Mastırbasyon Ne Sıklıkla Yapılmalıdır

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bilalgirik tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Evet arkadaşlar, mastırbasyon vücut geliştiren kişiler için haftada kaç kez yapılmalıdır?
    Herkez yapılması veya yapılmaması gibi bilgiler paylaşmış ama kimse bu suali sormamış. Özellikle vücudu iyi gelişmiş arkadaşların yorumlarını bekliyorum?

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    konuyu sosyal sorumluluk hissiyle ve gerçekten ciddi olduğunuzu varsayarak bir sağlık personeli olarak cevaplamak isterim. gençlerimiz bu çeşit konularda ne yazıkki pek ciddi olmayan medya tarafından bilgilendiriliyor. bahsettiğiniz aktivite sağlığınıza zarar vermez ancak bunu çok sık tekrarlamak(sık kavramı yaşa ve psikolojik yapıya göre değişir.15 yaşında günde birkaçkez olabilirken 25 yaşında günde1 ve daha sonraki yaşlarda daha da seyrekleşir.insan biyolojik yapısı böyledir.) . hiç kimsenin net bir sayı veremeyeceği kanaatindeyim sonuçta medya vasıtasıyla bu kadar cinsel uyaran oldukça gençlerimiz bu ihtiyaçlarını eskiye göre daha fazla gidermek zorunda. ve bu konuyu da en iyi bir ürolog cevaplar kanaatindeyim.

3. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Uzmanlar 1 yumurta beyazı ile kaybolan proteini tedarik edersiniz diyor, bu 1 yumurta beyazı kadar sperm, kaç güne tekamül ediyo bunu söylemiyorlar.

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    1 gündür diğer gün yeniden yemen gerekicek . Kısacası ben çok takılma derim mastürbasyonun bizden aldığı protein dikkat edilmiycek kadar az

5. benedict

benedict Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Türkçene hayran olmakla birlikte mastürbasyonun sporla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. günde 6-7 kere falan yapılmayacaksa tabi ki :rolleyes:

khephnes bunu beğendi.
  6. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    önemli olan 3-5 gr protein kayibi degildir. Asıl sorun antreman gunlerinde yapilan masturbasyonun testo seviyesini alt üst etmesi.

7. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar bana kendinizden örnekler verin özellikle profosyonel ve uzun zamandır spor yapan kas kutlesi çok gelişmiş arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    Artık forumda bu konuya bi açıklık getirilmeli kanaatindeyim.

8. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman günü yapmayın arkadaşlar yoksa sorun yok

9. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Malum besin takviyeleri ile birlikte hormonlar tavan yapıyor, haftada 2 gün belirlemek gerekiyor anlaşıldı.

10. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    proteinden zıyade idman öncesi masturabasyonun idman performansını etkıledıgını okumustum, doğruluk payı nedır acaba

11. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    psikolojik olarak antremana odaklanmayi etkiliyor en azindan ben oyle hissediyorum antreman istegim kalmiyor

12. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bunu kendin denemelisin. Vücudunu tanı. Benim vücudum bugün bi soru sordu bana bende size sordum örneğin. :cool:

13. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman sonrası fikriniz nedir zararı olurmu.Haftada 4 kere ant sonrası :D

14. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğim kadariyla orgazmdan sonra vücut kaslarin gevşemesini sağlayan bi salgi uretiyormus bu sebepten antreman günleri yapilmamasi öneriliyor

15. bilalgirik

bilalgirik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Evet kollar gevşiyor bunu farkettim (uyku hormonu salgılıyor) o sertlik yok oluyor ama belli bi süre sonra gene sertleşme gerçekleşiyor yaklaşık olarak 2 saate tekamul ediyor.

16. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Haftada 4 kere :| bılemedım, herşeyin fazlasının zarar oldugu bır dunyada yaşıyoruz. Proteinin fazlası bıle gut hastalıgına neden oluyor, ölümcül bir hastalık. bence zararlı olmasada iyi birşey değil

17. Onurug

Onurug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biraz gec oldu ama benim okuduğum bir yazıda idman öncesi 8 saat ve idman sonrası 8 saat yapılmaması gerekiyormuş

18. gokhandogan987

gokhandogan987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Genelde yorumlar idmana zarar verdiği yönünde ama ben söyle birşey düşündüm antrenman öncesi izlenilen konulu film testo seviyesi artirir gibi izleyip gitsek antrenmana etkisi olurmu deneyen varmı ;)

19. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Antreman sonrası testo yüksekken ve kas yıkımı yaşanırken mastürbasyon yapmak ne derece mantıklı siz karar verin. Bence antreman sonrası kesinlikle yapılmamalı. Onun dışında sık olmadığı müddetçe zarar gelmez düşüncesindeyim.

20. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    @wrath06 ' nın dediği gibi, bu konuda önemli olan protein kaybı değil, testosteron düşüşüdür. Boşaldıktan sonra testosteron seviyesi kişinin en düşük doğal eşiğine geriler. Daha sonra da her gün artarak devam eder, yapılan araştırmalara göre bu artış 1 hafta sürüyor, yani daha fazla beklemek daha fazla testosteron demek anlamına gelmiyor. Mastürbasyon veya seks farketmez, kişinin psikolojik durumu da göz önüne alındığı vakit haftada 2 defa iyidir. Ayrıca antrenman öncesi kişinin aklına gelen erotik düşünceler, ' boşalma olmaksızın ' süre gelen herşey, testosteron artışı demek.

ottomanizm ve Yaver27 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş