Marc Fitt: ''İyi Vücut İçin Haftada 5 Antrenman Yapılmalı''

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Marc Fitt iyi bir vücut için haftada 5 antrenman yapılması gerektiğini söylüyor.
    Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
    Amaç: Hacim kazanmak
    Not: Yeterli beslenildiğinde yapılabilir demeyin daha aydınlatıcı yorumlar gerekli.
    Kaynağı bu video:

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Ben 7 deriç biri çıkar 3 gün çalış der :D binlrce antrnör var etrafta hepsi farklı bişey söylüyor en iyisi kendime en uygununu deneyip bulmak kardeşim :)

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    kendine en uygununu bulmak da uzun zaman alıyor. şu an 3 yapıyorum hacim için. ama sıkılıyorum bir gün ara vermekten 5 benim işime geliyor gibi :)

4. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Bende aynısı 5 yapıyorum şu anda ama çok yoruyor heleki benim gibi çalışıyorsan epey zorlanırsın :D

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    çalışmalarım hardcore zaten :) iyi beslendiğimi düşünüyorum sadece glutamine eksiğim var alırsam 5'e çıkaracağım.

6. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    ronie coleman da diyoki her kas grubunu iki defa çalıştırırım benim farkım bu diyo bu da haftada 6 gün demek oluyo ama roninin beslenmesiyle bizim ki bir değil üstelik supplement ve steroid meselesi de var.

7. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam, o adam günde 20-30 yumurta, fazlaca kırmızı et, bir shaka'de 6 ölçek protein tozu, ve onlarca çeşit multivitamin,bcaa vs haplar kullanıyor.

Tabi bu işin hormon takviyesi tarafıda var..

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    O kadar supplementi bizde alsak bizde 6 gün yaparız zaten :)

9. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    abi zaten bu spor digerleri gibi emek ister, dogal olarak vakit alir lazar angelov gibi adamlar kac yilini vermis te calisma sistemlerini oturtmuslar :) + eminim forumda cogu kisi hardcore body calisiyordur ama gelisemiyorsur tam istedigi gibi :)

Balboa7 ve elite35 bunu beğendi.
  10. furkancan

furkancan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence 5 Gün hacim için antreman yapılabilir ronienin kullandığı hormonla bir kas grubunu haftada iki kere çalıştırması normal

11. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    5 gün gercekten iyi bende 5 calısıyorum 1 gögüs biceps 2 hard bacak 3 omuz arka kol 4 sırt trapez 5 hafif bacak üst gögüs. bu adam nasıl ün yapıyo anlamıyom cacık gibi cok da iyi vucudum sanırım tr de olmak dezavantaj

12. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Marc Fitt gerçekten iyi bi vücuda sahip adamda gözle görülür eksik yok. (En azından ben görmüyorum) Ve yaşının da 21 olması çok büyük avantaj.
    Ama dediğin gibi Türkiye'de ne kadar iyi vücudun olursa olsun bu konuda destek onlara keza az olacaktır.
    Ki içki sofrasının fotoğrafını koyana ''adam'', yaptığı vücudun fotoğrafını koyana ''ayıp'' denilen bir ülkede yaşıyoruz.

TycoLoN ve ch1vas bunu beğendi.
  13. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Marc Fitt cacık mı :S

14. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    marc fitt,lazar,zyzz,jeff seid,arnold,dorian vb isimler idolümüz olabilir ama realist düşünürsek bunlar gibi çalışsakta tavsiyelere uysakta maalesef çoğumuz onlar gibi olamayacağız adamlar zengin zamanları var kafaları rahat bicepsleri tricepslerine denk geliyor:) biz öyle mi stresli ortamlarda bulunuyoruz yaptığımız işlere anormal derecede vakit ayırıp kuş kadar para ile üstelik hiçbir destek görmeden bu sporu güç bela yapıyoruz tutupta marc gibi olmayı beklemek saçma olur öğrenciyken belki ufak tefek destek çıkan harçlık veren oluyordur ama oda bir yere kadar sonuçta el barı ile bench press hareketi yapılmaz:) hayaller güzel ama realistliği bir kenara bırakmamak lazım

KutsalSpartacus, Stygia, elite35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Hüseyn Bykl

Hüseyn Bykl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftaici ve haftasonu cumartesi gunleri gidiyorum optimum whey ve amino2700 var bence beslenmene dikkat edersen sıkı beslenirsen antreman gunlerini arttirabilirsin bu takviye ve beslenmeyle zaten hardcore calisiyoz super sette

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    kesinlikle.. bu sporda maddi ve manevi açıdan rahatlık çok önemli. millet final haftasında nasıl not bulurum diye düşünürken, ben nasıl spor yaparsam finalleri olumsuz etkilemez diye düşünüyorum.
    yaşıtlarım 1 tl'ye aldığı bisküviyle öğün atlatırken, ben et-tavuk içeren öğün yaratmak için hem zaman hem de paramdan fedakarlık ediyorum.
    supplement yetersizliğinden antrenmanlarımı ağır yapamıyorum. yaptığım zaman daha çok kas kaybediyorum katabolize oluyorum.
    gerçi yaptığım sporun görsel açıdan çok faydasını görüyorum, övgüler alıyorum ama yine de bu kadar fedakarlığa çok daha iyi şeyler istemek hakkım diye düşünüyorum.

Balboa7 bunu beğendi.
  17. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Öncelikle supplementi geçtim.Çalışma ortamları çok önemli.O tür adamların videolarını izlediğimde çalışma ortamları bile nefesimi kesiyor.Her bölge için alet var falan.Kendi spor salonuma geldiğimde daracık bir alan aşırı kalabalık bir harekette 10 dakika sıra bekliyorum kafayı yiyorum.Gerçekten çok zor ama bir idol olmadanda bu sporu yapmak hoşuma gitmiyor.

Balboa7 ve elite35 bunu beğendi.
  18. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Çok abartıyorsunuz supplementları.. Supplementlerin size vereceği ekstra kazanç max %10 %15 oda kaliteli kombineler yapıldığında yani antreman sonrası alacağınız bir ölçek whey in size gözle görülür bir yararı bile olmaz.Sonuçta adı üstünde ek besin bunlar ilaç değil kimyasal değil birşey değil antrenman ve beslenme haricinde fark yaratmak için tek seçenek ilaçlar yani steroidlerdir supplementler değil.

SnycnYcl bunu beğendi.
  19. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim aslında haklısın ama gözden kaçırdığın nokta şu . Suplementler hızlı. Spordan sonra hemen whey alma şansın oluyor ya da direk bca glutamin alıp o anki ihtiyacı hızlı bir şekilde dolaşım sistemine gönderiyorsun. Kimse salona 1 kg tavuk pişirip spor bitince oturup bir köşeye yemiyor herhalde. Hızlı çözümler için suplement neredeyse şart. Bunu yapamayana yumurta kaynatip tuketmesi genelde tavsiye edilir.

20. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ya anlamadıgım birşey var marc fit olsun yada diğer pro lar böle yapıor filan o adamların belli bir tecrübesi var tanıorlar kendilerini ve ne yapması gerektiğini iyi biliorlar nasıl kruyacaklarını nasıl dinleneceklerini ve halada yeni seyler öğrenmek için çaba gösteriorlar bizim milletimiz (bizim milletimiz derken genel oalrak yeni baslıyan ve 1 2 sene olmuslar için) o ilk baslardaki hızlı sonuc almalar kilo vermeler almalar veya bir en fazla 2 3 antrenma programı yapıp b kaç sistemide kabaca okuyup ben biliorum ben yaptım daha öncede b kaç ay yaptım gibi cümlelerle kendilerini bunu ciddi yapan adamlarla kıyaslayıp ancak gerektiği gibi beslenmeyip gerektiği gibi çalısmayıp öğrenme ve altyapı olusturma sürecini ciddi yapmayıp gelişemiyince işte BEN DE YAPTIM ANCAK GENETİĞİM İZİN VERMEDİ SAÇMALIĞI İLE kendilerini kandırmasından ibaret kimin ne dediğinin önemi yok benim için A uralı senin için z kuralıdır senin z kuralın benim için A kuralıdır bu iş tamamen ne öğrendiğin nasıl öğrendiğin ve nasıl uyguladığınla alakalıdır vücut tipim bu yok genetiğim bu sacmalıkları sadece bahane şimdi adam 2 3 sene calısmıs genetiğim böle dior ise s.... git derim o 3 senede ne kadar yaptın ne yaptın nasıl beslendin sen sınırları zorladınmı da genetiğim izin vermıor diyebiliorsun.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2014 ---
    supplement olayına gelince supplement ten ciddi birşey bekliyen insanlarla dolu ve kullandıgında hiçbirşey olmıyan insanlarlada dolu bir spor oldugundan ne sölense boş tur

Son düzenleme: 1 Haziran 2014
    Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş