L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Güya protein tozu ve amino asitte zararlı değil ama bunları kullanıp böbrek taşıyla tanışan insanlarda var. Bende kullanıyorum umarım bende de olmaz. O yüzden zararsız deyip kendinizi kandırmayın. Neyse ben başka soru soracağım;
    Günlük 1gram yerine 5gram l-carnitine alsam daha fazla yağ yakar mıyım?

2. stadler

stadler Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    3000 spordan önce 2000 spordan sonra al

3. DimebagDarrell

DimebagDarrell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar boyum 1.80 kilom şu an 97.103ten düştüm.yaşımsa henüz 19.L carnitine alıcam.powersystem ve solgar arasında kaldım.solgar çoğu eczanede satılıyo ve eczanedeki kişiler solgarı öneriyor.powersystemi duymadık diyorlar.benim de aklımı karıştırdılar.bana bi seçim yapmamda yardımcı olur musunuz?en hızlı hangi l carnitine markasıyla kilo verebilirim?ve bana yan etkisi olur mu?

Son düzenleme: 8 Kasım 2012
  4. TiLLDoomsday

TiLLDoomsday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Isparta
    Haftada 6 gün çalışıyorum pzt-çrşmba-cuma-cmrtesi ağırlık
    salı-perşembe-cumartesi(ağırlıkdan sonra) kardio yapıyorum.
    95 Kilodan 75 kiloya düşmüştüm sonra protein tozları besinler derken 80kgya kadar çıktım vücudum halen yağlı,yağ yakımı için bu üründen aldım.
    kullanımı kendi sitesinde antremandan yarım saat önce 2 ölçek yazıyor fakat forumda 15dk -45dk arası yazılmış hangisi doğrudur?
    Kardio öncesi veya ağırlık çalışması öncesi 2 ölçek standart olarakmı kullanmam gerekir yoksa sadece kardio günlerimi kullanayım?
    Kardiom 3dk 6.seviye yürüyüş 3dk 12.seviye koşu bu şekilde 18dk.+ bisiklet 20dk + mekikler.

5. brhmcr

brhmcr Guest

30-45 dakika once mantikli olur kullanimi, idmanlariniz oncesi kullanin bence 3000 mg ye kadar alinabilir ancak genel kullanim 1000-1500 yonunde.

Kolay gelsin

6. TiLLDoomsday

TiLLDoomsday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Isparta
    Cevabınız için teşekkürler.3000mg 30ml yani bir ölçekmi oluyor sıvı alıyorum.

7. brhmcr

brhmcr Guest

30 ml uygun olacaktır.

8. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle selamlar. Muay Thai yapıyorum ve önceden 150 kilo idim. Uzun zamandır yapıyorum ve zar zor, hiç birşey kullanmadan 110 kiloya kadar düştüm. Ancak şöyle bir sıkıntım var ne 110 dan yukarı çıkabiliyorum ne 110 dan aşağı inebiliyorum 2 aydır. Sonunda L-Carnitine almaya karar verdim ( Hocaların tavsiyesiyle ). Şimdi soruma geleyim; " PowerBar L-Carnitine Liquid Ampulles 1000mg " almayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz ? Alayım mı ? Almayayım mı ? Alacaksam idmandan 15 dakka önce kullancam ancak haftanın her günü idmanım var her gün mü kullanacağım ? Yoksa haftada 3 gün kullanmak yeter mi ? ( Misal pazartesi çarşamba cuma ). Veyahut 1-2 ay kullanıp 1 ay kullanmama gibi bir durum söz konusu mu ? Bilgilendirmede bulunursanız makbule geçer. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Aralık 2012
  9. brhmcr

brhmcr Guest

Gereksiz bir urun, kilo vermeye beslenme ile rahatlikla devam edebilirsin. Alcaksan da her gun kullanacaksin.

Ayrica carnitine in yag yakma konusunda yarari kanitlanamamistir halen.

10. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hmmm. Yağ yakma konusunda yararı kanıtlanmamıştır demişsiniz ancak insanların neden sürekli carnitine dediklerine anlam veremedim şimdi :S Yağ yakmaya yardımcı olacak daha kesin bir şey varmıdır acaba ? Beslenme düzenimi koruduğum halde yukarıda yazdığım şey gerçekleşmekte. O yüzden kullanmayı biraz kafaya takmış bulunmaktayım açıkcası :/

11. brhmcr

brhmcr Guest

Insanlar der :) reklamlar sagolsun o insanlarin dediklerine kalsa carnitine yaglari kasa cevirecek. Yag yakmaya yardimci olacak sey beslenmedir, onun haricinde CLA ve termojenikler dolayli yoldan yardimci olurlar.

12. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğim kadarıyla insan vücudunda carnitine zaten bulunuyor. L-carnitine işe yaramıyor ise, dediğiniz CLA; vücudumuzda ki carnitine' i aktif hale getirmeye yada zaten aktif olanın etkisini arttırmaya yönelik birşey mi oluyor ? Bunların yanı sıra, CLA ve Termojenikler dolaylı yoldan yardımcı olur derken; ikisini birlikte kullanmak mı ? Yoksa birinden biri mi ? Son olarak, eğer CLA alacaksam markası ve niteliğini yazabilir misiniz ?

13. brhmcr

brhmcr Guest

Carnitine bir amino asittir.

CLA iseyag asididir, yag yakiminda etkili olr ve ayni zamanda yaglanmayi onler ( Beslenme tabi ki onemli)

Termojenik ve CLA de ayri ayri seylerdir. iki beraber ve ayri ayri kullanilabilir.

Forumda bu konulari arastirmanizi tavsiye ederim. Yag yakimi olayini once kavrayiniz.

14. brhmcr

brhmcr Guest

Carnitine bir amino asittir.

CLA iseyag asididir, yag yakiminda etkili olr ve ayni zamanda yaglanmayi onler ( Beslenme tabi ki onemli)

Termojenik ve CLA de ayri ayri seylerdir. iki beraber ve ayri ayri kullanilabilir.

Forumda bu konulari arastirmanizi tavsiye ederim. Yag yakimi olayini once kavrayiniz.

15. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    L-carnitin alımının hiçbir faydası yok, sadece eksikliğinde faydalı olur. bence paranızı boşa harcamayın

16. shahrukh

shahrukh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yağ oranın %21 cok hafif göbek im var bel çevrem 83 kilom: 57 Boyum 1.58
    Optimum Whey Gold kullanıyorum
    Birde L-Carnitine kullanmayı düşünüyorum ama vücudumda göbekten başka bir yerimde yağ yok sizce bunu kullanırsam zaten ince olan kol ve bacaklarım da zarar görmez demi?
    Yardımcı olursanız sevinirim

17. mmn334

mmn334 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yağ oranım yüzde 18 spora başlayalı 1 ay oldu hem yağdan hemde kastan birer kilo verdim moralim bozuldu kastan kaybetmemek için yağ yakıcı kullanmalımıyım

18. brhmcr

brhmcr Guest

Dogru beslenmelisin, yağ yakıcılar kastan kaybetmeni engellemezler. Forumda birçok definisyon beslenme programı ve günlüğü mevcut.

19. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    İnsanların yavaş yavaş bilinçlenmesi çok sevindirici fakat internette bu karnitin olayının iyice suyu çıkmış resmen dolandırıcılık boyutuna varmış.''YAĞLARI KASA ÇEVİRİN'',''KAS YAPICI'' diye resmen insanların ceplerini boşaltıyorlar.Birinin bu hırsızlara dur demesi gerekiyor.

20. emet35

emet35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bel ve gögüs yağlarımdan kurtulmak ıcın spora yenı başladım
    hocam yag yakıcı kullanmamı da soyledı
    tavsıye edebılecegınız zararsız ve yan etkısız ürünler var mı
    daha başka neler yapabılırım ne kullanabılırım vg ıcın

Sayfayı Paylaş