Metabolizmayı şaşırtmak işe yarar mı? (Üşenecekler sadece renkli kısmı okuyarak cevap versin)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mhmtdmrl tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mhmtdmrl

mhmtdmrl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Vucuduma 7 ay boyunca şekerli içecekler / kek / pasta / börek / kızartma vs girmedi.

Çok iyi beslendim. Ama kilom hep belli bir aralıkta git gel yaptı. Ortalamam 87 88..
    Bu süre zarfında kalori açığıda verdim.. Sağlıklı da beslendim ama kiloım hiç değişmedi. Haftada 1-4 arası spor yaptım.

Hormon ve kan değerlerim normal..

Neyse sorum şu..

Salı günü büyük bir düzene giriyorum. Spor beslenme ve uyku düzeni. 4 5 gündür aylardır yemediğim şeyleri yedim.. Kızartma kek tatlı vs.. Vucut Salı gününden itibaren kilo vermeye başlar mı sizce? Çok zorlanıyorum kilo verirken..

Metabolizmayı şaşırtma amaçlı 1 haftalık böyle bir şey yaptım.. Sizce işime yarar mı?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tek yapmanız gereken daha az kalori tüketmek,kaloriyi daha azaltıp birazcık da cardio ekleyebilirsiniz,yada idmanlarınızı biraz yoğun yaparsınız.kalori açığı verdim demişsiniz,verseniz zaten kilo da verirsiniz.

3. mhmtdmrl

mhmtdmrl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  4. pappinii

pappinii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Sakarya, Sakarya, Turkey
    1 hafta yemek yerine cheat meal yani özgürce yiyebileceğin haftada 1 öğün olsun daha iyi olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Elliot Hulse böyle durumlara bir su kürü tarzı birşey öneriyor.Videolarını çeviren biri anlatmıştı , 2 hafta boyunca ilk 2 gün 10 litre su , sonra 3.4. gün 5 litre , sonra 5.6. gün 3litre su ve karb değerleri artış böyle 2 hafta geçirip eski diyetine benzer diyete geri dönüyordu.Tam videoyu nette bulabilirsin elliot olarak araştırırsan.

Sayfayı Paylaş