam markalarından biridir.

7. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Bugün Supradyn aldim. Sizce iyimidir ?

8. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    supradyn, tek başına bazı vitamin degerlerinde yüksek, ama bazılarında yeterli değil..ayrıca, onun yanına mineral destegi de lazım...hardline ve ultimate gibi markaların vitamin ve mineral kombinasyonları var, onları alabilirsin..diğer türlü mineralleri ayrı ayrı da alabilirsin eczaneden.

Hu53Y!n bunu beğendi.
  10. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Supradyn'in açıklarını kapatabilecek multivitamin & mineral varsa isim yazarsanız sevinirim.

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bildiigm kadarıyla yaşın küçük, bu yüzden cokta vitamin-mineral kombinasyonuna gerek yok şimdilik..ama supradyn in yanına bemiks c vitamini var, hem ucuz hem de oranları senin için gayet iyi..onun yanına da zinc markalı çinko tableti alırsan, yeterlidir şimdilik.diğer mineraller yiyeceklerinden karşılanıyor zaten..vitaminleri de sık sık kullanmamalısını, ara vererek kullanmalısın, yoksa vücudun besinlerden vitamin emilimi cok düşer ve vücudun dışarıdan alıma alışır..

Akay ve Hu53Y!n bunu beğendi.
  12. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Bemiks c vitamini bir araştırayım o zaman sağol. Peki bu ara süreleri ne kadar olmalı ? 1 hafta kullanıp 3 gün ara vermek gibi falanmı ? Tam olarak ne kadar olmalı bu süre ?

02.93 doğumluyum. Teşekkürler.

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hayır öyle değil..normalde vitaminlerde 6-8 ay ara vermeden kullanıldıgı zaman rahatsızlıklar ortaya cıkabiliyor...normalde max 3 aylık kullanımlar yapılır takviyeler için, ama yaşından dolayı sen bunu 1-1.5 ay a çekmelisin..1-1.5 ay kullanıp belli aralıklarla ara verebilirsin..2-3 hafta aralıklar olabilir...bu yaşta cok vitamin hapı almaya grek yoki karacigere cok yüklenme şimdiden..

Hu53Y!n bunu beğendi.
  14. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Centrum Multivitamin

15. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    pharmaton güzel fiyatı birtaz pahalı
    fakat her zaman almıyorum beslenmemde eksiklik olduğunu düşünürsem veya 2 günde bir alıyorum
    her zaman almak doğru değil

16. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bodybuilding.com dan aldigim MVP-365 ve ZMK yi vitamin mineral takviyesi icin kullaniyorum. Bioavailability ozel olarak arttirildigi icin vucut tarafindan daha iyi emilip kullanim etkisini arttiryor diyorlar.

Bi de Vitamin i gunduz ogunlerinde alip, Minerali gece yatarken 30-60 dk once alacaksin diyorlar. Kalsiyum u ozellikle cok az eklemisler cunku spor yapanlar zaten kalsiyumu gunluk diyetlerinden aliyorlar. Ayrica buyume hormonuna da etkisi varmis.

17. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Ortaya cikan rahatsizliklar ne? Bu mesajini gordukten sonra konuyu arastirdim. B ve C vitamini suda eridiginden fazlasi dogrudan atildigini ogrendim. Diger vitaminlerden fazla alinmasi karaciger icin iyi degil ama multivitaminlerde de zaten B ve C disinda diger vitaminlerden fazla bulunmuyor. Bunun disinda yuksek miktarda protein aldigimizdan fazladan B vitamini almamiz daha saglikli degil mi?
    Ben su an pharmaton kullaniyorum, sitesinde surekli kullanımının problem olmayacagini belirtmisler:
    3 yıldır PHARMATON® kullanıyorum ara vermem gerekir mi?
    Pharmaton® diğer bir çok vitamin kombinasyonunun aksine normal öğünlerimizle aldığımız günlük vitamin/mineral miktarları da düşünülerek, günlük ihtiyacı tamamlayacak sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Sadece günlük ihtiyacı belirlenmiş olan vitamin ve mineralleri içerir, vücuda herhangi bir ilave yük getirmez. Bu nedenle de ara verilmeden kullanılabilir. Hatta ilacın etkisinin düzenli kullanım ile ortaya çıktığı ve arttığı düşünülerek ara verilmemesi özellikle tavsiye edilmektedir. Tüm dünyada Pharmaton® kullanıma ara verilmeksizin ömür boyu önerilmektedir.
    PHARMATON® ne kadar süre kullanılmalı? Bu kadar uzun sürede yan etkisi yok mu?
    Sağlanan performans artışının devamlılığı için ürünün düzenli kullanılması gerekmektedir. Kullanım kesildikten sonra oluşturduğu etkiler de zamanla azalarak kaybolacaktır. Bu sebeple Pharmaton® ömür boyu kullanılması önerilen bir üründür. 40 yılı aşkın bir süredir pazarda olmasına rağmen bugüne kadar uzun süreli kullanımla ilişkilendirilebilecek herhangi bir yan etki görülmemiştir. İçeriği günlük ihtiyacı tamamlayacak şekilde ayarlanmıştır, toksikasyon riski yoktur.

diger urunlerin vitamin miktarlarinin fazla oldugunu belirtmisler ama benim daha once kullandigim multivitaminde de aynı oranlar vardi.
    Neyse esasinda benim korktugum sey yuksek oranda alinan kalsiyumun (yumurta, sut, peynir, vitamin hapi) tas yapma riski. Bu konuda herhangi bir rahatsizligi falan oldu mu acaba?

18. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Dediğim gibi body sporu ve spor yapanlar kalsiyumu diyetlerinden aldıkları için ayrıca kullanmalarına gerek yok.

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Blues, dediğin gibi b vitaminin biraz daha fazla kullanılması gerektigi dogru çünkü özellikle b 6 vitamini protein sentezindeki katkısı çok büyük..yani, protein sentezimizin hızlı çalışması daha fazla protein almamızı saglar..

aynı şekilde c vitamini kaslarımızdaki agrıları ve zayıflıgı yüksek oranda azaltmakta etkili oldugunu söyleyebilirim..bu yüzden, c vitamini cok yüksek miktarlarda alınabilir..

kalsiyum için şunu söyleyebilirim; tuhaf bir mineral..ama özellikle zma kullanıyorsanız, pek almamanızı tavsiye ediyorum, özellikle gece yatmadan önce..taş yapma riski de kişiden kişiye göre değişir, bu tamamen kişinin tolerans düzeyine baglıdır..yaşı, genetigi, çevresel faktörler, laktoz hassasiyeti, vücut kütlesi gibi ayrıntılara da baglıdır..bana sorarsanız, sütü, biraz su niyetine içmeyi vücudunuza ögretmelisiniz, bir zamanlar cok yapardım gelişimim üzerinde oldukça etkili olmuştu..bu şekilde içince vücut daha cok adapte olabiliyor ve hassasiyetinizi size göstermeye başlıyor, o zaman da ne kadar içip içmeyeceginize kendiniz karar verebiliyorsunuz..

Blues bunu beğendi.
  20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Arnold , kitabında oksijeni bol ortamlarda çalışılmasının performansı artıracağını eğer kapalı ve kısmen havasız bir ortam çalışmak zorunda iseniz E Vitamini taksiyesi yapılmasını söyler..

Sayfayı Paylaş