kilo vermek icin beslenme programi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve PipsquEak tarafından 13 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    oncelikle selamlar. yasim 23, boyum 167cm, kilom 114. daha once birkac kez diyet yapmayi denemis birisiyim ki bunlardan birisi protein diyeti olan dukan diyetiydi. sonuclarindan memnun kalsam da bir sure sonra gelen sıkılma hissiyle biraktim ve misliyle geri aldim.bu yuzden artik duzenli bir beslenme programina uymayi ve bunu surdurmeyi istiyorum.

universitede oldugumdan dolayi her an her yiyecegi bulmam oldukca zor. bu tip durumlar icin alternatifler verebilir ve mevcut programimi yorumlarsaniz sevinirim.

sabah:
    domates
    salatalik
    light peynir
    haslama yumurta 1 adet
    taze portakal suyu
    2 dilim tam tahilli ekmek

ara: yogurt ya da elma

ogle:
    sebze yemegi
    corba
    1 dilim kepek ekmegi

ara: bir onceki arada ne yediysem digeri

aksam:
    sebze yemegi ya da corba
    bulgur pilavi ya da sehriye pilavi
    1 dilim tam tahilli ekmek

son ara saat 8'de: yogurt

protein bakimindan programda eksik oldugunun farkindayim fakat ancak iki gunde bir tavuk gogus izgara ekleyebilirim.

spor konusu icin yeni bir baslik acip kirlilik yapmayayim. sabah kahvalti oncesi yarim saat yuruyusle ise baslamayi dusunuyorum. ayrica iki adet 5er kiloluk dambila sahibim fakat bu surecte nasil faydalanabilirim bir fikrim yok.

dogru ya da yanlis, eksik ya da fazla gibi tum elestirilere acigim. yardimci olabilecek herkese tesekkur ederim.

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    okullarda sebze yemekleri çok yağlı olabiliyor porsiyonu az tutmalısın.portakal suyu da eklenince karbonhidrat fazla kaçıyor.ızgara haşlama tavuk et mutlaka eklemelisin.ayrıca çok karbondihrat var ortama 2000 2100 kalori var bu menüde metabolizma hızın nedir bilmiyorum.mesela 3000 kalori harcıyorsan 2000 kalori alman iyidir ancak bu kalorileri protein karbonhidrat ve yağ dengesini kurarak alman gerek.pilav yiyorsan ekme yeme mesela.meyvelerde bir karbonhidrattır ve şeker içerir. kilogram başına 1 1.5 gr protein alman gerekiyor. ağırlık çalışmıyorsan tabi. benim bildiklerim bunlar.umarım faydalı olur vazgeçmemen dileğiyle

PipsquEak bunu beğendi.
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben de olsam, portakal suyu ile pilavın yanındaki ekmeği çıkarırdım. sabah yürüyüşü çok faydalı. beni çok güzel terletirdi. yarım saat yürüyüş 45 dakikaya çıkarılabilir ileride ama, 45 dakikayı geçmesini tavsiye etmiyor doktorlar.. kilolu insanlarda kalbi çok fazla zorladığını kalp doktorundan dinlemiştim.

PipsquEak bunu beğendi.
  4. mavera45

mavera45 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu menü ile kilo vermen gerçekten çok zor. Ben Şubat ayına 116 kilo ile girdim, Mayıs 1 de 83 kiloya indim, Ağustos 1de ise 73 kiloya indim, şimdi 70 kilodayim, boy 178, şubat Mayıs arasında 90 günde toplam 800 km yürüyüş ve koşu yaptım karışık olarak ve akşamları, kahvaltıda hergün 2 tane haşlanmış yumurta yedim, öğlen yemeğini ekmek ve pilav hariç yedim ne varsa, akşam yemeğini haftada 1 kere yedim. Akşam üzeri bazı günler bir avuç kuru yemiş yedim. Sonuçta hiçbir sorun yaşamadan hedeflediğim kiloya ulaştım, ama şimdi korumak için uğraşıyorum, şu an daha çok zorlanıyorum.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Mavera45 siz evet ciddi anlamda kilo vermissiniz ve amaciniz bu ise evet ulasmissiniz ancak bu sirada organlarinizi gereksiz yere yorup vucudunuzu ciddi bir strese maruz birakip organlarinizin sadece gunluk faaliyetlerini yerine getirmesi icin gerekli olanlari bile almamissiniz. Yaptiginiz sizi mutlu edebilir ancak tavsiye edilmesi uygun ve saglikli degildir.

Lg Smart World

PipsquEak bunu beğendi.
  6. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    programi hazirlarke fatsecret uygulamasini referans aldim ki orada tavsiye edilen kalori miktari 2600 iken su an programim 1800 kalori gorunuyor. hesaplamalari yanlis mi dersiniz?

karbonhidrat konusunda haklisiniz su an programda agirlikli bulunuyor. bahsettiginiz degisiklikleri uyguladim ve ekmegi cikardim.

@mavera45, sizi tebrik ederim. benim de daha once benzerini denemis oldugum bir programla sonuna kadar gitmis ve zayiflamissiniz. ancak bu tarz zorlayici diyetler artik bana gore degil. saglikli ve duzenli olmasi onceligim. yine de tesekkur ederim basari hikayeniz motive edici.

Created By Loss bunu beğendi.
  7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Fatsecret uygulamasinin tavsiye ettigi kaloriyi baz almayin programi daha cok index olarak kullanin yani ne yediniz ne kadar yag protein vb aldiniz klavuz gibi...

Lg Smart World

PipsquEak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş