Kasları Dinlendirmeden

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Muhammed Onur Akın tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenman günlerinden sonra kardiyo yapıp kendi vücut ağırlığımla,kaslar dinlenmeden ne olur? Kasların gelişmeyeceğini biliyorum yağ yakımı için uğraşıyorum,düzenli besleniyorum,kas kaybı yaşarmıyım?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi şöyle söyleyeyim,kasları tam olarak dinlendirmeden idman yapmak,biraz güç sporcularının yaptığı bir şey.güç sporcuları idmanlarında kasları sonuna kadar zorlamaz fakat sık idmanlar girer.bu şekilde yoğun yükleme yaparak merkezi sinir sistemini terbiye ederler,güçlenme hedefinde olurlar.

senin bu yapacagın şey dayanıklılığını artırır,fakat hipertrofi(kas gelişimi) açısından %100 verimi almanı engelleyebilir.kesin overtraining(sürantrene)olursun demiyorum,zannımca sağlam besleniyorsanız böyle bir çalışmadan overtraining olunmaz fakat sen aynı zamanda kilo da vermek istiyorsun.bu da beslenmenin yüksek kalorili olmayacağı anlamına gelir.zaten hassas bir dönem,olabildiğince az kas kasbıyla atlatmak isteriz bu dönemi.o yüzden de böyle bir şey yapmasan daha iyi,böyle yoğun çalışmak bize bir şey katmaz yani.biz kas kaybı olasılığını en düşüğe indirelim görevimiz o olsun.

Muhammed Onur Akın bunu beğendi.
  3. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım fakat sadece 3 gün spor salonuna gidebiliyorum,bu 3 gün haliyle yağları yakmak istediğim için yetmiyor,mesela salı günü göğüs çalıştım diyelim ertesi gün yani çarşamba kardiyo+barfiks+şınav+mekik çalışıp enerjimi harcayıp gerekli proteini alsam daha sonra perşembe omuz sırt çalışıp cuma aynı şeyleri yapsam ve cumartesi günü kol çalışıp pazar pazartesi dinlensem nasıl olur ?

4. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Güncel

5. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bir kere şunu düzeltelim,yağ yakmak istiyorsan kardiyo %100 şart değil.yağ yakmak istiyorsan beslenmenin kalori ve makro değerlerini ayarlaman lazım.ihtiyacının altına kalori alman lazım,kas kaybının önüne geçmek için de yeterli protein alman lazım.

kardiyodaki şınav mekik barfiks çekme merakı nerden geliyor?tabi bunları da yapabilirsiniz de,belli bir süre boyunca kalp atışınızı yüksek tutup metabolizmanızı hızlandıracak her şey kardiyo yerine geçebilir.

6. Muhammed Onur Akın

Muhammed Onur Akın Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bunları kısmen bende biliyordum fakat şu göbek ve göğüs bölümünü dert ediyorum göğüs bölümüm oldukça yağlı alt kısmı göbek bölümüne gelirsek alt taraf şekerpare üst taraf baklava :D bunu kardiyosuz götürme koldukça zor gibi
    şınav barfikse gelecek olursak 2 3 ayda yağ yakımını maximuma yükseltmek illa şınav barfiks olmak zorunda değil maksat vücut kurusun

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    zaten dediğiniz gibiyse,yakacak az yağınız kalmış demektir.yağ oranı azaldıkça o yağı kas kaybını minimuma indirecek şekilde yakmak zorlaşır.o yüzden acele etme.ufaktan kalori açığı ver -350/400 gibi.haftada da sadece 3 idman yapabiliyorsan,kardiyo günlerinde kaslarını tekrar yorma.ve mümkünse fullbody çalış.haftada 3 gün idman için açık ara en etkili tarz fullbody.

Sayfayı Paylaş