Lor peyniri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bahadir tarafından 14 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    valla tahsildaroglunu övmek gibi olmasın ama 100 gramında 97 kalori ve 19 gram protein var:)
    ancak ben genelde carrefourda açıkta satılan lor peynirlerini tüketiyorum.. cok daha hesaplı oluyor..
    dediginiz gibi bazı lor peynirleri yaglı olabiliyor..
    ancak yerken veya ellediginizde yaglı oldugu anlaşılıyor.. almadan evel bir tadın derim..
    eger imkanınız varsa tuzsuz lor peynirini de deneyin derim.. çok daha lezzetli..

d3sc3nt, Pinky ve fatihiskender bunu beğendi.
  2. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    arkadaşlar ben lor peynirini pazardan alıyorum. adamlar kar yapmak için içindeki tüm yağı alıyorlar. dolayısı ile yağsız hali kalıyor. fakat alıcağın yerin temiz olması da çok önemli. ondan sonra direkt yumurta kırıp pişirince ronnie colemanın yemeği gibi oluyor..

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bir tavsiyem olacak lor peynirinin kıvamına göre değişir siz aldıklarınız nasıl ama benim aldığım öyle sert değil yumuşak içine 100 gr 1 tatlı kaşığı şeker karıştırıp deneyin bence hoşunuza gidebilir

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    halil ne kadar temiz yerde olsa sonucda acık mal.günde 100 kere acılıp kapanıyor kovanın üstü.soucda toz giriyor veya millet tatmak için elliyle alıyordur.satıcıda pisse hijyene dikkat etmiyorsa bagırsak parazitleri bulalsabilir buda.senin içtigin bütün suplementlerin yedigin yemeklerin senin hücrelerine degil.kurtların yemesi demekdir.acıkdan hiç bişi alma.güzelce yörsanın felen lor peyniri oluyor bence buralardan almalısın.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bence bu kadar da detayci olmayin arkadaşlar sonra bu konu sizde saplanti haline gelebilir.

6. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    abi benim kimyam bozuk o zaman

Abi demekki benim kimyam bozuk ben lor peynirini deli gibi sade yiyorum cok hoşta bir tadıvar normal peynirden bile güzel bence:) ayrıca yağsiz olması daha bir güzel gunde yarım kilo lor 15 gram yağ 100 gram kadar protein içerio :)

Tam badici besini makarna pilav ıvır zıvır sade domates her seyin yanında yenebilir ideal besin :) akşam ton baliği yerine de yerim bazen parasızken

biraz tuzlayınca dehset oluor emin olun :)

Pinky bunu beğendi.
  7. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    bunun yerine diyet beyaz peynir de önerilemez mi? benim bir marketten aldığım peynirde 20 küsür gram protein ve sadece 1 gr yağ var? kesin değerleri ancak akşam girebilirim eve gidince. tadından vs de çok memnunum, yatmadan önce 3 tane haşlanmış yumurta akı, yanında diyet peynir; çok iyi gidiyor.

not: konu bayağı eski ama başlığında direkt "lor peyniri" ibaresi geçen tek konu bu, buradan devam daha mantıklı

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    besin değerleri söylediğiniz gibiyse ve maddi açıdan zorlanmıyorsanız tüketmenizde hiçbir mahsur yoktur. Lor ile aynı işlevi görür.

Ancak yatmadan önce yumurta akı tüketmek yerine casein içeren süt ve peynir türevlerine yönelmenizi öneririm.

Salash ve balcis bunu beğendi.
  9. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul

bonatschi teşekkürler tavsiyen için. henüz 4,5 aydır bu sporun içindeyim ve hocam tarafından da herhangi bir supplement'e yönlendirilmiş değilim, yoksa başlayınca ben de casein'den girecem orası kesin thums:

bu arada oranları güncelliyorum, yağ oranını yoğurtla karıştırmışım; çuvalladık kafa_
    enerji: 130
    yağ: 2,5 (fena değil ama 1g da değil)
    protein: 18,75
    karbonhidrat: 8
    kalsiyum: 300

10. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar saolun gayet iyi tarifler ama bendeki bilgilerle örtüşmeyen sadece yağ oranları ya sizin bahsettiğiniz lor farklı yada bizim lor yağlı ben sadece bulkta kullanıyorum gece yatmadan önce onuda casein maksadıyla

11. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    evde yağsız yoğurtan çökelek yaparsanız yağ derdiniz de olmaz tam isabetli bir karar olur derim ayrıca daha sağlıklı gibi çünkü yağ yok denecek kadar az çökelek hakkında bir araştırmada yapabilirsiniz

Pinky bunu beğendi.
  12. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar o kadar karışım yapamam.
    Öğrenciyim yani , sabah 6'da kalkıyorum. O kadar karışımı mide kaldırmaz. O'nun yerine sabah normal kirbit kutusu lor peyniri yiyebilirim? Öğlen bir daha yememe gerek var mıdır? Ve gece?? Sabah,aksam,gece yaanında domatez yememde bir sorun olur mu? Bekliyorum,teşekkürler..

13. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ve lor peyniri ekmekle mi , ekmeksiz mi yenilir?
    Lütfen artık cevap verin.

14. ///MPOWER

///MPOWER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Kafana göre takıl bu kadar detaya kafa yormana gerek yok.Kibrit kutusu kadar ye yetiyosa tamamdır yetmiyosa 2 kibrit ye o da yetmiyosa 3:)

15. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yörsan her ne kadar işçilerine insafzız davranıyosada bizm için çok güzel bir lor peynir yapmışlar
    enerji:101kC
    protein:19
    karbondihrat:3.3
    yağ:2.2

16. tnazlioglu

tnazlioglu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gagkoo89 yorumuna katılıyorum. bende bir müddettir yörsan'ın lor peynirini kullanıyorum. hem değerleri hemde lezzeti bana gayet yerinde geliyor. ayrıca tuzsuz. gün içerisinde pek mümkün olmamakla beraber sabahları ve akşam yatmadan önce aşağı yukarı 1000 er gram kadar tüketiyorum. eğer mümkün olsa gün içerisinde diğer öğünlerde de almaya çalışırım ancak bu şimdilik pek mümkün görünmüyor.

17. tnazlioglu

tnazlioglu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    özür dilerim 1.000 er gram yazmışım ve abartmışım :) 100 er gram demek istiyordum aslında...

18. taskin

taskin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdan edindiğim faydalı bir beslenme aracı da lor peyniri.Hkikaten tadı cok güzel ve doyurucu.Yeni başladım bakalım etkisi ne şekilde olacak sonuçları paylaşacağım.Saygılar

19. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    her gece yörsan lor peyniri yemek.. işkence..

20. tnazlioglu

tnazlioglu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Angelossi, denediğin ve memnun kaldığın başka bir ürün varsa onuda deneyebilirim. Ben besin değerlerinin uygun göründüğünü düşündüğüm için kullanıyordum Yörsan'ınkini. Özellikle yağ oranı 2.2 gibi bir oran. Diğer görmüş olduklarımın yağ oranı buna göre daha yüksek. Eğer marka önerisi yaparsan sevinirim.

Sayfayı Paylaş