Ketojen diyet ve yag yakim çalişmalarim.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Coyote tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ağirlik idmanı esnasinda, 45 saniye dinlenip girerseniz, Kalp atım hızınız 200-160 arasında gider gelir.

Özellikle full squatta kalp atım hızı 200 leri buluyor. Artık öyle yoruluyorumki kalbim deli gibi çarpiyor.

ayrıca idman suresi 25-30 dakikayı aştıktan sonra, kas yıkımı başlar.

interval kardio idmanı yüzde 60 karbohidrat yüzde 40 yağ atımı sağlar.

dusuk yogunluklu kardio yüzde 50 karbohidrat yüzde 50 yağ atımı sağlar.

İnterval kardio kas yıkımı yapmaz. Süresi kısadır ve idman bittikten sonra dahi enerji harcanmaya devam eder.

bunları defalarca tartıştık, kondüsyon seviyeniz düşükse, intervale hiç bulaşmayın. Eğer kosu bandında 30-40 saniye 16 km ve ustu hızda koşabiliyorsanız interval yapın.

Parkurdada, güçlü sprintler atacaksanız yapın interval.

Yani intervalli kardio,dusuk yogunluklu kardionun son adımıdır.

Hiç bir sporcu kolunda saatle nabız saymaz, yani idmanamı konsantre olucaz nabızmı sayıcaz bu çok mantıksız ve saçma bir şey.

Karbohidrat rezervlerinizi uygun tutarsanız, yaptıgınız idmanda çok iyi yağ yakımı sağlarsınız zaten.

Azi bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    jimraynor, o şekildeki interval intervalin mantığına ters. benim gördüklerim genelde normal interval için ZAMAN olarak 1:1 öneriliyor. hızı size kalmış. fark büyük olursa daha iyi.
    12dk 3dk koşacağınıza 13 de 14 de 1dk veya 1.5dk koşun daha iyi bence.
    estetik fenomen in dediği ileri seviye intervaller. 200metreyi 30 sn de koşmanız gerekiyor çok eforlu ve toparlanılması için de 150sn gerekli jogging için. bu şekilde 7 tur yapılıyor ve 21dk net koşu süresi. 2-3 dk ısınma soğuma ile 25-26dk da bitiyor. Kural x 5x. x burada zaman. Ama bunlar ileri seviye interval. 200 metreyi 30de koşmak zor. Bunu 7 tekrarlamak çok daha zor. Amma illlaki forum kuralı gereği biri çıkıp ben 200 metreyi 15sn de koşarım diyen çıkar zamanında koşu bandında 20km/s ile 1 saat koşanları okumuştum onlar ayrı tabii usain bolt ile yarışsınlar.
    Ama nabıza çok takılmamak lazım derim yine de. Şu nabız yağ yakar şu değeri geçersen karb yakar ne bileyim çok matematiksel değildir gibime geliyor.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Burada, insanlar istediğine inanmkta özgürler, nasılki deli gibi biceps çalıştırınca biceps kücülüyorsa, işte burada yaptıgınız antreman metodu en iyi yağı yakmayı sağlar.

Bu sporda çok hurafe var bu arada ve bunları teket teker açıklığa kavuşturuyoruz.

İnt kardio tam bodyci işidir.

O kadar karbonhidrat yükleyip, standart kardioda ne demek oluyo? o kaslı vücuda ne yapar standart kardio.

Hacimden kastımız yağ ve suyun kas içinde tutulması ise birşey demem, ama benim hacimden anladiğin irileşen kas lifleridir. Yağ ve su definasyonu bozar böylece hacimli ama keskin olmayan hatlarınız olur.

Bizim amacimiz neydi yüzde7 yağ oranı yakalamak o yuzden int kardio tam bizim içindir.

Son düzenleme: 18 Nisan 2010
    Azi bunu beğendi.
  4. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Zaten antrenman sırasında yaktığımız kalori veya yağ esas farkı oluşturan kısım değil kanımca. Esas önemli olan çalışmamızın antrenman sonrasında vücudumuza ne kadar etki ettiğidir. Yağ yakmaya yardımcı olan hormonların salgılanmasını ne kadar etkilediği, artırdığı. Aynı kaloriyi yakan iki kişiden birisi sadece yürüyerek diğeri ise interval çalışmayla bunu yapıyorsa, bu iki kişinin hem kondüsyonu hem de yağ yakma kabiliyeti arasında çok fazla fark olur diye düşünüyorum. Interval çalışmanın bunun dışında bir diğer faydası da vücudu toparlamak için verilen o 1 dk aralar sayesinde kas kütlemizin yıkımının önüne geçmesidir. Bu da hiit'in diğer kardiyo tekniklerine göre neden tercih edilmesi gerektiğinin bir diğer göstergesidir.

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    interval tecrübeleri:

sizlerle paylaşayım dedim fikirlerinize görüşlerinize açığım. ayrıca hiit konusunda bilgi paylaşımı yapmış oluruz.

şu ana kadar hiit i 1:1 yapıyordum. youtube olsun forumlar olsun genelde hiit de zamanı eşit olan jogging ve hızlı koşulardan bahsederlerdi, intervaller 30sn de olabilir 90sn de. Önemli olan eşit zaman olacak ve hız farklı yüksek olacak. Yani koşu bandında isek 7 ile 12 yerine 6 ve 14 gibi.

Evdeki koşu bandı 13 e çıktığı için hızı yetmiyordu, ben de eğimli koşuyordum veya spor salonunda 16 ya çıkan bantta koşuyordum. 1dk 6km/s 1dk 16 km/s. Net koşu süresi 20-25dk ısınma soğuma ile 30dk.

Ama uzun süredir dışarıda koşuyorum zira oksijen de önemli. Oturduğum yere çok yakın 200m tartan pist var.

Geçenlerde msn de estetik fenomen ile konuştuk. Kendisi ileri seviye hiit lerden bahsetti. Bunun için iyi bir altyapı gerektiğini söyledi. Kendisi bu konuda bilgili ve tecrübeli. atletizm ile uğraşmış. interval seviyelerinden bahsetti.

giriş seviyesi olarak 15sn koşu sonra 60-90sn dinlenme. bu 12 ile 15 arası tekrar ediliyor. düşük ve sabit tempoda uzun süre koşanlar hiit e giriş amaçlı bunu kullanabilirler. çok yorucu olacağını sanmam. kalp nabız vs sorun yaratmaz.

daha sonra koşu 35sn ye çıkar, jogging de 60-120sn arası. 10 tekrar.
    daha sonra koşu 55sn civarı, jogging 90-120sn arası. 8-10 tekrar
    daha sonra koşu 80sn civarı, jogging 120-150sn arası. 6-10 tekrar.

şu ana kadar hız veya mesafeden bahsetmedik. nabızdan da. nabız olayına bakmayacağız hiç.

bu intervalin devamında benim okuduklarıma göre 1:1 e kadar gidilir yani hızlı ve jogging kısımlarının zamanı aynı olacak biçimde.

estetik fenomen in bahsettiği şiddetli intervalde durum değişiyor. bu pro bir stil iyi altyapı istiyor.

jogging süreleri uzuyor. oran 1:5 şeklinde. diyeceksiniz nesi şiddetli o zaman? başlangıçta 1:3 1:2 iken 1:5 e çok değil mi jogging için?

şiddetli intervalde işin içine mesafe ve zaman giriyor. artık hız önem kazanıyor. tutturulması gereken değerler var.

ileri seviye şiddetli interval değerleri, kaynak: estetik fenomen
    100 m, 14,5-13 sn koşu, 120-190 sn jogging, 8-10 tekrar
    200 m, 32-28 sn koşu, 180-120 sn jogging, 6-8 tekrar
    300 m, 52-45 sn koşu 240-150 sn jogging, 6-8 tekrar
    400 m, 80-65 sn koşu 300-240 sn jogging, 6-8 tekrar

benim interval tekniğim 1:1 di, pist 200 metre, 45 sn kadar hızlı koşardım, 45sn jogging bu şekilde 14 interval, sonra hızlı turu 2 kere atardım bunu 2 kez tekrarlardım, en son da kısa sprint ve dinlenmeler ile 34dk da ısınma ve soğuma dahil biterdi.

bugün yukarıdaki şiddetli interval değerlerini tutturmaya yönelik koştum. pist 200m.

önce 2-3 tur jogging ile ısındım.
    daha sonra 200 metreyi 35-36 sn de koştum. yani olması gerekenden 3sn fazla.
    5x kuralına göre de 3dk ya yakın jogging yaptım. sonra yine hızlı. bu şekilde 7 tur interval yaptım. sonra da 2-3dk soğuma. toplam 31dk.

pistin oval olması ve virajların keskin olması hızlı turu çok etkiliyor. hızınız düşüyor, sonra yine hızlanıyorsunuz. bir turda 3-4 kere böyle viraj yüzünden hız değişimi zaman kayıplarına neden oluyor. ilk hedefim mesafesi belli düz bir pist bulmak. bakalım 200metre değerleri ne çıkacak.

yorulma olarak bakarsak, 7 intervali de 35 civarı tamamladım hızlı turları yani düşüş olmadı performansta. jogging kısmı yeterli geldi enerjiyi toplamak için. hızlı turda daha hızlı koşmam gerekiyor bunu anladım, değilse 7 değil 12 interval de çıkartırdım, ama hiit in mantığına ters gelirdi net koşu süresi çok uzarsa. ve kas kaybına neden olabilirdi.

bu arada hesaplayınca hızlı tur için 20kms civarı çıkıyor bu da yüksek bir değer. çoğu koşu bandı ile elde edilemez. ayrıca koşu bandı için tehlikeli bir değer bence kaza için. hem salonda bu kadar hız dikkat çekici ve ses itibariyle ve yanınızdaki 5km ile giderken rahatsız edici olabilir.

bu şekildeki şiddetli kardiyonun bir iyi yanı amacınız olması. ve her tur belirli zamanı tutturmak için kendinizi zorluyorsunuz. bu tur 30 a ineceğim diye kendinizi sıkıyorsunuz. ayrıca hedef belirlemiş oluyorsunuz, zira 200 metreyi 32sn ye çekmeye çalışacağım. düz bir pistte deneyebilirsem kayıplar benden mi virajlardan mı görmüş olacağım.

son olarak da
    salona koşmak ile dışarıda koşmak arasında bir karşılaştırma yaparsak:

salonda koşmak:
    + ları
    * hava koşullarından etkilenmezsiniz
    * hız, zaman, mesafe kontrolü elinizde, sürekli düz bir ortamda, dış etkenlerden etkilenmeden (yaya, köpek, çukur, napıyor bu adam diye peşinize takılan polis vs) etkilenmeden koşarsınız.

- leri
    * oksijensiz ortam
    * bantların hızı belirli bir seviyeye çıkar, 16 benim en son gördüğüm. şiddetli interval için 20 nin üstü lazım. bu hızlar da hem tehlikeli olur, hem de salonda ses ve gürültü olarak dikkat çekersiniz, yanınızdakiler 5 hızında yürürken. hocadan tepki de alabilirsiniz, bandı zorladığınız için.
    * koşu bandında yürüyün dedi flexor. koşma dizler için tehlikeli olabilir. diz sağlığı açısından dışarıda koşu daha sağlıklı.

dışarıda koşu
    + ları
    * oksijen
    * tartan pist bulabilirseniz diz sağlığı
    * istediğiniz hıza çıkabilme, şiddetli interval için 20km/s ve üzeri lazım

- leri
    * hava şartları, haftada belirli günler koşuyorsanız, yağmura denk gelebilirsiniz ama ben yağmur çamur demiyorum.
    * peşinize takılan size eşlik etmek isteyen köpekler
    * virajlı pist varsa hız kayıpları
    * zaman hız mesafe kontrolü zorluğu
    * tartan pistte çocuk arabası ile giden kadınlar, sonra da burası koşu pisti mi kardeşim! diye fırça yemeler
    * hızlı turda iken napıyor bu deli diye araban inip kimlik sormaya gelen polisler

ben şiddetli interval devam edeceğim, 200 metrede 32 sn hedefim. tabi bunu 7 tur devam ettirmek şart. bunun için 20km/s ın üzeri gerekli. 7 senedir arıza çıkarmadan sorunsuz kullandığım evdeki koşu bandı 13ü geçemediği için ıskartaya çıktı. belki ara sıra eğimli interval denerim. salonda da koşmayacağım artık, zaten antrenman sonrası koşunun faydadan çok zararı olduğu yazıldı forumda. dışarıda koşuya devam. tabi bu arada yakınlarda tartan pist olması büyük avantaj herkesin maalesef böyle imkanı yok.

coyote, sen de interval çalışmalarında mesafe zaman kontrolü yapıyor musun? nabız kontrolü bana saçma geliyor ama mesafe ve zaman kontrolü belirli bir hedef tutturma amacı ile yapılabilir bence. önünüze bir hedef koyup ona yönelik çalışma daha çok fayda getirir. bu hem kondüsyon olsun hem dayanıklılık olsun hem yağ yakma olsun, hem lifli görüntü, hem çabukluk vs vs

Son düzenleme: 19 Nisan 2010
    jimraynor, d.cevat, Achilles1980 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    konuyu çok değiştirmek isteniyorum sonuçta coyote un kendi başlığı,
    ama interval kardiyoyu yağ yakımı için tek araç olarak görmek yanlış.
    bir çok musabık milli takım sporcusu görüyoruz, şimdiye kadar
    aralarında deli gibi interval yapana rastlamadım ve vucut yağ oranlarının
    yüzde kaç olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.
    tabii ki interval kardiyo iyi güzel, ancakyağ oranını düşürmede
    sabit kardiyo ile karşılaştırmalı görmek lazım.
    yani atıyorum bir kişi bir dönem interval, başka bir dönem aynı beslenme ile
    sabit kardiyo yapsın.yağ oranındaki değişiklikleri görelim.
    yanlış anlaşılmasın amacım tartışma çıkarmak falan değil..
    ancak kendi tecrübelerim ve gördüklerim intervalin tek araç olmadığıdır..

7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    musabik milli sporcular bu işi profesyonel olarak yıllardır yapıyorlar, pro ların kontrolunde ozel beslenme supp destekleri ile. onlarin buna ihtiyaci yok. bir halterci gucludur iridir ama yagli degildir. interval de yapmiyordur. bizim onlar gibi imkanlarimiz yok. sabit kardiyo ile karsilastirma konusunda cok uzun bir surec. 1 sene normal kosu 1 sene interval yapip kiyaslamak cok sabir ister. ayrica intervalin yag yakiminda standart kardiyodan 9 kat daha iyi oldugu ispatlandi. bilimsel calismayi forumda post lamistim.

8. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    ben halen yağ yakımında en iyi sistemin, maksimum kas çalışması olduğuna inanıyorum ve tavsiye ediyorum. pratikte koşmak ( türü farketmez) genel olarak çocukluktan beri gördüğümüz en net örnek ama, body çalışması ilede daha rahat yağ yakanları gördüm. kendim dahil.

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    hakkını vererek yapılan vg çalışması en etkili yağ yakımıdır ama onun için çok iyi bir altyapı ve çok ileri düzeyde antrenman becerisi ister. ağır bir antrenmandan kastım 40dk ve altı sürede biten, ağır kilolarla çalışılan kısa dinlenmeler ile olandır. kendimi o şekilde üst seviyede çalışıyor göremiyorum ve koşu ile destekliyorum. 30 dk da biten tek bölge antrenmanı öyle bir olmalı ki bitince haliniz kalmamalı. ama oda 120 üstü bench ler 100 kiloluk incline press ler ister ve kısa sürede tabi çok dinlenmeden.

10. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Geçen yaz koşu bandında 15 km/h ile koşmuştum. Koşu sonrası dizlerimdeki acıyı önemsemeyip sonraki idmanda da aynı hızla koştum. Dizlerim sakatlandı ve 1 ay acı çekerek zar zor yürüdüm. Bir daha koşu bandında yüksek hızda koşmam. Dikkat etmek lazım.

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kosu bandında, 17 km hızla 15 arasında deisen değerlerle kosuyorum ama, bacak çalışmalarını aksatmadan yapıyorsan, cok guclu capraz baglarin olucaktir.

Ayrıca aşil tendonuna dikkat ediceksin, burası sakatlanırsa koşmayı bırak yürümek bile işkence olur.

Bacak çalışmalarını yap, sonra korkma koşmaktan. Ayrıca, vücudunun her yerini özenle çalıştır, zaten temel hareket idmanı yapıyorsun.

Karın kaslarında guclu olmali iyi koşmak için.

d.cevat bunu beğendi.
  12. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Tabii o dönemde bacağın, belin, sırtın, karnın güçlü olması gereğinden habersizdim başka birçok konudan habersiz olmam gibi. Tabii şimdi çok daha güçlüyüm kondisyonluyum.

Normal beslenmeyle aylardır yerimde saydığım için, ben de ketojen diyete başladım.

2. gün bitti.

Sadece öğleden sonraları hafif baş ağrısı vardı. Başka bi sorun da olmadı.

Bu gün 30 dakika zorlanmadan ip atladım. Yarın da ağırlık idmanı var. Kendimi çok hafiflemiş hissediyorum, moralim de iyi.

Umarım beni inatla terketmeyen birkaç kilo yağdan kurtulabilirim bu diyetle.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki kurtulursun.

Benimde gözlerim morarıyor, göz altlarım morarıyor ve gözlerim kücülüyor.

Bu aralar sık basıma gelmeye basladi. Yağları atiyorum ama gözlerim morardı, sanki dayak yemiş gibi oluyorum.

14. verification

verification Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote, ben de bir kaç gün önce ketojen diyete başladım. Ancak, aseton kokusu ve metalik tattan başka bir belirti görmedim, bulk yaparken de low-carb günlerim olduğu için vücut ketosise alıştı muhtemelen.(Daha önceden zihinde bulanıklık ve enerji düşüklüğü yaşamıştım bir süre)

Bana sanki kalori alımın çok düşük olduğu için göz altların morarıyormuş gibi geldi. Yoksa ilerleyen zamanlarda ben de mi bu yaşadıklarını yaşayacağım.

15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Konuya bakmayalı çok kısa süre oldu lakin cevaplar maşallah 3 yılın cevapları gibi.

Tabii ki her antrenman nabız sayılacak diye birşey yok. Sadece ilk zamanlar olduğu için nabız saydım. Yani hangi hızda kaç dk koşarsam kalp atışım ne oluyor ölçmek için.

Kalp atış hızınızın hesabını hepiniz biliyorsunuzdur. 220-yaş *0,85 in üzerine çıkmamak gerekiyor. Yani ben 25 yaşında biri olarak 195*0,85= 165 in üzerine çıkmamam gerektiği forumda ki bir çok nabız konusunda geçiyor. Ben dün 12 ile 3 dk yerine 14 ile 2 dk koştum daha fazla yoruldum ve terledim fakat daha fazla terlemek demek daha iyi birşey anlamına da gelmiyor maalesef.

Zorlamak ve sert antrenman hepsine katılıyorum fakat yine de bu tarz çalışmalarda tedbirli olmak ve zamanla arttırmak gerektiğine inanıyorum.

Bu forumda bir konuda okumuştum tam hatırlayamıyorum Kalp atım hızınızın %60ında çalıştığınızda vücut %50 karbonhidrat %50 yağ yakar bu oran %80 lere çıktığında %60 karbonhidrat %40 yağ yakarsınız. Totalde oranlayınca ise ikinci seçim çok kalori yakıldığından ötürü daha çok yağ ve karbonhidrat yakıyordu. Fakat kap atış oranı %90 lara çıktığında ise % 90 karbonhidrat %10 yağ yanıyordu. Biraz daha fazlasında ise yağ hiç yanmıyor kas ve karbonhidrat yanıyordu. Oranlar bu mantıktaydı tam net hatırlayamıyorum.

O yüzden ben her zaman 180 kalp atış hızını geçmemekten yanayım. Coyote bu konuda beni ikna et bakalım.

200 metreyi 30 sn de koşmak demek 24.0 km hızda koşmak demek. Bunu ben yapabileceğimi düşünmüyorum zaten belirtmişsinde çok ileri idman düzeyi için diye. Ben yine de 15 ve üstü hızdaki koşuların kısa olması gerektiğinden yanayım çünkü 15 ile 2dk ve uzun koşular yukarıda belirttiğim kalp kapasitesini geçecek koşular olduğunu düşünüyorum.

Vücuttaki enerji mantığı nasıl oluyor sonuçta karbonhidrat ve yağ yanarak enerjiye dönüşüyor ve koşuyoruz öyle değil mi? Bu kapasiteyi çok zorlarsak ne olur vücudun yağ ve karbonhidrat yakması mı artar yoksa son gereken enerjiyi proteinden yani kastan mı sağlar bu muamma. İnterval cardio yapılmasını bende şiddetle savunuyorum Ama amac kas çalışması ise bence hızdan çok eğime önem vermeliyiz.

14 ile 2 dk koşmak yerine 12 ile 2 dk koşup eğimi arttırarak.Hem böylece dizlere binen yük azaldığı gibi kasların zorlanması da artacaktır.

Ayazın bir yazısı vardı intervalde 1 dklık hafif tempoda koşulduğunda tekrar glikojen depoları dolduğu için kas yıkımı olmuyor demişti.

Evet coyotenin başlığı fakat bu konunun böyle detaylıca konuşulması coyoteye büyük bir haz yaşatıyordur eminim. Çünkü bende bu yazıları okurken büyük keyif alıyorum. Birçok şey öğreniyorum.

Böyle bir çalışma yapan yer var mı bilmiyorum fakat mens health nisan sayısında metabolizma hızlandırmak için en etkili yöntemin interval cardio olduğunu belirten bir yazı vardı. İnterval sadece çalışma esnasında fazla kalori harcatması için tercih edilmiyor. Gün içinde çok daha fazla kalori yakmayı sağladığı belirtiliyor.

Linki bulamadım bana yollar mısın sana zahmet.

Yağ kaybetmenin temelinde beslenme vardır. İnterval cardionun dünyadaki en etkili yağ yakımı olduğu yöntem olduğu mens health dergisinde yazıyor. Body yaparken yağ yakımının az olduğunu düşünüyorum en azından bizim gibi amatör bodyciler için.

Aynı şey bende düşünüyorum. Sen ki benden çok daha profesyonelsin ama sen bile demişsin kendimi o şekilde üst seviyede göremiyorum diye. Bu yüzden bende interval cardionun bizim vazgeçilmezimiz olduğunu belirtiyorum.

Bu tarz koşuları zamanla arttırmak gerektiğini savunuyorum ayrıca hızı arttırmak yerine dizdeki zorlamayı azaltmak için eğimli koşmak daha mantıklı bence. Ayrıca flexorun belirttiği yukarda söylenmiş. Koşu bandında koşmak zararlı demiş ama nedenini bilmiyorum birisi açıklarsa sevinirim.

İyi koşmak için iyi karın kasları mantığıyla yola çıkarsak koşmanın karın kaslarını çalıştırdığını söyleyebilir miyiz?

Kandaki düşük karbonhidrat seviyesinden mi oluyor acaba?

16. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    slm coyote bende bu diyeti uygulamak istiyorum beslenme konusunda bazı ipuçları vermişsin ancak daha yararlı ve açık bilgiler verebilir misin yani karb az yiyecekler neler teşekkürler

17. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    tamam olayı biliyorsun ama kendini küçümsüyorsun yada halen koşmaya meğillisin. bir antrenmanın senı kasması ıcın 120+ bench gırmen gerekmez. ben 120 bench gırerım , 120 bench benım son noktamdır, mahfediyordur beni, ama atıyorum Ahmet 60 bench girer, son noktasıdır, mahfediyordur onu. tekrar sayıları "10-8-6-4 kırmızılar, 12-10-8-6 beyazlar. 6-7 biceps, 7-8 triceps 12,10,10,8 bacak" -1.gün-göğüs - kanat - -2.gün bacak biceps- -4.gün omuz - triceps. - bu şekilde de güzel yağ yakılabilir.

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ağirliklara fazla dokunmamalıyız, özellikle haftada 4 gun çalışma bence gereksiz.

haftada 3 gun çalışmak, ve aynı gun icinde 35 dakikayı aşmadan butun vücudu çalıştırmak bence butun idmanlardan iyidir.

Aşırı iştahlı sporculara bu programı uygulamalarını öneririm.

Bizim salonda kalma suremiz asla 35 dakikayı aşmamalıdır.

O yuzden yağ atma döneminde özellikle yetersiz beslendiğimiz için komple hareketler yönelicez.

6 hareket fazla değil, yani toplamda 18 set yapıcaz.

Zaten bu idmana ilk gun giren birisi mahvolucaktir, ama bu bir artidir, beden zorlanir ve vücut gelişir.

Yağsiz bir kütle istiyorsanız

6 hareket önemlidir. Defalarca saydık.

Fullsquat deadift benchpress barfiks omuz press(ayakta) barbell curl.

Denemesi bedava hjer gun çalışacağınıza, böyle çok sağlam bir programla mukemmel bir hedef yaparsınız.

Haftada 2 gun çalışsanız dahi yeter.

Bu işin sırrı beslenmede,

Kaldıki hipertrofi aralıgında çalışırsanız, kas kütleniz gelişir ve yağ yakımıda sağlanır.

Ben haftada 4 gun idman yapmaya karşıyım. Bu hem sizi asosyal yapar, işte kalan arta zamanlarınızda giden zamanada üzülürsünüz.

ben cunku 1 yıldır body ile uğraşıyorum 3-4 gun idman yaptıgım dönem küllen zarardır. Her yönden zarar gerek sosyal yaşam gerek vücut sağlığı.

Özellikle haftada 2 veya 3 gun idman olmalıdır. Siz 8. tekrar da basamayacağınzı ağırlık seçin, söyle fullsquatta bir 25 . tekrarı zorla yapabileceğiniz bi hareket seçin. Gelin başaramassanız ben buradayım.

2 gun daha mukemmel etki vericektir. Kesinlikle 98 saat dinlenme mükemmel bir dinlenme zamanıdır. Butun vucut recovery oluyor.

ÖZellikle butun vucudu aynı anda çalışıp 72 saat dinlenicez. yada 98 saat.

Deneyin farkı gorun.

Azi ve jimraynor bunu beğendi.
  19. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    bu kadar genel yargılar kullanmaya ne gerek var..
    Ne demek haftada 4 gün idman küllen zarardır.
    ee nasıl oluyor da ben ve tanıdığım bir çok kişi haftada 4 veya 5 gün
    idman yaptıkları halde gelişebiliyor, ki genetik açıdan da pek iyi değiliz.

20. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Samet22,
    dediğin doğru ama bünye ve metabolizma meselesi. Koşmazsam kilo alıyorum diyete dikkat etsem bile. 10 yıldır düzenli koşuyorum haftada 2-3, (vg den çok önce başladım koşuya) vücut alıştı artık koşmayınca böyle tepki veriyor. Belki bu kadar koşmamış biri için sırf vg yeterli olur, ben de koşuları kesmeyi denedim aynı diyet ile 15 kilodan fazla aldım 1.76 boy 98 kilo ile bulk+bulk olmuştum. Belki de o dönemde antrenmanları iyi yapamadım o da olabilir.

Sayfayı Paylaş