muay thai veya wing chun

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ataduyan tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Conclisfast

Conclisfast Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen o mücadele sporlarındaki ne yaptığını ne konuştuğunu bilmeyen şu adamsın ismin cismin bile yok + Belki cok fazla bilgim yok doğrudur sporu veya kendi sitende sorduğunu soruları cevaplamak için belki o kadar akıllıda olmayabilirim ama sen bu sporu eleştirecek kadar gerizekalısın sinirim, düşüncelerinden değil sinirim, bütün dünyadaki wing chun yapan binlerce insanı aptal olarak görüp onları spordan soğutmak olduğu içindir.Evet doğru yenilmezlik reklamları var en profesyonel dövüşçü bile 4/1 oranında darbe alır bu bilimseldir wc ile bu oranı minimize edebilirsin dünyadaki herkez senin yaptığın sporu yapmak zorunda değildir ayrı bir konu ise UFC dir bu konudada haklılığın var wc den kimse ufc veya bu tip zikredilen arenalara cıkmadı ama oralara cıkıp soytarı olmaktansa oraya cıkmadan korkakta olsunlar bırakta eleştirdiğin bir konu ise yer dövüşünün wc de olmaması ve sonradan gelmesi bir dövüş sporunu öğrenecek kişiye ne lazımsa örn:yer dövüşümü ? öğrenmesi lazım bunuda cok rahat wc ye sokabilir bir problem yok senin sporunda kroşe atmak yok diye dayak yiyecek değilsin öyle değil mi?(örn) Ben sporada yeni olmama rağmen benim gözlemlediklerimi öğrendiklerimi yazdım unutmaki hala hazırda İsrail,İngiliz ve Alman özel kuvvetlerine Wing Chun dersleri veriliyor!Bu söylediklerimi iplemesen bile biraz etrafına ılımlı bakmayı,düşünmeyi,nerde ne konuşacağını öğren yaşını başını almış adamsın ayıptır orda burda milleti soğutma (ki işi bilende seni dinlemez:) ) ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:24 ----------

Sırf bu konuda yardım isteyen birine düşüncelerimi paylaşmak için üye oldum.Eğer sinirlendiğin
    konular varsa kişi veya kurum,kuruluşlar üzerinden yorum yap herkezin yaptığı spora laf etme.

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    ne oldu üstadım? sinirli gördüm seni?
    bir kere milyonlarca insan da Sai Baba adlı adamın altın sıçabildiğine ve Tanrı olduğuna ibnanıyor. Yine milyarlarca insan İsa'ya Tanrının oğlu derken başka bir milyarlık grup da sadece peygamber diyor. Demem o ki o milyonlarca bu sporu yapan adamlar benim tezleriminm yanlış olduğuna en ufak bir delil getiremiyorlar, çünkü ilgili değil.
    Kaldı ki ben kimseye bu Wing Chun kötüdür demedim. Leung Ting kötüdür dedim. Yine kimseye LTWT yapmayı bırakında demedim, bana ne yahu, isteyen istediğini yapsın, yapsın ama ne yaptığını bilsin de yapsın dedim. Bir de üzerine sparring eklesin, fiziksel gelişimi ihmal etmesin dedim.
    Ha ne oldu?
    senin şu mesajın gibi hakaret mesahlarına ilaveten, bayağı da olumlu tepki aldım. Bu işi doğru yapmaya başlayanları gördüm, "free sparring" yapmaya başlayan WTcilşer gördüm.
    Şimdi sinirliyim demişsin, arkadaşım bana ne senin sinirinden?
    Eğer bu konularda diyecek bir şeyin varsa konuş, OLAYI KİŞİSELLEŞTİRMEDEN konuş.
    Benim burada yazdıklarımın hepsi de doğru şeyler, bunu sen de biliyorsun.
    Bırak şimdi beni de şu dediklerimin yanlışlığını ispatla.
    Kaldı ki Avcı WT (ki Leung Ting kökenlidir) veya İstanbul'da Nedret Kılıç tarafından öğretilen Wong Shun Leung Ving Tsun'u (hakiki Ip Man Wing Chun'udur bu sonuncusu) da herkese tavsiye ederim. Demek ki bu senin iddia ettiğin gibi stile hiçbir düşmanlığım YOK ama bazı stilistler ile anlaşmam mümkün değil.
    Hangileri mi?
    EWTO; bizde yok artık ama Avrupa'ya sık sık giderim asla bunlara gitmemek lazım, tam bir titan saadet zinciridir.
    EBMAS; 1.5 yıllık tecrübesi olan adamları şehir sorumlusu yaparlar, 1.5 yıl? turuncu kuşak judocunun hocalık yapması demek bu. Boztepe hocanın da olmadığı şeymiş gibi davranması da beni rahatsız eder.
    UWTO: hiç detaya girmeye gerekk yok.
    CWTO: Çifçi Wing Tsun theadine bak yeterlidir. Düpedüz doğru olmayan şeyler söylerler, MMAe giren VE hiç kaybetmeyen öğrenciler, özel kuvvet yetiştirmeler vs.? Ulusal Güvenlik sorumluları.

Sinirin için hiç üzgün değilim, sana gerçeği sunuyorum, ister kabul et istersen etme. ama bir daha hakaret edersen o zaman savcılığa veririm dilekçeyi. Lütfen adam gibi tartışalım, eğer buna yetecek bilgin varsa tabii ki? :lol:

Ha unutmadan bu threadde bizim o forum bahsedilince buraya üye oldum, benim de buraya gelip yazmamın sebebi bizim eleştirilerin yalan-yanlış burada aksettirilmesidir. çok da iyi oldu. thums:

ekle: Yani Leung Ting sence HALA IP MAN'ın oğlu mu oluyor? hahahaha. yahu bu ne büyük yanlış böyle? bunu nasıl gelip de yazabiliyorsun? sana bunu kim söyledi? şimdi bu gaftan sonra senin WT-wc-vt hakkında dediklerini nasıl ciddiye alabilirim ki?

Son düzenleme: 27 Temmuz 2010
  3. Conclisfast

Conclisfast Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    EWTO,EBMAS,UWTO,CWTO bunları biliyorum nasıl dolandırıcı olduklarınıda ben bunların hiç birisinede gitmiyorum daha yazıları adam gibi okuyamıyorsun bile orada sinirim sporu eleştirmendir dedim kendi sitende bizim bütün yaptığımız hareketlerin ve sporun içindeki stilleri eleştirmene sinirlendim tabikide bu saydığın kurum ve kuruluşların ne olduğunu biliyorum ama sporun içine girince öğrendim daha önceden belli bir ön araştırmam olmadı ve arena dövüşlerine WT cilerin katılımı senin sporadaki hocaları eleştirmenle ilgili değil kendini bu konuda birşey zannetme bu isteye bağladır ne kadar biliyorsun bilmiyorum ama sporun içeriğini (ki anlaşılan iyi birisinden dayak yediğin için böyle olduğunu düşünüyorum ) wt de kural yoktur gözler,dirsekler,hayalara vs.vs. zikredilen arenalarda dövüşmemenin sebebi bunlardır diye düşünüyorum ama isteyen kurallara uyarsa ona öğretilen şekilde dövüşebilir bunu yapmak kendini ispatladığını göstermez.He birde üstte Geçen konuşmamdaki kelimeleride savcılağa vermezsen .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:54 ----------

vermezsen ....

4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    iyi de güzel kardeşim o zaman sen neden benim dediklerimden alınıyorsun ki?
    ben Wing Chun kötüdür demedim hatta bir çok yerde yakın dövüşte işe yarar teknikleri olduğunu da açıktan yazdım.
    benim sorunum başka organizasyon ve hocaların yanında 5-7 yılda bitirilen bir sistemin neden LTWT ekollerinde 30 yılda dahi bitirilemediğidir, ve diğer benzeri ticari metotlardır.
    kimseye arenaya gir demem, ben kendimin kafes tecrübesi yok ki hocam ama WTde 4 yıllık tecrübem vardır, ondan daha uzun süre de kickboks yaptım, şimdi de grappling çalışıyorum. mesele şudur, bu adamların kendisi kafese adam soktuk ediler (ÇİFÇİ) veya bu adamların kendisi kafes dövüşçülerine meydan okuyup sonradan yan çizdiler (Boztepe).
    bu hakikate dikkat çizmek, lan olma kafese çıkın ulan dmek değildir.
    önemli olan iddia edilenlerin gerçekten verilmesidir. Neden diğer saanatlar hakkına bu kadar yazmadığımı şimdi anlarsın umarım, mesele geyikler ve uçurulan hikayelerdir.
    yoksa stil karşılaştıması yapmak çok saçmadır. mesela bir WT-WC-VTci bir MMAciyi bir barda marizleyebilir mi? nedne olmasın. dayağı atan-yiyen stil değil şahıslardır. bunu zaten hep derim.
    mesele doğru antrenman alışkanlıklarına sahip olmaktır. biraz da tarihi yalan ve dolmaların bozulmasıdır.

5. Conclisfast

Conclisfast Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi hem fikir olduk işte forumundada daha açıklayıcı burda sarf ettiğin cümlelerinin aynısını yaz ayrıca Wong Shun Leung Ving Tsun nun avrupadaki ilk ismi Sifu Philipp Bayer in sol elinin olmadan bu sporu yapmasıda bayağı etkiledi beni

6. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    hocam yapma ben zaten defaatle bunları yazdım mucadelede ve donanımda da. muhtemelen bir sürü eleştirimin içinde bu hususlar gözden kaçmıştır.

7. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Muay Thaiye gidiyorum gayette memnunum.Hareketleri çok güçlü ve karizmatik.Wing chun falan amele kavgası sporu.Kendini çok geliştirirsen işe yarayabilir.Sana önerim Tony jaa nın filmlerini seyret

8. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    muay thai ye başladım bile gayet memnunum gittiği yere kadarda devam ettirmeyi düşünüyorum inşallah,hocamızda profesyonel bir muay thaici zaten.
    bence bi yere kadar wing chunun götüreceği yere muay thai ile daha kısa sürede ulaşılır ama neticede 2 side farklı kulvarlar:).

9. Conclisfast

Conclisfast Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ok BY,tony'i izleyerek kendini tatmin et.

10. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Bu dövüş sporları konuları açılınca neden biri iyi bir kötü olur anlamam.Hocalar parayı kazanır,burada millet birbirini kırar.

1 tanesi iyi olsa zaten onlarca dövüş sanatı olmazdı.Herkesin fiziksel durumuna,zevkine göre herhangi biri seçilebilir.İşin içinde değilim ama anladığım kadarı ile ticari sebeplerle dönem dönem bazı sporlar öne çıkıyor.

11. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bu işler öyle film izleyerek falan olmaz en fazla filmdeki hareketlere özenir evde denersin sonra bi tarafını sakatlarsın ya da daha kötüsü dışarda denersin dayak yersin :) bu işler film izlemekle olsaydı bu işlerin uzmanları niye bu işlere uzun yıllarını veriyolar.

12. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kafamı bozma tony jaa filmlerini seyret dememin sebebi muay thainin hareketlerini görmesini istemem.kendimi tatmin etmem gerektiğinide düşünmüyorum.yeterince güveniyorum kendime ve tekniğime.

13. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bence wing tzun yapmalısın , tabi bu senin bu sporlara hangi amaçla gittiğine de bağlı , örnek verecek olursak karate güzel bir spordur ama sokakta sana saldıran birini etkisiz hale getirmek için pek uygun değildir , hem spor olsun hem de hak eden olursa ağzını burnunu kırayım diyorsan kesinlikle wing çun yapmalısın ... ayrıca wing tzun'da dünyanın en iyisi bir Türk , Emin Boztepe'dir . Kendisi amerikada yasamaktadır ve bir çok ülkede 500'e yakın okulu bulunmaktadır , çeşitli ülkelerin özel kuvvetlerine yakın dövüş dersleri vermektedir . adamın anasını ağlatır ( kibar tabirle ) :)

https://www.youtube.com/watch?v=ipfAK224798

Son düzenleme: 4 Ağustos 2010
  14. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    iki soru;
    1. karate derken hangi karateciyle dövüştünüz? bir de hangi karate türünü kastediyorsunuz?
    2.Emin Hoca hangi özel kuvvetlee ders vermektedir? (cevabını ben vereyim, SIFIR. yıllar önce Amerikan Deniz Piyadeleri'ne ve FBI'a bir defaya mahsus seminer-tanıtım vermişliği vardır, o sitelerde gördüğünüz resimler o günlerde çekilmiştir.)
    3. (sorular 3 oldu.) WTde EByi dünyanın en iyisi yapan şey nedir? kim buna karar vermiştir? bir de bunun hakkında bilgi verirseniz bizahmet, iyi olurdu.

15. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    brk_izmir?

emregunes ve erlik bunu beğendi.
  16. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Sorularına gerçektende cevap alabileceğini mi düşünüyorsun :)

17. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    hiç ölmeyen bir iyimserlik hakimdir ruhuma.
    :)
    bekliyorum hala boşu boşuna.

madem karatecilere laf edilecekti bari bir iki karateci ile tanışılsa da ortak antrenman-sparring yapılsa doğru olmaz mıydı?
    Bu (Karate ve benzeri sanatlar hakkında) yazılanlar hep planlı bir karalama kampanyasının ürünüdür, bu şahıs ve diğerleri hep WT hocalarından duydukları şeyleri yaymakta-aktarmaktalar. kişisel bilgi-tecrübe ise sıfır halbuki.duh

yok "onlar spor biz ise ölümcülüz olm", "karateciler haythuyyt diye bağırırlar", "judocular sadece düşme çalışırlar ilk altı ay" (yalan ukemi tüm judo hayatı boyunca çalışılır halbuki :) ) , "aikido şöyledir böyledir, danstır bikbik"; çok duydum bu mavraları, zamanında ben de inanmıştım hatta :eek:

18. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    cevap veremedi.
    a32

19. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Demiştim :) Yıllardır bu tarz forumlarda az gezmedik :)

20. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

(derkrieger iç ses) "öp evladım hocanın elini."

:p

emregunes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş