Ketojen diyet ve yag yakim çalişmalarim.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Coyote tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Okurken tüylerim diken diken oldu. İnanılmaz bir disiplin ve hırs tebrik ediyorum. Sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorum. Fotoğrafları eklediğinizde lütfen mesaj atın lütfen.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun bir aradan sonra tekrar yaziyorum ve calismalarima devam ediyorum. diyeti es geçtiğimi kimse dusunmesin. Cunku bu işi sonuna kadar götürmeye kararlıyım.

Öncelikle beslenme duzenim aynen devam ediyor. Şu anda bel çevrem 100 cm den 88 e indi. Özellikle tartı üzerinde 8 kilogramlık bir kayıp mevcut.

Mevcut duygu durumum sabit ve yükselen hormon seviyeleri özellikle testosteron tetiklendiği için, kendimide cok guclu hissediyorum ve biraz saldırgan oldum.

1 hafta önce üzerime oturan kot pantolonum şu anda belimden aşağı dusuyor ve kesinlikle 6-7 cm lik bir incelme var.

Antreman sistemimi değiştirdim haftada 3 gun kardio ve 3 gun bilesik ağirlikli ve 30 dakikayı aşmayan sert bir program.

Daha önce belirttim ancak tekrar belirtelim.

Antreman sistemi= aynı güç içinde sırasıyla Full Squat-Barbell Lunge , Deadlift, Bench Press-Dumbell Press, Barfiks- Latpulldown, Enseye press ve upright rowing, Barbell curl.

Uyguladıgım antreman sistemi aynen bu sekilde. Antreman bittiğinde tiril tiril titriyorum ve sırıl sıklam oluyorum.

Karbohidrat duskunlugunden kurtuldum bunu ayrıca belirtelim. Yani doğal olarak doymak ne demek onu yeniden öğrendim.

Ayrıca gun içerisinde kalsium1000mg ester-c vit kullanıyorum.

Tekrar hafta sonları ise basit şeker hariç kaliteli karbohidrat yüklemelerini gerçekleştiriyorum.

SOnucları paylasmaya devam edicem ve resimleride artık upload etmeye baslayacağim.

Son düzenleme: 20 Mart 2010
    göbekliyim, Azi, Aichi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu gune cok iyi basladim ve artık biraz vakit bulabiliyorum siteye yazmak için.

Dun yaşadıgım bir diyaloğu aktarmak istiyorum.

Öncelikle çalışmam 6 temel hareket uzerine kurulu oldugundan dolayı çok tepki alıyorum.

Böyle vücut geliştirme olmaz diyorlar.

1 Full Squat

2 Deadlift

3 Bench press-incline bench press

4 Barfiks-latpulldown

5. NeckPress

6 Barbell Curl.

bu programı uyguluyorum ve antremanım ısınma hariç 35 dakika sürdü dün.

Ancak salonda nedense çok tepki alıyorum.

Ağir bir program ve bir kaç yakın arkadasımla oldukça tartıstım.

Herkez böyle bir programla yağ yakılamayacağını ve kas geliştirilemeyeceğini savunuyor.

Böyle diyaloglardan sıkıldım ve salonu değiştirme zamanım da geldi.

Cunku hep tepki aldım.

Ancak su an durup savasıyorum ve insanlarada doğru olanın ne oldugunu anlatmaya calısıyorum.

Belini kırarsın sakat kalırsın muhabbetlerinin döndüğü saçma salonlardan ziyade gaza getirici salonlara ihtiyacım var.

Su an cok iyi durumdayım ve kardio calısmalarımı da arttırdım.

kilo 77 ve bel 89 cm .

hızla ilerlemeye devam ediyorum.

saygılar.

Azi, Turquase ve Aichi bunu beğendi.
  5. erdal966

erdal966 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ediyorum haberlerini bekliyorum.....

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu gune cok kötü basladim ve sabah cok şiddetli bir baş ağrısı ile uyandım.

dayanamadım ve cok az patates ve bir parça çikolata yedim.

Ancak 2 aydır devam ettiğimden tabiki zorluklar oluyor.

Şu an kendimi cok iyi hissediyorum ve diyete devam edicem tabiki.

Ancak cok iyi bir şekilde moral motivasyon yüksek.

Simdi yemek zamanı ve karbohidratsız bir yemek olacak.

sabah başağrısı sebebi kardio+sauna olması diye dusunuyorum.

1 saat kardio ve arkasından 20-30 dakikalık bir sauna seansı.

Ketojenik durumda olmak bazen baş ağrıları ve bazı sııkıntılara sebep olur.

Ayrıca kardio arttırımı neticesinde tabiki glikojen bitiyor ve vücut glikoz yoksunlugu sebebi ile kortizol artısı gerçekleşiyor.

Bazen bunu durdurmak için cok kücük basit seker gerekiyor kendimize hakim olamadıgımızda.

Bu 3 - 4 gun içerisinde gerçekleşiyor ancak atlatabilirsek zaten 1 Haftalık karbohidrat yükleme dönemi geliyor.

Son düzenleme: 24 Mart 2010
    Azi, Risk ve Aichi bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu gun cıuma gunu diyet yaparken haftanın en sevdiğim günü.

Diyetimin 2. ayı bitmek uzere ve su an cok iyi bir performans yakaladim.

Karbohidratı haftanın 5 gunu kullanmadıgım halde, çok rahat bir biçimde ağirlik calismasi ve kardio devam ediyor.

Gunluk beslenmem achillesin beslenmesine benziyor. Hemen hemen ikimizde aynı diyeti uyguluyoruz.

su an kilom 76 civarına indi ve bel çevresi, 86-87 civarında. 103 cmden tekrar 86ları görmek beni ziyadesiyle memnun etti.

Dun aksam saat 9 ile 11 arasında sağlam bir kardio idmanı yaptıktan sora

Protein tozunu alarak yattım.

kilomuz azaldıkça proteini azaltmamız gerekiyor. Doğal olarak enerji ihtiyacımızıda azaltmalıyız 88 kilo iken aldıgımız enerjiyi 76 kiloya dustugumuzde almamalıyız. Ortalama 75 kilo birisinin 120-150 gram arası protein alımı gerçekleştirmesi gerekir. Gunluk enerji alımın 2000 kaloride kısıtlı tutuyorum.

Gun içinde fındık, yer fıstıgı, badem üçlüsünden olusan komboyu kullanıyorum. Ancak miktarı toplamda 50 gramı geçmiyor.

aksamları sarmısak tuketimini arttiriyorum. Böylece serbest radikallerle daha iyi mücadele ediyor vücudumuz.

Ketojenik diyet toksik oldugu için mutlaka sarmısak ve soğan tüketimi yapilmali.

Bunun yanında lahana yiyebilirsek içerdiği yüksek lif sebebi ile kabızlık sorunumuz ortadan kalkmaktadır.

Yarın yükleme gunu ve cok iyi bir yükleme gerçekleştireceğim.

göbekliyim, Azi, Risk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    uzun zamandır bir takım sebeblerden ötürü internetim kapalı durumdaydı.

Ancak su anda o sorunu hallettim.

evet artık daha fazla yazıyor olacağim.

Bu gun cumartesi bilindiği gibi karbohidrat yüklenme gunuydu.

Sabah eski menüme devam olarak bir adet muz ekledim

oğlen haslanmıs pirinç yarım su bardaği ve az evvel 10 adet zeytin yağlı zeytin 1 kase yogurt+EGG protein + lor peynirinden olusan menüyü tükettim.

su anda açlık hissi sıfır inanılmaz bir sey ama bu gerçek.

Karbohidrat aldıgımda ise garip bir şekilde hisettim kendimi. O durgunluk ve dinginlik yok oldu. Konsantrasyonumda bozulma meydana geldi ve cok cabuk acıktıgımı hissetmeye basladim.

ayrıca susama hissi kaybolmaya başladi.

Enerjik durumum hiç bitmiyorken karbohidrat almaya basladıgımda enerjimin kesildiğini hissediyor oldum.

Şu anda karbohidrat kullanmadan devam etmeyi dusunuyorum uzun bir müddet.

Totalde yağ tüketimim 120 gram protein 150 gram karbohidrat yediklerimle gelen 30-35 gramı buluyor.

Kilo verdikce hızımda artış olmaya basladi. Yürüyüş ve koşuda daha uzun mesafe yapıyor daha hızlı kosuyorum.

Tabiki karbohidrat almadıgım için koşu performansım kısa suruyor. Özellikle sprintleri cok sevdiğim için 200 metrelik sprint yerine 100 metreye dustum.

Şu an uykumda geldi.

Karbohidratların kötü yönlerinden biriside uyku kalitesini bozmaları. Bunu yazmadan geçmeyeyim.

Boş bir miğde ile çok daha kaliteli uyku cekiyorsunuz ve dinç uyanıyorsunuz.

Azi, Aichi ve Achilles1980 bunu beğendi.
  9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Coyote söylediklerinin hepsine sonuna kadar katılıyorum. Vücuda karbonhidrat girdiği anda resmen düzenin tamamen dağılıyor. Karbonhidrat uyku kalitesini kesinlikle bozuyor. Ayrıca ilginçtir bende karb yükleme gününden sonraki sabah yüzüm gözüm şiş kalkıyorum.

Aichi ve Coyote bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ayrıca Karbohidratın kötü yönlerinden birisi anabolic hormonların işleyişini azaltması.

Seker girmeyen bir vücut testosteron seviyesi artiyor gh dahi butun hormonlar cok daha fazla salgılanıyor bunuda belirttik.

Testosteron bizim için hayati önem tasıdıgından onu dusuren her sey bodybuilding sporunun düşmanıdır.

Azi, Aichi ve Achilles1980 bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Evet bu gun şaşırtıcı bir sey duydum patronumdan. Benimle dalga geçen patronum, body giyerek işe g ittiğimde butun dusunceleri değişti.

Özellikle bir sürü yemek teklifi yaptı ancak hepsini reddettim. Şu an bana ne yapmam gerekiyor diye soruyor?

Peki 1 yıl önce böylemiydi.

Diyetle beraber insanların size bakışları değişiyor. inceldikçe ve damarlar meydana cıktıkça definasyon arttikça ilgi görmeye baslıyorsunuz.

1 yıldır sevgilim yok ve kendimi spora verdim.

şu anda 3-4 tane benimle ilgilenen kız ortaya cıktı. Nasıl oldu bilmiyorum ama inceldikçe ve kas kütlesi artıp yağ azaldıkça, hayatınız değişiyor.

Bu gun cok sağlam bir idman cıkardım.

Ortalama olarak beslenmemi paylaşayım.

Sabah4 tam yumurta biraz peynir.

Oğlen Kıymali yumurta + 50 gram yer fıstıgı

aksam 50 gram fındık+egg protein.

idman sonrası 1 tabak hamsi bugulama.

ince hesaplar yapmadım, ama asla tam anlamıyla açlık hissetmeden yemiyorum.

vardıgım kanı ise söyle, gunluk 120-130 gram yağ ve 120-140 arası protein sarmısak ve ayrıca maden suyu , ayrıca idman öncesi 300mg kafein + aspirin alınması yarar sağlamaktadır.

Kahvenin insulinle ilgisi vardır, ancak karbohidrat girmeyen bir vücutta insulin yukselemez böyle bir şans yok.

Kafein tableti bulursam eğer alıcam. Vivarin arıyorum ancak turkiyede yasak.

Bulursam kafein tabletleri cok etkili oldugunu dusunuyorum.

su anda 77 kilo giyinikken ve 85 cm bele tekrar merhaba dedim :)

bu diyeti yaz icin yapmıyorum, bunuda belirtelim. Uzun yıllar kas definasyonunu koruyacam.

idmanımdan notlar.

basit bir idman stratejisi gibi gorunen ancak son derece etkili olan bir idman planım var.

Asla izolasyon hareket yok. amaç Testosteron ve diğer hormonların yapımını daha da arttırmak.

3 set full squat 15-20 tekrarlı ağir.

3 set full deadlift 8 tekrar çok ağır. (kilo X 1.5 katı.

2 set bench press 2 set eğimli sehpada serbest olarak(pek makine sevmem) İncline bench press toplamda 4x10

Latpulldown (sevdiğim tek makine) 3x8 peşinden barfiks 1x5 Barfiksi pesinden cekmemin sebebi barfiks cekme kabiliyetini ve zaten yorulan kasların dahada yorulmasını saglıyorum.

Omuz press yada Upright rowing eller açık. 3x8

Barbell curl. 3x8

idmanım çok basit.

Ancak bu idman vücudunuzu cok iyi geliştirecektir. Araştırmalar gösteriyorki full vucut rutini uygulandıgında, hormonların seviyesi yükseliyor, vücut yağı azalıyor, vücut kuvveti artiyor ve cok kısa bir sürede bütün vücut calısmıs oluyor.

Saatlerce idman yapmanın anlamı yok. 6 hareketle bütün bedeni çalıştırıyorum.

simdilik bu kadar. Lor peyniri yiyerek yatıcam. Bir tabak dolusu lor.

Lezzet için yaşamıyorum artık bunuda belirtelim. Yaşama amacımız bu olamaz olmamalı diye dusunuyorum.

insanın onunde cok daha buyuk hedefler varken, mutlak disiplini sağlaması gerekiyor.

saygılar.

göbekliyim, Azi, Risk ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bu gun dinlenme gunu. Bu hafta carbohidrat yuklemedim. İdrarim deisik bir renkte akıyor ve kokuyor çok fazla. Ağzimda deişik bir tat var.

Ama hiç acıkmadım. Gram açlık cekmiyorum.

Karbohidrat tüketirken öylemiydi. Miğdem zil çalardı. Hele bu saatlerde.

Az önce bi kase kadar tam yağlı beyaz peynir yedim ortalama 40-50 gram vardır.

Bu bile beni tok tutmaya yetiyor.

Daha henüz yağ yakıcı yada baska bir maddede kullanmadım.

Beni sıkan Pantolonlarım su an tam olarak 1.buçuk karış bol geliyor.

Daha yazın gelmesıne 2 dolu ay var. Hedef belli haziran sonunda fit olmak.

Bu sene önlem olarak, bir sene önce yaşadıgım başarısızlıgı yaşamamak için, yağ yakıcı supplement yada baska bir madde kullanabilirim.

Liflerine kadar gözükecek bir vücut pesindeyim.

Azi ve Aichi bunu beğendi.
  13. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Sanırım idrarındaki koku aşırı yağ yakımından toksik maddelerden kaynaklanıyor. Bir de başka bir başlıkta protein alımının 120-160 gr civarında alınmasının yeteceğinden bahsetmişsin ben de seninle aynı fikirdeyim. Merak ediyorum imkanı olan arkadaşlardan günlük ortalama 300gr protein alıp vücudu sentezleyen var mıdır? İnsanın idrarı bir çok delil barındırıyor. bir idrar analizi ile proteinlerin ne kadar sentezlendiği anlaşılabilir sanırım.
    Diyetinde kolaylıklar diliyorum bol su içmeyi unutma

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet, su tuketımı gunde 3litre uzerinde, bu sadece su tuketımım.

Cayı cok severim.

evet idrarım kokuyo. Su anda deliler gibi yemek yemiş gibi hissediyorum kendimi.

Yediğim tam yağlı peynir ve 7-8 tane zeytin.

evet kilo x1.5-2 gram yeterli olmaktadır.

bol su içmek şart.

Sarmısak ve soğan gibi iki mükemmel maddeyi tüketmek şart ayrıca bu diyetle.

Ama emin olun 1 ekmek arası döner yemiş gibi hissediyorum kendimi.

işte vücudun yağı enerji olarak kullanması budur.

thekurufasulye, Azi ve Aichi bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Son halini sabırsızlıkla bekliyorum coyote. Ben şahsen karbonhidrat almadığımda ciddi açlık çekiyorum. Sanırım sende de tam ters bir durum var. Yağsız yapamıyorsun. Tamam ben yağlı çok severim ama diyetlerimi yağsız yapıyorum. Son halinin fotoğraflarını paylaşırsan çok sevinirim. Başarılar dilerim.

Coyote bunu beğendi.
  16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Evet musait bir zamanda resimleri ekliyeceğim.

Su an henuz ketojenik duruma dönmedim.

Bu aksam tekrar döneceğim.

Su anda kilo 74 ve bel çevresi 85 cm civarında.

2-3 gun dilediğim gibi beslendim ve beslendiğim halde ağırlıgımda azalma meydana geliyor.

Son ölçülerim Soguk

38 cm kol

110 cm göğüs

125 cm omuz

68 cm bacak.

Fotolarıda artık eklemeye baslayacağım.

Şu an damarlarım ortaya cıkmaya baslamıs durumda. Özellikle biraz vücut yağım kalmış olmasına rağmen, Biceps uzerindeki damarlar kendini belli ediyor.

Ustelik daha katı bir beslenme uygulamadım.

Antreman sistemim biraz ağır. Benim diyen birisinin yapmayı isteyeceği turden bir antreman değil.

Atlet çalışması.

Jimraynor, karbohidratsız açlık hissetmen doğal. Cunku bu kücüklükten gelen bir alıskanlık.

Sporcular için karbohidrat hayati bir önem arzetmekte ama, harcanamayan karbohidratta yağ olarak depolanır ve karbohidrat alıskanlık yapar.

Bir kesme şeker attıgınızda ağzınıza, aradan kısa bir süreyi müteakip acıkırsınız. zaten pekmez çikolata ıvır zıvır bunlar bir body cinin asla tuketmemesi gereken besinler.

Aslında benim dusmanlıgım basit şekerlere.

ancak arada sırada, kaçamak yapılmalıdır. Bu metabolizmanın devamlılığı için gerekli.

haftada bir yada 2 haftada bir pizzadan tutunda canım ne istiyorsa aynı gun yiyorum. O gun basit şekerleride tuketiyorum.

Bunu neden yapıyorum?

diyet programım bozulmaması için ve metabolizmanın ağırlaşmaması için.

Deneyin gerçekten işe yarıyor.

Azi, Risk, Aichi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Darrell

Darrell Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Şeker girmeyenden kastınız ketosis durumundaki bir vücut ise ; söyledikleriniz malesef yanlış. Aşağı yukarı kalori kısıtlaması(kalori kaynağından bağımsız olarak günlük bazal ihtiyaçtan az kalori tüketilen) olan her diyette testosteron, insülin, tiroid seviyeleri, igf-1 gibi anabolik değerlerde ciddi düşüş olur ve tersine cortisol'de artış görülür. GH için ise durum biraz farklı; kabaca miktarı artar ama insülin düşüklüğünde anabolik etkisi 0'lanır denebilir.

Yani bahsettiğiniz gibi kan şekeri sürekli düşük seyreden ve haliyle insülin miktarı düşen bir vücudun anabolik olması beklenemez.
    Ağır ya da hafif tüm diyetlerde vücut çoğu sistemin aktivitesini minimize eder, metabolizma yavaşlar ve hayatta kalma moduna geçer. Hatta yağ oranı ne kadar düşerse metabolizma da bir o kadar yavaşlar.
    Zaten diyetinizdeki karbonhidrat yükleme günleri bu katabolik etkiden çıkarak diyetin düzenine göre 1-4 günlük anabolik evreye girmektir. Bu anabolik evrede ise amaca göre ya kas yıkımı telafi edilir ya da kas artışı sağlanır.

Özetle uyguladığınız aslında tam bir ketojenikten ziyade bir çok benzer çeşitten biri olan 7 günlük döngüsel bir diyet. Bu diyetin avantajları ve dezavantajları mevcut ve çalışma prensibi aslında kabaca glikojen döngüsüne dayalı. Kimi versiyonlarında ketosis döngüsü yer alsa da buna tam ketojenik bir demek doğru olmaz.

ege_2048 bunu beğendi.
  18. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    coyote çok azimli birisin, tebrik ediyorum seni, düşen t4 değerlerin uzun süre diet yapmandan dolayı. vücut darrel inde dediği gibi hayatta kalma moduna geçer ve kortizolu arttırarak t4 ü düşürür. dışardan herhangi bir destekle ara ara yaşadığın platoları atlatabilirsin birazda olsa ( animal cuts gibi). yağ yakım başlıklarına baktım, kendini inanılmaz strese sokmuşsun, ben aslında pek steroid önermeyi sevmem insanlara ama, senin yerinde olsam, 6-7 haftalık küçük bir testosteron+oxandrolone kürü yapar, hem bazal metabolizmayı hızlandırır, hem platoyu aşardım.

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Madde kullanmamakta ısrarlıyım ve böylece doğal yollarla devam etmek istiyorum.

steroidlere karşıyım, cunku steroitler yavaş yavaş bağımlılık yapar.

ben iradesine hakim bir insan dahi olsam, steroit konusunda cok hassas ve titizim.

Ancak kucuk capli bir deneme olarak Ventolin+T4+T3 dusunuyorum. Bunuda özellikle belirtmek istiyorum ama sadece dusunceden öteye gitmedi.

Buda sağlik açisindan zararli ama bu riski bu sene almayı dusunuyorum.

Cunku böyle öylesine yavas ilerliyorumki, kas kaybetmemek adına 2 yılda anca bu seviyeye ulaştım.

Azi, umutn, Aichi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir beta agonist, steroidlerden daha fazla bağımlılık yapar. kullanım şartlarının kolaylığı ve pozitif yönleri açısından. t4 ve ventolin deneyebilirsin.

Sayfayı Paylaş