Multivitaminler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Sizce en ideal Multivitamin hangisi?

1. GNC Ultra Mega Gold

11,6%
  2. GNC Men's Mega Men

14,3%
  3. Solgar VM-2000

22,9%
  4. Solgar Male Multiple

9,4%
  5. One A Day Maximum

7,8%
  6. One A Day Men's

7,5%
  7. Diğer (Lütfen Yazınız)

26,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 85 üye.
  1. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

Atakan ben bir bilgi yazmadım ki çarpıtılmış olsun. Soru sordum sadece, hangi multivitamin iyidir siz hangisini tercih ediyorsunuz diye.

Sen hangilerini tavsiye edersin?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saygıdeğer malbolgia ben size hiç böyle bir ithamda bulunurmyum hiç lütfen sana saygım sonsuzdur. size karşı böyle konuşmam.

ilk önce vitamin almadan önce kendimizi bir kefeye koymalıyız ben günlük olarak ne yerim ne içerim doğal olarak aldığım gıdalar ( buraya dikkat) A D E K vitaminleri toplamı nedir. adek vitaminleri vucutta depo edilebilir nerde karaciğerde. efendime söyleyeyim josef yazmış bir vitamin bakıyorum a vitamini 5000 haydaa bu adam hiçmi peynir et yemiyor nasıl bir sporcu. adek vitaminlerinin aşırısı insan için çok kötü sonuçlar doğura bilir.

2 ci olarak vitaminin sentetik yada doğal olması.! tamamiyle doğal olanını tercih ediniz. solgar bu konuda çok başarılı. haa şirket profilidenmi? hayır. neden USA amerika bu tür ilaçların denetimini çok sıkı yapmaktadır. bu düzene göre giden firmalar zamanla en iyiyi bulmaktadır.usa menşelise hemen alınız.

ben mesela supradyn kullanıyorum memnunum hem ucuz hemde beklenterime cevap veriyor. bslenmeme dikkat ediyorum ve adek vitamininlerine dikat ediyorum diğerleri fazlası zaten atılıyor fakat adek depo edilir.

fakat siz solgarı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. ben omegasını mineral kombinsyonunu ve çinkosunu kullanmaktayım. ve ıspanak kadar doğaldır.

artı bunu çoğu insan bilmez sayın melagolia vitamini sabah alınız ve su ile içtiniğiz zaman 1 parca ekmeğe biraz tereyağı ve bal sürüp yiyiniz. o yoksa 3-5 gr zeytin yağı içiniz. oda yoksa mısırözü. çünkü adek vitaminleri suda çözünür. diğer vitaminler yağda bu nedenle eğer yağ alımınızı dengelemezseniz diğer vitaminler idrarınızdan sindirilmeden çıkar gider. ben artık omega 3 ile alıyorum daha iyi oluyor.

Son düzenleme: 20 Eylül 2008
    Akay, magicbaris, gencebayorhan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

GNC veya Solgar kullanıyorum.

Bende normalde kahvaltıdan sonra, balık yağı ile alıyorum. Ramazanda da sahurda alıyorum.

Atakan, Solgar VM-2000'in ve GNC Men's Mega Men'in içeriklerini karşılaştırırsan, hangisini tercih edersin?

Birde, sürekli vitamin alımına devam etmemizin bir mahzuru var mıdır? Yoksa aralıklarla tabletleri almayı kesmeli miyiz? Ne dersin?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Vitaminler hakkında genel bilgi:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Vitamin
    http://www.mydearbody.com/tr/vitaminler/index.html
    http://www.lifeinyouryears.net/everyvitamin.pdf
    (24 July 2008, David Bennett)

Günlük vitamin alımı ihtiyaçları:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin
    http://www.iom.edu/Object.File/Master/7/296/0.pdf
    (Food and Nutrition Board, Institute of Medicine, National Academies)

http://www.hc-sc.gc.ca/fn-an/nutrition/reference/table/ref_vitam_tbl-eng.php
    (Health Canada, Kanada Sağlık Bakanlığı gibi bir şey)

Fazla vitamin alımının etkileri:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_poisoning

Umarım bilimin sınırlarından çıkmamanıza yardımcı olabilir bu kaynaklar.
    Biz görevimizi yapalım da...

Son düzenleme: 20 Eylül 2008
    Akay, eyelander, safeo ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

Neyden Bahsediyorsun?
    Eğer bana soracağın bir konuysa özelden sorabilirsin, bu şekilde yaparak konuyu dağıtıyorsun, özelden yanıt bekliyorum...

6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    atakan__irresistable; Senden açıklama yapmanı isteyen yok, bir yanlışım varsa Sayın Yöneticiler ikaz edebilir, Senin bahsettiğin olayı biraz araştırmanı rica edeceğim, bunu açıklamaya kalksam çok uzar ve konu dağılır, Saygılar...

ALPEREN bunu beğendi.
  7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bu bahsettiğim ürünün içeriğini kullanım şeklini dozunu vs.. ben hazırlamadım firmanın açıklaması neyse ben onu ekledim, yani amacını anlamış değilim, eğer bu konudan rahatsızsan Şirketi ara ve rahatsızlığını belirt, senin burda konuyu dağıtmana ve Açıklamalar yapmana hiç gerek yok çünkü forumda bu konuda yeteri kadar bilgi mevcut, burada paylaşılmak istenen ürünler ve ürünler hakkındaki bilgiler..

Günlük alınması gereken vitamin değerleri aynı değildir,
    Normal bir insanla spor yapan bir kişinin Vitamin ihtiyaçları farklılık gösterir özellikle body sporu! örneğin; Ronny Coleman, bu adamla 70 kg'lık bir adama aynı değerde vitamin takviyesi verirsen olmaz..

Aslında bu konu çok çok uzar fakat kısa ve öz olarak belirteyim;
    Mademki bu değerleri fazla buluyorsun o zaman kendine göre almalısın, adamlar yazmış servis'i 3 tablettir illaki sana 3 tablet alacaksın demiyorlar ihtiyacın olanını al...

Bu yazdıkların için sana açıklama yapmayı doğru bulmuyorum ama yinede arkadaşlarımızın kafalarında soru işaretleri kalmasın..

Saygılar...

ALPEREN bunu beğendi.
  8. burakjudo

burakjudo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tabikide animal pack en iyisi bence

9. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    neye göre karşılaştırıyorsunuz vitaminlerin iyiligini kötülügünü , vitamin içince fiziksel bi etkisi oluyor mu üzerinizde , veya markalar arasında bu etki farkı hissedilir düzeydemi ??

İçeriğine bakıp mı yorum yapıyorsunuz yoksa

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    walla yazmayacaktım bu konu kapansın diye. değerlerinin yüksek olması değil vitamini vitamin yapan sentetik yada doğal olması ve adek vitaminlerinin uyumudur. ayrıca ürünün usa menşeili olması çok önemli dünyadaki en kaliteli ilaçlar u.s.a. dan çıkmaktadır.

gaddarkemal bunu beğendi.
  11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    atakanın bu konuda açıklayıcı olarak konuya yön vermesi bence iyi olmuş.tabiki az veya çok herkes vitaminlerin faydasını veya kullanımını biliyordur fakat detaya inilmesi oldukça gerekli.özellikle sabahları zeytinyağı ile birlikte alıma yönelik önerisi bence mutlaka gözden kaçmamalı.tek katılamayacağım kısım amerika olayı.bende amerikan malı vitamin kullanıyorum (centrum) fakat kalitede almanların daha ileri düzeyde olduklarını düşünüyorum.

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    BEN artık fazla yazmıyorum guardbody hocam sadece yanlış yapılmaması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum artık pekte atlamıyorum foruma sadece bakıyorum. 5 günde sadece 2 düzeltme yaptım biri jinekomastide sayın üye hayatının yalışını yapmasın diye 2 cisi bu vitaminler. gerçi josep1531 arkadaşa özel mesaj attım daha önceki mesajlarına istinaden . "vitaminleri açıklarsan sığmaz" felan demiş açıklasın bakalım istedim özelden.

bu ilaç sektörü kadar dikkat edilmesi gereken hiç bir sektör yoktur. her ne pisliği varsa bilirim. özellikle ssk ve araştırma hastanelerinde ne dolaplar dönüyor bilmekteyim. eğer vitamin alınacaksada usa menşeili derim başka birşey demem.

hah bider sayın guardbody almanların neden amerikalılardan daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz. türkiyede yaptıklarından haberiniz yokmu yoksa.. almanların..

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
    magicbaris bunu beğendi.
  13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Yanlış yapılmaması için elinden geleni yapmana gerek yok,Sen kendi görevini "VÜCUT GELİŞTİRME' hakkındaki bilgilerini paylaş o kadar yeter, forumda bahsettiğin tıbbi kelimeleri her insan anlayamaz,paylaşılması gereken alanda burası değil zaten, o kadar detaya inip insanların aklını karıştırıyorsun, İnsan rahatsızsa gidip yerinde muayene (tahlil vs) olup işin uzmanından öğrenmeli,bu şekilde yaparak o insanların işine saygısızlıkta bulunuyorsun..

2. side Konulara yaklaşım tarzın sert ve sürekli birilerini suçluyorsun, Anlaşılan ya doktorsun yada sağlıkla ilgili bir kısımda çalışıyorsun..

Son olarakta" İyi etki göstermesi değerlerin yüksek olmasınada bağlı yazdım, bu cevabı neden yazdığıma hangi mesajın cevabına yazdığımı görmemişsin..

İllaki o arkadaşlara yardımcı olmayı istiyorsan, özelden yardımcı ol,sen foruma çok farklı bir yön vermeye başladın forum özelliğini yitirmeye başladı, ve bununda farkında olan yönetim seni ikaz etti..

Ben bu konuyu burada kapatıyorum,(yani bu polemikten uzak duruyorum) cevap beklediğin için bu mesajı yazdım,umarım sende kapatırsın..

Kararımı değiştirdim, özür dilerim ama sana açıklama yapmak istemiyorum, Not olarakta; Beni, sen uyarma bırak herkese kendine düşen görevi yapsın, benim mesajlarımdan rahatsızsan yönetime bildir...

Saygılar....

ALPEREN, Despo ve bonatschi bunu beğendi.
  14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    niyetim kimseyi kırmak değildi josef. kusurum varsa affınınıza sığınıım. sanırım haklısını bukadarda yön verilmez yada detaya inilmez konuyu kapatmakta faydavar.

bonatschi ve josef_1531 bunu beğendi.
  15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    atakan almanların türkiyede yaptıklarını az çok biliyorum fakat aynı durum amerikalılar içinde geçerli.sonuç olartak üçüncü dünya ulkesi olarak dışarıdan nekadar tedavülden kalkmış mal varsa bize giriyor.bu konuda alman veya amerikan olarak yediğim kazığı ayrım yapmadan ortak buluyorum.
    sağlık veya suplament sektöründe ise almanyanın denetleme koşulları ve cezai uygulamalarını örnekler ile bildiğim için kalitesini tartışılmaz buluyorum.kafadan atma gibi olmasın ama farklı malzeme örneği verecek olursak vaillant ve miele gibi markalar vs vs.

ALPEREN bunu beğendi.
  16. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    ''çünkü adek vitaminleri suda çözünür. diğer vitaminler yağda bu nedenle eğer yağ alımınızı dengelemezseniz diğer vitaminler idrarınızdan sindirilmeden çıkar gider. ben artık omega 3 ile alıyorum daha iyi oluyor.''
    atakan yanlış yazmışsın adek yağda diğerleri suda çözünür. adek yağda çözündüğü için vücutta depolanır. diğerleri suda çözündüğü için vücutta depo edilmez.

draft ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    DOĞRU. fakat dikkat edersen suda çözünür demişim omega ile alıyorum demişim. bir karıştırma olmuş. adek dediğim gibi karaciğerde depo edilir ve yağda çözünür. hatta kullanılabilir vitamine dönüşüm sürecini karaciğer yağ kullanımı ile adek vitaminlerini kullanılabilir vitamin haline dönüştürerek hücrelere iletir.

18. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ben supradyn alıyorum marincapla.yemeklerden sonra,eğer boş mideye alınırsa b vitaminlerinin en fazla%15 i emilir,sindirimin en iyi olduğu zamanda almak en doğrusu,ve adek vitaminleinin dozu çok önemlidir çok dikkatli olunmalı çünkü proteintozlarındada vitaminler var kullananlar dikkat etmeli.süt ürünü yediğiniz öğündede almamanız faydalı çünkü metal emilimine engel olur.ihtiyaölara göre iyi değişir tabiyki ama solgar şirketi kaliteli.

19. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    "hatta kullanılabilir vitamine dönüşüm sürecini karaciğer yağ kullanımı ile adek vitaminlerini kullanılabilir vitamin haline dönüştürerek hücrelere iletir."
    burayı anlayamadım. bir virgül eksik biryerlerde. düzeltirsen yorumlayabilirim.

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    atakan almanların türkiyeye yaptıkları dersek biraz at gözlüğü ile bakmış oluruz.üçüncü dünya ülkesi oldugumuzu kabullenerek bırak almanyayı en başta amerikadan en buyuk kazıkları yiyoruz.ben denetleme ve cezalandırma politikalarını fazlaca gözlemlediğim için alman mallarına daha itibar ediyorum.bu her mal çeşidinde böyle.bugun bir vaillant veya miele denilince akla kalite gelir.kullanılan malzemeler aynı özellikte gibi görünsede uzun vadede kalitesini belli ediyor.klimaya yerli firmaların 5 yıl kullanırsın demesi gibi.

ALPEREN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş