Koşu bandı bacak kaslarını şekillendirirmi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle herekeze selam;

Ben vg yapıyorum kendi cabalarımla evde fakat bacak hareketleri hiç yapmıyorum onun yerıne kosu bandına bınıp 5 km yol yuruyorum gunde 6.5 km hızla ve 45 dk suruyor yanı tempolu yuruyorum baya.(koşu bandı kullanmamın bir diğer nedenide kılo vermek amaclı kullandıgım ıcın bacak hareketlerı yapma gereksımı duymuyorum acaba yanlısmı yapmsıo luyorum)

Merak edttiğim sorular var aslında madde halinde yazarsam daha hoş olur sanırım.

1-) koşu bandı bacaklardaki yağları ve bacak kaslarını geliştirirmi (VG çalışır gibi yani) :confused:

2-) ben manuel olarak yürüyorum yani 6.5 sabit hız 45 dk boyunca bu yaptığım yanlışmı veya kötü bir koşu bandı taktiğimi koşamıyorum apartman olduğu için çok ses oluyor bende ağır olduğum için sabit 45 dk boyunca hızlı tempoda yurumek ıyı tercıh mı yoksa kosu bandında proıgramlar var onlarımı denıyım biraz yardımcı olursanız sevinirim

İyi forumlar yardım edenlere teşekkür ederim. :)

Son düzenleme: 3 Mayıs 2010
  2. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Tabiki geliştirir, futbolcuların bacak kaslarını örnek verebiliriz :) yalnız 45 dk.bana çok geldi ama daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardan eminim.saygılar.

3. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Fubolcular sadece koşarak yapmıyor o bacakları Cabarov u boşuna ümitlendirmeyelim.Onların hafta 2-3 ağırlık idmanları oluyor.Tabiki şekilendir ama bi squat bi leg pressin verdiği hacimi vermez.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    peki arkaşlar koşu bandının yanında bacak ıcın ede yapabılcegım basıt ama etkılı hareketler varmı bide koşu bandı bacaktakı her yagı erıtyebılır dımı zamanla

5. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main

Bence bilgisi olmayanların susması gerek.

Vücudun herhangi bir bölgesinde yağ eritmenin tek yolu; Calory Deficit.
    Vücudun hangi bölgeden zayıflayacagını belirleyen ise genetik. Yani bölgesel zayıflama diye birşey yok, fakat kaslı bir vücudun görünümü aynı kilodaki birinin kassız halinden cok farklı. Bacak kısmına şekil vermek istiyorsan BB ağırlıklı çalışman gerek.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    teşekkür ederım bir kaç bacak hareketleri var onları 3x15 denerim ardınnan koşu bandı yaparım umarım oyle daha guzel bacaklarım olur.

genetık olarak mesala dıyorum karın çevrem buyuk ıse zayıflasam bılemı hep oram oyle kılolu durucak yoksa orasıda duzelırmı yeterınce zayıflarsam yanı ?

7. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Oranlarini düzeltmek istiyorsan, karin yan kaslarini izole calismayi birak, aslina bakarsan, Deadlift, Squat gibi temel hareketleri yapiyorsan hic karin calismana gerek yok. Bu hareketler sirasinda karin stabilize calismasi yapiyor ve yaptigin izole alistirmalardan daha yararlilar. Fakat vücut bu kisimdan yag kaybetmek istemezse, yag oranini minimuma düsürmekten baska caren yok. Yani vücut en son buradan zayiflayacaksa gercekten en son yag birikintisini eritinceye kadar calisman gerek.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bilgilerin ıcın teşekkur ederım o yazdıgın hareketlerı yapmıyorum bacak ıcın forumda 2-3 hareket godum dambılla egılme dambılla cokup kalkma gıbı temel ahreketlerı yapar sonra kosu bandına atlarım benım yaglı bolgem aslında karın bolgem pek degıl ama bacaklarımın ustu kasık taraflar bıraz bel cevresı oda cok pc basında ve okulda oturmaktan oluyor umarım zayıflamam devam eder 5 kg verdım 3-4 ayda

9. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Kas gelisiminde en önemli etken sürekli agirliklarin arttirilmasidir. Temel hareketlerde bunu uygulamalisin. Tavsiyem kapsamli bir Spor Salonuna kaydolman ve daha cok temel hareketlere konsantre olman. Bahsettigin alistirmalarla pek fazla ilerleyebilecegini sanmiyorum.

Zaten definisyon asamasindaysan kas yapmayi unutabilirsin. Kas gelisimi kalori fazlasini gerektirir. Yani diyet sirasinda kas gelisimi yok denecek kadar az. Simdi soracaksin neden definisyon asamasinda BB yapilir ? Nedeni mümkün oldugunca az kas kaybi. O yüzden önce amacini belirle. Önce bir süre Kas gelistirmek ve sonra diyet yapmak mi yoksa önce kilo vermek mi? Buna göre beslenmeni düzenlemelisin.

Kilo vermede durgunluk yasiyorsan, bana özel mesaj atabilirsin. Burasi yeri degil sanirim.;)

Cidade de Deus bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kilo veriyorum şubatta fılan basladım evde 5 kg verdım ıyımı kotumu bılmıyorum ama verıyorum elımden geldıkce evde calsııyorum salon yakın yerlerde hıc gormedım bırde okul var o yuzden salon zor oluyor evde ugrasıyorum ama evde kas yapamammı yanı bady cı gıbı buyuk kaslarım olmaz tabı ama üç gozukemezmıyım evde yaparsam 10 kg lık dambıllarla

11. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    yani ben bacak çalışırken, karın yağlarım eriyebilirmi?

12. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main

Kesinlikle evet... Üstelik Bacak kaslari vücudun en büyük ve en cok enerji harcayan kaslarindan. O yüzden Kosu gibi Cardio kalori farkini arttirarak, genetigin izin verdigi ölcüde karindan kilo almanizi saglar.

13. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bir konu gözden kaçmış sanırım.

Bacak çalışılan günler cardio yapılmaz.

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    nedne yapılmaz ben genelde vg den sonra kosu bandı yapıyorum bıraz acarsanız sevınırım.

15. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim bildiğim, vücutta yağ transferi diye bişey olmaz... yani çalışmayan kasın üzerindeki yağ niye erisin ki?

16. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main

Yag yakımı, hangi kası çalıştığınızla ilgili değil, herhangi bir kalori farkının olup olmadığı ile ilgilidir. Sürekli tekrar ediyorum ve bu, bu konuda son mesajım olcak, harcadığınız kalori miktarı aldığınızdan daha fazla ise kilo verirsiniz. Nereden kilo vereceğinizi ise genetik belirler. Bu yüzden bacak gibi büyük bir kas grubunu çalıştırarak max. Enerji kaybını sağlamak en mantıklısı.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben bacak antremanına hala basladım kosu bandında hızlı yurumem bacak kaslarımdakı eksıklerı umarım yerıne koyar yanı bacak calısmıyor kosu bandı yapıyoruım umarım onu sıkı tutar

18. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main

Bacak kaslarini gelistirmek icin BB yapmak zorundasin, cardio pek bir sey getirmez, hele yürüyüsle bacak kaslarini gelistirmeyi unutabilirsin.

19. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Prensip olarak böyle bir sey yok ama BB Bacak calismasindan sonra hala cardio yapabilecek durumdaysan yaptigin BB Bacak calismasinda bir sorun var demektir. Ben sahsen BB Bacak calismasindan sonra yürüyemiyorum bile.

20. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    genetik nerden yağ yakılacağını değil, neresinin daha çok yağlanacağı belirler. mesela kadınlarda basenlere erkeklerde göbeğe daha çok yağ birikir. Ben kol kasımı çalıştırayım, bacak yağlarım erisin diye bişey olamaz kardeş

Sayfayı Paylaş