Marc Fitt: ''İyi Vücut İçin Haftada 5 Antrenman Yapılmalı''

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Spor sonrası protein alımı olayı yalandan başka birşey değil.Supplement şirketleri post workout zamanına "Golden Hour" , "Anabolic Window" gibi etiketler yapıştırarak ve üst düzey sporculara sponsor olup videolarında(Kai Greene A Day in the Life,ronnie coleman chronicles gibi video serileri veya eğitim videoları çeken bodybuilderlar), reklamlarda evet bizde kullanıyoruz çok etkili gibi konuşturarak insanları supplementlerin gerekliliğine inandırıyorlar.

Ama hala inanmıyorsan gerçek bilimsel kaynaklarda var tabi.Bodybuilding com gibi satış sitelerinden alınmış kaynaklar değil kanıtı olan gerçek kaynaklar.

The Meal Timing Myth? » Born Fitness

Is the Anabolic Window a Myth? | Breaking Muscle

Effect of protein-supplement ti... [Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2009] - PubMed - NCBI

Google a "Protein timin myth" yani " Protein zamanlaması mit'i " daha fazla makaleye ulaşabilirsin.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    gurbuz1 gösterdiğin bilimsel kaynaklara bakmadım ama ne kadar da kanıtlanmış olsa yine de buna kimse inanmayacaktır şu saatten sonra.
    Ki buna sen de güvenip spordan sonra whey almama riskine girmezsin. Tamam çok çok iyi beslenen biri için whey gereksiz olabilir. Örneğin tavuk, balık, et, yumurta hepsinden istediği kadar yiyebilen ve imkanı olan biri için whey proteinin etkisi çok çok az olacaktır. Ama biz ne kadar supplementlerin katkısının az olduğunu bilsek bile yine de ''en iyi protein tozu hangisi, hangi ürün daha iyi'' vs. gibi konular açarak zaten burada aslında bir şeyleri bu gıdalardan beklediğimizi göstermektedir. Gerçek etkileri dediğin gibi tartışılır ama bunun yarattığı placebo etkisi de göz ardı edilemez.

3. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    İnanan inanıyor Geçen senenin overall şampiyonu Ali emre supplement kullanmadığı söylüyor.Onu geçtim forumda bile birçok kişidede gördüm ben supplement kullanmama olayını.Kaynakları boşver sadece altta verdiğime bak. Pubmed de US National Library of Medicine de yayımlanan bir makale.

Effect of protein-supplement ti... [Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2009] - PubMed - NCBI

elite35 bunu beğendi.
  4. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Bakın kalite açısından whey protein vb. suplementlerin çok iyi olduğunu söyleyemem günde 1 kg a yakın et balık tavuk turu şeyler yemenin çok daha etkili olduğunu tecrubelerimle gördüm ve aksine günde 120 grama yakın sadece whey protein içip de bir halt olmadığını da . Zaten adamlar takviye diyor bunlara . Bunları kullanıp spordan sonraki kataboliyik etkiyi durdurmak önemli veya o anki vücudun ihtiyacını en hızlı yoldan çözmek. Yoksa protein tozunu kafaya dikip icseniz de bir şey olmayacaktır inanın. İyi beslenmek demek bu suplementlere ek olarak et tavuk balık yumurta süt peynir vs. ile beslenmektir bol bol şu tuketmektir vesselam.

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    zaten 1 kg'a yakın tavuk, et vs gibi gıdalar tüketme imkanımız olsa protein kullanmayı bile unuturdum herhalde :)
    çünkü günlük protein ihtiyacının çok çok fazlasını karşılıyor bu gıdalar. protein tozları bu açığı kapatmak için bunu biliyoruz. doğal bi gıdanın açığını ne kadar kapatabilir ki..

6. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Her gün 1 kg tavuk yesen ayda ancak 1 kutu protein tozu parası eder ki en saglamindan beslenmiş olursun

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    tabi ki buna sonuna kadar katılıyorum :)

8. BlackPepper

BlackPepper Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mak.Muh
    Yer:
    Sakarya
    Bu durum kisiden kisiye degisiklik gosterir. Bunun icin ilk olarak tecrubeli bir personal trainer gereklidir. Birlikte karar verildikten sonra zamanla arttitirilabilir. Fkat daha ilk gununuzden 5day/week cok fazla gelir ilk olarak vucut antremana alismali daha sonra 4-5 gun yapilabilir hatta 6 gun dahi yapilabilir kisinin yapisina gore.

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Arkadaşlar naçizane bir tavsiyem var, bu işe yıllarını değil adeta ömürlerini adamış ve elinde her türlü imkan olan, fazlaca hap, toz takviyesi alan insanlara göre ayarlamayın programınızı, ağır gelir bıkarsınız veya sakatlanabilirsiniz (Sakatlık derken ciddi birşey olmasa bile bir lif veya kas yırtığı bile programınızı aksatabilir)

ArnoldBody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş