Lor peyniri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bahadir tarafından 14 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    yörsanın böreklik lorunu tavsiye ederim, lezzet olarak gayet iyi, sek gidiyor.

besin değerleri:
    protein 19, yağ 2, karb 3

2. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ya bimde artık kaan boreklik peyniri gelmiyor marketlerde de markalı lor yok bende en yagsızını alıyorum 100 gr mında 20 diye hesaplıyorum ins dogrudur

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    markalı olanlara bakabilirsen daha iyi markalılarda bile anormal değerlere sahip lorlar var meselsa 14 protein 17 karb 19 yag gibi. markasizlari tahmin etmek imkansiz.

4. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    lor+eti lifalif + yumurta ( sulu olması içinde azıcık süt ) sabahları çok ii oluyo antreman sonrası

5. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    yag oranı dustukce protein degeri artıyor ama ben light beyaz peynire dondum yatarken 200 gram yiyorum 18.75 100 gr mında sıkıntı olur mu

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de yatmadan önce light beyaz peynir yiyorum. Sütaş light beyaz peynir. 100gr'da 25gr protein 7gr yağ 5,5gr karb var. 700gr'lık olanını göz kararı tam 7ye bölebiliyorum. Gece yatmadan su ile yıkayarakbiraz tuzunu alıp bir dilim yiyorum.

7. kupasi

kupasi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    lor dan bahsedip durunca evdekiler bana deneme amaçlı 500gr lık MURATBEY lor peyniri almışlar sağolsunlar
    ama yağ oranı çok yüksek
    ikinci ayımdayım hacim çalışması ile birlikte kilo almak istiyorum bu lor bana gidermi acaba

100 gr da
    enerji 202,15 kcal
    protein 14,44g
    kalsiyum 700mg
    fosofr 650mg
    karbonhidrat 0,93 (m/m)
    yağ 15,63g

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Sn. kupasi,

Yağ oranı çok daha düşük olan lor peynirleri mevcut. Onları tercih edebilirsiniz. Sonuçta loru genelde yatmadan önce alıyoruz. Ne kadar yağsız olursa o kadar faydalı olacaktır bizim için.

kupasi bunu beğendi.
  9. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Yörsanın lorunu kullanıyordum 3 paket aldım en son ve 3 pakettende(üretim tarihlri aynı) birçok siyah siyah küçük maddeler çıktı bende yemeğe son pakete kadar dayandım son pakette artık fena tiksindim,başka lor arıyorum hiçbiyerde yok dev marketlerde ne yağsız peynir ne lor bulamıyorum.Açıkları soruyorum yağlı dıyorlar,bimdeki murat bey zaten protein değerinden yüksek loru.
    Sakıpağa var üzerinde besin değerleri yazmıyor.
    Üstelık bunlar 4 tl ye yakın fiyatta yani kilo normal peynirle aynı

Üstelik ısparta da ben bakkaldan 1kg çokgüzel bir pakette(3kglık tutacaklı yoğurt kabı gibi)
    3.5 tl ye alıyordum yörükoğlu marka.yağsız ve tuzsuzdu yörsan değerlerine yakındı galıba tam hatrlamıyorum.Üstelik Bakkaldan alıyordum hemde 3.5 tl bu lorların fiyatları nasıl bukadar oluyor?

İzmirde lor alabilceğim yer söyleyen olursa çok iyi olur.lor aramaktan girmediğim bakkal falan kalmadı çoğu büyük markette bile yok.

10. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar, kaanlar böreklik peynir artık üretilmiyor mu?

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    evet yörsanda sorunlar var. başka bir sorun da iki paket alın açın ne tatları benziyor ne de peynirin şekli biri kalıp halinde biri toz gibi ufalanmış. ikisi de aynı üretim tarihine aynı serino ya sahip.

12. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar lor peynirini maksimum 2 günlük bekletin hemen küfleniyor

13. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Eğer yolun Urla'ya doğru düşerse onlarca mandırada rahatlıkla bulabilirsin hatta Yor-Köy diye süt ve süt ürünleri üreten fabrikadanda istediğin her türlü süt ürününü temin edebilrsin , İzmir'de lor peyniri çok tüketilen bir peynir olduğu için aslında yer konusunda sıkıntı çekmemeniz lazım ama yufka satan hemen hemen her şarkuteride börekçilerde lor bulunur , bir daha çevrenize bakının sorun derim ...

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    buzdolabında açık halde saklamayın paketi açtıktan sonra. paketi naylon buzdolabı poşetleri olur ya saydam o poşetlere koyun ağzına da mandal bağlayın. o zaman sorun olmuyor. 1-2 gün daha fazla dayanır ama zaten 3-4 günde tüketmek lazım.

15. ugurcasio

ugurcasio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bütün migroslarda tansaşlar da ünal lor peynir bulabilirsiniz. mükemmel bir tadı sufur denecek kadar yağı mg olarakda çok az tuz u var. tatlı lor diye geçiyor zaten. al 1 kg otur ye o kadar net:D

Zayıf_Çocuk bunu beğendi.
  16. cm_alper

cm_alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba herkese,
    bu konu altına yazılmış birkaç mesajda gördüm, arkadaşlar lor'un içeriğindeki casein'den dolayı yavaş sindirildiğini söylemiş; ancak benim bildiğim (ve gördüğüm kadarıyla ) lor peyniri, peynir altı suyundan (whey oluyor yani) üretiliyor, dolayısıyla normal peynirlerle aynı şekilde üretilmiyor.

normal peynirlerde casein vardır doğrudur, ancak bunun lor için geçerli olduğunu sanmıyorum. ancak eser miktarda olabilir. lor'daki protein içeriği büyük ölçekte whey'dir; o yüzden bence sindirimi çabuk olur.

17. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende lor peyniri açık alıyorum.Kilosu 2 KG.Bu gün DİA da dolaşırken lor peynirinin 10 grm protein içerdiğini gördüm ve şok oldum.Ben açıkta aldığım lor peynirini 20 grm protein varsayarak 150 grm şeklinde tüketiyordum.(30 grm protein)Sizce napmalıyım üstünde besin değerleri yazan lor peynirlerine mi yönelmeliyim?

18. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Lorda kazein olduğunun kanıtını ancak sütle karşılaştırarak verebilirim. Sütte kazein olduğunu biliyoruz, şimdi aşağıda solda sütün sağda lor peynirinin(cottage cheese) besin tabloları var. Yukarıdan ikinci sıradaki mavi renkli tablo amino asit profili. Dikkat edersen neredeyse aynı. Tabloyu nutritiondata.self.com u kullanarak oluşturdum. Teyid etmek için girip, "cottage cheese" ve "milk" yazarak ayrı ayrı sonuçları görebilirsin. Karşılaştırma yapmak için hesap açmak gerekiyor. Lor iyi bir kazein kaynağı ve yatmadan önce besini.

19. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    merhaba arkadaşlar, şu % 2 lor u nerden bulacağız acaba ? kipayı dolaştım yok, bim de tek marka var zaten ?

20. tripledubble

tripledubble Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yediğim ton balığından 3 saat sonra yiceği 100 gr lorun bi zararı olur mu ? bu balık-süt ürünü zıtlığı için hep çekiniyom.

Sayfayı Paylaş