L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ben bir eczaneden carnitine alacağım aslında kışın alacaktım malum kriz ;) bildiğim kadarıyla çok zayıflatıyormuş, en azından vücuttan su atıyormuş... acaba doğal su atıcı varmı?? yani hem yağ yakan hem de vücuttan su atan doğal bir çay falan yok mu acaba... malum ilaçlar her ne şekilde olursa olsun karaciğere zararlıdır (bir fen lisesi öğrencisi olarak bu bilgiyi vermek istedim :) )

hatta değerli adminler sizin içinde uygunsa bunu bir konu olarak açabilirim.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Okuduğum yazılarda(üniversitelerde yapılmış kontrollü deneyler) l-carnitinin yağ yakımına yardımcı olmakla uzaktan yakından alakası olmadığı hatta kilo almaya sebebiyet verebileceği ama kesin olmadığı söyleniyordu. Elimde 5 tane yazı bununla ilgili birbirinin benzeri. 3'ünü türkçeye çevirdim. Hepsini çevirip son kez gözden geçirdiğimde burada paylaşacağım umarım.

kerem52 ve NHFL bunu beğendi.
  3. caliban

caliban Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba siteye yeni üye oldum ve sizlere birkaç soru sormak istiyorum..ben yaklaşık 1.5 2 sene önce 98 kiloya kadar çıkmıştım düzensiz hayat vs.. gb etkenlerden dolayı..bu arada boyum 1 83..daha sonra zararlarını sonradan öğrendiğim çin malı herkez bilir haberlere falanda çıkmıştı sözde yosun kapsülü kullanarak 88 kiloya kadar indim ve bıraktım yaklaşık 1 ay kullandım..daha sonra kilomu kendim muhafaza ettim gelgitlerim oldu kilo açısından tabii..artık bu tarz saçma sapan sinir sistemine direk etki eden ilaçlar kullanmak istemiyorum(bir çok yan etkisi oldu aşırı sinir hali karamsar düşünme geç boşalma vs..)..şuan 79 kiloyum ve hedefim 73 74 kilo olmak..bana ne önerirsiniz l carnitine ve cla alsam ve cardio ağırlıklı bir program yapsam sonuç elde edebilirmiyim acaba..şimdiden teşekkür ederim..

4. drymrt

drymrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

spordan once ıcıceksınız 15 dadıda kadar once..

5. LPTRASH

LPTRASH Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar yağ yakımı için cardio diet ve l-cartine alıcam. Ancak l-cartine sıvı almayı düşünüyorum. Tablet mi yoksa sıvı mı alsam sizce. Hangisini daha çok tavsiye edersiniz?

6. lacolombe

lacolombe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an ben diyet uygulamaktayım lakin l-carnitin le birlikte yağlarımı özellikle bel bölgesindekileri atmak için kullanacağım.Bu sırada vucut yapamazmıyım.

7. ecey

ecey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Atina
    ya arkadaslar herkes başka bir şey söylüyor. nedir l canitine'nin doğru kullanımı ve etkileri. kullananlar yazsın lütfen. Burası Bilgi karışıklığı yaratmış..

8. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar bende carnitin almayı düşünüyorum haftanın 3 günü kick box 4 günü body yapıyorum son 1 haftadır da ekstradansabahları koşuya çıkıyorum şimdi benm hem sabah koşusundan 1 saat önce hem de akşamları body veya kick box idmanlarından 1 saat önce yani günde 2 tane mi almam lzım bir de eğer alırsam ramazanda haliyle kullanamıyacağım yani yaklaşık 20-25 günüm var ramazandan sonra mı alsam yoksa bu 20-25 günde de faydasını görürmüyüm .eczanedekilerden mi alayım onlar benim için yeterli olur mu

9. oneal

oneal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dışardan alınan l-carnitinin bir zararı var mı metabolizmaya?Almayı düşünüyorum ama emin olamıyorum...

10. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    L-carnite almayı düşünüyorum ancak

L-carnite almayı düşünüyorum ancak henüz 14 yaşındayım. 4. sınıfa kadar çok zayıftım ancak ardından gelen yıllarda (4yıl) çok kilo aldım karnımda ve göğsümde bol yağlanma oldu.marka vericem üzgünüm ama amway in sattığı bir ürün var 120 tabletlik multi vitamin onu alarak l-carnite almayı düşünüyorum zararı olurmu yada sadece multi vitamini alsam l-carnite görevi görür mü
    (hala hızla kilo alıyorum lüütfen yardım)

11. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Bu yaşta neden yan ürün alasın? En hareketli yaşındasın. Bol hareketli bir spor, yüzme dururken... Lütfen burda gördüğümüz her ürüne merak salıp medet ummayalım. Hele daha bu güzel yaşlarda.

voltaj bunu beğendi.
  12. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sıvı karnitin daha iyimiş sanırım...bu kapsül ya da hap olan işe yaramıyormu :(

13. kzmks

kzmks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb hocalarım ben L-CARTIEN kullnamyı dusunuyorum ama zararı varmıdır dıye korkuyorum yada varsa nedır ve yag yakımı tamamladıktan sonra kullanmayı bırakırsam nolurr ? ama bana sade ıste zararsızdır yada zararıldır demeyın acıklarsanız ve bılgı verırsenız cok daha memnun olurum tesekkurlerr spor saglıktır ;)

14. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay kullandım birşeye yaramadı diyebilirim.Ama devam edicem..sonuçları yazarım

15. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan kimse iplemiyor yazılanları..

neyse ben kendi deneyimlerimi aktarayım bu karnitini kapsül alırsanız tabletten daha iyidir..ama en iyisi sıvı olanı gibi duruyor...

bunu kafein+ yeşilçay + aspirin+tarçın+zencefil ile birlikte alın 30 dk sonra koşuya çıkın..tmmdır

kesinlikle yağ yakıyor kardeşim....biri de demiş kilo aldırır falan tamamen saçmalık..sen almasanda vücut zaten argininden üretiyor bu karnitini ama çok az

karnitinden daha iyisi varsa bunlarda kesinlikle animal cut ve lipo 6...ama hangisi daha iyi bilmiyorum kullanamadım henüz

batgun; hiçbir işe yaramadı demişsin...nasıl kullandın bilmiyorum ama BİLİMSEL spor ve diyet yapmadan kullandıysan hiçbir işe yaramaz !!!

Dr.Science ve residente_calle bunu beğendi.
  16. SoyLu61

SoyLu61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar yaşım 18 bende 4 gün önce Ultimate L-Carnitine 1000 Mg olanından kullanmaya başladım kutuda 30 tablet var şu an 4 tane içmiş durumdayım ama gıda takviyesi olarak içiyorum antreman hakkında bir bilgim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum içtikten sonra ne tür bi antreman yapsam vücut yağlarımı ( özellikle karın ve basen ) eritirim birde ben her akşam saat 19.00 dan 20.30 a kadar yürüyüş yapıyorum yürüyüş yağ yakmada ve kilo vermede en önemli egzersizlerden birisi olduğunu duymuştum acaba yürüyüşe çıkmadan önce hapı kullansam bi yararı olurmu o şekilde yoksa mekik tarzı hareketlermi yapsam daha etkili olur yardımlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum...

17. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    L-carnitine in yag yakmadaki olumlu etkisi ve kaslarin enerjisini yaglardan saglamasini gosteren bilimsel bir arastirma yok ve kanitlanmamistir.

kerem52 bunu beğendi.
  18. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    L carnitine sıva olanı var . idman öncesi 2 ölçek idman sonrası 1 ölçek içiyom . idmandan 15dk önce içiyorum . Bench Press yaparken bile vucudum resmen yanıyor.tek sorun yanaklarım haidinin gibi kıpkırmızı oluyor acaba neden :)

19. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    L-CARNITINE SHOTS (1500mg - 20 Ampül) kullandım. görüşlerim. antremandan 45 dakika önce bir tüpünü içtiğim zaman, midem ister tok ister boş olsun.şiddetli mide bulantısı yapıyor. içerisine terlenmesi için bir madde koyduklarını düşünüyorum. zira 30 dakikalık serbest bir koşuda inanılmaz ter boşalttırıyor. bu yağ yakımını hızlandırır veya yağ yakımına katkıda bulunuyormu bilemem. aynı zamanda inanılmaz bir performans artışı gösterdi bende, 1. saat lik bir idmanda tıkanan ben 2 saatlik antremanı sorunsuz ve çok fazla yorgun düşmeden tamamladım. ağırlıklarda muazzam bir artış oldu.

antremanlardan hemen sonra whey proteini muzlu sütümle karıştırıp içtiğimde ise , aynanın karşısına geçip " harcadığım paralar ve emekler gerçekten boşa gitmiyor"" deddirttiriyor insana. ... yağ oranım neredeyse bittiği için l-carnitine kullanmayı kesiyorum. diyet dönemindeki arkadaşlara, özellikle cardio yapan arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.

kerem52 ve Setenay bunu beğendi.
  20. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kullanıcak arkadaşların liquid kullanmasını tavsiye ederim ben geçen sene kullandım ve kısa zamanda çok faydasını gördüm ilk 1-2 gün mide bulantısı olabilir ama sonra geçiyor

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş