L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba ben l-carnitine kullanmayı düşünüyorum. Boyum 1.88 kilom 125 civarı ama okuduğum kadarıyla l-carnitine 100 kilo üstüne tavsiye etmiyorlarmış bu doğru mu? Ayriyetten oda arkadaşım satıyor l-carnitine, yeni aldı bir tüp kullandı weider 120 tlye satıyor sizce almalı mıyım yoksa daha uygun fiyata aynı etkiye yakın bir marlika var mı? Teşekkürler şimdiden

2. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    O kiloda yag yakiciya gerek yok. Hemen inersin. Antrenmandan 2 saat once bir kac bardak kahve ic.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

3. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam elimde bir kardiyo programım yok bi yaptığım interval var birde body yapıyorum kilo veririm şeyiyle. Bi Program hazırlıyacağım. Kahve derken yurtta kaldığım için pek imkanım yok 3ü 1 arada olur mu? Teşekkürler

4. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Nescafe classic sekersiz kremasiz sade iceceksin antrenmandan bir kac saat once. Yesil cay da ic gundr bir kac bardak. 3 litre de su ic. Fazla kiloyu vermek kolaydir her zaman. Ben yag orani azalinca kullaniyorum yag yakici sadece. Azalinca inmesi zor oluyor. Ayda 5 veya 6 kilo verebilirsin.

5. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam çok teşekkür ederim valla hedefim bu ayıda sayarsak 4 ayda 100 kiloya inmek. Umarım yaparım tevsiyeler için teşekkürler

Budu77 bunu beğendi.
  6. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bol bol da et tuket. Kolay gelsin.

Military Crew bunu beğendi.
  7. nulariziko

nulariziko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle ani kilo değişimlerinden kaçınmalısınız. 1 yılda 15-20 kilodan fazla verirseniz derinizde sarkmalar olabilir. kendinize hedef belirleyin her hafta 1-1,5 kilo vermek olabilir.

vereceğiniz kilo fazla oldugu icin ciddi kas kaybı da yaşayacaksınız. bunu en aza indirmek için herkesin yaptığı gibi düzenli ağırlık antremanınızı yapın daha sonra interval koşu programınızı uygulayın. ilerde çok işinize yarayacak.

yurtta kalıyorsanız beslenmek zor elbet ama devlet yurduysa yemekhanenin yemek çeşitleri de çoktur. az yağlı yada haşlanmış yemekleri tercih edin. yediklerinizin besin değerlerini ve glisemik indekslerini öğrenin. ayrıca odanıza 25-30 liraya yumurta haşlama makinesi alabilirsiniz, çok işinizi görür. arkadaşın dediği gibi spordan önce kafein stres hormonunu yükseltir enerji verir, yeşil çay yağ yakımını hızlandırır.

youtube'da bilgilendirici bir çok türkçe video var, yavaş yavaş izleyin. beslenmenin sistematiğini öğrenmezseniz ne yaptığınızı hiç bir zaman tam anlayamazsınız.

son olarak da bu işi 3-5 ayda kilo verip bırakmayın. sağlıklı ve mutlu bir yaşam için yapın. sorunuz, merakınız olursa sormaktan çekinmeyin.

8. Military Crew

Military Crew Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @nuraliziko sen
    Allahtan karşıms çıktın hocam soracağım çok soru var ama

9. kesinlikleokuuu

kesinlikleokuuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sırf bunu yazmak için üyelik açtım arkadaşlar kesinlikle kullanmayın ben bugun içeceğini 3000mg kullandım 45dk sonra kanka geçti.İlk verimim %15 arttı diye sevindirik oldum.Egzersizi bıraktım bekliyyorum bekliyorum kalbim hala full depar koşuyormuş gibi atıyor.Öyle böyle değil 15 dk abartmıyorum ölücem sandım bir türlü durmadı ölçtürdüm 110 atıyor beni yatırdılar herkes moral vermeye çalışıyor ambulans çağırdılar 15 dk snra geldi onlar ölçtü 96 atıyor diğer bütün değerlerim normal.Sonra hastaneye gittik serum oksijen verdiler kan aldılar 45 dk sonra 88 e indi.Eve gittim 5-6 saat normalden çok daha fazla attığını hisseettim.Başka şeyler düşünüp rahatlamaya çalıştım hep.şuan olay üzerinden yaklaşık 9 saat geçti ve kalbimi aşırı derecede yorulmuş hissediyorum.Zaten kalp krizi tedavisinde kullanılan bir ilacıı enerji veriyor diye almak ayrıca saçmalık ayriyeten beyin ve kalpte biriktiriyormuş vücut beynim arkasıda sızlıyor sakın sakın sakın almayınnn.(Bu arada boyum1.80 kilom 65 yaş 18 atletizmle uğraşmış biriyim.)

10. Furkan11

Furkan11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam foruma üye olalı henüz bir gün bile olmadı ama şuan şaşırarak okudum sizin postunuzu... Ya her yerde deli gibi yazmışlar 3000mg limit diye. Siz tutup direk aşırı dozun limitine oynamaya çalışmışsınız. Amacınız neydi acaba o kadar alırken? Herkes 1000mg yeterli derken, carnitine'in yağ yakmaya nasıl ve neden yardımcı olduğu o kadar yazılmışken, fazlasının vücuttan dışarı atılacağı yazılmışken neden 3000mg alıp hayatınızı riske atıyorsunuz? Yani heyecan falan arıyorsanız ölmek için daha heyecan verici ve tatminkar yöntemler var...

Daha önce atletizmle uğraştım yazmışsınız ama o kadar yazılmasına rağmen l-carnitine'in zaten vücutta üretilen bişey olduğunu sadece vücut yetemezse diye biraz alıp, vücudu desteklemek için kullanıldığını anlayamamışsınız. Veya okumadan ahaanndaa hap iç iç yağ yakıyormuş kafasında mı aldınız anlamadım ki? Yani hayatınız bu kadar ucuz olmamalı hocam aman biraz dikkat, çay içmiyorsunuz sonuçta...

11. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım pek kahve içmeyen birisisin ve şu kafein içerenlerden aldın. Karnitinden gördüğün bi etki varsa placebodan da görürsün aynı etkiyi psikolojiktir.

12. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Karın bölgesindeki yağlar diyosan kardeşim kesinlikle C vitamini kulllanmanı öneririm; Vicuttaki carnitin sentezini arttırır ve özellikle göbek bölgesindeki yağlar için baya etkilidir.
    1gm carnitin biraz düşük gibi ama başlangıç için iş yapabilir. Şu tarz bir kombinasyonla istediğin seviyeye gelebilirsin ÖRN.
    Nature's Supreme Tonalin CLA 1250 Mg
    https://www.supplementler.com/urun/natures-supreme-tonalin-cla-1250-mg-60-yumusak-kapsul-7320

Nature's Supreme Vitamin C + Zinc 20 Efervesan
    https://www.supplementler.com/urun/natures-supreme-vitamin-c-zinc-20-efervesan-tablet-7169
    Scitec L-Carnitine 3000 Mg 12 Ampul
    https://www.supplementler.com/urun/scitec-l-carnitine-3000-mg-12-ampul-6998

13. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Nöbet geçiren kişilerde l-carnitin kullanması sakınca olur mu?

14. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu ciddi bir konu doktor kontrolü ve önerisi şeklinde kesin bi cevaba ulaşılabilir.

15. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Daha önce böyle bir sorunla karşılaşılmadı sanırım ama doktor ile de görüşücem teşekkürler.

Sayfayı Paylaş