L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    şu kadarını söyleyeyim, hissettiğin etkilerin önemli bir kısmı da psikolojiktir. bende 2 ay kadar kullandım. ardından bıraktım ve ne kilo verme adına ne de performans adına önemli bir değişiklik görmedim. zaten kilo verme hızım da durma noktasına geldi farklı birşeyler denemek istiyorum.
    fitness hocam "omega 3" yağını önerdi. yağ yakımı için doğru yağı kullanmak gerekli diyor. ne kadar mantıklı bilmiyorum ama en azından sağlık için bu kadar faydalı olması nedeniyle kullanmaya başlayacağım, sende düşünebilirsin...

2. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Omega 3'ü arada kullaniyordum ama yag yakici olarak degil, saglik acisindan önemli olmasi nedeniyle. Cevabin icin tesekkür ederim ancak ben yag yakici supplement kullanmak istiyorum. Bu konuda zaten kararsizim, yanlis seyler veya gereksiz seyler yapmak istemiyorum. Arastirmaya devam ediyorum.

3. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki iyi bir araştırma önemlidir. fakat çok uzun süre carnitine kullanımını tavsiye etmiyorlar. ayrıca vücudu bu tip ilaçlara alıştırmamak lazım. farklılık adına cla deneyebilirsin... başarılar...

yunusparlak17 ve donkisot bunu beğendi.
  4. jason_45

jason_45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar boyum 1.73 kilom 70 kilomun iyi olduğunu biliyorum ama bel bölgem kalın. spora başlayalı 1 hafta oldu. daha öncede yaptım bu arada fitness. 3 ay kullanabileceğim proteinim var.1 ay sonra başlayıp kullanmayı düşünüyorum. bel bölgemde kalın protein kullanırsam kilo alırmıyım L carnitine alıp proteinle birlikte kullansam mantıklı olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. duh

5. jason_45

jason_45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein ve L-carnitine ?

arkadaşlar boyum 1.73 kilom 70 kilomun iyi olduğunu biliyorum ama bel bölgem kalın. spora başlayalı 1 hafta oldu. daha öncede yaptım bu arada fitness. 3 ay kullanabileceğim proteinim var.1 ay sonra başlayıp kullanmayı düşünüyorum. bel bölgemde kalın protein kullanırsam kilo alırmıyım L carnitine alıp proteinle birlikte kullansam mantıklı olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim..duh

6. BasriMutaf

BasriMutaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her gun 6-8 km koşu ve lcarnitine kulanımı bence kilo vermede en ideal ve basit yöntem..

7. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Ben de sabahları tekrar açık havada koşuya başlayacağım. L-carnitine olarak da
    Hardline Nutrition Carnifit 500 ml (2000 mg L-Carnitine) almayı düşünüyorum daha önce weider i kullanıyordum çok memnun kalmıştım bir de bunu deneyeceğim.

8. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    selamlar.
    benimde ufak bir sorum olucaktı tecrübeli arkadaşlara kullandığım ürün solgar'ın L-Carnitine'i 1500mg. kardio çalışmasından 20 dk önce falan alıyorum 1 kapak veya 1.5 kapak, bende reflü gibi bir sorun var ve carnitine i aldıktan sonra biraz midem yanıyor acaba evde taze meyve suyu yapıp için karıştırıp içersem veya su ile karıştırıp içersem bir problem olurmu?

9. chaichen

chaichen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    zonguldak
    aynı sorun bende de oldu .su ile beraber alırsan sorun olmaz . ama carntinden fazla bişey beklemyin.

10. BasriMutaf

BasriMutaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ürünü bol su ile içmeye gayret edin.
    ben en az 3 bardak ılık su içiyorum..

11. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Ya ben şimdi bu sitede reklamını görüp atladım sipariş verdim hemen. Ama sorum olucak sitede yemeklerden 30 dk önce bol su ile alınmasını söylüyolar ama buradada bazı üyeler spordan 30 dk önce alınması gerekli diyor. Şimdi hangisini yapıcam anlamadım ben ?

12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123

Kesinlikle spordan önce kullan

13. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Peki sitede neden ögünlerden önce diyo acaba ?

14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Öğünlerden önce içilmesi gereken CLA'dır. L-carnitinenin yemeklerle bi alakası yok. Spordan önce kullanın

15. cobna

cobna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor yapmadıgın zamanlarda ogunlerden once , spor gunu 30 dk once ıcılmesı gerekır..

16. alpercorleone

alpercorleone Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl aldınız sigortadan?

17. PİNKO

PİNKO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    psikolog
    Yer:
    istanbul
    merhabalar herkese.. l-carnitine in kapsül şeklinde (500 mg) olanlarından, spordan 30-45 dk önce alıyorum.. likit olanlarını 15-20 dk önce almak; kapsül olanları ise spordan en az 30 dk önce almak gerekiyor.. günlük doz olarak ise 1000 veya en fazla 1500 mg alıyorum.. spor yapılmadığında l-carnitine almanın anlamı yok idrarla atıldığından... spor yapmadığım zamanlar yemeklerden önce 1 kapsül 800 mg lık CLA alıyorum. yıl başından beri spor yaptığım zamanlar l-carnitine kullandım.. yağ yakma konusunda başarılı olduğunu gözlemledim; çünkü terlemede artış oldu.. yağ yanınca su ortaya çıktığını düşünürsek, bu anlamda faydalı olduğunu düşünüyorum. enerji konusunda, yorulmayı bir nebze aza indiriyordur ama bende çok bir fark yaratmadı.. enerjim takviye alsamda almasam da aynı gibi hissediyorum.

18. amudo

amudo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba
    Shaun t 'nin insanity workout programıyla 94 kilodan 80 kiloya indim halen devam etmekteyim kardiyodan önce sıvı l-carnitine alıyorum kardiyodan sonra protein tozuda almalımıyım ikisini aynı anda kullanmam bi sakınca teşkil eder mi?
    Teşekkürler...

19. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Marka olarak önerebileceğiniz birşey varmı acaba?

20. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne
    arkadaşlar l-carnitine 1 aydan fazla kullanıp kendinde kalp çarpıntısı gözlemleyen varmı , ben kendimde ve bir tanıdığımda bu durumu gözlemledim fakat tam tersi bu ürünün kalbi güçlendirdiği ve kalp hastalarına verildiğini biliyorum

Sayfayı Paylaş