lütfen bana yardım edin

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve denekk tarafından 26 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denekk

denekk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    22 yaşında bir bayım. 3 hafta önce kadar spora başladım ve vucudumun yağ oranı çok fazla, görüntü olarak yağlı olsam da kalıplı bir görüntüm olmadığı için spora başladım ve artık bırakmayı gram düşünmüyorum. hiç bir zaman gayem kilo vermek olmadı hatta aldım da spora başladıktan sonra biraz da görüntü olarak göbek tarafından yağ kaybı yaşadığımı düşünüyorum. spora başladığımda 74 kiloydum şuan 75-76 civarındayım.

ve ben yağ oranımı azaltmak istiyorum yağ oranımı azaltırken kilomu koruyabilir miyim, yapabilirsem nasıl yaparım ?

adaptasyondayken haftanın 6 günü salona gidiyordum. adaptasyonu bitiricem bir hafta sonra haftanın 5 gününe düşürücem.

notlar: takviye kullanıyorum(whey protein,kreatin yeni başladım.) 22 yaşındayım 1.70 76 kiloyum ve yağ oranımı yüzde 25 gibi tahmin ediyorum.

2. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranını düşürüp üstüne kas koyarsınız ve hem enerjinizden hemde sağlığınızdan olmazsınız, diğer türlü 6 kg yağ verip 2 kg kas koyacaksınız, illa ki aynı kiloyu koruyup yağ eritmeniz mümkün olmayacak ama kas koyduğunuz için o fark kapanacaktır, endişelenmeyin. Sporu yaparkende her bir kas grubunu yeniden çalıştırmadan önce araya 2 gece koyun.

3. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    İstersen fazla sık olmama şartıyla kardiyo yapmayı deneyebilirsin olabildiğince yağsız beslenmeye çalış şeker, tuz ve dahasından uzak dur, günlük kalori ihtiyacından 400 500 daha fazla beslen antrenmanda setlerle tekrarlarıda çoğaltabilirsin

4. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş