1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

linc88 1.76 77 kilo

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve linc88 tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    baya bir fotoraf derlemesi yaptım arkadaslar fotograflar bu kıs sonu bulk sonu diet baslangıcı oldugum zamanlarda da var suanki kilom olan 77 kilo civarlarında daha yagsız zamanlarımdanda var bu sporu yaklasık 5-6 senedir yapıyorum ancak ilk 3 senem cok bilincsizce gecti son 2-3 senemde birseyler yapmaya calıstım ustune koymaya calıstım genel olarak ozellikle definasyon zamanı gogus bolgemden cok olcu kaybettim ust gogsumu biraz geride buluyorum calf fotosu en yakın zamanda ekliyecegim en eksik bolgem oldugunu dusunuyorum her turlu elestiriye onerilere acıgım her turlu soruyuda dilim dondungunce cevaplamaya calısırım kolay gelsin:)...

Ekli Dosyalar:

bodykazm, CnForza, cangok ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    5 senelik vücuda göre göğüs diğer bölgelere oranla geride kalmış ilk gözüme çarpan bu oldu genel anlamda gelişme 5 yıla göre fena değil ama daha iyiside olabilirdi ;)

coronaeffect ve linc88 bunu beğendi.
  3. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    5 sene adam gibi 5 sene degildi dedigin gibi daha iyisi olabilirdi cok daha iyisi olabilirdi ilk 2-3 sene cok yanlıs seyler yaptım:)

4. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Tebrikler gayet başarılı vücut ama baldırlar epey iyi gelişmiş farkını koymuşlar resimde kaç cm baldırlar ?

5. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Hic olcmedim dostum bilmiyorum ancak aksam olcerim yazarim:)

6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Hani Türklerde üst vücut geliştirme hastalığı vardır ya. Bacaklara ne gerek var derler. Bu söze tepki olarak doğmuşsunuz işte :)) En beğendiğim bölgeniz bacaklarınız oldu. Açıkçası banada umut verdiniz. Bacakları es geçmezdim fakat çokta önemde vermezdim. Bu saatten sonra değişti herşey :))

linc88 bunu beğendi.
  7. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Boyle seyler duyunca acikcasi utaniyorum ve seviniyorum ne ustadlar var nasil antrenman yapiyorlar besleniyorlarancak sana boyle bir ilham verebildiysem ne mutlu bana cok sevindim

8. PERFECTBODY

PERFECTBODY Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    ANKARA
    Bence gelişimin gayet iyi.İlk 2-3 sene doğru dürüst idman yapmadığını göz önünde bulundurursak daha da iyi.Motivasyonunu hiç kaybetmeden düzenli çalışmanı daha da iyi olmanı isterim.Kendi istediğin için, eksik bulduğun bölgelerin üzerine gitmelisin.Vücudunu genel anlamda bir çok kişi zaten beğenir..Yani birisi sana göğsün eksik diyor diye değil,göğüs bölgeni eksik hissediyorsan üzerine git.Çünkü bu spor mutlu olma sporudur,isteklerin doğrultusunda bir vücut inşa etmelisin..Benim gözüme eksik görünen göğüs bölgen başkasına göre fazla olabilir.Burada herkes kendine göre bir yorum yapar.Powerlifter gelir çok zayıfsın yazar,Fotomodel bir arkadaş gelir biraz daha define olmalısın yazar..Çünkü bu spor mutlu olma sporudur.Herkesi mutlu eden vücut değişebilir..

Burada bir diğer durumuda irdelemek istiyorum.Üye fotolarına baktığınızda görürsünüz neredeyse her fotoğrafın altında "şu kadar yıla göre az gelişmişsin" şeklinde yapılan yorumları mantıklı bulmuyorum.Vücudun gelişim oranı sadece yıla bağlı bir faktör değildir..Vücudun gösterdiği gelişim, genetik faktörler başta olmak üzere,yaşa,cinsiyete,hormon dengesine,idman biçimine,beslenme biçimine,uyku düzenine,stres düzeyine,meslek hayatına,gelir miktarına,evli olduğun kadına,kaç çocuğun olduğuna.. gibi gibi daha binlerce şeye bağlıdır..Yani tüm parametre akışı içerisinde sadece yıl parametresine göre kalkıp yorum yapmak bir değerlendirme ya da eleştiri niteliğinde değildir.Sağlam temellenmemiş sağlıksız bir eleştiride kişinin gereksiz yere moralini bozabilir ki genelde de öyle olur..
    Mesela şöyle bir durum düşünün:
    Fotoğrafını koymuş her hangi bir şahsiyet bu sporu 8 yıldır yapıyor,çok uygun bir genetik yapısı var,iyi de bir beslenme düzeni var,hatta dönem dönem steroidde kullanıyor fakat çok yoğun bir mesleki hayatı var ve stres altında hissediyor bu sebeple idmanlarını verimli yapamıyor..Fotoğrafı gördünüz ve içinizden " 8 yıla göre çok az olmuş " demek geldi,ama burada diğer faktörleride dikkate almak gerekiyor,stres altında ve pekte verimli idman yapamayan birine göre çok güzel gelişim gösterdiğinide düşünebilirdiniz...

Yine 10 yıl spor yapmış birini sokakta gördüğünüzü düşünelim siz sordunuz ne zamandır yapıyorsunuz dediniz o da 10 yıl dedi size göre bu zaman diliminde yine oldukça vasat bir vücut oldugunu düşünelim, fakat son 6 aydır yapmıyor işi gereği yurtdışına gönderilmiş..Şimdi ne diyeceksiniz?Siz adama kaç yıl yaptınız dediniz o da 10 dedi..Yalan mı söyleseydi 10 yıl yapmış işte.Ama 10 yıllık vücut yok değil mi ?6.5 yıllık vücut var size göre.O zaman bu adam 3.5 yıl boşuna mı çalışmış?Buna karar verme otoritesi size mi ait?Hele ki spora ara verme denen parametre,diğer tüm faktörleri çürütüp götürür..Karşınızdaki kişiyi boşa emek vermiş gibi hissettirmenin hiç bir anlamı yoktur.Zaten genelde bu tip yorum yapan şahıslar analitik düşünme yeteneği olmayan,bu spor hakkında pek bilgi sahibi olmayan ya da çaylak diye adlandırdığımız yeni başlamış bir arkadaştır...Eğer ki bu spora emek vermiş,bilgili,zeki biriyseniz ve tüm bunlara rağmen karşınızdaki kişiyi üzmekten haz duyuyorsanız kötü bir insansınız demektir..Herkese motivasyon ve başarı diliyorum..

Bozo-Baku, WildRose, robfan ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    linc88 çok sağlam görünüyorsun , bende dahil birçok kişinin hedeflediği noktadasın tebrik ederim.
    ilk 2-3 senenin bilinçsizce geçtiğini ve çok yanlış şeyler yaptığına değinmişsin. Bizlerin dikkat etmesi adına bunların neler olduğunu bizimle paylaşır mısın?
    saygılar.

10. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    bacaklar cok iyi cidden hakını vermissin karın bölgende iyi biraz üst bölgelerede agıtlık vermen gerek

11. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    dostum boyuna ve kilona bakınca olabilecek en iyi vücut budur diye düşünüyor ve tebrik ediyorum .

12. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkurler herkese onumuzdeki kiski hedefim daha cok gogus olacak zaten butun focusumu minimum yaglanmayla gogusleri doldurmya harciyacagim
    Ilk 2 3 senemde yaptigim en bariz hatam cok asiri fazla calisip duzgun beslenmemekti yagsiz olmak adina tek seferde 1000 mekik cekmisligim var karin calisinca yag yakacam saniyordum cok ac kaliyordum ne amacima ulasabiliyor nede kas insasi yapabiliyordum gunde 4 saat araliksiz antrenman yaptigimi bilirim

13. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Baldırlar çok çok iyi olmuş açıkcası. Sığmamışlar yerine :)

14. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    5 sene bilinçli ya da bilinçsiz yapılsa da sonuçta sağlık açısından 5 sene spor yapmak çok güzel bişey. Vücut da güzel :)

15. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
  16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    vücutta tek eksik omuz genişliği fakat omuz kasları vücutla uyumlu çatının biraz dar olması sıkıntılı gösteriyor.tabi bu bütün estetiği bozabilecek kadar güçlü değil sıkı bir vücut var imkan varsa yazın biraz bronzlaş daha iyi görünebilir :)

17. anil529

anil529 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    fena değil daha iyiside olabilir mi? arkadaş ne müsabık ne başka bişey . herkes kendi vücuduyla kıyaslayıp yazsa ortaya tamamen motivasyondan oluşan yorum demetleri çıkacak ama bizim millet seviyo nedense direk bu tarz yorum atmayı.

vücudunuz çok çok güzel . forum ortalamasının üzerinde . bacaklara verilen özen tamamen ortada. bu vücut 15 senede de çıkabilir ortaya . yavaş yavaş. severek yapıyosunuz belli. çok saygı duydum. tebrik ederim.

18. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumlar icin tesekkur ederim cok elestri almak icin koydum fotograflari arkadaslar bu yuzden motivasyonum dusmuyor her yorumdan farkli bakis acisi aliyorum...

19. furkannnn

furkannnn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cok emek verilmis bir vucut.Omuz genisligi ve gogus hacmi biraz daha olsa podyumda boy gosterebilicegini dusunuyorum...

linc88 bunu beğendi.
  20. Yıldırım666

Yıldırım666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gayet iyi bir vucut

Sayfayı Paylaş