Kilo ve Hacim için yardım (Başlangıç kürü düşünüyorum)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Berkkaya tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berkkaya

Berkkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar selam, yaklaşık 17 aydır bu sporu yapıyorum, daha öncesinde de 12 sene kadar basketbol oynamışlığım, ağır antrenman yapmışlığım var. 21 Yaşındayım, 186 boyundayım, 72 kiloyum %9.6 yağ oranım var.

Gelelim yaptıklarıma;

Her gün Sabah Öğlen Akşam 1er ölçek Muscletech Mass Tech Gainer kullanıyorum.

Spor günleri ise (gainerim sabah öğle akşam sabit), antrenman öncesi MusclePharm Assault ve 3 Universal 2700 aminoasit, antrenman sonrası ise 3 aminoasit daha ve 1 ölçek glutamine tüketiyorum.

Diyetisyenim var, düzenli diyetim var, sabahları 6'şar yumurta beyazı yiyorum, gün içerisinde en az 500 gr tavuk göğsü tüketiyorum vs, ancak 6 aydır neredeyse kilom sabit.

İlk bu spora başladığımda 60 kiloydum, 11 ayda 12 kilo aldım ve hala 6 aydır aynı devam ediyorum.

Haftada 4 antrenman yapıyorum ve antrenmanlarım en kısa 1.5 saat sürüyor. Kardiyo yapmıyorum.

Spor geçmişimi anlattıktan sonra sizlere sorum şöyle;

Amacım 80 kilonun üzerine çıkmak, ben bunu supplementle yapamadım gibi gözüküyor, kullanım şeklimde mi bir yanlış var ne dersiniz?

Son çare olarak 3 aylık bir başlangıç kürü düşünüyorum, vücudu çok yorar mıyım? Kalıcı zararı olur mu?
    Ortalama 3 aylık bir kür bana ne kadara mâl olur?

İlgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim, lütfen yemek ye vs gibi yorumlarda bulunmayın, hepimiz emek veriyoruz burda, beslenmem gayet düzenli günde 6 öğünün üzerinde yemek yiyorum, umarım anlatabilmişimdir derdimi.

2. YEAHBUDDY

YEAHBUDDY Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Spor geçmişine beslenme vs lafım yok diyetisyenim var demişsin ama bence kür için 2-3 yıl daha bekle 21 yaş gelişim yıllarından sayılabilir bence illaki başlayacaksan 24-25 yaşlarını düşünebilirsin. Steroidin yararları zararları belli iyi düşünülmesi gereken bir konu, kürünü ve pctni düzgün yaparsan sorun olmaz denilsede sorun yaşayanlar var ama yaşamayanlarda var bu birazda vücudunun vericeği tepkilere bağlı bence. Belkide günlük protein ve karbo miktarını arttırırsan kilonu temiz bir şekilde yükseltebilirsin ben mesela 83 kiloyum yağ oranım %13 günde 700 gr bazen 1 kilo sadece göğüs, et balık ne olursa yiyorum, gece yatmadan önce yarım litre süt sabahları 5 beyaz 2 tam yumurta ve sağlam karbo aldığım halde kilom artmıyor. Bence belli bir süre kilon sabit kalırsa beslenme planlarını değiştirebilirsin tabiki kiloyu hemen beklememek temiz şekilde ufak ufak.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme: 1 Ağustos 2015
  3. Berkkaya

Berkkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Gelişim yılı durma aşamasında, doktor kontrolüyle söylüyorum bunu hocam. Metabolizmam aşırı hızlı olduğu için kolay kolay vücudun et de tutmayacağını söyledi aynı doktor. (12 yaş metabolizma). Diyetisyenim düzenli olarak yeme düzenimi Değiştiriyor aslında ayda 1 olarak yeme düzeni neredeyse baştan aşağı değişiyor. Öğün atlamıyorum aşırı derecede yemek yiyorum. Çoğu zaman tokken bile yemek yiyorum sırf kilo alayım diye. Ama malesef sabitim.

4. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kardeş bende diyetisyene gittim %11 yağım vardı ölçtürdüğümde, banada 12 yaş metabolizması var sende dedi(1 önceki sene 15 kilo civarı vermiştim, obezlik sınırındaydım :) Diyetisyenler doktor değildir ve çoğunun bu spor hakkında bilgisi yok, kas yapmak için bana gece yatmadan bol bol tatlı yememi felan söylüyordu diyetisyen, neymiş yağlar kasa dönüşücekmiş, yağları yakana kadar canım çıkmış kasa felan dönüşmüyor.Yeme düzenini kendin ayarlaman lazım en iyi yol kalori saymak bence.Bu sporu yaparken 2800-3000 kalori alırsan(protein+KOMPLEX carb+doymamış yağ ile) temiz bir şekilde kas eklersin bence, ekleyemezsen kaloriyi daha da arttırırsın.

5. Berkkaya

Berkkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yemeye devam diyorsunuz yani.. Kür olayını çıkarayım mı kafadan?

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Şu başlıkta çok kısaca bu konudan konuşmuştuk;
    https://www.bodyforumtr.com/threads/peptid-kürü-beslenme.113342/page-2#post-1010071

Hardtime'ın mesajı var örnek olarak. Küre girsen bile şahsi kanaatim aldığın kiloyu bir süre sonra verebilirsin bence bi kısmını en azından metabolizman bahsettiğin gibiyse. Sporcu beslenmesi ayrıdır maalesef diyetisyenleri yermiyorum tabi ama bu konuda eksikler muhtemelen diye düşünüyorum alınan feedback'lerden. Kısaca birkaç öneri yapayım sen değerlendir; Aldığın kaloriyi say madem düzenli beslenmen var yaz buraya değerlendirelim. Demek ki bu kalori senin vücuduna yetmiyor. Bazı insanların çok yemesi gerekiyor bazı insanlar ne yese yarıyor bu gerçek. Aldığın kaloriyi arttırabiliriz mesela zaten çok yiyorum daha yiyemem diyorsan kuruyemiş ye ara öğün yap yine fayda sağlar. Creatine alabilirsin al hatta faydası olacak. Daha 1-1,5 senelik sporcusun kür olayını aklından sil(Senin tercihin tabi) Bi de kürler oyuncak değil kesinlikle sen sorun yaşamıyorum kesinlikle vs. gibi yazılara bakma sorun yaşayan birçok kişi tanıyorum. Tabi bilinçli yapılan kürle riski minimuma indiriyorsun ama yine de kür yapıyorsan bi amacın olmalı değmeli bence diğer türlüsüne karşıyım. Gyno olma riski büyük enbasitinden. En kötüsünü zaten biliyorsun ama öyle şeyler kolay değil tabi.

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Rich pianna'nin dedigi gibi 6 ogun yiyosan 8 ogun ye 1 ay sonra bak olmadi 10 öğün ye yapacak bisi yok yani baska yolu yok 17 aylik sporcu icin kür daha cok erken daha 72 kilosun yani saha genetik sinirinin çeyregine gelmemişsin . Kac gr karb aliyorsun ? Supplementlere cok bel baglamaktan da olabilir o kadar güvenme cok buyuk etkileri yok kilo alamiyorsan 500 kalori daha arttir .

8. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Evet, eğer her zaman kür yapacak yüksek gelirin olacağından eminsen, oluşturacağı yan etkileri göze alıyorsan ve çok hızlı sonuç alıcam diyorsan sen bilirsin.Kür yapıp bırakınca yeniden eski haline dönersin.Ayrıca istediğin kadar kür yap yeterli kaloriyi almayınca gene gelişemessin.Yani iş gene "kaloride" bitiyor :)

9. Berkkaya

Berkkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar o zaman kaloriye daha da yükleneyim ben. Basit bi örnekle günlük yemek programımı ekleyeyim o halde;

Sabah kahvaltı 09:00 -> 5-6 Yumurta beyazı, 100gr yulaf, 2 dilim fıstık ezmesi sürülü ekmek + 1 ölçek mass tech gainer 250 ml süt ile
    10.45 de spora girmiş oluyorum ve 1de çıkmış oluyorum genelde,
    Öğle 1:30 -> 400 gr tavuk göğsü ( sote gibi yapıyorum domates, soğan vs ekleyerek ), bir büyük tabak makarna, 1 ölçek gainer 250ml süt ile
    3. Öğün 3:30 -> Bir büyük tabak pilav yanına tekrardan 200 gr tavuk göğsü
    Ara öğün 4:00 -> 1 adet muz 100 gr yer fıstığı
    Akşam 6:30 -> Kalan makarnayı yiyorum ortalama 2 tabak civarı yanına 1 kase yoğurt
    Son öğün 9-10 gibi salamlı peynirli vs sandviç yanına 1 ölçek gainer daha 250ml süt ile

Genel bugün yediklerim harfiyen bunlardı arkadaşlar, eksik mi sizce?

10. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Beslenme fena değil gibi, pilav pişmeden önce kaç gr geliyor.Kalorisini hesaplamak için soruyorum.

11. Berkkaya

Berkkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    175 gr geliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kaloriyi biraz daha arttır, antremanını da kısalt.En kısa 1,5 saat demişsin, çok uzun.

Sayfayı Paylaş