Ketojen Diyeti ile Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Merhabalar,iyi bayramlar..

Diyetimin 4. günü ne güzel gidiyordu.Fakat antrenörüm İlk bulk olmam gerektiğini söyledi:S

Tam 5 kilo vermiştim:sŞimdi yağsız kas kütlesi inşa etmeye çalışacağım.

Mart ayında definasyona giricekmişim...

İy

2. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    zaten yağlı bir vücudun varsa neden bulk olman gerekiyormuş ki ? salon hocanın söylediği bana saçma geldi.Hele hele sen bile bu yağlanmadan rahatsızsan.Bence yağları atmadan yani kendinin fit halini görmeden bulka girmek yanlış olur bench_O

3. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    :s kas kütlesi fazla yok o yüzden sanırım

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bulk olayı için biraz erken , sizler ben ve biz çoğumuz profesyonel sporcularmıyız hayır daha spora başlayalı ne kadar zaman oldu.

Vücudun yağlıysa zaten şişmansındır. Eğer yüzde 22 den fazla vücut yağın varsa bu senın kilolu olduğuna işaret eder. idmanlarda kasların kan doldukça kendını gelişmiş hissedersin her zaman yağsız birinden çok fazla kas kütlesi olur sende ama bizim ilk amacımız kaslarımızı açığa çıkarmak gizlemek değil. eğer abdominal bölge gozukmuyorsa hatalar vardır. Çünkü bulk dönemde dahil abdominal bölge gözükmelidir. yani karın kasları.

ayrıca omuzlarına parmağınla bas eğer yumuşaksa ve içeri giriyorsa hem vücut yağın çok hemde su tutmuştur vücut yani bunu dene.

vücudunun her yerıne baş parmağınla bastırıp bekle ve bırak eğer içeri çöküyorsa vücudun su tutmuştur.

özellikle sana şundan bahsedicemki bir çok antrenör çok sallama işler yapıyorlar. Aramızda bir çok profesyonel sporcu ve antrenör var ancak spor salonlardaki her antrenörüm diyen adama asla guvenmemeliyiz.

senın ulvi amacina giden yol bu değil.

http://bodysport.azersayt.com/fotofiles/1/120040.jpg resimde göreceksinki kas fiberleri vücutta aynen böyledir.

Bizim istediğimiz kas liflerinin hacim olarak büyümesini sağlamaktır. ancak vücudumuz bir koruyucu olarak kas fiberlerinin uzerini sırasıyla

yağ su ve deri olarak sarmaktadır. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır.

Peki bizim amacımız ne?

Mümkün olduğunca vücut yağını ve vücuttaki fazla suyu atarak deriyi inceltmek ve kas liflerini ortaya çıkararak sert hatların gorunmesini sağlamak.

En azindan vücudumuzu yüzde10 vücut yağında tutmalıyız.

Bulk yapmak başka birşeydirki bu işin evreleri var. Yeni başlayan biri zaten sebze ve meyve yese vücudu gelişecektir.

Siz bu adama gidip nasıl bulk yap dersiniz. Bence oldugun gibi devam et ve beslenmende protein miktarını yağ miktarını ve karbohidratı biraz arttir

karbohidratıda tam tahıllı yulaf, tam buğday ekmeği, tam çavdar unu gibi ürünlerden karşıla. ancak çok dikkatli olmanı tavsiye ediyorum çünkü fırınlarda çavdar ekmeği tam buğday ekmeği diye yüzde 10 katkılı çavdar beyaz ekmek satıyorlar.

Dünya standartlarında bir ürünün çavdar ekmeği olabilmesi için yüzde80 çavdar unu olmalı içinde. Aynı şey tam buğday unu ve tam yulaf ekmeğindede geçerli. Ülkemizde beslenirken kesinlikle etiketlere aldanmamak gerekiyor.Çünkü herşey tam anlamıyla hileli durumdadır.

Ayrıca Kırmızı et yemeye çalış biliyorum ülkemizde pahalı ama vücudu en iyi geliştiren besindir. Haftada 1 defa yesen yinede kafidir. Eğer amerikada olsam sabah kahvaltısında dahi kırmızı et tüketirim.

Yumurtayıda gunde 4-5 tane tam tüket. Yağlardan korkma. Testosteron seviyesini doğal yoldan arttiricam diyorsan yağı mutlaka vücuduna sokmalısın. Ayrıca tereyağı tüketebilirsin. Hiç korkma tereyağı mükemmel bir besleyicidir ve vücudundaki hormon seviyelerini yükselticektir. Stresi azaltıcaktır ve beyin beslendiğinin farkında olacaktir. Hipofiz bezini uyarıcı bir etkiye sahiptir tereyağı.

uykunu zamanında uyu ve idmanlarda canının yanmasına müsade et ve bekle. Sabırla ve büyük bir inançla.

vücudunu sen stress altına ittikçe gelişim devam eder.

kesinlikle bulk olarak vücut güzelliğini bozma derim ben. Yavaş olsun ama yağlanmadan olsun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:23 ----------

Parçalı bir goruntu her zaman için yağlı ve vücudu su tutmuş bir erkekten çok daha mükemmel ve etkileyici görünecektir.

Sokakta insanlar mezura ile gezmiyorlar önce bunu butun sporseverlerin anlaması gerekiyor ve gelişim çok yavaş ilerliyor.

çalışma esnasında tartıya çıkma vücut ölçülerini unut. Motivasyon her şeydir.

Sadece ayda 1 defa bel ölçünü al ve kas definasyonuna bak.

saygılar.

Son düzenleme: 10 Eylül 2010
    Dr.Science ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  5. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Harika bir yazı olmus coyote.

Dediklerinin hepsini dikkate alıcağım ve uyguluyacağım.Bende define görünmek istiyorum bıktım yağlardan ya bıktım!

Karnım dümdüz olsun,six-packler olmasa bile olur o kadar kötüyüm yani.

Yağ oranım %26 cıktı :S

boy 1.86 mış.

Ben hacimli olmak fakat V - Style şekli korumak istiyorum.

Umarım başarırırım.

6. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bende ketojen diyete başlıcam nasipse en geç 1 ekimde. evde tesaadüfen annemin ilacını gördüm sonra araştırdım kan şekerini düşüren bir etkisi var ketojen diyet için müthiş bir takviye olcagını düşünüyorum özellikle karb. yükleme günlerinde.konuda ketojen diyetle ilgili gözüme çarpan bi mesajıda paylaşmak isterim https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=280871&postcount=98 düşüncelerini merak ettim ketojen diyet yapan biri olarak aklına ne kadar yatcak:D

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    annenin ilacı neki :)

Ayrıca 4 gundur ketojen diyete geri döndüm An itibarı ile 3 tam yumurta bir bardak süt ve yağda kızarmıs sucugu miğdeye indirdim.

idman sonrası için takviye almayacağım ama süt kullanıcam.

Achilles80 Ancak sütteki karbohidrat beni korkuttu. Ancak Tam yağlı süt içicem. Her şeyin tam yağlısıyla besleneceğim.

İlk gunlerde biraz olsun karbohidrat aldım mesela bu sabah yarım muz tukettim.

Tabi uykusuzluğunda etkisi vardı buna.

idman sonraları bende süt içeceğim artık 1 litre gibi böylece 30 gr kadar bir laktoz alıcam vücuduma.

Tam yağlı süt olacak ve baya merak ediyorum bunu achilles80in tavsiyesi.

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  8. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    tip2 diyabetlerde ve obezite de kullanılan bir ilaç "diaformin" o verdiğim linkin konusunda çok daha ayrıntılı şekilde anlatılmış benim kafama yattı kullanıcam süt içtikten sonra 500mg akşamları.karbonhidrat yükleme günlerinde de 1000mg

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    karbohidrat yükleme günü olayında çok abartma ve yağlı beslenmeye devam et.
    Yağı kestiğin anda doymak nedir bilmiyorsun bu güne kadar öğrendiğim şey bu. Bu konuda internette serkan yimsel isimiyle aratın kendisi hem fitness eğitmeni 4 adet ulusarası sertifikası var ve aynı zamanda iyi de bir araştırmacı.

Taş devri diyeti serkan yimsel kesinlikle yazıları okunmaya değer.

Ayrıca Mezun forumda çok iyi yazılarıda var.

Bu işi bilen bir insan kesinlikle Serkan yimseli takip edin.

Reklam vermek iyi birşey değil ama ****** isimli siteside mevcut.

Son düzenleme: 13 Eylül 2010
  10. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Açıkça söylemek gerekirse sütü ve meyveleri ben karb. yükleme günlerinde alıyorum. Keto günlerinde almıyorum çünkü 2 si de yüksek derecede karbonhidrat taşıyor. Normal diyetlerde antreman sonrası süt ideal ama keto için antr. sonrası maalesef ideal değil. Dediğin gibi içindeki karb değeri çok yüksek. Hele ki 1 litre içersen ketosisten uzun bir süre mahkum kalıcaksın yani yarı ketoz duruma gireceksin. Bu da yağ yakımına sekte vurucaktır.

Antreman sonrası için kırmızı et, yumurta ve ya tavuk göğsü daha ideal olucaktır. Tabii whey kullanmak kişinin tercihidir. Bence illa antreman sonrası karb. alınacaksa 10 gram civarı dekstroz olmalı. İlk önce kişinin karb toleransı belirlenmeli. Yani keto çubuklardan alıp kaç gram karb. ne kadar uzun süre ketosisten çıkıldığı bulunmalı.

Alınacak bütün karbonhidratlar yeşil sebzelerden olmalı. Bu da sadece bağırsak problemi yaşamamak için.

Ayrıca abuk sabuk ilaçlarıda almayın. Diyeti düzgün yapın yeterli olacaktır.

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    o zaman sütüde kesiyorum bende ketosise giricem direk.

12. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Cardio antrenmanlarını 1 saate çıkardım.Çok zevkli geçmeye başladı.
    Diyete aynen devam.Ama yumurta mahfett. beni ve çok halsizim.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sakin ol ve aceleci olma, yumurtayı su an gunde 7 tane tuketiyorum ve tereyağ ile kızartarak.

Ayrıca gun icinde Badem fındık fıstık ve çekirdek yedim bu gun.

Öğle yemeğinde tavuk ve biraz soğan yedim.

Ağiz tadım değişmeye başladı şimdiden metalik tadı hissetmeye basladım.

Ancak diyette bol bol su içmelisiniz bol bol su içtiğinizde tartıdaki rakkamın hemen düşmediğini görüceksiniz. Ancak su içtikten sonra ufak bir açlık gibi bir his çıkıyor ortaya. Kesinlikle sabırlı olun ve acele etmeyin.

Yani hemen tuzuda kesmeyın. Öncelikle amacımız vücut suyu değil yağdan kurtulmak.

Bence halsizlik sorunun tuz sebebiyle oluyor.

dun akşam göğüs ve sırt idmanı attım. Hiç bir problem yok. idman sonunda süt içtimki öyle bir hata yapmayacağım bundan sonra.

Achilles1980 cok tecrübeli bu konuda, Ondan istediğim birşey var

KAKAO diyette kullanallımmı çünkü ben kakaoyu çok seviyorum özellikle sade.

Resmen 4 ay sonra diyete geri döndüm. Ancak bu sefer daha bilinçli ve emin adımlarla ilerlicem. Taş devri diyeti ile ilgili bir konu var internette. Onada bakabilirsiniz.

Profesör ahmet aydın olacaktı sanırım ve serkan yimsel mutlaka okuyun yazılarını beyeneceksınız.

Birbirimize burada bilgi alısverisi yaparız.

saygılar.

Son düzenleme: 14 Eylül 2010
  14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Valla hiç keto günlüklerini takip ederken kakao görmedim. Şöyle bir araştırınca besin değerlerini bir Türk sitede şunu buldum.

Adı.............: Kakao
    Ağırlık gr....: 100
    Protein......: 17
    Karbonhidrat: 48,3
    Yağ…........: 24

Eğer bu değerler doğruysa uygun değil maalesef.

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    kakao maddesi pek şeker içeren bir madde değil aslında. yani saf kakao dan bahsediyorumki yağ diye biliyorum. onuda keserim sorun değil :)

16. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Ağız kokusu oluyor bu diyette ya:S nasıl aşabiliriz?

17. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Senin ketosiste olduğunu gösterir o koku. Ağzında metalik bir tat varsa o da aynı şeyi gösterir. Ayrıca yeteri kadar su içmediğini de gösterir. Daha fazla su iç ve şekersiz sakız çiğne.

18. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Tamam Achilles1980,dediğini uyguluyacağım.Verdiğin bilgiler için sağol.

19. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Selamlar,diyete aynı şekilde devam ediyorum.Halsizlik ve ağız kokusu devam ediyor.
    Kg:86.6

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bol bol su içeceksin bunu unutma Saat başı 1 bardak su. Terayağı tüketmeyi ihmal etme iyot ihtiyacın için.

Hayvansal gıdaları arttır ve erken yat.

Sayfayı Paylaş