Koşu bandı bacak kaslarını şekillendirirmi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    foruma sıfır bilgiyle başlayıp şu anda az buçuk bilgilenmemi sağlayan bodyforumtrye teşekkürler öncelikle....
    yanlışım varsa hocalar tecrübeli üyeler düzeltirse sevinirim
    yağ hücreleri genetik dir hangi bölgemizde yağ hücresi fazlaysa o bölgemiz daha çok yağlanır yağ hücresini oda gibi düşünelim yağlar bu yağ hücrelerin içine dolarlar.yani yağlanmamıza genetik olarak yağ hücrelerimiz hangi bölgede ne kadar fazlaysa okadar yağlanma olur.
    2-forumda açık açık heryerde duyuruluyor bölgesel yap erimez.bölgesel olarak çalışmak şekile sokar sıkılaştırır ama yağ aynı şekilde kalır.
    3-220-yaş çıkan sonucun sanırım %60 yada %65 ini alınca yağ yakma nabzımızı öğreniyoruz atıyorum 220-24=196*60%=117 veyada 196*65%=127
    yağ yakma nabzını tam hatırlamıyorum mesela 117 ise dakikada atan nabız 117nin altına düşmiyecek 30-45 dak arası çalışılacak bu nabızlara ulaşırken cardio veya ağırlık kullanılır

2. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Bir alıntı ile cevap vermek istiyorum, Men's health dergisinin websitesindendir. (http://www.******/index.php?d=1662)

kas yapmak istiyorsanız…
    Bisiklet
    Kazanan
    Matt Parker, “Bisiklet çevirme gücü, kalça, ön ve arka bacak kaslarıyla ilgilidir,” diyor. Yani pedalı çevirdikçe bacak kaslarınız güçlenir. Üst vücudunuzun bir çubuk gibi kalmasını istemiyorsanız, ağırlıkları da elinize almalısınız.

Koşu
    Nick Grantham, “Yokuş yukarı bile olsa, koşarak kas yapamazsınız,” diyor ve ekliyor: “Bunu denemek için bile deli olmalısınız; çünkü koşu bütün vücudunuzu yoran bir çalışmadır. Hiç Arnold Schwarzenegger’i koşarken
    gördünüz mü?”

3. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    yazmadam duramıyacam dünya üzerinde hiç bir insan bölgesel yağ yakamaz bölgesel zayıflayamaz sadece kaslar gelişirse bölgesel sıkılaşma denen olay olur daha zayıf dursun vücut yağ oranın %20-22 üstüyse istersen hergün 10.000 mekik çek karnın erimez göbek durur karın kasların gelişirse göbek bölgesi sıkılaşır yag asitleri kanda serbest dolaşır kalp nabız atımı dakikada 120-130 civarı olunca 12-15 dakika sonra yağ yakımı başlar istediğin kadar ağırlık çalış vücut cardio olmazsa önce karbonhidratdan sağladığı gilikojenden en son yağlardan enerji sağlar neden bb gitmeden 2 saat önce karbonhidratlı besin alın deniyor antremanda enerjin olsun diye yoksa ye yarım kilo sana yağ bas ağırlıkları forumda detaylı konular var iddalaşıcagınıza arama yapın yada netde arayın bu konular bilimselligi kanıtlanmış konular esas konuya dönersek evde bacak için squat vücud ağırlıgınla yaparbilirsin ama 1-2 ay sonra kesmez çok yüksek tekrarlara çıkarsın oda sıkar aynı gün cardio hemde 45 dak.yapıp bacak çalışamazsın çok yüklendiğin için kas yapımı yerine kas kaybı olur amaç zayıflamaksa olur ama kas geliştirmekse 1 gün cardio birgün bb yap uzun bar alıp ağırlıklarla deadlift ve sqaut yap bacaklara çok fayda gösterir

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu konu eski ama hala giren varmış:D ben salona yazıldım artık süper harbi ev salonun 10/1 i olamaz bana gore salonda hem ınsan yorgun bıle olsan salona gıtmek zrunda hıssedıyorsun ve gıdınce yorgunluk kalmıyor bırde hocalar var bılıyorlar ınsan rahat spor yapıyor bu siteyede teşekkurler cok sey ogrendım

Sayfayı Paylaş