Ketojen Diyeti ile Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Bu diyeti uygulayıp başaran 2 grup insan var . 1. grup çok çabuk ketosise ulaşan ve vücudu bu diyete kolay adapte olan ve yağ yakabilen. Bu gruptakiler çok şanslılar 100 gram karbonhidratı bile bazen tölere edebiliyorlar. Biraz yapı meselesi yani kişiden kişiye değişen bir durum.

2. grup ise karb. karşı töreleri düşük ağzına sakız dahi atsa semi ketoya düşen ve ya tamamen ketosis dışına çıkan bir grup. Bunların aldıkları karb miktarını hep kontrol etmeleri gerekiyor. Bu yüzden yurt dışında keto çubuklarından kullanıyorlar. Yedikleri şeyden sonra onlara hangi yediklerinin iyi gelmediğini bulup çıkarma şansları oluyor. Çünkü yediğimiz birçok besinde gizli karonhidrat var. Bu grup 30 gün geçip 1 kilo anca verebiliyor ve maalesef bu diyet işe yaramıyor diyip vazgeçiyor. Devam edilidiği taktirde daha sonra 30 günde 1 kilo veren kişi patır patır kilo vermeye başlıyor. Vücut artık onun emrettiği şeyi kabullenmek zorunda kalıyor

Daha bu günlüğe ilk yazdığımda demiştim ki sabırlı olunması şart diye. Sabır ve disiplinle devam edilmeli vazgeçilmemeli diye. Bu diyete başlamayı düşünen herkese önerim sabretmeye tahammülünüz yoksa bu diyete başlamayın.

Coyote bunu beğendi.
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam şunu söylicem, Kesinlikle insulin ile ilgisi var bunun. İnsulinin alt seviyelerde durmaması yağ kaybını zorlaştırıyor yada süresini uzatıyor. Buradaki karbohidratın düşürülmesindeki amaç insulin salınımını durdurmak. O yuzden zaten basit şeker kullanmassak yağ yakmamızda kolaylaşıyor. Çünkü Yulaf ve bulgur gibi besinler kan sekerini altı saat süre sonra anca yükseltmekte ve insulini dengede tutmakta gün içinde çok sıkıştıgınız anlarda yulaf yemenizin sorunu olacagını sanmam ama bu tabiki yağ yakımınızı yavaşlatıcaktır ancak hiç değilse psikolojiniz bozulmadan diyetinize devam edersiniz. Protein ve yağlarla beraber biraz yulaf yada bulgur almanızın sorunu olacağını dusunmuyorum. Yağların insulin üzerinde çok büyük etkisi var zaten. Yiyeceklerin sindirimi gecikiyor.

Basit karbohidrat kullanmasak ve en fazla yulaf yada bulgur tüketirsek bence bu diyet yine işe yarar ancak biraz daha uzun vadede.

Ancak tabiki insulin düştüğü vakit igf-1 açığa çıkıyor. Tatlıyı çok tuketen kişilerin aşırı yağlandıgını görürüz bunun sebeblerinden biri düşük igf-1 seviyesidir.

insulin ile igf-1 hormonu arasında buyuk bağlantı var.

İgf-1 miktarı artmadan yağ yakmamız neredeyse imkansız. O zaman bu da demek oluyorki ya düşük karbohidratlı beslenip proteini arttiricaz.

Yada karbohidratları 20-30 gramda sınırlayıp Yağları ve proteini arttiricaz.

iki durumdada igf-1 hormonunun yapımı artıyor.

Ancak ketojen diyet her daim yağın yanması için gerekli hormonların yapımını tetikler. Taki siz insulini yükseltmeyene kadar.

Ayrıca Sarmısak tuketımını arttırın gunde bir büyük sarmısak yiyin.

Böylece pankreas tamir olurken çok daha az insulin salınımı gerçekleşiyor kan şekeri düşüyor. SArmısak doğal bir tamirci vücudumuz için.

Ayrıca içerisinde bütün amino asitleri barındırıyor. yağ atımına çok büyük etkisi olan bir besin. Kaslarınızın gucunu testosteron yapımını tetikler.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
    TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bu diyetin değişik versiyonları var Coyote. Mesela karb. yükleme yapılmayan senin dediğin gibi sadece ant. öncesi ve sonrasıkompleks karbonhidrat alınan TKD. Aratmak isteyenler için tam ismi targeted ketogenic diet. Sanırım sitede bu diyetin meyveli ve karb. yüklemesiz versiyonunuda yapan bir arkadaşımız vardı. Fakat yağ yakma konusunda en başarılısı hep CKD olmuştur. Yani bizim ketojen diyet dediğimiz diyet. Yurtdışında artık benim sorularımdan bıkan yakında beni msnden bile engelleyeceğini düşündüğüm 14 senedir CKD yapan 49 yaşında bir İrlandalı arkadaşım var. Kendisi böyle yaşıyor.

TaoOfJeetKuneDo ve Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    üstad bende çok soru sorarım o yuzden salonda hoca bana yanıt vermiyor fazla :)

TaoOfJeetKuneDo ve Achilles1980 bunu beğendi.
  5. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Benim psikolojimi ve ruh sağlığımı bozan tek şey yağlarımdır.

Özgüvenim,duruşum,yürüyüşüm,arkadaşlık ilişkilerim,giyinişim ve daha birçok şey bozuldu..

Bir kız arkadaşım var.Birbirimize deliler gibi aşığız.Fakat ben bu kilolar yüzünden çok huzursuz ve rahatsızım.

O yakışıklısın,fazlalığın yok,karizmatiksin diyor ama artık ben komplex haline getirdim.Yaşamıyan anlamaz neticede.

İnanın problemlerim,sorunlarım çok fazla hepsini buradan yazamıyorum üzgünüm.

Obsesif Komplusif Bozukluk yaşıyorum bu yüzden.

Haziran gelmeden hedefime ulaşmam gerekiyor.Coyote,Achilles1980 beni anlıyor musunuz?Yardımınıza ihtiyacım var.

Achilles1980 bunu beğendi.
  6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    TaoOfJeetKuneDo biz sana elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Ama diyet dediğimiz durum kısa süre zarfında mucizeler yaratan bir olgu değil. İşine yaramadığını düşünüyorsan normal bir diyete dönebilirsin. 2000 kalorilik normal karb,protein,yağ diyetine. Veremedikçe düşürürsün. Keto yoğun sabır ister. Yeri gelir 1.5 ay kiloda veremeyebilirsin. Yeri gelir hergün kiloda verebilirsin. Ayrıca psikolojik destek almanı öneririm. Haziran ayına daha çok var sen azimli olduğun sürece her sağlıklı diyet seni o zamana kadar filinta yapar.

Coyote ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bak dostum kesinlikle psikolojin çoktan bozulmuş elinden biri tutsa deseki seni 1 ayda ilaçla su hale getiricem ona bile razı durumdasın.

Senin psikolojini bozan yağlar değil yaptığın yanlışların bedelini ödemek zorundasın sana açık açık bunu söylemek istiyorum.

Daha önce disiplinsiz bir hayatın vardı dilediğin saatte yer dilediğin saatte içerdin öncelikle fazla yağlı bir vücudun yoktu.

Sonra bir gün baktınki amma kilo almışım, tabiki er geç olacak birşeydi.

Şimdi diyorsunki bir mucize olsun ve aladinin cini gibi biri üflesin bende düzeliyim.

Önce acı çekmeye hazır olacaksın. Vücudun bir taş ise senin ruhun bir heykeltraş olacak. Başlayacaksın yontmaya. Bazı zamanlarda çok ağir çekic darbeleri vururken bazen ufak tefek çekic darbeleri vuracaksın.

Bir heykel şekillenirken uzun bir zaman geçer oysa sen diyorsunki ben bu heykeli yaparken aynı zamanda onun çirkin her an yıkılacak halde olmasını istiyorum.

Oysa yapman gereken kendini uzaktan izlemek. Sana meditasyon yoga namaz gibi ibadet ve ruh temizleme tekniklerini bosuna önermedim ben. Yaralı bir ruhun var aynaya gidip bakamıyorsun. Beynin dolmuş o kadar mükemmel işleyen bir beyin yapın varken kafanda dusundugun 2 şey kalmış yağsız olmak ve güzel gorunmek.

Bunları bir kenara bırak önce ve kendine sunu söyle ben gerçekten ne istiyorum

çekiç darbelerini attıkça ilerliceksin derinden ve yavaş yavaş bir gün sana baktıklarında inanamıcaklar. Çünkü bir heykel traş taşı öyle bir yontarki günlerce.

Heykeli yapan sabırdır dostum, sanatkarın günlerce süren uğraşları ve sabır.

Kendini bir heykeltraş gibi düşünmelisin vücudunda bir taş. onu yontup ortaya güzel bir eser çıkarıcaksın.

sevgilinde var yardımcın var, tıp var sağlık var. Neden destek almıyorsun?

bazen istediğimiz durumdan cıkmakta zorlanıyoruz o yuzden başa çıkamıyorsan doktorlardan destek almak zorundasın.

Ruhun bir heykeltraş sense bir malzemesin. Onu şekillendirmekte mahvetmekte senın elinde olan birşey.

Sabır denen kavramı iyice öğreneceksin öğrenmek zorundasın.

Vücudunu bir heykeltraş gibi şekillendirirken beyin sağlığınada önem Ruh sağlığınada önem vereceksin ve kendine zaman koyma inanki hüsrana uğramak istemiyorsan bunu yapma.

Sadece sunu söyle kendine ben başarılı olucam. Bu 3 sihirli kelime seni mutlu sona ulaştırır.

Ayrıca acı çekmeye hazır olacaksın, ayrıca sana çok guzel kardio egzersizleri önericem.

Sıradan kardio çalışmalarını boşver at çöpe gitsin koşma yürüme hiç birşey yapma sözlerime kulak ver.

Öncelikle kendine iyi bir çanta bul ve çantanın içine ağirlik koyacaksın. Ancak sırtına zarar vermemesi için ağirlikları havlu ile saracaksın.

Bu çantaya önce 10 kilogram at ve kendine bir mesafe belirle. Örneğin 10 km.

Şimdi bu yolu yürü çantanla beraber kondüsyon kazandıkça sırtındaki yükü arttiricaksın.

Emin ol 3-4 kg yağı böyle yaktım. üstelik 30 kg atıyordum sırtıma ve 1 saatten fazla yürüyordum. Ancak birdenbire değil. yavas yavas yaptım bunu.

Canının yanmasına izin ver. Canın yandıkça ruhun güzelleşicektir buna gerçekten emin olabilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:09 ----------

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/30/4503.jpg Buda benim size önerdiğim sarmısaklı yogurt. Az önce 2 tam yumurta ile beraber yogurtla yiyorum. Bir avuc sarmısak. doğal bir suplement.

Tekrar ilave edicem kesinlikle kilo vermek istiyorsanız bütün bedeni çalıştıran hareketleri kullanın. Salonda zaman öldürmeyin ve dinlenmeden çalışın.

Kardio için mutlaka Sırt çantası kullanın farkı goruceksınız.

Son düzenleme: 30 Eylül 2010
    Achilles1980 ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  8. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Emek verip,vaktiğinizi ayırıp yazdıklarınız için gönülden teşekkür ederim Achilles1980 ve Coyote.

Evet haklısınız sabretmem gerekiyor.Bu işte en önemli şey sabır.Fakat yaşadıklarım sadece kilo ve yağlardan ibaret değil.Bunları burada açıklıyamam size.Ama yaşadıklarımdan dolayı sabrım,iradem enerjim,gücüm kalmadı artık.

Evet psikolojim çok bozuldu.OKB teşhisi kondu.Tedavi görüyordum ama bıraktım.

Evet Coyote haklısın birisi bana ilaçla şöyle olcaksın dese kabul edicem.Bu yüzden burdayım.Bu yüzden sizden yardım istiyorum.Allah'tan sabır diliyorum,doğru yoldan ayırmamasını diliyorum.

Bir insan düşünün,yüzlerce kişiye en zor anlarında yardım etmiş,onları içine düştükleri karanlık boşluktan kurtarmış,psikolojik,manevi,maddi destek vermiş.Fakat içinde tuttuğu ve kimseye söyliyemediği sırlardan,başkalarının problemlerinden,sıkıntılarından beyni dolmuş,kendi dertlerini hep içine atmış ve asla ama asla kendine yardım edemiyen..

İyi bir insan olmaktan hiçbir zaman pişmanlık duymadım,duyucağımı zannetmiyorum ama beynim,kalbim dayanmıyor artık sorunlara..Kendimi çok yorgun hissediyorum..Yaşım kaç benim?17.18 olucak..

Ben herşeye rağmen şükrediyorum..İnancımı asla kaybetmedim,kaybetmem..

Coyote inan bana şu an olduğumdan çok farklı biri olsaydım ben bu beyin bu irade ile neler yapardım.

Şu satırları yazarken bile kafamda 1000lerce şey var.Ve bu sene üniversiteye hazırlanıyorum.

Canımdan çok sevdiğim,deliler gibi aşık olduğum bir sevgilim var.Üniversiteden sonra evlenmeyi düşünüyoruz.İlk yılımızda kazanıp kurtulmak istiyoruz.Fakat o kadar yorgun ve bitap düştümki..

STEROID kullanıp ileriki hayatımı tehlikeye atmak istemiyorum.Kaliteli,sağlıklı bir diyet programı ve önerdiğiniz Cardio,Body building egzersizleri ile halledebilirim sanırım.Bu konuda yardımınızı istiyorum.Ettiğiniz ve eğer ederseniz edeceğiniz yardımlar için teşekkür ederim.

Achilles1980 ve Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum daha gencecik bir fidan gibisin. Öncelikle okuluna konsantre ol. Ancak idmanlarınıda aksatma.

Achilles1980 ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  10. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Ketojen diyetim sona erdi.Fakat pes etmedim,savaşa devam ediyorum.

Sıradan low carb-high protein diyeti yapıcağım.

Sevgili Coyote'nin verdiği püf noktalar ve Sevgili Achilles1980'in tavsiyeleri doğrultusunda savaşa devam edicem.

Baş koyduğum yolda beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim.

Yeni bir topic açıcağım.Ordan devam edicem.BAŞARICAM!

Coyote ve Achilles1980 bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Başarmak hiç bu kadar zor değil bu sadece belirli bir süreç istiyor

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  12. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Evet işte bu süreç zorlu bir süreç olcak ama emeklerimin karşılığını alıcam.

13. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Ortak bence zor olmayacak.Ben zararlı olan şeyleri ( abur cubur ) ve ekmeği keserek ve bol bol sporla eritiyorum.Ama kafaya takmıyorum kilo alsam da versem de.Çünkü inanıyorum kilo vereceğime ve yaptığımın doğru olduğuna.Vücudna zararlı şeyler sokmazsan suçlu olduğuna ya da bir şeylerin yanlış gittiğine olan inancın azalır.Çünkü biliyorsun her şey doğru. Ama sabır ve sabır gerekiyor.sporunu yap ve unut sanki alışkanlıkmış gibi.Tartıyı çöpe at :D Harika bir vücudun varmış gibi davran.Kendinden kilolulara bakarak motive ol :D

Başarılar :D

TaoOfJeetKuneDo ve Coyote bunu beğendi.
  14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kaybettiğin kilolar geride kalmıştır daha da ötesi yok bunun ne kadar atarsan senın icin faydadır.

Dr.Science bunu beğendi.
  15. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Kesinlikle haklısın üstad ;) ;) Sonuçta bu hayat bizim ve bir şeye bağlanarak ondan korkarak değil onu seversek başarabiliriz.Şimdiki bedenimi ve gelecekteki bedenimi çok seviyorum. Bu forumdan Allah razı olsun.Benim değişmemde en fazla katkısı olan destek.Tüm forum ekibini de seviyorum :D

Saygılar ve sevgilerbench_O

16. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Yorumlarınız için teşekkür ettim.

Coyote özelden msn adresini verebilir misin?Sana danışmam gereken bir konu var.
    Tabi kullanıyorsan..

17. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    ne durumdasın bayadr konun ölü?

Sayfayı Paylaş