Ketojen Diyeti ile Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Merhabalar,

Yağ yakımı ile ilgili bir problemim olduğunu daha önce birçok kez belirtmiştim.
    Çok yağlı bir vücudum var.Hatta bunun için steroid kullanmayı bile düşündüm ama değerli hocalarımız sayesinde çok şükür vazgeçtim.

Ketojenik diyet hakkında uzun süredir araştırma yapıyorum.Sonunda karar verdim ve bugün hayatımda ilk defa tek başıma çıkıp alışveriş yaptım.

Sucuk,Yumurta,Tam Yağlı Beyaz Peynir,Dilimlenmiş Kaşar Peyniri,Marul,Yulaflı Müsli ( Carb-Up günleri için),Yağsız Süt ve Ton Balığı aldım.Birazdanda Fındık,Badem ve Tavuk Göğsü alıcam.

Vucut ağırlığım 200 Lbs,Yağsız vücut ağırlığım 151 Lbs.

Protein : 151 gr
    Yağ : 140 gr
    Carbo : 30 Gr

Merak ettiğim birşey var.Mesela 15 gr zeytin yağını nasıl hesaplicam?
    Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Sizinle hissettiklerimi,yediklerimi,antrenmanlarımı,uyku saatlerimi,fotoğraflarımı hatta videolarımı bile paylaşıcam.

6 Eylül 2010
    Boy:185 cm
    Kilo:90 Kg (200 lbs)
    Kol:39 cm
    Bel:100 cm

Six-Packlerimi hiç görmedim görene kadar uyguluyacağım bu diyeti.Çoğu kişi olumlu sonuçlar aldı bu diyetten.Umarım bende istediğim amaca ulaşırım.

Yarın Pazartesi Ve Başlıyorum...

2. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Evet arkadaşlar ilk gün bitti.Zorlu bir gün değil açıkcası.Herhangi bir günüm gibi geçti.Üstelik antrenmanda yaptım.

Günün özeti:

Kahvaltı:2 Yumurta ve 50 Gr Sucukla Omlet (15 gr zeytin yağı ile ) + 15 gr zeyting yağı içtim.2 Tane Marul.
    Antrenman=40 Dk Cardio,1.5 saat Ağırlık Çalışması (Kilo Artırdım ve tekrar sayımı yükselttim)
    Öğle:1 Kutu Ton Balığı,2 Yaprak Marul
    Akşam:2 Yumurta (15 gr zeyting yağı ile)+15 gr zeytinyağı içildi.50 Gr Tam Yağlı Beyaz Peynir.
    Yatmadan Önce : 50 Gr Tam yağlı beyaz Peynir + 2 yumurtalı omlet :D (15 gr zeytin yağı+15 grda içildi)

Ağzımdaki garip bir tat var.Hiç karbondihrat almadım fakat bir açlık hissetmiyorum aynı şekilde yorgunlukta hissetmiyorum.
    Tüm günler böyle geçer umarım.10:30 gibi yatıcam.Herkeze İyi Geceler.

3. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Forumda bir çok arkadaş ketojen diyet denemişti.Coyote ve Achilles1980 arkadaşlarımız iyi sonuçlar almışlardı ve çok sıkı bir ketojen diyet yapmışlardı.

Senin de en iyisine ulaşman dileğiyle :)

Bu arada ben de tosçelik fen lisesinde okuyorum :D sen de iskenderunlusun galiba :D bench_Obench_O

Son düzenleme: 6 Eylül 2010
    TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  4. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    :) Değerli yorumun için teşekkür ettim :) bende İskenderun Lisesinde okuyorum :)
    Keto diyet bende sıkı bir biçimde yapıyorum.Umarım sonuç alırım.

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Başarılar TaoOfJeetKuneDo .. 1 çay kaşığı 5 gr civarı yapıyor. Zeytinyağını öyle hesaplayabilirsin. Sütü de umarım karb. yükleme döneminde kullanıyorsundur. Çünkü keto günlerinde yasak.

Bu arada antreman programın çok ağır. 1 gün ağırlık 1 gün koşu şeklinde yaparsan senin için daha faydalı olur. Biliyorum hemen yağlardan kurtulma isteyin var fakat öle 15 günde olacak bir durum maalesef değil. Onun için sana sabır ve azim diliyorum.

Son düzenleme: 7 Eylül 2010
  6. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Achilles1980 bu işin ustalarından birisin.Yardımına o kadar ihtiyacım var ki anlatamam.

Bugun 2. gün bitti.

Antrenmanım yoktu bugün.

Yediklerim şu şekilde:

Sabah:2 Yumurtalı sucuklu yumurta ( 15 gr zeytin yağı ile ) + yarım yaprak marul.
    Öğle:1 Kutu Ton Balığı+Yağını içtim.
    Ara öğün:1 Avuç badem ve fındık.
    Akşam:100 Gr Tavuk+Yarım yaprak marul.
    Son öğün:Tam yağlı beyaz peynir + Maydonoz + üzerine 15 gr zeytinyağı.
    3 Litre su içtim gün içerisinde.İdrarım renksiz akıyor.

Achilles1980 şimdi ben 50 gr sucuğu nasıl hesaplicam?50 gr peyniri nasıl hesaplicam.

Bunun gibi hesaplamalar konusunda yardımına ihtiyacım var.

Keto duruma geçtiğimi nasıl anlarım.%100 uyarsam işe yarar mı?

İlk hafta carb-up yapılmamalı mıdır?

Ne kadar süre bu diyet yapılmalıdır?

Yağ yakıcı hiç kullanmadım.Kullansam hızlandırır mı?Elimde Ventolin var fakat kimyasal,Bunu kullansam iyi etki gösterir mi?Yağ yakıcı supplement olarak ne önerirsiniz.

Şimdiden teşekkür ederim...

Ayırca keto duruma geçtiğimi nasıl anliyacağım.

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Beslenmen uygun fakat yeşil sebzeleri daha fazla tüket. Sadece maydanoz ve marulla olmaz. Yanına yeşil fasulye, semizotu gibi gıdalar eklemen senin için uygun olur.

Gram hesabı için dijital hassas tartılar var 15-20 Ytl civarı. Sinbo'dan uygun fiyata bulabilirsin. Eğer alamam dersen pazarda satılır keseli mutfak tartıları var 3-5 milyona alabilirsin. Belki daha da ucuza.

Keto duruma geçtiğini deli gibi işeyerek, ağzındaki metalik tattan, kendini garip hissederek anlayabilirsin. Keto durumuna geçiş herkeste aynı zaman almıyor. Kimi 2 günde kimi 2 haftada geçiyor. Bu yüzden 2 hafta karbo yükleme günü yapma. Vücudun 1 hafta zaten ne yaptığını anlamaya çalışıp ona göre tepki veriyor. Baş ağrısı, halsizlik gibi. Sonra tüm yan etkiler ortadan kalkıyor.

Bu diyeti nefes aldığın süre boyunca yapabilirsin.

Yağ yakıcı kullanmana gerek yok. Hele ki kimyasala hiç gerek yok. Bu diyette amaç yağı enerji olarak kullanmak zaten. Sabırlı olmak olayın esas detayı.

Ketoz duruma geçip geçmediğini eğer çok kafaya takarsan. Keto stickleri var. Eczanelerden temin edebilirsin.

8. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Bu sebzeleri tüketmekte zorlanıyorum:S Ama yarın deniyeceğim.

O tartılardan alabilirim.Bu güzel olur gerçekten :) Bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.

Ağzımda garip bir tat var.Halsizlik var tabi ama antrenman yapmama engel değil kesinlikle.

Karbonhidrat isteği var tabi,ama dayanabileceğimden %100 eminim.Yeterki sonuçlar iyi olsun.

Çok yağlıyım.Baya göbek var.Göğüs yağlarıda cabası.Hepsin yok etmek + kas inşa etmek istiyorum.

O kadar istekliyimki anlatamam.Aynada kendimi görünce moralim bozuluyor ama başarıcağım inanıyorum.

Bu süreçte sürekli foruma yazıcam.Resim,video paylaşımları yapıcam.Teşekkürler.

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Yeter ki azimli ve sabırlı ol. Açlık hissi ve karbonhidrat alma isteği zamanla yok oluyor. Hatta yüksek miktarda yağ tükettiğin için çok doymuş bile hissediyorsun.

İlk hafta göbek çevrenden epey vericeksin. Bu da insanı baya motive eden bir durum. Yalnız verdiğin yağ değil vücuttaki su olucak. Yani yolun daha başında olucaksın.

Tekrar belirteyim azim ve sabır bu işin en önemli unsurları. Başarılar. Elimden geldiğince sana yardım etmeye çalışacam.

10. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Achilles1980 gerekli sabır ve azim var bende.Sonuç iyi olcaksa uygularım sonuna kadar.

Beni yalnız bırakmadığın için ve desteklerin için sağol :) Sanırım uyumam gerek,malum growth hormonu salgılanıyor.Geç bile kaldım. 10da uyuyorum,hayatım body building.. :)

Achilles1980 bunu beğendi.
  11. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    TaoOfJeetKuneDo çok şanslısın ortak.Achilles1980 in seninle tecrübelerini paylaşıp ayrıyeten ketojen diyet hakkında yanlışlarını düzeltmesi açısından thums:

Ben de zamanında 110 kilodan 94 e düşmüş olarak ( göğüs yağlanması ve göbekteki yağlanma kalmadı :) ) bu diyeti doğru yaparsan ve sporunu aksatmazsan fazlalıklarının kalmayacağını düşünüyorum.Taş gibi bir delikanlı olursun thums:

Ben de ketojen diyete başlayacağım ve 4-5 kilo atmam lazım :) Birbirimizi deteklersek daha iyi olur düşüncesindeyim. hyper_ hyper_hyper_

Tekrardan başarılar :)

No pain no gain thums:

12. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Evet gerçekten çok şanslıyım.Achilles1980'in yardımları ve desteği bambaşka.Beni motive ediyor ve kendisi çok tecrübeli.

Ketojen diyetine hep sadık kalıcam.İstediğim vücut ölçülerine ulaşmayı çok istiyorum.

"Ben bu diyeti yapıyorumda bu göbek tamemen yok olur mu?Veya göğüsteki yağlanma tamamen gider mi?" diye kendime çok soruyorum ama inanıyorum yani yapıcam ve görücem olana kadar yapıcam.

Birbirimize destek olalım e.w.Gerçekten çok iyi olur.

Dr.Science bunu beğendi.
  13. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Emin ol TaoOfJeetKuneDo sıkı bir kardiyo ve ağırlık çalışmasıyla müthiş olursun thums:
    Benim göğüslerde kas yok denecek kadar azdı ve çok kötü yağlanma vardı istersen zayıflama günlüğümdeki fotolara bakabilirsin :) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/zay-flama-g-nl-m-t29807.html

Ki ordaki son fotoğraflarım 1 1.5 ay önceki fotolar :)

Şimdi çok daha iyiyim.Yanlardaki yağlar çok azaldı. :)

Şimdi göbek de gitti göğüsler de yağlanmada thums:

Ama ben ketojen diyet yapmadım.Normal bir beslenme sıkı kardiyo ve Flexor hocamızın verdiği yeni başlayanlar için ilk ay programı vardı ve şimdi 2. ay programına başladım :)

Bana nasıl ketojen diyet yapılır biraz bilgi veriri misin?

14. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Fotolarına baktım.Azmin ve sabrından dolayı tebrik ederim seni.

Umarım bende amacıma ulaşırım.

Ketojen diyet şöyle;

Haftada 5 gün %70 yağ %30 Protein ile besleniyorsun.

Hafta sonları ise carb-up yapıyorsun.Az yağ,az protein,yüksek carbo ( tabi fazla aşırıya kaçma)

Yağ dediğim kaliteli yağlar olcak.Zeytinyağı,omega 3 ve 6,fındık,fıstık,cevizlerdeki yağ.

Ama hafta içi günlük carbo miktarı 30 gr'ı geçmicek.Bunuda lifli gıdalardan alcaksın.Yeşil fasulye(Taze fasulye),semizotu,marul,maydonoz felan.

Yağ yediğin için neredeyse hiç acıkmıyorsun.Ve vücuduna karbo yok denecek kadar az girdiği için vücut enerji olarak yağı kullanıyor.7/24 yağ yakan bir vücudun oluyor anlıyacağın.

Diyet ile ilgili coyote,madmen ve Achilles1980 'in topiclerine bakıp daha yararlı bilgilere ulaşabilirsin.

Kolestrolü arttırdığı söyleniyor.Bu yüzden kolestrolün yüksekse önermem.Bilmiyorsan ölçtür.

İstediğim ölçülere ulaşınca sağlık ve dengeli beslenmeye geçip kolestrolü düşürmeyi planlıyorum.

Allah hepimize sabır versin.

Son düzenleme: 8 Eylül 2010
  15. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Hemen düzelteyim kolestrol yükselmez bilakis kolestrol, ldl ( kötü huylu kolestrol), triglarasit ve kanda bulunan glükoz seviyeleri düşer. İyi huylu kolestrol yükselir. İyi huylu ismindende belli olduğu gibi yükselmesi bizim yararımıza olan bir durum.

Bu diyeti yapmasını tek önermediğim kişiler şeker hastaları. Kesinlikle yapmamaları gerek.

16. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Verdiğin bilgi için teşekkür ederim Achilles1980.
    Birşey söylemek istiyorum.Yumurta yemekten bıktım.Kusacak gibi oluyorum artık.Başka birşey önerir misin bana?Teşekkürler.

17. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Öncelikle iyi akşamlar BodyForumTr ailesi,

Bugün ketojen diyetimin 3.günüydü ve başarı ile bitirdim.

Sabah:Sucuklu Yumurta(2 yumurta+50 gr sucuk)

Ara öğün:Bir avuç fındık,badem,ceviz

Öğle:1 Kutu Dardanel ton balığı

Akşam:100 gr Tavuk göğsü.

Son öğün:Bir avuç fındık,badem,ceviz

Tüm hazırlıkları yapıp bu kadar sıcak ve nemli bir havada o kadar yolu yürüyüp gittiğim salon kapalıydı.(Sanırım arifeden dolayı)

Eve gelip Ayarlanabilir Dumbell'ımı 8 Kg'ye ayarlayıp Omuz ve Biceps Antremanı yaptım.(Toplam 6 hareket)

Ve yumurta yemekten kusmak üzereyim :S Bana başka ne önerirsiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim ve kilom 86.7'ydi bu sabah.Başladığımda 89.9

İyi geceler dilerim.

18. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Tam yağlı beyaz peynir ve ya kaşar peyniri ( alırken karbonhidrat değerine bakıp al ) + sucuk iyi gider sabahları. Afiyet olsun :)

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tip1 diyabetler yapamaz zaten kaldıki aramızda tip1 diyabet oldugunu pek sanmıyorum.

TipII diyabet hastaları ve insulin direnci yüksek kişiler için birşey söyleyemem.

Ancak insulini iyileştirici bir etkisi mevcut oldugunu söyleyebilirim.

20. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Peynir+sucuk hmm... denicem.Sağol Achilles1980