1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Last of the mohicans resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Last of the Mohicans tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Zaten Türkiye ye bu tür aletler gönderen bir firmaya rastlamadım. Ayrıca yurtdışından ithal edilen mallar burada 2 katı fiyatına satılıyor. Yani gönderen bir firma olsa kargo ücreti ile birlikte ancak Türkiye deki fiyatı bulur ürün.

2. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    kriz ortamını değerlendirebilirsin aslınd****apanacak bir salon bulabilirsen ordan daha uyguna kapatablirsin sehpa olayını.

3. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Devamlı takip ediyorum ikinci el ürünleri. Salon tipi multıpress sehpası evde kullanılabilir fakat power rack veya smıth machıne tek parça halinde kaynaklı olduğundan ev için müsait değil. Daha önceden bu tür aletler yapmış bir demirciye power rack resmini ve ölçülerini verdim. Maliyeti uyarsa yaptırıp sehbayı dışardan almayı düşünüyorum.

4. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    istediğin sehpanın menşesi nedir ?

5. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Aslına bakarsan tam aradığım alet bu

Piyasada maalesef yok. Bende en azında omuz ve göğüsü korkmadan çalışabileceğim bir alet arıyorum.

Ekli Dosyalar:

6. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    yurt dışından temini sırasında gümrüğe takılması garanti bir ürün hem kıymet hem ağırlık olarak. avrupa menşeli bi üründe getirsen vergiden muaf bıraktırabilirsin fakat avrupalıların biçeceği kıymet kimbilir nekadar olur. pazar payı olmadan sanırım ucuza getirmek zor

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sectıgın urun ev ıcın mukemmel ama bence bıraz daha bekle ve benım onerdıgım sephayı turkıyeden al hem rıske gırmemeıs olursun hemde malıyet azalır bır demırcıde yaptırmanı tavsıye etmem cunku ne kadar ıyı olursa olsun resımdekının yanına bıle yaklasamaz emın ol cunku bunun gıbı profesyonel aletlerın malzemesınden tut cıvatasına kadar hep bır uyum ıcınde o yuzden tek cahren bence turkıyeden alman

8. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Yurtdışındaki sitelerin hiçbirinin gönderim listesinde Türkiye ye rastlamadım. Geneli avrupa birliği ülkelerine hizmet veriyor. Supplement sipariş edilebilecek birçok site var fakat bu tür aletler satın alınabilecek bir siteye rastlamadım.

9. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    İtalatçı firmayla görüştüm bunun bi benzeri ürünü 1 ay içinde getireceklerini söyledi. Beklemedeyim şu anda. Bahsettiğim demirci bir mühendisle beraber çalışıyor ve salonlara alet yapıyor. Fakat salonlarda ki aletler her bölge için ayrı olduğundan buna benzer bi ürün yapmamış. Bende aşağıdaki resmi verdim maliye çıkaracak. Eğer uygun bi fiyat olusa beraber kullanabileceğim ayarlanabilir bir sehba almayıda düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eger dedıgın gıbı butur aletler yapıyorlarsa yaptır tabıı neden olmasın

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Evde çalışmaya göre bence gayet mükemmel. Çoğu kimse bu kadar sürede salonda bu sonuca ulaşamaz. Evde ne motive edecek adam vardır ne yardım alacak adam vardır. Alet çeşitliliği de yok tebrik etmek lazım. Bu arada mesela 8 tekrar bench yapıp 8 inde de yardım alanların haybeye çalıştığının göstergesidir bu. Yardımsız da oluyormuş demek ki.

Last of the Mohicans bunu beğendi.
  12. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    89 kg erkek 86 bel ile yağ oranını söliym sana %13 ve %15in altında bi değer kötü deil ve mekik calısmak icin yeterli bir yağ oranı 6 baklagil zamanla ckabilir belini koru veya inceltebilirsen braz daha inceltmeni öneririm...

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Gercekten haklısın..Bazı ınsanlar salonda basında hoca dururken bıle tam performans sergıleyemıyor kaldıkı evde tek basına calısan bırı sergılesın..Fakat senın fotolarından cıkardıgım sonuc bu ısı bodyforumtr farkıyla bılınclı bır sekılde yapan bır kısı oldugundur basarılar dılerım...

15. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bu siteler sizi yanıltır, boyu bile sormamış hesaplarken? üstelik siteye göre normal sağlıklı erkeğin yağ oranı %14- %18 arasıymış... kime göre neye göre?

bu kriterler aktif olarak spor yapan ve vucut geliştiren insnalara göre değil.

16. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Teşekkür ederim deathlifter.

Bir partner şart aslında bu sporda, özellikle güvenlik açışından. Biri arkanda durduğu zaman, bara dokunmasa bile, orda olması insana güven veriyor. Sınırları zorlamanı sağlıyor.
    Partnerim olmadığından göğüs ve omuz idmanlarında daha çok zorlayıcı kilolara giriyorum. %100 performans denemeleri yapmak biraz tehlikeli tek başına.Bu da hacim konusunda yavaş ilerlememe sebep oldu.

17. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Hafta içi boş günümde ve cumartesi, pazar( gündüz 4-5 gibi idman gece 9-10 gibi koşu) 30 dk. koşmaya başladım. Koşu sonrasında da mide çalışıyorum. Havaların ısınmasıyla beli biraz inceltebilirim inş.

18. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir

Teşekkürler aycan1903

Verdiğin linkteki uygulama zannedersem şu sınıfa giriyor;

Anthropometric Methods

İstatistiki bir method.
    Vücutta çeşitli parametreler belirleniyor. (Mesela bel çevresi uzunluğu ve deri kalınlığı)
    Ve daha önceki istatistiki ortalamalara göre oluşturulan formüle sizin değerleriniz oturtularak bir sonuca varılıyor.
    Tahmin edebileceğiniz gibi güvenilir olmayan ve başarısız methodlardan biri.

19. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    ben de zaten "ne kadar güvenilir emin değilim" şeklinde fikrimi belirttim... sadece bel çevresi ve ağırlık ile bunun sağlıklı bir sonuç vermeyeceğini düşünüyorum...

20. secrethero89

secrethero89 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    gayet başarılı. sana dostça tavsiyem şuanki vücudunu korumaya çalış.tam kıvamında vücudun(maşallah :)). Daha da kas kütlesi ekleyip estetikten uzaklaşma..Başarılar...

Sayfayı Paylaş