1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

linc88 1.76 77 kilo

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve linc88 tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Supplement baslarda kullanmadim son iki uc yildir kullaniyorum su sira hele yaklasik 8-9 supplement kullanmaktayim ancak beslenmenin yerini hic bir supplement tutamaz bunuda brlirteyim

2. can88

can88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhabalar eski uyeligime ulasamadigim icin yeni bir uyelikle seneler sonra geri döndüm. Hayat enteresan, bu spor daha enteresan. Size en son yazdigim 2014 senesinden beri bu sporu turlu zorluklara sakatliklara maddi manevi sikintilara ragmen hiç bırakmadım. Tabiki bu spor da hayat gibi ona ne veriyorsanız onu alıyorsunuz. Kisa süreli iç dökmekten sonra bu zamana kadar neler yaptim bunlardan bahsetmek istiyorum. Arkadaşlar 2 sene once evlenene kadar askerlik dahil 1.odağım hep bu spor oldu ,formumun zirvesine de 2015 de askere gitmeden hemen önce ulaştım diyebilirim.Aşşağıda kesitler görebilirsiniz:) Ozamana kadar formumun en kötü haline de yine o sene askerde ulaştım. Maalesef askerden sonra çektiğim fotograf yok. Not : askerlik gorevimin yarisini (3ayini) kışlada spor salonunu işleterek geçirdim. Askerden geldikten 1 sene sonra yine fena olmayan bir forma girdim. En son goreceginiz uzun sacli sakalli olan fotograf askerden yaklasik 1 sene sonra cekildi. Diğer form düşüşüm ise evlenmem ve yurtdışı iş seyahatlerimin çok artmasi ile birlikte oldu ve yaklaşık 1.5-2 senedir de epey formsuzum. Bu dönemde belirttiğim gibi uzun süreli antrenmanlari hiç bırakmadim ama beslenme şu dönemde asla eskisi gibi olamadi maalesef. Maalesef bu dönemden fotografim yok:) Morivasyon az olunca takdir edersiniz ki fotograf cekilmek insanin icinden pek gelmiyor. Bu korona virusu garabeti ortaya çıkmadan tam da aslinda tekrar form tutmaya başlamıştım. Dönem dönem belirteyim kendimce formumun en iyi olduğu dönemde kilom yaklaşik 85kg. Ölçü hiç bir zaman takip etmedim hep aynadan kontrol ettim. Bazen salondaki arkadaslarin gazlamasiyla kol olcumleri yaptik:) en iyi formumdayken kollarim soguk 44-45cm civari iken suan 95-97kg yim. Ev karantinasina girmeden duzenli antrenmanliyken kotu formda kollar yaklasik 47-48cm idi. Insallah motivasyonlar ile birlikte guncel fotograflar paylasacağım. Herkese saglikli gunler...
    NOT: Vucudumu steroid ve kimyasal ilaclar haric her turlu şey icin kobay olarak kullandim. Hemen hemen her antrenman sistemini, aralikli oruç dieti disinda hemen hemen her diet seklini denedim. Hep vucudumun sınırlarini zorlamaktan keyif aldim. Ama kesinlikle şunu söylemek istiyorum naçizane en fazla zorlandığım konu antrenmandaki ağırlıklardan ziyade iş hayatı ve koşturmasında beslenmeyi devam ettirmek oldu. Başladığım yıldan bu yıla kadar çok daha iyisini çok daha kısa sürede yapan arladaşlar abiler tabiki var. Sadece sizinle hani bu uzun denebilecek sürede nacizane yasadigim sıkıntılardan ve guzelliklerden edindigim tecrubeleri paylasmak isterim. Sorularınız, görüşleriniz ve eleştirileriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkür ederim.
    20200418_174403.jpg 20200418_174344.jpg 20200418_174417.jpg 20200418_174447.jpg 20200418_174433.jpg 20200424_041452.jpg 20200418_175410.jpg 20200418_174344.jpg 20200418_174417.jpg 20200418_174447.jpg 20200424_041452.jpg 20200418_174505.jpg

Son düzenleme: 24 Nisan 2020
    bodykazm ve ahmet377 bunu beğendi.
  3. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam işin artık ustası olduğunuz için size bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum
    1. kolları büyütmek için önerebileceğiniz bir şeyler varmı ?
    2. kas yapmak için kalori fazlası almanız lazım diyolar ama ben hemen yağlanıyorum 178 76 kiloyum aşırı bulk yapıp sonra definesayona mı girsem ?

4. can88

can88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, estafurullah ben sadece bu sporu cok seven biriyim.
    1-Ozellikle kollari buyuteyim veya baska bir bolgeyi diye bir sey vucutta gerceklesmiyor maalesef. Vucut komple gelisirken genetik olarak daha potansiyel iceren kas gruplari bir tık daha one çıkıyor. Benim önerim her zaman hissederek , hareketin formundan çalmadan ağırlıkta ve tekrarlarda kendinizi zorlamanız. Ben antrenman yaparken genelde tekrar sayısı tutmuyorum, hisse göre hareket ediyorum ancak sizin için eğer bu spora yeni başladıysanız (1 sene dolmadıysa) 12-8 tekrarlar arasinda gitmeniz. Ama bu benim dusuncem; ağırlık arttirmadan ağır girmeden kas gelisimi cok zor oluyor.
    2- Benim size tavsiyem kalori saymayi birakin:) Belki bazı arkadaslar kizacak ama biz profosyonel sporcu degiliz ve detaylarda bogulmaya gerek yok. Unutmayin ne kadar yediginizden daha cok ne yediginiz daha onemli. 120gr karbonhidrati direk kesme sekerden de alabilirsiniz yulaftan da alabilirsiniz ama ikisinin vucut icin etkisi farkli olacaktir tabiki. Ayni mantik kalori hesabi icin de gecerli diye dusunuyorum. Temiz beslenmeye çalışın, ( min 4 ogun karbo -protein- saglikli yag) antrenmanlarinizi saglam tutun , zaten antrenmanda gelistikce metabolizmaniz da hizlanacak istahiniz artacak bir noktadan sonra yeseniz de cok fazla yaglanmayacaksiniz.
    Umarim yardimci olmustur cevabim:)

Constance ve ahmet377 bunu beğendi.
  5. DAHA İYİSİ OLAMAZ

DAHA İYİSİ OLAMAZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Yüksek lisans öğrencisi
    Yer:
    Çin
    Abi vallahi gelişim mükemmel, ben tüm ümidimi kaybetmiştim. Steroidsiz vücut bu derece gelişmez sanıyordum sayende tekrardan motive oldum.

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    İlk 2-3 sene çok yanlış yapılan şeyler neydi?

7. DAHA İYİSİ OLAMAZ

DAHA İYİSİ OLAMAZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Yüksek lisans öğrencisi
    Yer:
    Çin
    Açıklamış yukarıda kendisi, yağlanmamak için az yemek gibi veya günde 1000 mekik çekip yağ yakmaya çalışmak gibi demiş.

Skinnyfat bunu beğendi.
  8. can88

can88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    estafurullah, motivasyon olduysa cok mutlu olurum. Corona sureci bitsin, salonlar acilsin da yeni challangelar bizi bekliyor:)

DAHA İYİSİ OLAMAZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş